خلیج عربی در لوگوی مسابقات فوتبال!

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
پست: 270
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۸۶, ۹:۴۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 123 بار
سپاس‌های دریافتی: 582 بار

خلیج عربی در لوگوی مسابقات فوتبال!

پست توسط ebrahim13552000 »

به گزارش مهر، بدنبال استفاده از نام جعلی خلیج عربی در لوگوی مسابقات فوتبال کشورهای عربی، رئیس فدراسیون فوتبال با ارسال نامه ای مراتب اعتراض رسمی کشورمان را به رئیس فیفا، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون فوتبال عمان اعلام کرد.

علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال در این نامه خطاب به سپ بلاتر رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال آورده است: تخلف استفاده از نام "خلیج عربی" به صورت مستمر در دو دهه اخیرمسابقات فوتبال کشورهای حاشیه خلیج فارس بکار می رود که با توجه به جعلی بودن این نام می خواهم تا این موضوع پیگیری و به برگزارکنندگان این مسابقات تذکر جدی داده شود.

در این نامه که رونوشت آن به بن همام رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون فوتبال عمان نیز ارسال شده همچنین آمده است : اگرچه کنفدراسیون فوتبال آسیا تورنمنت خلیج عربی را به رسمیت نشناخته اما استفاده فدراسیونهای فوتبال عضو از لگوی خلیج عربی در مسابقات یک حرکت غیرقانونی و بر خلاف حقوق بین المللی به شمار می رود.

کفاشیان در بخش دیگری از این نامه اعتراض آمیز خاطرنشان کرده است: با توجه به اینکه در تمام نقشه های جغرافیایی ومستندات سازمان ملل متحد و فیفا نام این خلیج با نام "خلیج فارس" بکار رفته از همین رو امیدوارم به نحو مقتضی نسبت به تخلف صورت گرفته برخورد و از تکرار اینگونه رفتارهای غیر قانونی جلوگیری شود.

نوزدهمین دوره جام خلیج فارس با حضور8 کشورعربی از هفته گذشته به میزبانی کشورعمان برگزار شد و مسئولان برگزارکننده در لوگوی مسابقات ازنام جعلی خلیج عربی استفاده کردند که این اقدام با واکنش تند مقامات رسمی و وزارت امور خارجه کشورمان همراه شد.
با كاروان بگوييد از راه كعبه برگرد
من يار رابه مستي بيرون خانه ديدم (امام خامنه اي)
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”