طومار حمایت از برنامه 90 و عادل فردوسی پور

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Old Moderator
Old Moderator
پست: 2294
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 21 اردیبهشت 1385, 1:56 pm
محل اقامت: _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _
سپاس‌های ارسالی: 403 بار
سپاس‌های دریافتی: 1073 بار
تماس:

طومار حمایت از برنامه 90 و عادل فردوسی پور

پست توسط Ma3ouD »

لینک طومار:

Please Login or Register to see this code

تصویرتصویرتصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

Re: طومار حمایت از برنامه 90 و عادل فردوسی پور

پست توسط Mil@d »

سپاس از مسعود عزیز برای این کار ارزنده..من نیز امضا کردم..کار تابلو و زشت مخابرات در قطع عمدی sms برنامه 90 را در چند سال اخیر به یاد نمی آورم.
خوشبختانه ملت تیزهوشی داریم و همه امروز از این مساله بحث می کردند.مگر sms وصل میشد اتفاق عجیبی رخ می داد که آن را در آستان برنامه قطع کردند.
  بی  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

Re: طومار حمایت از برنامه 90 و عادل فردوسی پور

پست توسط Mil@d »

حمایت از عادل توسط دانشجویان شریف
[External Link Removed for Guests]

تصویر
  بی  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

Re: طومار حمایت از برنامه 90 و عادل فردوسی پور

پست توسط Mil@d »

'نود' در دقیقه ۹۰؟
تصویر

برنامه نود در شب 30 دی ماه سردتر از همیشه اجرا شد (عکس از سایت 'تابناک')

اجرای تازه ترین قسمت ازبرنامه نود که پرسابقه ترین برنامه اختصاصی تحلیل فوتبال در تلویزیون ایران محسوب می شود و برخی کارشناسان آن را پربیننده ترین برنامه تلویزیون خوانده اند، جنجال ایجاد شده بر سر آن را وارد مرحله تازه ای کرد.

این جنجال که سابقه آن به سه هفته پیش و انتقاد این برنامه از "بی نظمی" در فدراسیون فوتبال باز می گردد، به مناقشه ای تمام عیار میان سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال از یک سو و برنامه تلویزیونی نود، عادل فردوسی پور مجری این برنامه، و اکثر رسانه های ایران از سوی دیگر بدل شده است.

بحران رسانه ای ایجاد شده که با ممانعت از فعالیت خبرنگار برنامه 90 پس از مسابقه فوتبال پزسپولیس و فولاد خوزستان شکلی رو در رو گرفت باعث شد تازه ترین قسمت این برنامه به شکلی متفاوت از معمول اجرا شود.
سكوت اعتراض آميز فردوسى پور

پس از مناقشه اخیر سازمان تربيت بدنى و فدراسيون فوتبال با برنامه ۹۰ و "تحريم" اين برنامه پرطرفدار از سوى فدراسيون، بسیاری دوشنبه شب (سى ام دى ماه ۱۳۸۷) منتظر واكنش عادل فردوسى پور، مجرى و تهيه كننده ۹۰ نسبت به اتفاقات اخير بودند.

اما فردوسى پور در برنامه اش۹۰ هيچ اشاره اى به اتفاقات روزهاى گذشته كه به طور گسترده اى در مطبوعات ايران بازتاب پيدا كرده بود نداشت و تنها به گفتن اين جمله بسنده كرد :"در روز هاى گذشته حرف و حديث اى زيادى درباره ما وجود داشته، اما فعلا مصلحت ديده نشده كه در اين باره صحيت كنيم."

البته او در انتهای برنامه در هنگام خداحافظى چند ثانيه اى به جو بوجود آمده اعتراض كرد و به صورت غير مستقيم عنوان كرد تنها در شرايطى به فعاليت خود در ۹۰ ادامه مى دهد كه اين محدوديت ها برچيده شود و بتواند آزادنه به نقد بپردازد.

فردوسى پور كاملا بى روحيه برنامه را اجرا كرد و اثرى از خوشرويى و بذله گويى هاى هميشگى اش نبود؛ حتى قسمت معرفى بازى هاى ليگ كه يك بخش طنز است حذف شده بود و در امرى بى سابقه در طول برنامه با هيچ مسوولى تماس تلفنى گرفته نشد و به غير از كارشناس داورى ميهمانى ديگر هم در استوديو حضور نداشت.

هرچند كه در آخر برنامه فرصت كوتاهى در اختيار امير حاج رضايى ، كارشناس فوتبال قرار گرفت تا از تحريم ۹۰ انتقاد كند، اما هرگز اين موضوع مهم مورد موشكافى قرار نگرفت.

برنامه ۹۰ بر خلاف ۱۰ سال گذشته با اجراى سرد فردوسى پور زودتر از هميشه به پايان رسيد و به نظر مى رسيد مجرى و تهيه كننده اين برنامه قصد داشت با اين اجراى بى روحيه و رفع تكليفى خود اعتراض خود را به وقايع اخير نشان دهد و به نحوى نشان دهد كه مجبور به سكوت شده است.
متهم به "تضعيف نظام"

در عمر ده ساله برنامه نود به دفعات بين عادل فردوسى پور و مسوولان فوتبال اختلافاتى پيش آمده بود، اما هيچكدام به شدت اتفاقات اخير نبود.

ابتدا در نهم دى ماه مناقشه اى بين فردوسى پور و عزيز محمدى ، رئيس سازمان ليگ بر سر "بى نظمى" برنامه هاى فدراسيون به وجود آمد و اختلاف وقتى بالا گرفت كه آقاى محمدى، مجرى ۹۰ را به تضعيف نظام متهم كرد .


عزیز محمدی فردوسی پور را بخاطر انتقاد از فدراسیون فوتبال به "تضعیف نظام" متهم کرد

اتفاق مهم تر ۱۰ روز بعد رخ داد زمانى كه يك درگيرى لفظى تمام عيار بين فردوسى پور و محمد آخوندى ، سخنگوى سازمان تربيت بدنى به وقوع پيوست.

آخوندى هم فردوسى پور را به تخريب سازمان تربيت بدنى و حتى دولت متهم كرد.

البته در آنسو هم مجرى نود حملات سخنگوى سازمان را بى جواب نگذاشت و بلافاصله مورد حمايتی چشم گير از سوی رسانه ها و مسوولان صدا و سيما قرار گرفت.

على اصغر پور محمدى ، مدير شبكه سوم در گفتگو با خبر گزارى در اين باره گفت:"متاسفانه بعضى از مسئولين در پايه‌هاى سازمان ورزش تحملشان كم است و پذيرش هيچ گونه انتقادى ندارند."

"برنامه ۹۰ برنامه‌اى است كه در روند بهبود و پيشرفت فوتبال كشور كار مى‌كند و تهيه كننده و مجرى آن هم بدون هيچ قصد و غرض و يا گرايش خاصى اين برنامه را به‌طور سالم ساخته و به روى آنتن مى‌برند. ماهيت برنامه ۹۰ انتقادى است و طبيعى است كه جنبه‌هاى نقد و بررسى در آن پررنگ‌تر باشد."

"از خداوند مى‌خواهيم تحمل آقايان را بيشتر و بر جنبه انتقادپذيرى آنها بيافزايد."

اكثر مطبوعات، خبرگزارى ها و برنامه هاى ورزشى هم به دفاع از فردوسى پور و انتقاد از آخوندى پرداختند و در اين ميان وبلاگ نويس ها هم وارد اين عرصه شدند و حمايت از مجرى ۹۰ را در دستور كار خود قرار دادند.
تحريم ۹۰

با حمايت مسوولان صدا و سيما از فردوسى پور درگيرى بين سازمان تربيت بدنى و نود شكلى جديدترى به خود گرفت و برخى روزنامه از آن به عنوان يك "جنگ علنى" نام بردند.

در سوى ديگر كيومرث هاشمى ، معاون سازمان تربيت بدنى در نامه اى به عزت‌الله ضرغامى رييس سازمان صداوسيما، اعتراض خود را به برخى برنامه هاى ورزشى اعلام كرد. در بخشى از اين نامه آمده: "متاسفانه در برخى برنامه هاى ورزشى شبكه‌هاى مختلف صداوسيما با استفاده از روش‌هاى نامعقول و نامتعارف و ابراز نظرات شخصى مجريان سعى در مخدوش كردن وجهه ورزش و به تبع آن نظام داشته اند."

"عملكرد اين برنامه‌ها دخالت آشكار و مستقيم در نحوه داورى (امرى بى سابقه در سرتاسر جهان)، تعيين تكليف براى همه دست اندركاران از ورزشكاران، مربيان گرفته تا مديران باشگاهها و فدراسيون‌ها و غيره از طريق مسابقات معروف به sms (صرفنظر از اشكالات شرعى و حقوقى وارد به اينگونه مسابقات) تفرقه افكنى،‌ اشاعه فرهنگ ناهنجارى ( مانند نمايش برخى صحنه‌هاى خلاف عرف)، تضعيف هنجارها،‌ تضعيف تيم ملى به هر شكل ممكن،‌ تحقير و تمسخر افراد، ‌استفاده دلخواه از هر گونه امكان در پخش تصاوير و صداها بنحوى كه باعث شرمندگى برخى نفرات در سيماى جمهورى اسلامى شود (كه كاملا مغاير آموزه‌ها و ارزشهاى دينى ماست) بوده و بيشتر اوقات جهت دهى هاى يك طرفه و سازمان يافته كاملا محسوس است."


عادل فردوسی پور و افشین قطبی

چند روز پس از اين اتفاقات چند روزنامه ورزشى از تحريم نود از سوى سازمان تربيت بدنى، فدراسيون فوتبال و دوباشگاه استقلال و پرسپوليس كه متعلق به سازمان تربيت بدنى هستند خبر دادند.

در ابتدا اين خبر از سوى مسوولان فدراسيون و سازمان تائيد نشد، اما چند روز بعد مشخص شد كه موضوع تحریم جدی است.

ابتدا نشانه هاى تحريم از روز جمعه و ديدار پرسپوليس و فولاد ديده شد. پس از آن بازى روزنامه نوشتند كه افشين پيروانى ، سرمربى پرسپوليس پس از بازى حاضر نشد با گزارشگر نود مصاحبه كند و حتى در كنفرانس مطبوعاتى عنوان كرد تنها در يك صورت حاضر به مصاحبه مى شود كه ميكروفون نود از جلوى او برداشته شود (البته در برنامه دوشنبه شب مشخص شد كه پيروانى دور از جمع رسانه ها به صورت اختصاصى با گزارشگر ۹۰ مصاحبه كرده است.)

از آنجا كه در ساير بازى هاى روز جمعه اتفاق مشابه اى رخ نداده بود همچنان ترديدهايى درباره تحريم نود وجود داشت تا اينكه روز شنبه در شيراز تحريم نود شكلى عملى و " علنى" به خود گرفت.

در جريان بازى برق شيراز و استقلال تهران از ورود گزارشگران نود به ورزشگاه حافظيه ممانعت شد، و هيچكدام از مربيان، مسوولان و بازيكنان دو تيم حاضر به مصاحبه با نود حتى در خارج از ورزشگاه نشدند.

اين خبر بلافاصله از سوى خبرگزارى ها و روزنامه ها منتشر شد ورسانه ها گزارش دادند كه بنا بر دستور سازمان تربيت بدنى و فدراسيون فوتبال نود تحريم شده است .
موافقان و مخالفان


علی کفاشیان: "فوتبال را مسخره می کنند"

با انتشار خبر تحريم در روز يكشنبه (بيست و نهم دى ماه) حتى عده اى از نماينگان مجلس هم در كنار كارشناسان ورزش از اين اقدام فدراسيون انتقاد كردند.

اما در آنسو على كفاشيان ، رئيس فدراسيون فوتبال در گفتگو با خبرگزارى ايسنا بدون اشاره به نام برنامه نود به انتقاد شديد از برخى برنامه هاى ورزشى تلويزيون پرداخت و گفت:"بعضى از برنامه‌هاى تلويزيونى كارشان شده دو به هم زنى و انجام كارهاى خاله زنكى! متاسفانه بعضى از برنامه هاى تلويزيونى شيوه غلطى را در پيش گرفته‌اند. اين وقت رسانه را مى‌گيرد و در هيچ جاى دنيا مرسوم نيست."

"در كجا سراغ داريد كه وقتى نهادى تصميمى مى‌گيرد، رسانه‌اى بخواهد با گذاشتن نظرسنجى در آن تصميم‌گيرى دخالت كند. اگر اين برنامه‌هاى تلويزيونى ابزار در اختيار دارند ما هم ابزارى داريم كه بخواهيم از آن استفاده كنيم اما تنها خواسته‌مان اين است كه اصولى، منطقى و بى‌طرفانه برنامه‌ها را اجرا كنند. با اين حال مى‌بينيم كه فوتبال را مسخره مى‌كنند."
موضوع داغ رسانه ها و حمایت مردمی

در روزهاى يكشنبه و دوشنبه ، تحريم ۹۰ به يكى از مباحث اصلى مطبوعات ايران تبديل شده بود و حتى در صفحات اول روزنامه هاى سياسى هم تيتر و عكس هايى در اين باره ديده مى شد.

قبل از برنامه دوشنبه شب بسيارى از طرفداران ۹۰ به حمايت از اين برنامه و مجرى اش پرداختند؛ عده اى در وبلاگ هاى خود به ديگران توصيه كردند كه دوشنبه شب با حضور فراگير در مسابقه SMS اين برنامه حمايت خود را از فردوسى پور نشان دهند.

حتى روز دوشنبه SMS هايى منتشر شد كه در آن از دريافت كننده SMS دعوت شده بود كه با شركت در مسابقه نود كارى كنند كه در اين زمينه ركورد شكنى شود و آمار SMS ها از مرز دو ميليون عبور كند.


عادل فردوسی پور بعنوان یکی از پرطرفدار ترین مجریان تلویزیون ایران شناخته می شود

هفته گذشته (بيست و سوم دى ماه ۱۳۸۷) زمانى كه آمار شركت كنندگان در مسابقه SMS از مرز يك ميليون وچهار صد هزار نفر گذشت، فردوسى پور ضمن تشكر از بينندگان اين آمار قابل توجه را "معنى دار " دانست و نوعى طرفدارى از ۹۰ قلمداد كرد.

اما در برنامه دوشنبه شب مسابقه SMS به اتفاقات اخير ربطى نداشت و اختلال در سيستم ارسال SMS موجب شد كه نقشه طرفداران فردوسى پور براى حمايت از مجرى محبوبشان با ارسال SMS عملى نشود.

فردوسى پور در آخر برنامه اعتراض خود را دربه وجود آمدن اين مشكل علنى كرد و آن را غير طبيعى دانست. فردوسى پور كه از سوى طرفدارانش به محتاط نبودن شهرت يافته چرا اينگونه محتاط شده بود؟

احتمال داده مى شود كه مسوولان شبكه سوم سيما ، فردوسى پور را از هرگونه اظهار نظر منع كردند تا درگيرى به وجود آمده بين او و فدرسيون فوتبال خاتمه پيدا كند و به جاهاى باريكترى كشيده نشود.

در واقع اين يك نوع اعلام "آتش بس" يك طرفه از سوى صدا و سيما در اختلافات بوجود آمده بين آنها و سازمان تربيت بدنى قلمداد مى شود و معلوم بود كه فردوسى پور از آن رضايت ندارد.

در اين ميان اين نگرانى براى بينندگان ميليونى ۹۰ به وجود آمده آيا فردوسى پور در هفته هاى آينده هم مى خواهد به همين صورت محتاط و بى روحيه باشد و ديگر خبرى از صراحت لهجه و بى پروايى هاى او نخواهد شد؟ و از همه مهم تر آيا او به فعاليت خود در ۹۰ ادامه مى دهد؟
  بی  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

Re: طومار حمایت از برنامه 90 و عادل فردوسی پور

پست توسط Mil@d »

گزارش کامل اتفاقات پشت صحنه آخرین برنامه نود به روايت روزنامه فرهنگ آشتي
شب ممنوعه استودیو14روزنامه فرهنگ و آشتي . دوشنبه شب، شبِ پرالتهابی بود. شاید مدیران فدراسیون و سازمان تربیت‌بدنی هم فکرش را نمی‌کردند برنامه نود و مجری جذابش، این همه برای مردم حساسیت زا باشد؛ اما در آخرین ساعات شب دوشنبه، سکوت و انتظار عجیبی حکمفرما شده بود. فوتبالی‌ها و غیرفوتبالی‌ها، چشم به شبکه سه تلویزیون دوخته بودند تا بدانند چه بر سر نود و فردوسی‌پور خواهد آمد. نود یک ساعت دیرتر از موعد مقرر شروع شد و این در حالی است که این برنامه تقریبا به اندازه تمام مردم ایران مخاطب داشت.

چرا «نود» دیر آغاز شد

در هفته گذشته عادل فردوسی‌‌پور جلسات مداومی را پشت‌سر می‌گذارد و البته چندان هم آرامش ندارد. مدیران سازمان تربیت بدنی ، فدراسیون فوتبال و تیم‌های صنعتی لیگ برتری نود را تحریم کرده بودند.در اصل فردوسی‌پور وقتی نیروهای تهاجمی را مصّر دید نه تنها خود را کنار نکشید، بلکه دنبال پیروزی در جنگ سرد بود. برای همین با کمک دوستان خبرنگارش در باشگاه خبرنگاران جوان اقداماتش را آغاز کرد. خبرنگاران باشگاه خبرنگاران جوان با هفتاد نفر از اهالی فوتبال و کارشناسان گفت‌وگو کردند و به برنامه نود تحویل دادند.

رئیس صداوسیما وارد می‌شود

عزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صداوسیمای ایران به عادل فردوسی‌پور پیشنهاد می‌دهد که در برنامه این هفته به یک نظرسنجی گسترده دست بزند. نتیجه این پیشنهاد، شد مصاحبه تلویزیونی با هفتاد نفر از اهالی فوتبال و پاسخ به این پرسش که: «نود در فوتبال چه عملکردی داشته است؟». فردوسی‌پور این ویژه برنامه را تدوین کرده و قصد داشت برنامه‌ای کاملاً مربوط به اتفاقات و تحریمی که اتفاق افتاده ترتیب بدهد و در این راه حمایت بزرگ‌ترین عضو صداوسیما را همراه خود احساس می‌کرد اما تنها یک ساعت مانده به آغاز برنامه، پورمحمدی مدیر شبکه سوم تلویزیون همراه با رضائیان مدیر کل حراست سازمان صدا و سیما به استودیوی چهارده می آیند. پورمحمدی، توصیه‌های مهمی را به عادل فردوسی‌پور می‌کند که همین حرف‌های در گوشی، عامل اصلی دیر پخش شدن برنامه است.

در آستانه تعطیلی

قابل پیش‌بینی است که صحبت‌های پورمحمدی با فردوسی‌پور به عدم‌پخش هفتاد مصاحبه و عدم اجرای برنامه بر پایه اتفاقات هفته گذشته بوده؛ برای همین هم فردوسی‌پور از کوره در می‌رود و خبر
می دهد که با این وضع به هیچ‌عنوان برنامه را اجرا نمی‌کند. البته معذوریت‌ها و برخی صحبت‌ها باعث می‌شود که عادل در کسوت تهیه کننده نود، رضایت دهد که برنامه پخش شود اما او باز هم زیر بار اجرای نود نمی رود.


آنهایی که صلاح ندیدند

فردوسی‌پور برنامه را که در فضایی اندوهبار و افسرده روی آنتن آمد این‌گونه آغاز کرد: «در هفته گذشته اتفاقات و حرف‌ و حدیث‌های زیادی بود و یا قصد داشتیم در این برنامه به‌طور کامل به آنها بپردازیم که صلاح دیده شد فعلاً دست نگهداریم...».بی‌شک منظور او مخالفتی است که یک ساعت پیش از شروع برنامه از سوی پورمحمدی انجام شده بود. اما باتوجه به اینکه بنا بود نود کاملاً به موضوع اتفاقات هفته گذشته و درگیری‌ با سازمان تربیت‌بدنی بپردازد، تنها به مسابقات لیگ برتر پرداخت. هوشنگ نصیرزاده میهمان این برنامه در حالی که مانند دیگر نزدیکان نود قصد داشت صحبتی نکند، تنها به این نکته بسنده کرد: «اگر من هم مثل برخی کارشناسان فقط می‌خواستم صحنه‌های بازی را نقد کرده و درباره دیگر مسائل صحبت نکنم، فکر می‌کنم برنامه این هفته تنها 15 دقیقه به‌طول می‌انجامید». با این احوال اطلاعات قوی نصیرزاده هم نتوانست موجب شود که برنامه نود از آن حالت غم‌انگیز خارج شود.

SMS عوض شد

گویا SMS این هفته نود چنین مضمونی داشته است: «به‌نظر شما در اتفاقات اخیر، مقصر کدامیک از این دو گروه هستند: 1- برنامه نود. 2- سازمان تربیت‌بدنی». اما این SMS هم در همان مکالمه چند دقیقه‌ای با پورمحمدی جای خود را به پیش‌بینی بازی استقلال و صبا داد و این هم در حالی است که مشکلات مخابراتی(!) مانع از این شد که علاقه‌مندان بتوانند حتی در این مسابقه شرکت کنند.

سونامی مخابرات

در زندگی بعضی وقت‌ها اتفاقی پیش می آید که انسان ناخودآگاه یک جمله را با خود تکرار می‌کند: «بدبیاری آوردم». شاید در نگاهی ابتدایی بتوان مشکلات مربوط به ارسال SMS را به بدبیاری‌های طبیعی زندگی نسبت داد اما موضوع دیگری در میان است که قضیه را از آن سادگی خارج می‌کند. شاید خیلی بدبینانه یا توهمی کاراگاهانه باشد اما موضوع جالب اینجاست که دقایقی پیش از آغاز «نود» SMSهایی برای مردم آمد که متن آنها تقریباً مضمونی مشابه داشت : «با شرکت در مسابقه نظرسنجی امشب برنامه نود از فردوسی‌پور دفاع کنید. امشب با پنج میلیون SMS رکورد خواهیم زد» و جالب‌تر اینجاست که در همین شب مشکلات خاص مخابراتی مانع از ارسال و دریافت هرگونه پیام کوتاهی می‌شود. در فیلم‌های کلاسیک، هرگاه شخصیت اصلی از یک وضعیت مثبت به منفی یا حتی از منفی به منفی‌تر می‌رسد، ناخودآگاه چهره قهرمان که تا پیش از این درخشان و زیبا بود، پژمرده شده و ریش‌های سیاه و نامرتب روی صورتش نقش می‌بندند. فردوسی‌پور دوشنبه شب دقیقاً چنین وضعیتی داشت. انگار او از فرط ناراحتی به مسئولان گریم اجازه نداده بود که چندان روی چهره‌اش کار کنند. حتی ترکیب‌بندی لباس‌هایش از عرف همیشگی و آن شادابی گذشته به‌شدت فاصله داشت. فردوسی‌پور به آن دسته از افرادی تعلق دارد که ضمن داشتن IQ بالا، در کسب شعور موفق هستند. این را از همین برنامه پر سروصدا می‌توان متوجه شد. عادل فردوسی‌پور به خوبی بر این موضوع واقف است که چقدر میان مردم کشور و فوتبالدوستان محبوبیت دارد. پس با آنکه مشکلات عدیده‌ای را پشت‌سر گذاشته بود، به‌طور آگاهانه‌ای از بروز ناراحتی‌اش جلوگیری نکرد. او با نهایت سخاوت و راحتی به همه مخاطبانش نشان داد که چقدر از اتفاقات پیش آمده ناراحت و آزرده است. اوج هنرنمایی عادل، در پایان برنامه بود؛ جایی که او عاقبت با بیان این جملات بهترین جمله ممکن را تدارک دید: «همان‌طور که گفتم قرار بود امشب برنامه‌ای مفصل درباره اتفاقات اخیر داشته باشیم که صلاح دیده شد این کار را نکنیم.» البته این جملاتی که عادل در پلاتوی ابتدایی نود بر زبان آورد باعث شد تا پورمحمدی رئیس شبکه سه که دراستودیو حضور داشت، هنگام پخش مسابقات لیگ برتر عادل را توبیخ کند. برای همین هم بود که وقتی مشکلات مخابراتی به شکل عجیبی مانع از مسابقه پیام کوتا‌ه نود شد، عادل تنها گفت : «همچنین باز هم تکرار می‌کنم که به‌دلیل مشکلات مخابراتی تنها چند ثانیه SMSهای شما به دستمان رسید و در بقیه موارد این مهم امکان‌پذیر نبود. حالا چرا امشب و برای برنامه نود این اتفاق رخ می‌دهد معلوم نیست...».

باز هم ضرغامی

ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما تماشاگر نود بود. وقتی اجرای بی روح فردوسی پور در پلاتوی اول نود را می بیند، با تلفن همراه پورمحمدی تماس می‌گیرد تا دلیل بی انگیزگی فردوسی پور را بفهمد. پورمحمدی وضع را برایش توضیح می دهد و البته به حضور رضائیان در استودیوی چهارده اشاره می کند. با این اتفاق ضرغامی سیاست را عوض می‌کند و به پورمحمدی دستور می‌دهد تماس مستقیمی با آخوندی برقرار شود تا در ارتباطی مستقیم با عادل همه چیز برای مردم عیان شود. اما تلاش دستیاران تهیه در پشت صحنه برای تماس با آخوندی ناکام ماند. گویا حتی چند باری هم موفق به تماس با آخوندی می شوند اما او بر خلاف همیشه گوشی همراه را جواب نمی دهد. این اتفاقات باعث می شود که ضرغامی باز هم مسیر نود را عوض کند. دستور می آید که در پلاتوی پایانی نود با امیر حاج رضایی تماس گرفته شود تا او از نود دفاع کند. حتی اشاراتی هم که عادل در پایان برنامه به مشکلاتش با سازمان تربیت بدنی داشته، پس از این دستور ضرغامی بوده است.

اتفاقات متفرقه

امیر قلعه‌نویی پس از بازی استقلال مقابل برق شیراز حاضر نشد به خبرنگار برنامه نود پاسخ بدهد. این موضوع ناراحتی عادل فردوسی‌پور را به همراه داشت اما قلعه‌نویی در گفت‌وگو با چند خبرنگار با حمایت از برنامه نود حتی از فردوسی پور هم حمایت می کند. یک سایت‌ اینترنتی، طوماری در حمایت از فردوسی‌پور و نود نوشته که در چند ساعت ابتدایی سه هزار نفر آن را امضا کردند.گویا این هفته در استادیوم‌های مختلف کشور، فردوسی‌پور شدیداً مورد تشویق تماشاگران
قرار بگیرد.

... و جناب کفاشیان

و علی کفاشیان در جالب‌ترین اقدام ممکن، به رفقا خبر داده که می خواهد با فردوسی‌پور آشتی کند. این اتفاق طی هفته جاری رخ داده و او با فردوسی‌پور آشتی خواهد کرد تا همه‌چیز به روال آرام گذشته پیش برود. جالب اینجاست که کفاشیان اولین مقام مسئولی بود که به‌طور رسمی ضمن نقد تند و بی‌پروا نسبت به نود، تحریم این برنامه را فاش کرده بود. اما با وجود این کسانی که دوشنبه شب در پشت صحنه نود بودند، حرف دیگری می زنند. گویا عادل پس از پایان نود با همه عوامل استودیو خداحافظی مفصلی می کند و در توجیه کارش می گوید:«برای این فوتبال،90به درد نمی‌خورد بقیه برنامه‌های خنثی کفایت می‌کنند» او حتی در آخرین پلاتوی نود هم به بینندگان تلویزیونی گفت:« اگر عمری باقی بماند و بتوانیم روی این صندلی از حق و حقانیت دفاع کنیم، تا هفته بعد از شما خداحافظی می کنم».
  بی  
Old Moderator
Old Moderator
پست: 2294
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 21 اردیبهشت 1385, 1:56 pm
محل اقامت: _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _
سپاس‌های ارسالی: 403 بار
سپاس‌های دریافتی: 1073 بار
تماس:

Re: طومار حمایت از برنامه 90 و عادل فردوسی پور

پست توسط Ma3ouD »

عادل، آكتـور سينما

تصویر

تلالوي نور پروژكتورهاي استوديو روي چشمان اشك‌آلود مجري برنامه 90 آخرين پرده نمايش باورنكردني دوشنبه‌شب بود. آنجا كه انگار نقش اول يك قطعه تراژيك، پيش از فرو افتادن پرده‌ها، جمله‌اي در رثاي معشوق از دست رفته مي‌گويد.

نه، ود!

تيتراژ پاياني آخرين برنامه 90، نقطه آغاز بحث‌هاي تلفني بود. بينندگان حيرت‌زده از برنامه‌اي كه ‌آكنده به سانسور و مصلحت‌انديشي به پايان رسيده بود. چهره خسته و خالي از انرژي مجري برنامه و ضرباهنگ غيرعادي 90 را كه انگار براي تمام‌شدن و انجام يك وظيفه هفتگي پخش شد، درك كرده بودند. اين يك نمايش تمام‌عيار، ملغمه‌اي از پوچي ناگزير و سكوت هدفمند بود. يك تصوير كامل از جمله نغز شاعري است كه گفته بود: «سكوت سرشار از ناگفته‌هاست.»

تكل از پشت
روزنامه‌ها، دوشنبه‌شب مشغول ارسال صفحات به چاپخانه‌ها بودند كه شايعه روي صفحات نقش بست: «90، امشب پخش نمي‌شود.» اما تماس با پخش شبكه سه، به‌معناي تكذيب اين خبر بود. ساعتي بعد نوبت يك خبر تازه بود: «مخابرات سرويس لازم را به برنامه 90 نخواهد داد و در ارسال پيامك‌ها اختلال ايجاد خواهد شد.»‌اين شايعه جنس متفاوتي داشت و كنجكاوبرانگيز بود.

چيزي مثل تكل بلند مدافعي كه پاي مهاجم تيزچنگ حريف را نشانه مي‌رود. دوشنبه‌شب، شب عزم جمعي براي ارسال پيامك به 90 بود. چيزي كه حتي ذهن مشتريان نه‌چندان جدي اين برنامه را به خود مشغول كرده و احتمال بروز آن وجود داشت. اتفاقي كه گرچه باعث سود 110ميليوني اپراتور محترم مي‌شد اما مي‌توانست نشانه‌اي مستدل از يك پاسخ عمومي باشد. بنابراين وقتي عادل فردوسي‌پور بعد از اعلام سوال مسابقه SMS اعلام كرد كه امشب پيامك به‌طور عجيبي به هدف نمي‌رسند، مشخص بود كه آقاي مدافع با رديف استوك‌هايش به ساق پاي مهاجم رسيده است.

پنالتي؟
نه، گرچه بينندگان ميليوني تلويزيوني انتظار سوت داور را داشتند «اما داور به‌ كمك‌داور نگاه كرد و كمك‌داور به او. بعد دوباره كمك‌ به داور نگاه كرد و دوباره داور به كمك. بعد هم نوبت حركات اشاره كرولالي بود و‌آخر سر وقت بازي به پايان رسيد...»

(اين جمله پاياني گفت‌وگوي فيروز كريمي بعد از بازي ذوب‌آهن بود كه در برنامه 90 اين هفته پخش شد.)

سرد، مثل استوديو 14

عصر دوشنبه، بچه‌هاي باشگاه خبرنگاران جوان با دوربين به روزنامه‌هاي مختلف رفته بودند و با مديران درباره موضوع تحريم 90 به گفت‌وگو نشسته بودند. به‌نظر مي‌رسيد تهيه‌كننده و مجري اين برنامه در پاسخ به اطلاعيه فدراسيون و سازمان مبني بر تحريم، تدارك مفصلي داشت اما درست در لحظاتي كه عادل بايد در باكس مونتاژ برنامه، مصاحبه را سر هم مي‌كرد تا به ناظر پخش برساند، مصالح اداري و البته مملكتي سناريوي اوليه را تغيير دادند و فردوسي‌پور كه صبح دوشنبه با انرژي بسيار به جام‌جم رفته بود، برنامه را با تاخير و چهره‌اي ماتم‌زده آغاز كرد. او و هوشنگ نصيرزاده، روبه‌روي هم سردترين 90 تاريخ را كليد زدند و عامدانه هواي سرد استوديو 14 را به خانه بينندگان فرستادند. نكته جالب، جملات بريده و نسبتا شجاعانه عادل در لحظات پاياني بود. او از «آزادي» گفت و كاغذي را كه براي پايان‌بندي به دستش داده بودند، طوري خواند كه همه متوجه دستوري بودن آن شدند.

ناراحتي او تا‌ آنجا بود كه حتي اجازه عكاسي به عكاس روزنامه جام‌جم را نداد. عكاسي كه تمام تلاش خود را براي ثبت تصوير صورت اصلاح‌نكرده و تكيده عادل كرد...

كي بود مرا هل داد؟

BBC، بنگاه خبر پراكني بريتانيا مدتي است كه پخش برنامه‌هاي فارسي را در يك شبكه مستقل آغاز كرده است. اگر تعارف را كنار بگذاريم، ايراني‌ها نه از منزل همسايه محترم كه از منازل خود هر شب به تماشاي اين برنامه‌ها مي‌نشينند. اين شبكه كه سر و صداي زيادي حداقل در ميان جامعه ايراني خارج از كشور ايجاد كرده، بدون شك به‌دنبال سهم مهمي از بازار بزرگ مخاطبان ساكن ايران است. جالب اينكه BBC در دو برنامه جداگانه به 90 و ماجراهاي كشدارش با مسئولان فوتبال ايران پرداخت و دو تحليل متفاوت درباره آن ارائه داد. در اين شرايط و در حالي كه اكثريت ايرانيان بي‌توجه به محصولات اين شبكه و كانال‌هاي مشابه و غيرمشابه فارسي‌زبان در انتظار آغاز 90 بودند، از رويكرد خلق‌الساعه اين برنامه متعجب شدند. برنامه‌اي كه گرچه در 10 سال گذشته از تمامي خطوط قرمز ورزشي و اجتماعي گذر كرد اما در تلاش هميشگي براي حفظ فاصله با سياست، سرانجام به بدگماني اداره‌كنندگان اصلي باخت.

طبيعي است وقتي BBC از 90 حرف مي‌زند، موضوع سياسي شده؛ اگرچه عادل فردوسي‌پور با سكوت كامل در هفته گذشته، كوچك‌ترين گاردي مقابل هيچ‌كس نگرفته بود تا احيانا پايش به معركه سياست‌بازان باز نشود اما 90 اين هفته حكايت سقوط مرد ساده‌دل به داخل آبشار نياگارا بود. همان كه بعد از بيرون‌كشيده‌شدن از آب، ميان تشويق مردم، پي آن كسي مي‌گشت كه به داخل آبشار هلش داد!

داستان آشنا

داستان 90، در اين يكي، دو هفته داستان آشناي جامعه ماست كه با همان موتيف‌ها تكرار شد:
- اين داستان برنامه‌اي بود كه ظاهرا براي مرزشكني در «حدودي ديگر» تعريف شده است. حدودي كه شامل دعواهاي سطح پايين داوري و طنازي از عرصه‌هايي است كه به تعبير دوستان حاضر در مقامات بالا، دستاوردهاي مملكت را زير سوال نبرد و باعث تنش‌هاي مديريتي در حوزه‌هاي مردمي‌اي مثل فوتبال شد.
- اين داستان چهره‌‌اي بود كه با استعداد و هوش ذاتي و سواد قابل رشكش، تبديل به يكي از چند چهره محبوب تلويزيوني در ايران شده اما سرانجام براي پيشروي‌اش بايد حدي تعيين كرد. شايد وظيفه‌اي كه براي او مقدر شده، اين است كه تهيه‌كننده يك برنامه سرگرم‌كننده جذاب باشد نه برنامه‌‌اي كه با رداي مخالف جلب‌توجه كند.
- اين داستان مديراني بود كه در نهايت پاي يكي از سالم‌ترين و بهترين كارمندان خود در مجموعه عريض و طويل صداوسيما نايستادند. البته حقيقت اين است كه مدير شبكه سوم سيما كه به استقلال كامل مشهور است، با جميع اتفاقات چاره‌‌اي هم جز اين نداشت. چرا كه، پاي 90 به جرياني باز شده بود كه همسويي با آن به صلاح هيچ‌كس نبود
Old Moderator
Old Moderator
پست: 2294
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 21 اردیبهشت 1385, 1:56 pm
محل اقامت: _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _
سپاس‌های ارسالی: 403 بار
سپاس‌های دریافتی: 1073 بار
تماس:

Re: طومار حمایت از برنامه 90 و عادل فردوسی پور

پست توسط Ma3ouD »

سربریدن ۹۰ در برابر چشم میلیون‌ها بیننده

تصویر

از صبح دوشنبه، smsهایی توجه‌برانگیز میان علاقه‌مندان فوتبال رد و بدل می‌شد. جالب این‌که جملات این smsها متفاوت اما متن پیام یکی و چیزی در این حدود بود: در حمایت از برنامه‌ی نود و حقانیت عادل فردوسی‌پور، امشب در نظرسنجی این برنامه شرکت کنید!

ماجرا به انتقادهای اخیر «عادل فردوسی‌پور» گزارشگر فوتبال و مجری برنامه تلویزیونی «نود» از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بر می‌گشت و دفاعیه‌های فرافکنانه کسانی چون «عزیز محمدی» (رییس سازمان لیگ‌برتر) و «محمد آخوندی» (سخنگوی سازمان تربیت‌بدنی و عضو هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس) که گویا بهترین دفاع را در حمله دیدند. این دو به جای پاسخ دادن به سوالات مطرح شده توسط مجری محبوب نود، در جملاتی عجیب سعی کردند فردوسی‌پور را در تقابل با نظام جمهوری اسلامی و حتی رئیس‌جمهور کشور نشان بدهند!

با حساس شدن و پی‌گیری رسانه‌های مختلف، بالاخره کار به جایی رسید که حتی شایعه تعطیلی این برنامه‌ی پر بیننده (که با بیش از یک‌دهه فعالیت، لقب پر مخاطب‌ترین شو تلویزیونی ایران را یدک می‌کشد) دهان‌به دهان گشته و در مطبوعات چاپ شد. ناظران و کارشناسان، برنامه شب گذشته نود را «سرنوشت سازترین» برنامه در طول فعالیت آن دانسته و «جهان ورزش» هم تیتر زد: «مهم‌ترین شب 90».

اما از سوی دیگر موج حمایت علاقه‌مندان از نود و فردوسی‌پور به شکل پیامک‌هایی در آمد که از مخاطبان خود دعوت می‌کردند تا با شرکت در نظرسنجی smsی این برنامه، میزان محبوبیت و تعداد کثیر علاقه‌مندان نود را به رخ فدراسیون و کلاً ساختار ورزش کشور بکشند. همه منتظر شروع برنامه‌ی دوشنبه شب و ارسال پیامک به 20090 بودند؛ حتی شاید بی‌توجه به سوال نظرسنجی و تنها به قصد شرکت در حمایت از برنامه تلویزیونی محبوب‌شان.

ولی آنچه دوشنبه شب در برابر چشم میلیون‌ها بیننده رخ داد، اتفاقی باورنکردنی بود که از عمق نفوذ دست‌های پنهان و عیان برای دشمنی با این برنامه خبر می‌داد. فردوسی‌پور برخلاف همیشه پکر به نظر می‌رسید و دیگر نشانی از آن نشاط و شیطنت کودکانه خاص‌اش در او دیده نمی‌شد. پس از لحظاتی سوال نظرسنجی هم اعلام شد، ولی تمام smsهایی که در همان لحظات به شماره برنامه ارسال شدند، با پیغام Failed روبه‌رو شده و برگشت خوردند!

فردوسی‌پور توضیح داد که: «گویا مشکلی در شبکه مخابراتی کشور به وجود آمده و امیدواریم این مشکل به زودی حل شود...» اتفاقی که هرگز رخ نداد تا نود این هفته با زمانی بسیار کوتاه‌تر از همیشه پایان گرفته و فردوسی‌پور به حالت قهر برنامه‌اش را به پایان برساند. او البته این‌بار دست از محافظه‌کاری برداشته و نگذاشت تا سرمستی فدراسیونی‌ها چندان به دهان‌شان مزه کند. ابتدا قضیه‌ی دستور محرمانه فدراسیون به بازیکنان و مربیان فوتبال مبنی بر عدم مصاحبه با دوربین نود مطرح شد و «امیر حاج‌رضایی» (یکی از کارشناسان مقبول نود) در تماسی تلفنی آرزو کرد که فدراسیون با چنین اقدام غیر فرهنگی‌ای، آزادی بیان را محدود نکند.

این میان، بحث‌برانگیزترین اتفاق، حرکت عجیب اداره مخابرات بود که با مسدود کردن شماره پیامک برنامه نود دست به اقدامی غیرقانونی زده و حالا باید پاسخگوی افکار عمومی باشد. فردوسی‌پور در اواخر برنامه از مسئولان مخابرات خواست که دلایل این کارشان را توضیح دهند، که البته جوابی نگرفت و آرزو کرد که: «این فقط یک اتفاق بوده باشد!»

به هرحال گرچه برنامه‌ی محبوب نود شب سردی را پشت سر گذاشت، اما قطعاً خشم هواداران پرشمار این برنامه نخواهد گذاشت مخالفان فرصت تبریک گفتن به یکدیگر را پیدا کنند و از امروز باید به دنبال جواب قانع کننده‌ای برای توجیح حرکت کودکانه خود بگردند.
Old Moderator
Old Moderator
پست: 2294
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 21 اردیبهشت 1385, 1:56 pm
محل اقامت: _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _
سپاس‌های ارسالی: 403 بار
سپاس‌های دریافتی: 1073 بار
تماس:

Re: طومار حمایت از برنامه 90 و عادل فردوسی پور

پست توسط Ma3ouD »

عادل در تاریخ نماند

تصویر

مهدی طاهرخانی


1- حتی با چشمان کاملا بسته هم قادر به تشخیص بودید که اتفاق غیر متعارفی رخ داده است؛ مرد همیشه خندان بر خلاف همه دوشنبه شب ها از تکیه کلامش استفاده نکرد « خیلی خیلی خوشحالیم که باز با یک برنامه دیگر در خدمت شما هستیم» عادل از دیدن ما خوشحال نبود که اگر بود حتما آن را بر زبان می راند. این کال ترین نودی بود که از درخت سیما به سبد مردم ارزانی شد و بازنده این مناقشه دوباره کسی نبود جز تو. شاید ساعت بیولوژیک بدنت به رسم همه دوشنبه شب ها، اجازه می داد تا پاسی از بامداد بیدار بمانی و ببینی در بطن فوتبالت چه می گذرد اما نود خیلی زود تمام شد. 9 بازی ،9داوری و چند دقیقه پرده برداری از نمای جدید هیات فوتبال پایتخت ؛ همان مکانی که اگر افشاگری نود نبود شاید باز با همان در و دیوار رو به زوالش به زیستن ادامه می داد. و حالا سوال این است آیا با ادامه این روند می توان به جذاب ماندن پر بیننده ترین برنامه تاریخ سیمای کشورمان امید وار ماند؟

2- قصد حمایت صرف از نود را نداریم چرا که مطمئنیم همانطور که هیچ مجموعه ای عاری از اشتباه نیست و نخواهد بود نود هم چنین است اما برای اصلاح این به اصطلاح زردی، دوشنبه شب لاشه درختی را به نظاره نشستیم که ریشه اش در خاک نبود. باغبان برای هرس برگ زرد بدون آنکه زحمت بالا رفتن از درخت را به جان بخرد با تیشه محکم و جاندار بر تنه اش کوبید و کوبید تا نهال کم جانی که با آبیاری قطره ای خودش پا گرفته بود اینک مبدل به درخت تنومندی شود که بر زمین افتاده است.

3- در ابتدای مناقشه نود و مردان سازمان تربیت بدنی حدس اشتباهی را مرتکب شدیم ؛ ما فکر می کردیم امروز عادل به نمایندگی از سیما با تنی از مردان سازمان مباحثه و مجادله می کند و درست چندی بعد با آشتی دو رئیس همه چیز فراموش می شود.در مثل مناقشه نیست اما ضرب المثلی در غرب می گوید ؛ امروز سرباز ها با هم می جنگند و فردا ژنرال ها به سلامتی جام ها را بر هم می کوبند . ابتدای این جنگ چنین انتهایی را ترسیم می کرد اما ما اشتباه کردیم در حالی که سرباز خودش را آماده نبرد می کرد فرمانده از او خواست سپر را بر زمین اندازد و شمشیر را در نیام فرو، چرا که دوشنبه شب بر خلاف انتظار همگان ، نه خبری از نزاع بود و نه مردم شاهد بگو مگو هایی که هیچ وقت نه برنده اش مشخص می شود و نه بازنده اش تسلیم.

4- اینکه نود در گذشته چه بوده ،چه کرده و ماحصل شب بیداری های دوشنبه شب ها به کجای فوتبال مان نان و آب رسانده در این مقوله مطرح نیست فقط قرار است بپردازیم به آینده ای که در آن نقد کمی بی معنا می شود. آن قشری که می گوید نود فسفری شده بود تا چه حد از آخرین برنامه آن رضایت داشتند؟ آیا باز قرار است برگردیم به عصری که هر که هر چه می خواست می کرد و خبری از پاسخگویی نبود ؟ استقلال در دوره ای از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته شد که نور افکن پر نور نود بر تاریک ترین زوایای این داستان نور تابند با این حال تا امروز هیچ کس مقصر شماره یک را نمی شناسد. حالا فرض کنید اصلا نودی وجود نداشت شاید اصلا کسی نمی فهیمد استقلال از آسیا اخراج شده است! آخرین برنامه نود دقیقا چنین استعدادی را داشت برنامه ای که جان می داد برای لاپوشانی و ماست مالیزاسیون .

5- دو سال قبل مجمعی با حضور کارشناسان تشکیل شد تا به ضعف های نود پرداخته شود اما همه از ذوق شان ان جلسه را به مجلس حمد و ثنا از نود تبدیل کردند و همان ها که دیروز آن گونه پشت عادل بودند دوشنبه شب سپر را از دستش گرفتند و بدو گفتند مصلحت در سکوت است. آنچه در پس سکوت نود نهفته بود سیاسی کاری ای بود که خودش را بی رحمانه به ورزش چسباند و آن قدر فشارش داد تا مجرای تنفسی او بسته شود.انتقاد از ورزش فقط انتقاد از ورزش است اما وقتی نشریه منتقد دولت به هر نحوی می خواهد او را سیاسی کند ان وقت است که عادل می شود تیتر و عکس یک آن روزنامه سیاسی که نه دلش برای ورزش می سوزد و نه در پی گرفتن حقیست که به زعم او نا حق شده است. بیش از ده سال از آغاز نود می گذرد و در همه این دوران نگاه این برنامه انتقادی و سازنده بوده است چه آن روز که مهرعلیزاده و دادکان بودند چه امروز که علی ابادی و کفاشیان هستند ، اما چه می شود کرد که اینک حتی انتقاد را هم می توان مصادره به مطلوب کرد.

6- دوستداران نود امروز قربانی جنگی می شوند که آبشخور آن ربطی به ورزش ندارد همانطور که می توانند این نوشته را پرچمی کنند علیه سازمان و فدراسیون و بگویند پای تان را از گلوی نود بردارید اما نه ، آنچه امروز نای نود را بریده است همان حامیانی هستند که نه برای ورزش که برای مقاصد سیاسی شان نود را ابزار می کنند.همان دسته از منتقدان دولت که به خاطر مقاصد سیاسی خود حامی 90 شده اند تا در عمل با این رفتارشان ریشه به تیشه این برنامه زده باشند.

7- همانطور که عادل دوشنبه شب از دیدن ما خوشحال نبود ، ما هم چنین حالتی را نسبت به دیدن او داشتیم. شاید وقتش بود برای یک بار هم که شده ثابت می کرد بعضی وقت ها ماندن دلیلی برای ماندگاری نیست. مادر آشیل به او گفت؛ اگر به جنگ نروی و در یونان بمانی صاحب بچه و نوه خواهی شد و سال ها یادت در اینجا زنده می ماند اما اگر به تروی بروی می میری و در عوض در ذهن تاریخ ماندگار می شوی.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1106
تاریخ عضویت: چهارشنبه 29 شهریور 1385, 11:12 am
سپاس‌های ارسالی: 176 بار
سپاس‌های دریافتی: 468 بار
تماس:

Re: طومار حمایت از برنامه 90 و عادل فردوسی پور

پست توسط Mehdi2224 »

من هرچند هرگز تا حالا نود رو ندیدم ولی با شناختی که از فردوسی پور دارم مطمئنم که انتقاداتش فقط به خاطر پیشرفت فوتبال هست چون اون هم مثل ما ایرانی ها دلش میخواد که یک روذی باشگاههای ایران هم به شلوغی لیگ های کشورهای اروپایی بشه و الان میبینیم بعد از سالها شروع نود مردم کم کم به سمنت باشگاهها میرن .
ده سال پیش اگر دقت کنید تو استادیوم های شهرستان اصلا جماعتی برای تماشای فوتبال نمی اومدند ولی الان کم کم میبینیمکه شمار زیادی میان . اینها حاصل زحمتی هست که فردوسی پور با جذاب کردن فوتبال به دست آورد. فوتبالی که تا قبل از فردوسی پور بهترین گذارشگرش خیابانی بود و چیزی برای عرضه نداشت جاش رو به فوتبال فعال و اکتیو فردوسی پور داد.

خدا این چند روزه بهش صبر بده . امیدوارم نود همچنان ادامه پیدا کنه اگر این طور بشه حتما از این پس بینندش خواهم بود . :P
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

Re: طومار حمایت از برنامه 90 و عادل فردوسی پور

پست توسط Mil@d »

وزير ارتباطات از ايجاد كميته‌اي براي بررسي علت ايجاد اختلال در سامانه‌ي پيامك برنامه‌ي نود خبر داد.

به گزارش ايسنا محمد سليماني - وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات - صبح امروز در حاشيه‌ جلسه‌ هيئت‌دولت در مورد ايجاد اختلال در سامانه‌ پيامك برنامه‌ نود، اظهار كرد: كميته‌ تحقيقي در اين ارتباط تشكيل شده و شركت ارتباطات سيار در حال بحث و بررسي اين موضوع است و تا بعد از ظهر خبر مربوط به آن ارايه خواهد شد.

به گزارش ايسنا سيستم پيام كوتاه برنامه نود در شامگاه دوشنبه دچار اختلال شد و اين نظرسنجي به دليل وجود مشكل برگزار نشد و مجري برنامه اظهار اميدواري كرد كه اين اختلال به شكلي تصادفي رخ داده باشد.

نظر شخصی من:دوشنبه آینده همه چیز مشخص خواهد شد :-)
  بی  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

Re: طومار حمایت از برنامه 90 و عادل فردوسی پور

پست توسط Mil@d »

وبلاگ هواداران ماندگاری 90 افتتاح شد..حتما سر بزنید اخبار و مطالب جالبی در آن است.

[External Link Removed for Guests]
  بی  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

Re: طومار حمایت از برنامه 90 و عادل فردوسی پور

پست توسط Mil@d »

فردوسی پور لژیونر می شود.

[External Link Removed for Guests]

تصویر
  بی  
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”