"اخراجی‌ها 2" و فروش استثنايي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

Re: "اخراجی‌ها 2" و فروش يك ميلياردو نيمي

پست توسط Leila »

فروش فیلم سینمایی «اخراجی‌ها2» به کارگردانی «مسعود ده‌نمکی» از مرز 4 میلیارد تومان عبور کرد.

به گزارش شبکه ایران، «مرتضی شایسته» یکی از مدیران شرکت سینمایی هدایت فیلم - پخش کننده «اخراجی‌ها 2»- اعلام کرد: فروش کل فیلم سینمایی «اخراجی‌ها2» تا روز چهارشنبه 19 فروردین‌ماه بیش از سه میلیارد و 700 میلیون تومان بوده است که با احتساب رقم فروش امروز از مرز 4 میلیارد تومان گذر کرد.

وی ادامه داد:تا پایان روز چهارشنبه 19 فروردین ماه فیلم سینمایی «اخراجی‌ها2» به کارگردانی «مسعود ده‌نمکی» توانسته در تهران بیش از یک میلیارد و 900 میلیون تومان و در شهرستانها بیش از یک میلیارد و 800 میلیون تومان فروش داشته باشد که با احتساب رقم فروش 20 فروردین توانست به رکود افسانه‌ای بیش از 4 میلیارد تومان در مجموع دست یابد.

پخش کننده «اخراجی‌ها 2» تصریح کرد: همانطور که پیش از این پیش بینی کرده بودم «اخراجی‌ها 2» به زودی مرز 6 میلیارد تومان را هم خواهد شکست.

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، «اخراجی‌ها2» در حالی توانسته است به فروشی معادل سه میلیارد تومان دست یابد که فروش روزانه این فیلم به طور متوسط در تهران و شهرستا‌ن‌ها، 250 میلیون تومان است تا از این نظر نیز رکوردی جدید برجای گذاشته باشد.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 532
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 5:25 pm
محل اقامت: در همين نزديكي...
سپاس‌های ارسالی: 48 بار
سپاس‌های دریافتی: 189 بار

Re: "اخراجی‌ها 2" و فروش يك ميلياردو نيمي

پست توسط Masoud »

دوست عزيز، فروش بالاي يك فيلم ممكنه نشون دهنده ي هجوم تماشاگرا واسه تماشا و در نتيجه پرطرفدار و طبيعتاً جالب بودن فيلم باشه، ولي محبوبيت فيلم رو نبايد همچين معياري قرار داد!
فرض كنيد لينك دانلود يك فيلم سينمايي با بازي آقاي x رو توي يك صفحه بگذاريم. كنار همون، يك عنوان عجيب، مثل فيلم زندگي خصوصي آقاي x ...بهتون 100% قول ميدم ركورد دانلود رو فيلم دوم ميزنه! حالا بنظر شما كدوم فيلم بهتره؟ نكنه ميگين دومي، چون بيشتر دانلود شده! حالا اخراجيها چون بيشتر فروش كرده، خوبه؟ عمراً!

آره، گفتم متن و ... فيلم، بده، ولي كارگردان هم مقصره. موقعي كه نميتونه با متن، واسه بازيگر بازي جور كنه، وادارش ميكنه به لوده بازي و ادا در آوردن..... من اگه قرار باشه بيام سينما تا به حركات كميك و ژانگولر بخندم، ميرم لورر هاردي ميبينم كه خداي اين كارن!

يه چيز ديگه. توي فيلم خيلي جاها، بخصوص اوايل فيلم، بازيگرا تيكه هايي از مزه پرانيهاي اخراجيهاي 1 رو اجرا ميكنن. شوخيهايي كه به اندازه كافي پوسيده شده بودن. چه برسه به اينكه دومرتبه تكرار بشن. ده نمكي با يادآوري اونها ميخواست ملت رو ياد شماره قبلي بندازه.
شوخيهايي كه حتي تو شماره اول هم مورد اعتراض قرار گرفتن... بعضياشونم شوخياي كاملاً 84 يي بودن!
تصویر
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

Re: "اخراجی‌ها 2" و فروش يك ميلياردو نيمي

پست توسط Leila »

   گزارش جهان نیوز فروش رکورد شکن فیلم اخراجی ها ، یک پدیده به شمار می رود. رقم فروش رسمی فیلم در تهران در حالی که تقریبا یک چهارم زمان استاندارد اکران را پشت سر می گذارد ، از همه ی فیلمهای سال 87 بیشتر بوده است ، از مجموع فروش سال گذشته 27 فیلم پر فروش بیشتر بوده است ، از مجموع فروش فیلمهای حاتمی کیا ، مجیدی، تبریزی و میرکریمی بیشتر بوده است و تقریبا چهار برابر! مجوع سه فیلم دیگر اکران نوروزی سینمای ایران :"وقتی همه خوابیم " (بهرام بیضایی) ، " سوپراستار " (تهمینه میلانی ) و " بیست " (عبدالحسین کاهانی) بوده است.      در حالی است که بسیاری سینمایی نویسان و منتقدان مطبوعات در جدول ارزش گذاری به این فیلم نمره قابل قبولی نداده اند. به راستی چرا چنین فیلمی پر فروش می شود؟
      راستی آیا فیلم "اخراجی ها " فیلم بی ارزشی است؟ بیایید به نحوه ارزشگذاری این سالهای منتقدان نگاه کنیم ، کدام فیلم پرفروش با اقبال آنها مواجه شده؟ ظاهران هر روز این قشر منتقد فاصله ای بیشتر با مردم می گیرند. مردم از تماشای اخراجی های 1 احساس رضایت داشتند ، چرا هرچند شوخی هایش نا متعارف تر از سینمای ایران بود اما روابط انسانی اش به زندگی ایرانیان نزدیک بود. مثل اکثر خانواده های ایرانی و برخلاف آنچه در فیلم ها و سریال های این سالها ، هویت و جایگاه زن و مرد مورد بی احترامی قرار نگرفت ! برادران نسبت به خواهران خود غیرت داشتند و زندگی و عشقشان ، به سادگی روایت می شد. مردم فیلم اخراجی های یک را دوست داشتند چون از بچه های خود برای تماشا کردن این فیلم خجالت نمی کشیدند!
      ها یک فیلم زمینی بود. همان چیزی که "ده نمکی " به آن اذعان دارد. در اخراجی ها حاجی پولدار بازاری نقد می شود ، حزب اللهی ترسو شماتت می شود و ارزش اراذلی که به جبهه ها می روند ، تکریم شده است.در اخراجی های 2 وطن فروشی خصلت بدی است. جنگ همراه با خشونت است و تقدیس نمی شود و رزمندگان به دو دسته ی "منفعت طلبان " و "دیگران " تقسیم شده اند.این داستان برای مردم جالب و تازه و شنیدنی تر از مثلا تماشای زندگی یک سوپراستار بود (فیلم تهمینه میلانی بزرگترین رقیب اخراجی ها 2 است. اما سراغ موضوعی رفته که هر سال حداقل یک فیلم پرفروش با همین داستان ساخته می شود)
   محتوا:
فیلم های دفاع مقدس هم برای آنهایی که جنگ را دیده اند و هم برای آنها که ندیده اند جذابیت دارد. به خصوص اینکه ده نمکی این بار به جای تصاویر تکراری چون پرویز پرستویی ، چهره هایی چون " امین حیایی " ، "جواد رضویان " و حتی چهره ای قدیمی چون "اکبر عبدی " را در جایگاه هنرپیشه گان فیلم خویش قرار داده است. مردم ایران با استقبال از اخراجی ها نشان داده اند به ملیت ایرانی خویش افتخار می کنند و از فیلم هایی که در دفاع از تمامیت ارضی باشد ، لذت می برند.
      همه ی این سالها کمدی ها پرفروش بوده اند. از مارمولک تا چهار چنگولی و از توفیق اجباری تا آتش بس و بلاخره از اخراجی های 1 تا اخراجی های 2! چرایی این مسئله را که کم کم به قاعده تبدیل شده است را باید از جامعه شناسان پرسید اما همین فرمول ساده را می توان یکی از مهمترین عوامل فروش بالای اخراجی ها عنوان کرد.
      دو جین ستاره در فیلم ده نمکی حضور دارند : ستاره های فیلم به قدری هستند که در هیچ فیلم دیگر ایرانی برایش رقیبی نمی توانید بیابید. بسیاری بازیگران نقشهای فرعی این فیلم در فیلم های دیگر نقش اول را داشته اند و البته هم تماشای این هنرمندان جذاب بوده است و محصول ، اثری شده که حداقل اثری از بازی های تصنعی در آن دیده نمی شود و تماشاگر احساس نمی کند با تماشای این فیلم به شعور او توهین شده است و یا پول خود را دور ریخته است.
      برنامه های لحظه تحویل سال سیما وقتی یکی از هنرمندان از مجری برنامه ، فرزاد حسنی پرسید "آیا حرفهای ما تبلیغ محسوب نمی شود؟ " فرزاد حسنی به خوبی پاسخ داد "فقط مانده که بلندگو در دست بگیرم و برای این فیلم تبلیغ کنم!" صدا و سیما برای این فیلم سنگ تمام گذاشت. از دعوت هنرمندان گرفته تا پخش تیزر و آنونس فیلم در نوبت های مکرر و متعدد. اخراجی ها که با توجه به قسمت اول فیلم نا آشنایی نبود از دوپینگ هدیه شده توسط سیما به خوبی استفاده کرد. فقط کاش دیگر فیلم ها نیز مورد مهرورزی سیما قرار می گرفتند.
   جنجال:    هست در جایی در مورد اصول تبلیغات خواندم اگر نمی توانید یک آگهی بسازید که مردم از آن لذت ببرند، سعی کنید برعکس آن عمل کنید. شاید کسی خوشش نیاید اما اسم شما را فراموش نمی کنند.  
"مسعود ده نمکی " یک فرد جنجالی است .هر مصاحبه اش و هر حضورش و البته سابقه اش آنقدر جذابیت خبری دارد که مثلا تنها فیلمی در سال گذشته بود که هر مرحله از ساختش در لیست اخبار جهان قرار می گرفت.      نمکی جذابیت خبری دارد و این جذابیت خبری به حدی هست که کوچکترین حرکاتش در روزنامه ها با استقبال و کنش و واکنش مواجه می شود. در کنار همه ی اینها بی شک انتقاد های فراوانی که به شخصیت ، گذشته و بوجه فیلمش در رسانه های مخالف او منتشر شده بود ، اثری مستقیم در شکستن رکورد های فروش داشته است. مردم اسم ده نمکی را در ناخود آگاه خود فراموش نکرده اند.  
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 52
تاریخ عضویت: جمعه 18 خرداد 1386, 6:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 14 بار
سپاس‌های دریافتی: 54 بار
تماس:

«اخراجي‌ها2» از مرز 5 ميليارد تومان عبور كرد

پست توسط crazysenator »

فروش فيلم سينمايي «اخراجي‌ها2» به كارگرداني «مسعود ده‌نمكي» از مرز 5 ميليارد تومان عبور كرد.

به گزارش فارس، فروش كل فيلم سينمايي «اخراجي‌ها2» تا پايان روز پنجشنبه 27 فروردين‌ماه بيش از 5 ميليارد تومان بوده است و روز به روز رقم فروش اين فيلم به پيش‌بيني 6 ميلياردي «مرتضي شايسته» پخش كننده «اخراجي‌ها 2» نزديك مي‌شود.

بر اساس اين گزارش، تا پايان روز چهارشنبه 26 فروردين ماه فيلم سينمايي «اخراجي‌ها2» به كارگرداني «مسعود ده‌نمكي» توانسته بود در تهران دو ميليارد و 432 ميليون تومان و در شهرستانها بيش از 2 ميليارد ميليون تومان فروش داشته باشد كه با احتساب رقم فروش 27 فروردين توانست به ركورد افسانه‌اي بيش از 5 ميليارد تومان در مجموع دست يابد.

«اخراجي‌ها2» كه در 29 سينماي پايتخت و در مجوع 50 شهر اكران شده است در حالي توانسته به فروشي معادل 5 ميليارد تومان دست يابد كه فروش روزانه اين فيلم به طور متوسط در تهران و شهرستا‌ن‌ها، 250 ميليون تومان است تا از اين نظر نيز ركوردي جديد برجاي گذاشته باشد.

اكبر عبدي، امين حيايي، حسام نواب‌صفوي، محمدرضا شريفي‌نيا، ارژنگ اميرفضلي، عبدالرضا اكبري، بيوك ميرزايي، محمود مقامي، سيدجواد هاشمي، قاسم زارع، جواد رضويان، شيلا خداداد، نگار فروزنده، نيوشا ضيغمي، منوچهر آذر، ميناجعفرزاده، ابوالفضل همراه، شاهرخ نورمحمدي، ليلا بلوكات از جمله بازيگران شناخته شده‌اي هستند كه در «اخراجي‌ها2» بازي كرده‌اند.

«اخراجي‌ها2» دومين قسمت از تريلوژي «اخراجي‌ها» خواهد بود و به روايت حال و هواي دوستان مجيد سوزوكي در اسارت مي‌پردازد و ادامه سرنوشت دوستان مجيد و خانواده‌هاي آنان پس از شهادت وي را به تصوير مي‌كشد.

«ده نمكي» چندي پيش در جربان نشست نقد و بررسي «اخراجي‌ها» در خبرگزاري فارس از ساخت قسمت سوم اين فيلم تا پايان سال جاري خبر داد و اظهار داشت اين فيلم را با تمركز كامل بر اوضاع آزادگان خواهد ساخت.

  تصویر 
   ...:::...:::امپراطور بازگشت تا افسانه شود:::...:::... 
 
 
 تصویر 
Junior Poster
Junior Poster
پست: 188
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 3 مرداد 1387, 12:08 pm
سپاس‌های دریافتی: 40 بار

Re: "اخراجی‌ها 2" و فروش استثنايي

پست توسط پارس3000 »

اين همه فيلم ساخته ميشه ميره خارخ جايزه ميگيره چقدر تو ايران فروش مي كنه حتي بعضي هاش هر سال تو تلويزيون هم پخش ميشه اي كاش همه براي مردم فيلم مي ساختند
Furious Poster
Furious Poster
پست: 323
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 29 بهمن 1385, 1:50 pm
سپاس‌های ارسالی: 874 بار
سپاس‌های دریافتی: 1751 بار

Re: "اخراجی‌ها 2" و فروش استثنايي

پست توسط pasha85 »

فروش 6 ميلياردي اخراجيها -2
جام جم آنلاين: فيلم "اخراجي ها - 2" ساخته مسعود ده نمکي که با گذشت بيش از يکماه صدر نشين مطلق جدول اکران سينماهاست، توانست در پايان هفته پنجم نمايش خود به فروش 63 ميليارد ريالي (شش ميليارد و 300 ميليون تومان) دست يابد.

به گزارش امروز شنبه ايرنا، اين فيلم در پايان هفته پنجم نمايش خود در تهران به رقم 30 ميليارد ( سه ميليارد تومان) و در شهرستان ها به 33 ميليارد ريال ( سه ميليارد و 300 ميليون تومان) دست يافت.

اخراجي ها 2 که از مضمون دفاع مقدس و روايتي طنز برخوردار است، هجو دشمن در اسارت را با تلفيق دو داستان موازي ( حضور ياران مجيد سوزوکي در اردوگاه اسيران و هواپيما ربايي منافقين ) بازگو مي کند.

در اين فيلم مجموعه اي از بازيگران مطرح سينما و تلويزيون چون "اکبر عبدي"، "امين حيايي"، "جواد رضويان"، "محمد رضا شريفي نيا"، "فخرالدين صديق شريف"، "سيد جواد هاشمي"، "نيوشا ضيغمي"، "شيلا خداداد"، "نگار فروزنده" و "مهراوه شريفي نيا"، ايفاي نقش کرده اند.

نمايش همزمان فيلم در تهران و شهرستان ها به همراه جلوگيري از قاچاق فيلم در کنار وجوه طنز و جذاب روايي اخراجي ها2، به فروش رويايي اين فيلم کمک کرده است.

بازسازي و بهسازي سالنهاي نمايش فيلم و اختصاص سينماهاي مناسب در شهرستان ها، از عوامل پيشي گرفتن فروش اخراجي ها از سالنهاي پايتخت به شمار مي رود.

بيش از 100 سالن نمايش فيلم در طول سه سال گذشته در تهران و شهرستان ها بازسازي و بهسازي اساسي شده اند.
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”