ساخت جنگنده‌هاي جديدتر از صاعقه در دستور كار قرار گرفت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Fast Poster
Fast Poster
پست: 274
تاریخ عضویت: جمعه 8 آذر 1387, 1:30 pm
محل اقامت: network
سپاس‌های ارسالی: 176 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

ساخت جنگنده‌هاي جديدتر از صاعقه در دستور كار قرار گرفت

پست توسط snifferman »

سردار احمد وحيدي جانشين وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح صبح امروز سه‌شنبه در حاشيه هشتمين كنفرانس بين‌المللي هوافضاي ايران كه در شاهين شهر اصفهان برگزار مي‌شود در گفتگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس با تاكيد بر بكارگيري امكانات ملي و دانشمندان داخلي در جهت توسعه و تحقق چشم‌انداز‌هاي پيش‌بيني شده در صنعت هوافضا اظهار داشت: جهت استفاه بهينه از دانشمندان داخلي پروژه‌هايي را در دست اقدام داريم كه در صورت اعلام آمادگي اين عزيزان، حاضر هستيم اين پروژه‌ها را به آنها واگذار كنيم تا در داخل و با استفاده از آزمايشگاه‌ها و فضاي علمي كشور، بتوانند در دستيابي جمهوري اسلامي به فناوري‌هاي روز نقش خود را ايفا كنند.


 تصویر  


وحيدي علت برخي از اظهار نظرها و ابراز نگراني‌هاي كشورهاي غربي در خصوص دستيابي ايران به فناوري‌هاي نوين خصوصا در عرصه هوافضا را برگرفته از دشمني‌ها و خصومت‌هاي هميشگي آنها نسبت به جمهوري اسلامي عنوان كرد و افزود: اين عداوت و دشمني‌ها در حالي انجام مي‌گيرد كه آنها بايد از ورود ايران به عرصه توليد علم استقبال كنند اما با اين دشنمي‌ها در صدد جلوگيري از فناوري‌هاي علمي ايران هستند.
وي ادامه داد: حتي دانشمندان ايراني خارج از كشور خواهان سربلندي مهين‌شان هستند و اگر موفقتي‌هاي داخلي را ببيند بي‌گمان انگيزه‌اي براي بازگشت آنها خواهد شد.
جانشين وزير دفاع در پاسخ به سوال فارس مبني بر برنامه‌هاي اين وزارت در خصوص ابلاغيه مقام معظم رهبري درباره برنامه پنجم توسعه اظهار داشت: تمام فرمايشات رهبر انقلاب و ابلاغيه ايشان در شوراي عالي تامين برنامه پنجم مورد توجه صد درصد قرار دارد و در كميسيون‌هاي ذيربط در حال بررسي است.

* ساخت جنگنده‌هاي جديد و پهپاد با برد هزار كيلومتر

وحيدي همچنين درباره برنامه‌هاي آينده وزارت دفاع در خصوص پيشرفت صنايع دفاعي كشور، از ساخت جنگنده‌هاي جديد خبر داد و گفت: در گذشته جنگنده‌هايي نظير آذرخش و صاعقه در كشور ساخته شد و به پرواز درآمد و طبيعتا ما در اين راه متوقف نخواهيم ماند و براي توسعه آن اقدامات لازم را انجام مي‌دهيم.
وي همچنين از ساخت هواپيماهاي بدون سرنشين با برد 1000 كيلومتر خبر داد و متذكر شد: بيش از اين نمي‌توانيم اطلاعات ديگري را از اين دستاورد مهم بازگو كنيم.
جانشين وزير دفاع با اشاره به اهميت برگزاري چنين همايش‌هاي علمي در سطح كشور اظهار داشت: اين همايش‌ها محلي است براي شناخت بيشتر دانشمندان از پيشرفت‌هاي كشور و اينكه عموم ملت ايران بدانند كه اقدامات، توانمندي‌ها و گام‌هاي بلندي در خصوص پيشرفت جمهوري اسلامي در زمينه علوم روز دنيا برداشته شده است.

* ساخت ماهواره‌هاي جديد در دستور كار مراكز علمي كشور است

وحيدي همچنين اينگونه همايش‌ها را موقعيت مناسبي براي ايجاد ارتباط و همكاري‌هاي وسيع ميان دانشگاه و صنعت كشور عنوان كرد و گفت: برداشتن گام‌هاي بلند بدون ارتباط و همكاري بين اين دو بخش ممكن نيست و ما در همين پروژه ماهواره اميد نيز شاهد اين پيوستگي بوديم كه بايد اين را توسعه داد.
وي همچنين با بيان اينكه ساخت ماهواره‌هاي مختلفي در داخل كشور در دستور كار است، اظهار داشت در موقع لازم جزئيات اين ماهواره‌ها و ساخت آنها به اطلاع ملت عزيز ايران خواهد رسيد.
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 17 آذر 1387, 11:02 am
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21531 بار
تماس:

Re: ساخت جنگنده‌هاي جديدتر از صاعقه در دستور كار قرار گرفت

پست توسط sokuteasemuni »

البته چند ماه پیش رهبری خواسته بود که در با فراهم کردن مقدمات کار در طراحی و تولید تجهیزات نظامی تحول ایجاد بشه. امیدوارم مسئولین اطلاعات بیشتری منتشر کنن.
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”