مذاكره نهايي براي توليد خودروهاي اشكودا در ايران

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

مذاكره نهايي براي توليد خودروهاي اشكودا در ايران

پست توسط Mohsen1001 »

شركت هاي اشكودا و كرمان خودرو براي توليد خودروهاي سواري در ايران به نتايج نهايي نزديك شده اند.
به گزارش روابط عمومي شركت كرمان خودرو قرار است خودروهاي اشكودا توسط شركت اورين خودرو ابتدا وارد شده و پس از آن در اين شركت كه زير مجموعه جديد كرمان خودرو است ، توليد شود.

البته در اين راستا هنوز برخي مسائل حل نشده كه از آن مي توان به سوخت نامناسب در ايران (پايين بودن درجه اكتان) و تاثير بر موتور اين خودروها اشاره كرد كه اين شركت ها سعي دارند با تغيير برنامه مغز هوشمند اين خودرو ، آن را با محيط آب و هوايي ايران و كيفيت بنزين موجود در كشورمان سازگار كنند.

در همين حال گويا توافق هاي اوليه با شركت اشكودا انجام شده تا خودروهاي اين شركت در كرمان خودرو توليد شود. البته بر اساس توافقات اوليه به نظر مي رسد همكاري كرمان خودرو و اشكودا نهايي شده است.

بر اساس آخرين اطلاعات ، توليد اشكودا با توليد اكتاويا در ايران آغاز خواهد شده و مراحل آن نيز از واردات خودرو كامل آغاز و به تدريج مونتاژ و سپس داخلي سازي مي شود.
لازم به ذكر است كه شركت اورين خودرو براي توليد خودروهاي سواري و سنگين شكل گرفته و جزو گروه خودروسازي كرمان خودروست.

اين گروه هم اكنون شامل راين خودرو (توليد كننده هيوندايي) و بم كو (توليد كننده محصولات فولكس) است البته شركت اورين خودرو در حال مذاكره با چند كارخانه اروپايي براي توليد خودروهاي سنگين در ايران نيز هست.

شركت خودروسازي اشكودا يك سال پيش كه مراحل نهايي امضاي قرارداد و سرمايه گذاري مشترك را در ايران طي مي كرد ، ناگهان به دليل آنچه كه ريسك بالا خوانده شد ، از سرمايه گذاري در ايران صرفه نظر كرد اما پس از يك سال دوباره به ايران بازگشته است.

در آن زمان يكي از مسولان توليد اشكودا در ايران به ايسنا گفته بود: با اين كه دو خودرو اشكودا از گروه فولكس واگن از جمله اكتاويا و سوپن مراحل قطعي توليدشان را طي مي كردند اما به دليل تشخيص شركت اشكودا مبني بر وجود ريسك بالا در سرمايه گذاري در ايران ، از سرمايه گذاري در ايران صرفه نظر كرد.

به گفته وي ، چون طرف ايراني خواستار سرمايه گذاري در ايران بود ، اين توافق از سوي دو طرف لغو شد.
شركت اشكودا قرار بود با شركت پارت سازان سه خودرو اكتاو ، سوپن و فابيا را در ايران توليد كند.

گفتني است ، سهامدار اصلي اشكودا ، فولكس واگن آلمان است. اشكودا فابيا نيز از پلات فورمي مشابه خودرو فولكس گل بهره مي برد.

خبرخودرو
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”