دولت آمريكا براي ايجاد تغيير بايد از ملت ايران عذرخواهي كند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 7:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

دولت آمريكا براي ايجاد تغيير بايد از ملت ايران عذرخواهي كند

پست توسط Achilles »

خبرگزاري فارس: احمدي‌نژاد خطاب به اوباما با بيان اينكه ما از تغيير اساسي در سياست‌هاي آمريكا استقبال مي‌كنيم، گفت: كساني كه مي‌خواهند در امريكا تغيير ايجاد كنند، بايد از ملت ايران عذرخواهي كنند و جنايت عليه ملت ايران را جبران كنند.

تصویر


به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس، رئيس‌جمهور در ادامه سخنان خود در اجتماع پرشور مردم كرمانشاه به مسائل جهاني اشاره كرد و گفت: آقاي بوش با يك پرونده بسيار سياه و ننگين و سرشار از جنايت و آدم‌كشي و خيانت به بشريت به زباله‌دان تاريخ پيوست و آخرين برگ پرونده سياه او حمايت از جنايات صهيونيست‌ها در غزه بود و ديديد كه مردم بي‌پناه را با انواع سلاح‌هاي كشتارجمعي و ممنوعه قتل عام كردند و بوش با گستاخي حمايت كرد اما او رفت و انشاءالله به جهنم واصل خواهد شد.

وي با اشاره به روي كار آمدن دولت اوباما در آمريكا، افزود: دولت جديدي با شعار "تغيير" آمده و گفته كه مي‌خواهد در سياست‌هاي آمريكا تغيير ايجاد كند؛ اين حرف خوبي است چون سياست‌هاي آقاي بوش، ضد بشري و ضد اخلاقي و نقطه مقابل تعاليم پيامبران خدا بود و سياست‌هاي او كثيف‌ترين سياست‌هايي است كه در 50 سال اخير در دنيا ايجاد شد.
احمدي‌نژاد با بيان اينكه اصل حرف "تغيير" حرف خوبي است و مي‌خواهم اين مساله مهم را در محضر شما مردم مومن و انقلابي كرمانشاه مطرح كنم، تصريح كرد: مي‌گويند مي‌خواهيم تغيير بدهيم، ممكن است تغيير به 2 صورت اتفاق بيافتد، يكي تغييرجهت پايه‌اي و اصولي است و ديگري تغيير تاكتيكي و تغيير در نوع استفاده از كلمات و حربه‌هاي سياسي است.

وي با بيان اينكه اگر منظور از تغيير، روش دوم باشد، اين به زودي بر ملا مي‌شود و ملت‌ها در برابر آن موضع‌گيري مي‌كنند، ادامه داد: يكي از مهم‌ترين اشكالات آقاي بوش و همدستانش نوع نگاه جامعه بشري بود؛ آنها دنبال سلطه و برتري بر ديگران بودند و وقتي مي‌خواستند با مردم حرف بزنند، از موضع غرور و طلبكاري حرف مي‌زدند؛ اگر قرار است اين سياست عوض شود، ديگر نبايد دولت آمريكا دنبال سلطه‌جويي باشد و با لحن بي‌ادبانه با ملت‌ها صحبت كند؛ تغيير واقعي اين است كه لحن صحبت كردن با ملت‌ها بايد از در احترام و تواضع باشد والا اگر با همان غرور و فقط با كلمات جديد صحبت كنند، تغييري اتفاق نيافتاده است.

احمدي‌نژاد اظهار داشت: اشتباه ديگر، حضور نظامي در كشورهاي ديگر بود، آنها از ژاپن تا آمريكاي جنوبي و تا قلب اروپا حضور نظامي دارند؛ چرا بايد آنها در تمام دنيا نيروي نظامي داشته باشند؟ هر جا كه جنگي اتفاق مي‌افتد يا ناشي از دخالت و يا ناشي از حضور نظامي آمريكاست؛ اگر مي‌خواهند سياست را عوض كنند، بايد نيروهاي خود را به مرزهاي خودشان ببرند؛ كسي از آنها تقاضا نكرده لشكركشي كنند. در حادثه 11 سپتامبر هيچ چيز معلوم نشد كه چگونه بود و مثل هولوكاست نگذاشتند حقيقت ماجرا بررسي شود و به بهانه 11 سپتامبر به عراق و افغانستان حمله كردند و ميليون‌ها انسان را كشته و آواره كردند؛ اگر به دنبال تغيير سياست هستيد بايد بگذاريد معلوم شود علت و عامل 11 سپتامبر چه بوده است.
وي خطاب به دولت آمريكا افزود: در افغانستان توليد مواد مخدر زير سايه سرنيزه شما چند برابر شد؛ شما اگر مي‌خواهيد تغيير سياست بدهيد بايد جلوي توليد مواد مخدر را بگيريد و به دولت افغانستان اختيار بدهيد.

رئيس جمهوري اسلامي ايران ادامه داد: آقاي بوش عادت داشت در امور ديگران دخالت كند و به پاكستان و ايران و سودان و عربستان بگويد اين كار رابكن يا نكن؛ تغيير به اين معناست كه نبايد دخالت كند به آنها چه مربوط است كه در امور ملت‌ها دخالت كنند.

وي تصريح كرد: آقاي بوش بدون قيد و شرط از صهيونيست‌هاي جنايتكار حمايت مي‌كرد و عده‌اي را از نقاط مختلف دنيا جمع كردند و به جان ملت‌ اسرائيل انداختند كه فقط ترور و جنايت مي‌كنند، بوش حقي براي ملت فلسطين قائل نبود؛ تغيير سياست يعني اينكه دست از صهيونيست‌هاي كودك‌كش، بي‌فرهنگ و جنايتكار دست برداريد و اجازه بدهيد خود ملت فلسطين براي خودش تصميم بگيرد.

احمدي‌نژاد ادامه داد: آقاي بوش مردم آمريكا را تحقير كرد و تلفن‌هايشان را شنود كرد و بدون توجه به نظر آنها، هر كاري خواست انجام داد؛ اگر مي‌گوييد تغيير سياست، يعني فشارها را از روي مردم آمريكا برداريد و اجازه بدهيد مردم آمريكا سرنوشت خودشان را با آزادي تعيين كنند.

وي با اشاره به اقدامات دولتهاي مختلف آمريكا عليه ملت ايران، گفت: بيش از 60 سال است كه دولت‌هاي پي در پي آمريكا در نقطه مقابل ملت ايران هستند؛ در سال 1332 با كودتا دولت ملي ايران را ساقط كردند و يك دولت دست نشانده روي كار آوردند، نفت و ثروت ما را بردند و فرهنگ ما را زائل كردند و در عوض به ما يك نيروي اهريمني به نام ساواك دادند كه مردم و بزرگان ما را زنداني و شكنجه‌ مي‌كردند و مورد حمايت آمريكا بودند؛ آنها 25 سال فقر، فلاكت و بيسوادي را بر ملت ما تحميل كردند، در 15 خرداد42، 15هزار نفر از ملت ايران را كشتند و آمريكا از اين استبداد حمايت كرد و در مقابل انقلاب آزادي خواه و استقلال خواه ملت ايران ايستادند.
احمدي نژاد تصريح كرد: از روز پيروزي انقلاب اسلامي تاكنون هم آنها در مقابل ملت ايران ايستادند؛ سفارت را جاسوسخانه كردند، طراحي كودتا كردند، به طبس حمله كردند، از تروريست‌ها حمايت كردند، صدام را در جنگ عليه ملت ما حمايت كردند و همين كرمانشاه قهرمان صدها بار بمباران شد و حتي از بمباران شيميايي حمايت كردند و به ملت ما توهين كردند، هواپيماي مسافربري ما را سرنگون كردند و صدها جنايت عليه ملت ايران انجام دادند و حتي در موضوع هسته‌اي با گستاخي در برابر ملت ايران ايستادند و كساني كه خودشان بمب اتم دارند، ابراز نگراني كردند.


وي خطاب به اوباما تاكيد كرد: كساني كه مي‌خواهند در امريكا تغيير ايجاد كنند، بايد از ملت ايران عذرخواهي كنند و جنايت عليه ملت ايران را جبران كنند.
احمدي نژاد خاطرنشان كرد: ما از تغيير استقبال مي‌كنيم به شرط آنكه بنيادين و در مسير درست باشد و الا دنيا بداند اگر كسي با ادبيات، روحيه و تجاوز طلبي آقاي بوش، حتي با كلمات جديد بخواهد با ملت ايران صحبت كند، پاسخ ملت ايران همان است كه سالها گفته است.
در اين لحظه مردم كرمانشاه سخنان رئيس جمهور را با فرياد مرگ بر آمريكا مورد تاييد قرار دادند.
رئيس‌جمهور تاكيد كرد: گفته‌اند درباره ايران مشغول تنظيم برنامه‌ها هستند و ما هم صبر مي‌كنيم و حرفها را به دقت گوش مي‌دهيم و عملكردها را با دقت بررسي مي‌كنيم و اگر به طور اساسي تغييري اتفاق بيافتد از آن استقبال خواهيم كرد.
ادامه دارد...
New Member
پست: 7
تاریخ عضویت: چهارشنبه 6 آذر 1387, 4:52 pm
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

Re: دولت آمريكا براي ايجاد تغيير بايد از ملت ايران عذرخواهي كند

پست توسط noorsoobh »

یک بزرگی در یک جمع خودمانی گفته بود : ما هیچ وقت و به هیچ عنوان نباید با آمریکا به توافق برسیم چون اگر این کار رابکنیم باید با این ملت خداحافظی کنیم چون دیگر به چه عنوان و بهانی این ملت رو به دنبال خودمان بکشیم و این همه مشکلات کوچک و بزرگ مملکت رو گردن کی بیندازیم؟!!!!
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 7:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

Re: دولت آمريكا براي ايجاد تغيير بايد از ملت ايران عذرخواهي كند

پست توسط Achilles »

noorsoobh نوشته شده:یک بزرگی در یک جمع خودمانی گفته بود : ما هیچ وقت و به هیچ عنوان نباید با آمریکا به توافق برسیم چون اگر این کار رابکنیم باید با این ملت خداحافظی کنیم چون دیگر به چه عنوان و بهانی این ملت رو به دنبال خودمان بکشیم و این همه مشکلات کوچک و بزرگ مملکت رو گردن کی بیندازیم؟!!!!بزرگ یا بزرگ نما؟!!بنظر من تمام بزرگان از عمق خصومت آمریکا با ایران آگاهی کامل دارن، اما بزرگنما ها...
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

Re: دولت آمريكا براي ايجاد تغيير بايد از ملت ايران عذرخواهي كند

پست توسط Mil@d »

وزیر امور خارجه جدید آمریکا در نخستین کنفرانس خبری خود اعلام کرد که ایران فرصتی مناسب برای تعامل با جامعه جهانی دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه نیویورک تایمز،"هیلاری کلینتون" دراین سخنان به نوعی حمایت خود از سخنان روز گذشته "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر آمادگی واشنگتن برای مذاکره با تهران حمایت کرد.

اشتیاق هیلاری کلینتون برای مذاکره با ایران

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه با ترسیم یک برنامه جاه طلبانه برای سیاست خارجی آمریکا از امکان مذاکره مستقیم واشنگتن با پیونگ یانگ نیز خبر داد و گفت : رابطه ما با چین در دوره ریاست جمهوری بوش تحت تاثیر فعالیت های اقتصادی قرار گرفته بود.

کلینتون درادامه با اشاره به سخنان روزگذشته باراک اوباما مبنی براشتیاق کاخ سفید برای مذاکره با ایران گفت: اکنون ایران فرصتی مناسب برای تعامل با جامعه جهانی دارد.

بر اساس این گزارش، باراک اوباما در مصاحبه با شبکه العربیه بر گفته های پیشین خود مبنی بر مذاکره مستقیم با ایران تاکید کرد.

به گزارش مهر، گویا کاخ سفید قصد دارد به توصیه کارشناسان این کشور عمل کرده و برای رهایی از باتلاق خود ساخته عراق و برقراری صلح در خاورمیانه دست کمک به سوی ایران دراز کند.
  بی  
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22097 بار

Re: دولت آمريكا براي ايجاد تغيير بايد از ملت ايران عذرخواهي كند

پست توسط sinaset »

سلام دوستان
به نظر من اگر این اتفاقا بی افتاد و امریکا تغییر رفتار اساسی بده و دست از کارهای گذشته بردارد ( ظلم و ستم)
دنیا می تونه یک نفس راحت بکشه .
انشالله که اون روز بیاید به امید خدا :razz: :D
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 352
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 3 دی 1385, 6:41 pm
محل اقامت: saboonat- kazamon
سپاس‌های ارسالی: 16 بار
سپاس‌های دریافتی: 62 بار
تماس:

Re: دولت آمريكا براي ايجاد تغيير بايد از ملت ايران عذرخواهي كند

پست توسط alenkita »

noorsoobh نوشته شده:یک بزرگی در یک جمع خودمانی گفته بود : ما هیچ وقت و به هیچ عنوان نباید با آمریکا به توافق برسیم چون اگر این کار رابکنیم باید با این ملت خداحافظی کنیم چون دیگر به چه عنوان و بهانی این ملت رو به دنبال خودمان بکشیم و این همه مشکلات کوچک و بزرگ مملکت رو گردن کی بیندازیم؟!!!!

من کاری به حرف فرد خاصی ندارم
ولی با جواب احمدی نژاد خودم ثه جورایی به این حرف شما رسیدم
منم کورش
شاهنشاه هخامنشی ، آزاده ای از ایران فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی کردن به خاک سپارند
تا اجزای بدنم خاک ایران را تشکیل دهد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”