نخستين همايش آسيب شناسي انجمنهاي علمي دانشجويي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1468
تاریخ عضویت: شنبه 6 اسفند 1384, 9:30 pm
محل اقامت: تهران. شهرک اکباتان
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 186 بار

نخستين همايش آسيب شناسي انجمنهاي علمي دانشجويي

پست توسط ARMIN »

نخستين همايش آسيب شناسي انجمنهاي علمي دانشجويي ايران برگزار مي‌شود

‪۸۵/۰۴/۰۶‬

نخستين همايش آسيب شناسي انجمنهاي علمي دانشجويي ايران نهم و دهم آبان- ماه‌امسال در دانشگاه شهركرد استان چهارمحال و بختياري برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگي ايرنا ، مديركل امورفرهنگي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، روزسه‌شنبه به خبرنگاران گفت: كارشناسان و صاحبنظران تا دوم مهرماه امسال فرصت دارند مقالات خود را به دانشگاه شهركرد واقع در استان چهارمحال و بختياري ارسال كنند.

نشاني اينترنتي همايش آسيب شناسي انجمنهاي علمي دانشجويي ايران نيز ‪ [External Link Removed for Guests]‬است.

"محسن اسلامي" از جمله اهداف برگزاري اين همايش را تقويت واصلاح نهادها وساختارهاي علمي ودانشجويي و بسط ، تبيين و تشريح مباني نظري انجمن‌هاي علمي دانشجويي ذكر كرد.

وي در ادامه گفت: هم‌اكنون يك ركود علمي در دانشگاهها ايجاد شده است در حالي كه دانشگاههاي ما بايد بهتر از اين كار كنند و لازمه آن نيز نگرش حمايت از انجمن‌هاي علمي در دانشگاه‌ها است.

اسلامي گفت : اگر دانشجويان فضايي توام با تمرين علمي داشته باشند طبعا ركود به پويايي تبديل خواهد شد و فضاي علمي دانشجويي متحول مي‌شود و جهش در فعاليت‌هاي علمي دانشگاه‌ها پديد خواهدآمد.

وي افزود: تقويت انجمنهاي علمي يكي از راههاي رهايي از اين ركود است و بايد براي اين منظور يك استراتژي و برنامه بلند مدت تدوين كرد.

اسلامي تاكيد كرد: رسيدن به يك استراتژي منعطف در حوزه انجمن‌هاي علمي، نيازمند بارش مغزي است و بايد از درون دانشگاه‌ها اين نگرش شكل گيرد.

وي گفت : بايد از درون دانشگاه‌ها، فضاي انباشت تئوريك ايجاد شود و برگزاري نخستين همايش آسيب شناسي انجمنهاي علمي دانشجويي، در راستاي اين هدف است.

اسلامي افزود: آموزه‌هاي بزرگ ، از درون مقالات، سخنراني و كارگاه‌ها شكل مي گيرد و در خلا اين اتفاق به وقوع نمي‌پيوندد.

وي گفت : ‪ ۴۵۰‬ميليون تومان براي تجهيز انجمنهاي علمي صرف شده و هم‌اكنون يك هزار و ‪ ۱۳۳‬انجمن علمي دانشجويي فعال در كشور داريم درحالي كه ‪۵۲۲‬ انجمن علمي غيرفعال نيز در كشور وجود دارد.

"جواد ساداتي‌نژاد" معاون دانشجويي دانشگاه شهركرد نيز دراين كنفرانس خبري، گفت: انجمن‌هاي علمي دانشجويي بايد در جايگاه اصلي خود قرارگيرند و لازم است بيش از پيش مورد توجه قرارگيرند.

وي افزود:نقش انجمنهاي علمي بايد در جامعه شناخته شود و بايد مشخص شود كه اين انجمنها به چه ميزاني در برنامه‌ريزي دانشگاه‌ها دخالت دارند.

ساداتي‌نژاد اظهارداشت: دانشگاه شهركرد داراي حدود پنج هزار دانشجو در ‪ ۴۰‬رشته تحصيلي است.

[External Link Removed for Guests]
Don't play games with the ones who love you
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”