رسما اعلام شد: تشکیل نیروی چهارم ارتش

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

رسما اعلام شد: تشکیل نیروی چهارم ارتش

پست توسط Shahbaz »

                                                        تصویر
 
 
جانشين فرمانده کل ارتش جمهوري اسلامي ايران با اشاره به تفکيک پدافند از نيروي هوايي گفت: قرارگاه پدافند هوايي مراحل پاياني استقرار خود را مي گذراند.
  .
امير سرتيپ سيد عبدالرحيم موسوي در حاشيه آيين صبحگاه مشترک نيروهاي زميني، هوايي و دريايي در مرکز آموزش هاي هوايي شهيد خضرايي، افزود:
قرارگاه پدافند هوايي نيز توسط يکي از فرزندان برومند نيروي هوايي مديريت مي شود و با تشکيل دو نيروي مقتدر و مستقل و با درايت فرماندهان، هر دو نيرو با توانايي بالا به سمت اهداف تعيين شده حرکت مي کنند.
.
جانشين فرمانده کل ارتش از تلاش هاي امير سرتيپ ميقاني و شاه صفي فرماندهان قرارگاه پدافند هوايي و نيروي هوايي ارتش قدرداني کرد.
.
وي در ادامه گفت و گو با خبرنگاران با تاکيد بر اين که ارتش و نيروهاي مسلح در بالاترين سطح آمادگي قرار دارند، اظهار داشت:
اگرچه در بخش طراحي و ساخت سلاح و تجهيزات و روش ها و تاکتيک ها خودکفا هستيم و جهادگران، صنعتگران و دانشگاهيان آنچه را لازم باشد توليد مي کنند اما مهم ترين عامل توانمندي اين نيرو، ايمان و باور به پيروزي و اتکاي به خود است.
.
امير موسوي با اشاره به نقش ارتش در مراحل مختلف انقلاب اسلامي تصريح کرد: در تمامي مشکلات و دشواري ها، ارتش بويژه نيروي هوايي بر تبعيت خود از ولي فقيه پايدار بوده است. 


  
  
 
ایرنا
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1130
تاریخ عضویت: جمعه 30 آذر 1386, 8:55 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

Re: مراحل پایانی تشکیل قرارگاه پدافند هوایی

پست توسط N@VID »

استقلال نيروي چهارم ارتش رسما اعلام شد

تصویر

پدافند هوايي رسما با عنوان نيروي چهارم ارتش جمهوري اسلامي ايران، مستقل شد.

به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، امير احمد ميقاني فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا صبح امروز در نشست خبري خود با اعلام استقلال نيروي پدافند هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، اعلام كرد: همه سيستم‌ها، تجهيزات و سامانه‌هاي پدافند هوايي كشور زير كنترل و فرماندهي اين قرارگاه قرار مي‌گيرد.
مشروح اين نشست خبري متعاقبا ارسال مي‌شود.


خیرگذاری فارس
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

Re: مراحل پایانی تشکیل قرارگاه پدافند هوایی

پست توسط Shahryar »

 تمام سامانه‌هاي دفاع هوايي كشور تحت كنترل پدافند هوايي درمي‌آيد
(تکمیلی)
  تصویر 
به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، امير احمد ميقاني، فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء صبح امروز در نشست خبري كه به منظور اعلام تفكيك و استدلال پدافند هوايي از بخش پروازي نيروي هوايي ارتش برگزار شد، با اشاره به راهپيمايي 22 بهمن، حضور مردم در اين راهپيمايي را نمايش قدرت ايران و تضعيف روحيه دشمنان نظام مقدس جمهوري اسلامي عنوان كرد.
ميقاني ضمن بيان خاطراتي از عمليات والفجر 8 و مورد اصابت قرار دادن ده‌ها فروند جنگنده دشمن، اين عمليات و اين تعداد هواپيماي مورد اصابت قرار گرفته را يك ركورد تاريخي در جنگ‌هاي امروزي جهان دانست.
وي در خصوص طرح تفكيك پدافند هوايي از بخش پروازي نيروي هوايي ارتش اظهار داشت: اين طرح در تاريخ 11 شهريور امسال توسط مقام معظم رهبري ابلاغ شد كه هم اكنون در حال تفكيك اين دو بخش هستيم كه بنابر آن، ارتش جمهوري اسلامي به 4 نيروي مستقل زميني، هوايي، دريايي و پدافند هوايي تقسيم خواهد شد كه هدف از ايجاد نيروي مستقل پدافند هوايي، ارتقاي توان رزم و توسعه توان رزمي پدافند هوايي است.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء توان رزم پدافند هوايي در سي سال گذشته را بي‌سابقه دانست و گفت:‌ كارهاي زيادي در اين راستا در پدافند هوايي چه در زمينه كيفيت و چه كميت در خصوص تعداد رادارها و آتشبارها در نظر داريم و امروز تعداد آتش‌بارهاي پدافند هوايي به دوبرابر افزايش يافته است.
ميقاني با اشاره به كارهاي صورت گرفته در خصوص اورهال، بازسازي و بهينه‌سازي سيستم‌ها، به موضوع تامين قطعات اشاره كرد و گفت: در اين خصوص با ايجاد نهضت قطعه‌سازي به خصوص در زمينه ساخت قطعات گلوگاهي و مهم، اقدامات مناسبي انجام داده‌ايم؛ چرا كه اين امر از تدابير فرمانده معظم كل قوا است كه تاكيد دارند نبايد قطعات مختلف و به خصوص قطعات مهم از خارج وارد شود.
وي افزود: در 2 سال گذشته هيچ گونه قطعه‌اي را در اين رابطه از خارج وارد نكرده‌ايم.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء اظهار داشت: در زمينه بهينه‌سازي سيستم‌هاي راداري به همت متخصصان داخلي اقدامات موثري انجام داده‌ايم كه از جمله آن ساخت رادار ملي در گذشته بود كه به عنوان چشم بيناي ايران اسلامي عمل مي‌كند و امروز انواع رادارها و حتي رادار ملي به سيستم‌هاي مدرن تجهيز شده‌اند.
ميقاني با بيان اينكه سيستم‌هاي موشكي هاگ نيز نسبت به 2 سال اخير قابل مقايسه نيستند، گفت:‌ امسال نوآوري‌هاي خوبي در زمينه آتش‌بارها، تجهيزات پدافندي و نوسازي تجهيزات داشته‌ايم؛ كه از جمله آن مي‌توان به بهينه‌سازي سيستم‌هاي جنگ الكترونيك، ‌توانمندي‌هاي ارتباط، پدافند غيرعامل و نيز سيستم‌هاي جمع‌آوري اطلاعات اشاره كرد.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء با مثبت ارزيابي كردن وضعيت دفاعي كشور اظهار داشت:‌ اولين رزمايش گسترده را در اين زمينه در شهريور ماه گذشته انجام داديم كه اين رزمايش تحت عنوان مدافعان آسمان ولايت برگزار شد و تمام يگان‌هاي پدافندي كشور در آن حضور موثر داشتند.
ميقاني ماموريت پدافند هوايي را دفاع از آسمان كل كشور عنوان كرد و با اشاره به پيشرفت‌ كشورهاي مختلف در زمينه هوايي و با اشاره به دكترين جنگ نامتقارن جمهوري اسلامي ايران اظهار داشت: براي مقابله با اين تجهيزات پيشرفته دشمنان، بايد پدافند هوايي مجهز و مدرني داشته باشيم كه اين امر در دستور كار ما قرار دارد.
ميقاني با تاكيد بر اينكه پدافند هوايي مسئول اول و آخر دفاع از آسمان كشور است، تفكيك بخش پدافند از پروازي و تجديد ساختار در اين دو بخش كه سال آينده كامل مي‌شود را يكي از دستاوردهاي مهم در اين رابطه دانست.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء با بيان اينكه امروز توانايي ساخت انواع رادارها با بردهاي مختلف را داريم، تصريح كرد: برخي از اين رادارها هم‌‌اكنون در حال ساخت است و در زمينه آتش‌بارها نيز به همين صورت عمل مي‌كنيم.
ميقاني افزود: اولين سيستم‌هاي جمع‌آوري اطلاعات سيگنالي در نيروي هوايي ارتش ساخته شد و امروز نيز اين سيستم‌ها با تكيه بر فنآوري مدرن در حال ساخت است.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء اضافه كرد: تمام تجهيزات و نيروهاي پدافندي و جمع‌آوري اطلاعات سيگنالي در نيروهاي مسلح تحت فرماندهي و تابعيت قرارگاه پدافند هوايي قرار مي‌گيرد و شبكه كنترل و هدايت و تمام پدافندهاي كشور تحت فرماندهي عمليات اين قرارگاه را خواهد گرفت.
ميقاني با اشاره به فرونشاندن دو هواپيماي متجاوز خارجي درماه‌هاي گذشته اين امر رانشان دهنده هوشياري و تيزبيني نيروي هوايي و پدافند عنوان كرد و گفت: دو سه مورد ديگر نيز وجود داشت كه دليلي براي مطرح شدن آن نمي‌بينيم كه برخي از آنها با رسيدن به مرز ايران و به دليل دستوري كه به آنها داده‌ايم از مسير خود برگشتند اما برخي نيز وارد فضاي جمهوري اسلامي شدند كه با ره‌گيري جنگنده‌هاي نيروي هوايي مجبور به فرود در يكي از پايگاه‌هاي مورد نظر شده و پس از بررسي مسائل وتحقيقات به راه خود ادامه دادند.
وي اين اقدامات را نتيجه كشف رادارها و هدايت شبكه توسط هواپيماهاي طرح پدافندي عنوان كرد.
ميقاني تاكيد كرد: همه سامانه‌هاي متعلق به پدافند هوايي نيروهاي مسلح كشور از جمله رادارها، دستگاه‌هاي جمع‌آوري اطلاعات سيگنالي، آتش‌بارهاي موشكي با بردهاي بلند، متوسط و كوتاه وسامانه‌هاي پدافندي به طور كامل تحت فرماندهي و كنترل پدافند هوايي قرار خواهد گرفت.
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1414
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 29 آذر 1386, 3:18 pm
سپاس‌های ارسالی: 590 بار
سپاس‌های دریافتی: 10204 بار

Re: رسما اعلام شد: تشکیل نیروی چهارم ارتش

پست توسط abdolmahdi »

با سلام
خبر بسيار خوبي بود و به اعتقاد من بيانگر گسترده گي شبكه پدافند هوائي كشور است كه فرماندهي و مديريت مستقلي را طلب ميكند.
اگر ديدار با مرگ حق است ، چه بهتر كه اين ديدار در ميدان جنگ باشد.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

Re: رسما اعلام شد: تشکیل نیروی چهارم ارتش

پست توسط Mil@d »

یک بار گفتم با این اوصاف نگاهی به تعداد نیروهای نظامی و اطلاعاتی و امنیتی ایران بیاندازید....فکر کنم در دنیا کم نظیریم!
1.نیروی زمینی ارتش
2.نیروی دریای ارتش
3.نیروی هوایی ارتش
4.نیروی پدافند هوایی(مشترک ارتش و سپاه)
5.نیروی زمینی سپاه
6.نیروی دریایی سپاه
7.نیروی هوایی سپاه
8.نیروی موشکی سپاه(در آستانه تشکیل و استقلال از نیروی هوایی سپاه)
9.نیروی مقاومت بسیج
10.نیروی قدس
11.نیروی ولی امر
12.نیروی انتظامی
13.وزارت اطلاعات

به تمامی نیروی های فوق یک اطلاعات هم اضافه کنید...آمریکا نیز 36 دستگاه امنیتی نظامی اطلاعاتی دارد فکر کنم بعد از آمریکا در جهان دوم باشیم.
  بی  
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1414
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 29 آذر 1386, 3:18 pm
سپاس‌های ارسالی: 590 بار
سپاس‌های دریافتی: 10204 بار

Re: رسما اعلام شد: تشکیل نیروی چهارم ارتش

پست توسط abdolmahdi »

با سلام
فكر ميكنم يگانهاي موشكي زمين به زمين كشورمان هم بزودي داراي فرماندهي مستقلي شود. دقيقا" چيزي شبيه به فرماندهي موشكي بالستيك روسيه.كه البته بسيار بجا هم خواهد بود. :-(
اگر ديدار با مرگ حق است ، چه بهتر كه اين ديدار در ميدان جنگ باشد.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

Re: رسما اعلام شد: تشکیل نیروی چهارم ارتش

پست توسط Mil@d »

فكر ميكنم يگانهاي موشكي زمين به زمين كشورمان هم بزودي داراي فرماندهي مستقلي شود.

این موضوع قبلا در مصاحبه سرلشکر جعفری گفته شده است و در سنترال نیز مطرح گردیده بود.احتمالا در سال آینده رسما تشکیل خواهد شد.
  بی  
Novice Poster
Novice Poster
پست: 58
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 17 آذر 1387, 7:27 am
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

Re: رسما اعلام شد: تشکیل نیروی چهارم ارتش

پست توسط STRATEGIST »

به نظر من اصلهات زير اساسی است

رهنمود يک

استقلال نيروها

1- پدافند ساهلی (مثل چين و کره شمالی)

2- نيروهای فزايی (مثل روسيه)

3- نيروهای پزشکی (مثل افريقای جنوبی)

3- نيرويه مخابرات و جنگ الترونيکی (مثل کانادا)

4- نيروهای ويژه و کماندو (مثل امريکا)

5- نيرويه تفنگدارن دريايی (مثل مارينز امريکا)

6- نيروهای زير سطحی (مثل آلمان يو بوت)

7- نيروهای مهندسی استهکامات (مثل امريکا )

8- نيرويه هوايی جبهه اي (هوانيروز و نيرويه هوايی سپاه)

9- نيرويه هوايی تاکتيکی (جنگندهای تا برد 3000 کيلومتر)

10- نيرويه هوايی دوربرد (مثل امريکا روسيه) 5000 کيلومتر به بالا

11- نيرويه هوايی ترابری و لجيستيکی (ارتش و سپاه)

12- نيروهای موشکی (مثل روسيه)

13- هوادريا (ارتش و سپاه)

14- نيروهای مهندسی تسليهات و مهندسی معکوس (مثل امريکا)

15- نيروهای آموزشی

16-
     ريلی و قتارهای زرهی (مثل روسيه آلمان امريکا
   )


 
Major II
Major II
پست: 84
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 14 شهریور 1385, 10:14 am
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 47 بار

Re: رسما اعلام شد: تشکیل نیروی چهارم ارتش

پست توسط geologist »

امير ميقانى اعلام کرد
تشکيل پدافندهوايى به عنوان نيروى چهارم ارتش
تشکیل نیروی پدافند هوایی به عنوان نیروی چهارم ارتش جمهوری اسلامی ایران رسماً اعلام شد.
امیر سرتیپ خلبان احمد میقانی فرمانده پدافندهوایی خاتم الانبیاء در نشستی خبری با اشاره به طرح تفکیک پدافندهوایی از بخش پروازی نیروی هوایی ارتش، که 11 شهریورماه سال جاری از سوی رهبرمعظم انقلاب ابلاغ شده است اظهار داشت: هم اکنون در حال تفکیک این دو نیرو از یکدیگر هستیم و از این پس جدا از 3 نیروی زمینی، هوایی، دریایی، نیروی پدافندهوایی نیز به عنوان چهارمین نیرو در خدمت آب و خاک سرزمین های جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
وی افزود: هدف از اضافه شدن این نیرو به نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران، توسعه و تقویت توان رزمی و دفاعی ارتش است.
میقانی تصریح کرد: با توجه به ماموریت پدافندهوایی در دفاع از حریم هوایی کشور، پدافندهوایی تمامی نیروهای مسلح کشور بعد از این تحت کنترل پدافندی قرارگاه پدافند هوایی ارتش جمهور ی اسلامی ایران قرار خواهد گرفت.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره چگونگی تفکیک نیروی هوایی از پدافند هوایی در بعد تجهیزات و نیروی انسانی، یادآور شد: در بخش نیروی هوایی بین دو نیروی پدافندی و پروازی تفکیک صورت می گیرد و کلیه تجهیزات و نیروهای پدافندی و سیستم هایی مثل جمع آوری اطلاعات سیگنالی در پایگاه پدافند هوایی قرار می گیرد، قسمت های مشرک نیروی هوایی میان پدافند و نیروی پروازی تقسیم می شود، همچنین کنترل عملیاتی که در سایر نیروهای مسلح بود باقی می ماند و شبکه تابعیت و کنترل تحت نظر پدافندهوایی خاتم الانبیاء قرار می گیرد.
فرمانده پدافند هوایی خاتم الانبیاء در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره نقش پدافندهوایی در نشاندن هواپیماهای متخاصم و واکنش این نیرو در قبال حوادث مشابه در آینده، خاطر نشان کرد: آسمان کشور تحت کنترل پدافندهوایی است و در نشاندن هواپیماهایی که خبرهایی از آن نقل شد، نقش اصلی را ایفا می کرد، البته بعضی از موارد هم بود که نیازی به اطلاع رسانی در آن موارد نبود.
میقانی افزود: بعد از مسئولیت گرفتن پدافندهوایی به عنوان یک نیروی مستقل که باید آسمان کشور را تحت کنترل خود قرار دهد، بعضاً هواپیماهایی را با اخطارهای خود از مرز خارج کردیم و بعضی دیگر را همانطور که اعلام شد با استفاده از رادارها و با هدایت شبکه ای ردیابی کرده و به زمین نشاندیم که پس از اقدامات لازم مسئله حل و فصل شد. در همین رابطه پدافندهوایی در حال به روز کردن تجهیزات خود به خصوص در رادارها است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در حال حاضر بهترین توان رزمی را نسبت به 30 سال گذشته داریم، گفت: در بخش کمیت به تسلیحات افزوده شده و کمیت آتش بارها توسعه یافته و دو برابر شده و در بعد کیفیت هم کارهای گسترده ای انجام شده است.
وی ادامه داد: در بخش اورهال کردن تسلیحات، نهضت قطعه سازی را به راه انداخته ایم، بخصوص در بخش تولید قطعات گلوگاهی و بنا به فرموده رهبری در دو سال اخیر چنین قطعاتی را از خارج وارد نکرده ایم.
میقانی با اشاره به تولید رادار ملی طی سال های اخیر، تصریح کرد: در بخش رادارها کلیه آنها به خصوص رادار ملی را بهینه سازی و به روز کرده ایم و در بخش سایر تسلیحات و تجهیزات پدافندی، به خصوص آتش بار در بعد پدافندی، جنگ الکترونیک، توانمندی های ارتباطی، پدافند غیرعامل، جمع آوری سیستم های سیگنالی کارهای بسیار خوبی صورت گرفته و بر این اساس آمادگی مطلوبی را از حیث پدافند هوایی داشته ایم.
لازم به تذکر است که قرارگاه خاتم الانبیاء قرارگاه عملیات فرماندهی کل قوا محسوب می شود.

[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 756
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 10 دی 1387, 10:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 559 بار
سپاس‌های دریافتی: 3796 بار

Re: رسما اعلام شد: تشکیل نیروی چهارم ارتش

پست توسط Morteza313 »

فرماندهی موشکی الان هم تقریبا مستقله و زیر نظر مستقیم اقا هدایت میشه.
ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

Re: رسما اعلام شد: تشکیل نیروی چهارم ارتش

پست توسط Mil@d »

m2k7 نوشته شده:فرماندهی موشکی الان هم تقریبا مستقله و زیر نظر مستقیم اقا هدایت میشه.

الان ممکنه خیلی از اتفاقات دیگه هم افتاده باشه و ما توانمندیهای دیگه ای هم داشته باشیم..ولی اعلام رسمی موضوع چیز دیگریست :-)
تا الان که مثل قضیه نیروی پدافند رسما موضوع در رسانه ها اعلام نشده...فقط سردار جعفری از تشکیل آن در آینده سخن گفته بود.

ضمنا قید کرده اید فرماندهی موشکی فکر نمیکنی کمی با تشکیل نیروی موشکی معنای متفاوت تری داشته باشه...ما در نیرویهای دیگر نظامی نیز فرماندهی موشکی داریم...ولی نیروی موشکی نداریم.
  بی  
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1414
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 29 آذر 1386, 3:18 pm
سپاس‌های ارسالی: 590 بار
سپاس‌های دریافتی: 10204 بار

Re: رسما اعلام شد: تشکیل نیروی چهارم ارتش

پست توسط abdolmahdi »

يكي از مزاياي ناخواسته چنين تفكيك قوائي جلوگيري از درز اخبار و اطلاعات نظامي است. مثلا" اگر يك عامل نفوذي در نيروي هوائي داشته باشيم در آنصورت ديگر نمي تواند اطلاعات مربوط هواپيماها و سيستمهاي پدافندي را به طور همزمان بدست بياورد. در نتيجه خودبخود شعاع عملش محدودتر ميشود. به هر حال در بخش دفاعي روزبروز پخته تر و حرفه اي تر عمل ميكنيم كه جدا" جاي سپاس و تقدير :razz: دارد.
اگر ديدار با مرگ حق است ، چه بهتر كه اين ديدار در ميدان جنگ باشد.
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”