آغاز ساخت هواپیمای رادارگریز و ازمایش موشک هوا به هوا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1106
تاریخ عضویت: چهارشنبه 29 شهریور 1385, 11:12 am
سپاس‌های ارسالی: 176 بار
سپاس‌های دریافتی: 468 بار
تماس:

آغاز ساخت هواپیمای رادارگریز و ازمایش موشک هوا به هوا

پست توسط Mehdi2224 »

صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران - امیر سرتیب شاه صفی در مصاحبهای کوتاه با صدا و سیما از پایان مرحله طراحی هواپیماهای رادار گریز ایران و آغاز ساخت انها توسط متخصصان داخلی در نیروی هوایی خبر داد .

ایشان همچنین از آزمایش اولیه موشک هوا به هوای حرارتی با برد بیش از 100 کیلومتر خبر داد و اعلام کردند این موشک از یک پرنده به سمت یک هدف متحرک شلیک خواهد شد تا ان را تعقیب کند

هر چند امیر سر تیب شاه صفی در 11 آذر 87 نیز این مساله رو ذکر کرده بود

یک مقام نظامی ایران از طراحی داخلی هواپیماهای رادار گریز و آزمایش یک موشک جدید هوا به هوا خبر داده است.

روز دوشنبه، 1 دسامبر (11 آذر)، منابع خبری به نقل از سرتیپ خلبان حسین شاه صفی، فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران، گزارش کردند که مرحله طراحی یک هواپیمای رادار گریز در داخل کشور تکمیل شده و این طرح در مرحله ساخت نمونه اولیه در اندازه کوچکتر قرار دارد.

سرتیب شاه صفی گفته است که پس از انجام آزمایش های لازم، این طرح وارد "بخش واقعی تر خواهد شد" و ابراز امیدواری کرده است که بخش تحقیقاتی این طرح تا پایان سال جاری خاتمه یابد و مرحله تولید هواپیما آغاز شود.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2371
تاریخ عضویت: شنبه 24 فروردین 1387, 11:03 pm
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

Re: آغاز ساخت هواپیمای رادارگریز و ازمایش موشک هوا به هوا

پست توسط yasermym »

 امير شاه‌صفي خبر داد: 

  ساخت نمونه اوليه هواپيماي رادار گريز در نيروي هوايي  

  فارس: فرمانده نيروي هوايي ارتش از آغاز ساخت نمونه اوليه هواپيماي رادار گريز در اين نيرو خبر داد. 
 تصویر 

به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، امير شاه‌صفي فرمانده نيروي هوايي ارتش در گفتگو با خبرنگاران، در خصوص دستاوردهاي اين نيرو گفت: با توجه به فرمان مقام معظم رهبري مبني بر سال نوآوري و شكوفايي، ما در مرحله پايان طراحي هواپيماهاي رادار گريز در ايران و همچنين آزمايش موشك جديد هوا به هوا در ارتش هستيم كه تاكنون مرحله طراحي هواپيماي رادارگريز ايران به پايان رسيده و اين هواپيماها اكنون در مرحله ساخت نمونه اوليه، البته در حجم كوچكتر مي باشند.
وي افزود: اين هواپيماها پس از انجام آزمايش هاي لازم وارد بخش واقعي تر خواهند شد و اميدواريم بخش تحقيقاتي اين كار تا پايان امسال انجام شود و سپس وارد بخش توليد شويم. تلاشگران جهادخودكفايي نيروي هوايي ارتش هم اكنون در حال ساخت نمونه كوچك اين هواپيماهاي رادار گريز هستند.
فرمانده نيروي هوايي ارتش همچنين درباره موشك حرارتي هوا به هواي جديد كه ساخت ايران است و مورد آزمايش قرار گرفته نيز گفت: يكي از موشكهاي هوا به هواي حرارتي كه ساخت آن در نيروي هوايي انجام شده ،آزمايش شده و تست گرم اين موشك در يكي از ميادين نظامي ما صورت گرفته است . پرتاب اين موشك به اين صورت است كه از طريق يكي از هواپيماها به سمت هدفي شليك مي شود و موشك هدف را تعقيب مي كند،اين موشك در رزمايش اخير در شمال غرب كشور به گونه ديگري آزمايش شد و اكنون تست گرم آن انجام شده است ،كار ما در بخش تحقيقات انجام شده و توليد انبوه اين موشك به بخش صنايع داخلي وزارت دفاع سپرده خواهد شد .برد نهايي اين موشك حرارتي هوا به هوا بيش از 100 كيلومتر است، برد اين موشك حرارتي در اين پرتاب بيش از 40 كيلومتر است كه با توجه به ارتفاع، تا برد كيلومتر 100 هم ارتقا پيدا مي كند.
وي در خصوص اينكه نوع و شكل جنگها بويژه با حمله آمريكا به عراق، عوض شده است، در پاسخ به اين سئوال كه نيروي هوايي چه تمهيداتي براي رويارويي احتمالي با اين نوع جنگها انديشيده است، اظهار داشت: نيروي هوايي يك نيروي واكنش سريع است و ارتباطي با نوع و شكل جديد جنگها در عصر حاضر ندارد. در دوران جنگ تحميلي نيز از اين بعد و ويژگي نيروي هوايي، بارها استفاده شد. در جنگهاي امروزي هم قدرت و مزيتهاي نيروي هوايي موجب توجه بيشتري است.
شاه صفي خاطر نشان كرد: نيروي هوايي ارتش به دليل سوق الجيشي بودن و حساسيتي كه منطقه خاورميانه دارد و وجود منافع ما در اين منطقه، بويژه در خليج فارس و نيز نياز دنياي غرب به انرژي موجود در اين منطقه و همچنين حضور ايران در اين منطقه حساس و سياست مستقلي كه در پيش گرفته و الگوي جهاني از يك كشور مستقل ارائه كرده، سعي دارد با تكيه بر خودكفايي و خود اتكايي، خود را در حد امكان به بهترين سامانه هاي آفندي و پدافندي روز دنيا مجهز كند. ما معتقديم به دليل حساسيت هايي كه گفته شد، نه تنها نيروي هوايي بلكه كل آحاد كشور و قسمتهاي گوناگون فني، دفاعي و حتي سياسي ما بايد خود را با شكل و نوع جديد جنگها و تحولات روز دنيا آشنا و هماهنگ كنند.
فرمانده نيروي هوايي ارتش درباره وضعيت گذشته، حال و آينده اين نيرو نيز گفت: امروز با انجام 120سورتي پرواز در يك دوران كوتاه ، آزمايش هاي بي سابقه، محول كردن ماموريتهاي جديد به انواع مختلف هواپيما و انجام پروازهاي بلند مدت به مسافت 2هزار كيلومتر نشان ميدهد كه آمادگي نيروي هوايي ارتش بالاست، هم اكنون در شرايط بسيار حساسي قرار داريم واز بعد نظامي بايد آمادگي ما صد چندان شود.
وي افزود: روند گذشته نيروي هوايي يك روند درخشان و پربار، چه در زمان انقلاب و چه در زمان جنگ تحميلي بوده و اين بر كسي پوشيده نيست . شهامت ، شجاعت ، ايثار و از خودگذشتگي كه كاركنان شريف نيروي هوايي در زمان انقلاب از خود نشان دادند ، درواقع باعث كسب افتخار براي اين نيرو شد.
شاه‌صفي خاطر نشان كرد: نيروي هوايي در دوران دفاع مقدس نيز با رشادتهاي فراواني كه از خود نشان دادند، به افتخارات خود كه در زمان پيروزي انقلاب كسب كرده بودند، افزودند. همچنين در جريان جنگ تحميلي و بعد از آن نيز شاهد بوديم ، كاركنان نيروي هوايي با تعمير ، نگهداري و به روز نگه داشتن ادوات و تجهيزات خود و سازماندهي مجدد آنها و همچنين در بعد آموزشي ، تلاش بسيار وسيعي انجام دادند. در بعد سازندگي، كاركنان شريف اين نيرو، خودشان، فكر و خلاقيت را باور كردند و با عملكرد خود اين امر را به منصه ي ظهور رساندند كه علي رغم تحريم، مي توان روي پاي خود ايستاد و نيازها را برآورده كرد.
فرمانده نيروي هوايي ارتش افزود: به نظر بنده در طول مدت بعد از پيروزي انقلاب و با وجود جنگ تحميلي هشت ساله ، عزيزانمان در نيروي هوايي توانسته اند رسالت بزرگ خود را به نحو احسن به اجرا برسانند . اين كار با وجود كمبودهايي كه در اين زمينه وجود داشته انجام شده و ارزش كار را بيشتر كرده است.
به گفته وي نيروي هوايي در گذشته پرونده درخشاني داشته و مدارك و اسناد موجود بيانگر اين موضوع است. اما امروز تمامي ساخت و سازها و آموزشهاي نيروي هوايي در داخل كشور انجام مي شود و اين روند ادامه دارد. با اين مزيت كه در حال حاضر برنامه ريزي و سازندگي در نيروي هوايي به صورت كاملا علمي و نهادينه در حال انجام مي باشد و كارها همگي بر روي اصول علمي و عملي استوار شده و نتيجه اش نيز خوب و راضي كننده بوده است. ما امروز دانشگاه هوايي شهيد ستاري را داريم كه كار دانش آموزان جوان و آينده ساز نيروي هوايي در آن ، با كمك ساير دانشگاهها و الگو گيري علمي از آنها به نحو احسن در حال اجراست.
شاه‌صفي خاطر نشان كرد: ما در اين دانشگاه با انجام كار علمي و بر اساس نياز نيروي هوايي به تربيت افراد در ابعاد مختلف خلباني، فني ، مديريتي و ... مي پردازيم. همچنين فرماندهي آموزشهاي هوايي شهيد خضرايي نيز با استفاده از امكانات موجود واساتيد مجرب ، تلاش وافري در جهت تامين و آموزش كاركنان جوان در سطوح مختلف كه مورد نياز نيروي هوايي است، انجام مي دهد. بنابراين در حال حاضر ، آموزش و بازسازي با روند خيلي خوبي در حال اجراست.
وي ادامه داد: براي آينده هم با توجه به اينكه نيروي جوان ، پر انرژي و تحصيل كرده فارغ التحصيل از دانشگاه هوايي شهيد ستاري و آموزشهاي هوايي شهيد خضرايي به بدنه نيروي هوايي اضافه خواهد شد، من آينده بسيار خوبي را براي نيروي هوايي پيش بيني مي كنم. جوانان تحصيل كرده عزيز ما پس از ورود به نيروي هوايي، در كنار پيشكسوتان اين نيرو قرار گرفته و از تجربه آنها در كنار تحصيلات علمي و آكادميك خود استفاده كرده و ما به اين عزيزان بسيار اميدوار هستيم.
فرمانده نيروي هوايي افزود: انشاءالله آينده نيروي هوايي متعلق به جوانان اين نيرو است و با تلفيق علم و تجربه، آينده نيروي هوايي، آينده اي روشن خواهد بود.
شاه‌صفي در پاسخ به اين سئوال كه يكي ازعوامل مهم افزايش بهره‌وري در يك نيرو يا سازمان نيروي انساني است، شما به عنوان فرمانده نيروي هوايي چه راهكارهايي براي جايگزيني كاركنان بازنشسته و استفاده از تجارب نيروهاي كيفي كه در حال انجام خدمت هستند، داريد، اظهار داشت: در اين زمينه معتقدم كه نيروهاي جواني كه به بدنه نيروي هوايي اضافه مي شوند، نيروهاي كيفي و قابل اتكايي هستند.
فرمانده نيروي هوايي ارتش خاطر نشان كرد: در كنار آنها نيز متخصصين پيشكسوت كه انسانهايي خوشفكر و زحمتكش بوده و دوران دفاع مقدس را نيز پشت سرگذاشته اند وجود دارند. قبل از پيروزي انقلاب ، به دلايل خاص در يك برهه از زمان استخدامهاي زيادي انجام شد و حالا كه سي سال از آن زمان گذشته، كاركنان آن سالها در حال بازنشستگي هستند. البته نيروهاي جوان كيفي ما جاي خالي آنها را پر خواهند كرد و ما از نيروهاي كيفي قديمي كه به وجود آنان نياز است خواهيم خواست كه در كنار جوان‌ها بمانند و تجربيات خود را به آنها منتقل كنند. در حال حاضر، تدبيري انديشيده شده است مبني بر اينكه جوانان در كنار افراد قديمي، در قسمت‌هاي مختلف نيروي هوايي قرار داده شوند تا از تجربيات افراد قديمي‌تر در كارهايشان استفاده كنند.
وي در ادامه سخنان خود گفت: جوانان فارغ التحصيل در نيروي هوايي جوانهايي بسيار فكور و داراي پشتكار و لايق هستند كه علم خود را با تجربه قديمي ها تلفيق كرده و نتيجه و بازده خوبي از آن بدست خواهند آورد. همچنين براي جبران كمبود احتمالي نيرو از بحث خريد خدمت نيروهاي كيفي بازنشسته يا خارج از بدنه نيروي هوايي نيز مي توانيم استفاده كنيم. در ضمن از توانمنديهاي صنعتي و علمي دانشگاههاي خارج از ارتش نيز براي جبران كمبودهاي احتمالي و افزايش سطح بهره وري در نيروي هوايي استفاده خواهيم كرد.
شاه‌صفي افزود: در اين زمينه، يك مثلث علمي از كاركنان ورزيده و خوش فكر و مبتكر نيروي هوايي ، علم و دانش اساتيد و دانشگاهها و ظرفيت صنعتي موجود در صنايع كشور بوجود آمده و الحمدلله امروز با استفاده از تعامل ميان اضلاع اين مثلث ما پيچيده ترين سامانه ها را در داخل خود نيرو طراحي كرده و از آنها در جهت اهداف عالي نيروي هوايي استفاده مي كنيم.
اين فرمانده ارشد نيروي هوايي ارتش در پايان سخنان خود با بيان اينكه دشمن در حال حاضر نگاه دزدانه به كشور دارد، گفت: در صورتي كه آمادگي خود را حفظ نكرده و تساهل كنيم، دشمن كار خود را انجام خواهد داد، دشمنان پرواز هواپيماهاي ما را زيرنظر دارند تا ببينند چه ماموريتهايي به آنها محول مي‌شود.
فرمانده نيروي هوايي ارتش اظهار داشت: نشاندن هواپيماهاي بيگانه وهواپيماهاي ديگري كه در يكي از يگانهاي جنوبي ما نشست ،باعث شد حساب ديگري روي نيروي هوايي باز شود ،نيروي مسلح قوي باعث مي‌شود انرژي هسته اي و ساير پروژه هاي بزرگ كشور به سرانجام برسد.نيروي هوايي ارتش با همسويي كامل با راهبرد دفاعي كشور از جمله تفكيك پدافند از آفند، در كنار ساير نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران آماده تر از هر زمان ممكن ، از اصول خود كه دفاع از اسلام و تماميت ارضي ايران است ، كوتاه نخواهد آمد وبا قدرت هرچه تمام تر از اين اصول دفاع و حمايت مي‌كند وما به عنوان بخشي ازنيروهاي مسلح بدون توجه به شعارها و تهديدات،بايستي از آمادگي كامل برخورداربوده تا بتوانيم با توانايي هاي تجهيزاتي و تاكتيكي خود در مقابل هر گونه تهديدي كه امنيت كشور را به خطر مي انداز مقابله كنيم.

[External Link Removed for Guests]
دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

تصویر

 [FONT=tahoma, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#444444]==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
[External Link Removed for Guests]
==================================    
Junior Poster
Junior Poster
پست: 188
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 3 مرداد 1387, 12:08 pm
سپاس‌های دریافتی: 40 بار

Re: آغاز ساخت هواپیمای رادارگریز و ازمایش موشک هوا به هوا

پست توسط پارس3000 »

نوبت شادي ما نزديك است 8->
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 458
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 28 مهر 1388, 7:03 pm
سپاس‌های ارسالی: 350 بار
سپاس‌های دریافتی: 1547 بار

توليد انبوه موشک حرارتي هوا به هوای ایرانی

پست توسط iran12345 »

 توليد انبوه موشک حرارتي هوا به هوا ایرانی  با اعلام اينکه موشک حرارتي هوا به هواي کنوني در رزمايش هاي مختلف به صورت ديگري نيز آزمايش شده است، ادامه داد: در بخش تحقيقات، نيروي هوايي ارتش کار خود را به اتمام رسانيده و هم اکنون براي توليد انبوه، اين موشک ها به صنايع داخلي وزارت دفاع سپرده شده است.  نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت: موشک هاي حرارتي هوا به هواي جديد ساخت ايران براي توليد انبوه به بخش صنايع داخلي وزارت دفاع سپرده شده است.

امير سرتيپ خلبان "حسن شاه صفي" در گفت وگو با ايرنا، با اعلام توليد انبوه موشک هاي هوا به هوا در وزارت دفاع، افزود: طراحي انواع هواپيماهاي رادار گريز در نيروي هوايي ارتش پايان يافته و اين هواپيماها هم اکنون در مرحله ساخت نمونه اوليه آن البته در حجم کوچکتر است.

وي با تاکيد بر اينکه اين هواپيماها پس از انجام آزمايش هاي لازم وارد بخش واقعي تر خواهند شد، ادامه داد: اميدواريم بخش تحقيقاتي اين کار تا پايان سال جاري به اتمام برسد و سپس وارد بخش توليد شويم.

شاه صفي اظهار داشت: البته تلاشگران جهاد خودکفايي نيروي هوايي ارتش هم اکنون در حال ساخت نمونه کوچک اين هواپيماي رادار گريز هستند.

وي همچنين با اشاره به پايان آزمايش موشک هاي حرارتي هوا به هواي جديد ساخت ايران، تصريح کرد: اين موشک، يکي از موشک هاي هوا به هواي حرارتي است که ساخت آن در نيروي هوايي ارتش انجام شده است.

فرمانده نيروي هوايي ارتش با تاکيد بر اينکه تست گرم اين موشک در ميادين نظامي صورت گرفته است، گفت: اين موشک از طريق يک هواپيما به سمت هدف شليک مي شود و آنرا تعقيب مي کند تا به جسم مورد نظر برخورد کند.

وي با اعلام اينکه موشک حرارتي هوا به هواي کنوني در رزمايش هاي مختلف به صورت ديگري نيز آزمايش شده است، ادامه داد: در بخش تحقيقات، نيروي هوايي ارتش کار خود را به اتمام رسانيده و هم اکنون براي توليد انبوه، اين موشک ها به صنايع داخلي وزارت دفاع سپرده شده است.

امير شاه صفي، برد اين موشک را بيش از 100 کيلومتر اعلام کرد و افزود: پرتاب اين موشک در آزمايش هاي مختلف با برد بيش از 40 کيلومتر بوده و با توجه به ارتفاع مي تواند افزايش يافته و تغيير کند.     [External Link Removed for Guests] 
[HIGHLIGHT=#9bbb59][HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#9bbb59]تصویرچو ایران نباشد تن من مباد بدین بوم و بر زنده یک تن مبادتصویر   
 
[HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#9bbb59]تصویرهمه روی یکسر، به جنگ آوریم جهان بر بداندیش تنگ آوریمتصویر
تصویرهمه سر به سر تن به کشتن دهیم به از آنکه کشور به دشمن دهیمتصویر
تصویراگر کُشت خواهد تو را روزگار، چه نیکو تر از مرگ در کارزارتصویر
 
  
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 458
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 28 مهر 1388, 7:03 pm
سپاس‌های ارسالی: 350 بار
سپاس‌های دریافتی: 1547 بار

Re: توليد انبوه موشک حرارتي هوا به هوای ایرانی

پست توسط iran12345 »

سلام
منظور فرمانده نیروی هوایی از هواپیمای رادار گریز چی؟ آیا منظورشون هواپیماهای بدون سرنشین هست و یا هواپیمای واقعی مانند شفق؟تصویر
[HIGHLIGHT=#9bbb59][HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#9bbb59]تصویرچو ایران نباشد تن من مباد بدین بوم و بر زنده یک تن مبادتصویر   
 
[HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#9bbb59]تصویرهمه روی یکسر، به جنگ آوریم جهان بر بداندیش تنگ آوریمتصویر
تصویرهمه سر به سر تن به کشتن دهیم به از آنکه کشور به دشمن دهیمتصویر
تصویراگر کُشت خواهد تو را روزگار، چه نیکو تر از مرگ در کارزارتصویر
 
  
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 1101
تاریخ عضویت: چهارشنبه 7 مرداد 1388, 7:42 pm
محل اقامت: خانه همیشه سبزم!!!
سپاس‌های ارسالی: 1410 بار
سپاس‌های دریافتی: 4783 بار
تماس:

Re: توليد انبوه موشک حرارتي هوا به هوای ایرانی

پست توسط Parsa84 »

درود :razz:
سوالی که همواره بین علاقمندان به نیرزی هوایی مطرح بوده اینست که با وجود رنج تعریف شده و مشخص 5 تا حداکثر 20 کیلومتر برای بیشتر موشک های گرمایاب امروزی چه نوع تکنولوژی در این موشک طراحی شده به کار رفته است و یا اصلا چگونه ممکن است که یک موشک گرمایاب تا سقف 100 کیلومتر برد داشته باشد.
اگر کسی از دوستان متخصص اطلاعی از مشخصات کمی و کیفی طرح و یا اصلا شدنی بودن این ان دارند خیلی ممنون می شوم اگر به بررسی ان در این تایپیک بپردازند.
با سپاستصویر
[External Link Removed for Guests]

  شور و عشق و شاديم را از خدايم هديه دارم**** هرچه هستم هرچه باشم چشمه ام پاکم زلالم 
تصویر
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 5 آذر 1387, 1:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: آغاز ساخت هواپیمای رادارگریز و ازمایش موشک هوا به هوا

پست توسط shola »

برد اين موشك حرارتي 40 كيلومتر است كه با توجه به ارتفاع، تا برد كيلومتر 100 هم ارتقا پيدا مي كند.

منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 18 مرداد 1386, 11:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

Re: آغاز ساخت هواپیمای رادارگریز و ازمایش موشک هوا به هوا

پست توسط حسن2568 »

سلام
بعد از يك هفته تحريم از سايت ضمن عذر خواهي از همگي دوباره برگشتم
  , عزيز برد موشكهاي حرارت ياب به 10 يا 20 كيلومتر محدود نميشود .بعضي ازمدلهاي موشك آر27 از سيستم حرارت ياب استفاده ميكنند كه 80 تا 110 كيلومتر برد داره.موشك آر73 هم 30 تا 40 كيلومتر برد داره.عراق در جنگ با ايران با كمك روسيه واحتمالا فرانسه روي موشكهاي زمين به هواي ميانبرد سام6 سيستم حرارت ياب اضافه كرده بود (به نظرم تو همين سايت چند تا عكس دربارش هست .بايد بگرديم)سال گذشته وزير دفاع به تعدادي از نوآوران صنعت دفاعي جوايزي داد كه خبر اون تو همه سايتها از جمله سنترال منعكس شد از جمله پاداش طراحي وساخت سامانه جديد ومنحصر به فرد حرارت ياب موشك به يك خانم اعطا شد.واين يعني كارهاي مهمي درحال انجام است
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Novice Poster
Novice Poster
پست: 99
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 2 شهریور 1385, 8:06 am
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 84 بار

Re: آغاز ساخت هواپیمای رادارگریز و ازمایش موشک هوا به هوا

پست توسط nemo »

درود
سوالی که همواره بین علاقمندان به نیرزی هوایی مطرح بوده اینست که با وجود رنج تعریف شده و مشخص 5 تا حداکثر 20 کیلومتر برای بیشتر موشک های گرمایاب امروزی چه نوع تکنولوژی در این موشک طراحی شده به کار رفته است و یا اصلا چگونه ممکن است که یک موشک گرمایاب تا سقف 100 کیلومتر برد داشته باشد.
اگر کسی از دوستان متخصص اطلاعی از مشخصات کمی و کیفی طرح و یا اصلا شدنی بودن این ان دارند خیلی ممنون می شوم اگر به بررسی ان در این تایپیک بپردازند.


ابتدا رادار هواپیما تا نزدیکترین فاصله ای که موشک بتونه از گرمایاب استفاده کنه ، موشک رو هدایت می کنه ، بعد از رسیدن به فاصله مناسب ارتباط قطع میشه و از اینجا به بعد موشک مستقلآ و به کمک سیستم گرمایاب خودش هدف رو تعقیب می کنه.
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 221
تاریخ عضویت: چهارشنبه 28 آذر 1386, 10:30 pm
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 297 بار

Re: آغاز ساخت هواپیمای رادارگریز و ازمایش موشک هوا به هوا

پست توسط don_Hirbod »

به اميد روزي كه نيروي هوايي ايران زمين يكي از مدرنترين و پرقدرت ترين نيروهاي هوايي جهان بشه :AA:
اميدوارم بتونيم روزي روزگاري چنان قدرتمند بشيم كه دشمنان حتي جرئات حرف زدن در مورد ايران را نداشته باشن
چو ايران نباشد تن من مباد
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 177
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 8 تیر 1389, 5:26 pm
سپاس‌های ارسالی: 1621 بار
سپاس‌های دریافتی: 558 بار

Re: آغاز ساخت هواپیمای رادارگریز و ازمایش موشک هوا به هوا

پست توسط KAL-KOI-BABAK »

ان شا الله يه روز از اين كه گفتين هم قدرتمندتر ميشيم. به اميد آن روز...
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma]  که خاطره هایتان از امیدهایتان قوی تر شدند ، روزگار افولتان در راه است . . .  
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”