قرارگاه پدافند هوايي اولين پاسخ را به تجاوز دشمن خواهد داد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

قرارگاه پدافند هوايي اولين پاسخ را به تجاوز دشمن خواهد داد

پست توسط Shahryar »

 امير ميقاني:  
قرارگاه پدافند هوايي اولين پاسخ را به تجاوز دشمن خواهد داد

 
 تصویر 


فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا(ص) اظهار داشت: اگر دشمن قصد شومي در تجاوز به كشورمان داشته باشد، نخستين مركزي كه شروع به فعاليت و مقابله خواهد كرد قرارگاه پدافند هوايي است و اين امر افتخاري بزرگ براي كاركنان پدافند محسوب مي‌شود.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص)، امير خلبان احمد ميقاني فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) امروز يكشنبه در مراسم صبحگاه مشترك اين قرارگاه طي سخناني با اشاره به مسئوليت خطير كاركنان غيور پدافند در حفاظت از قلمرو هوايي كشور گفت‌: امروز پدافند هوايي در خط مقدم دفاع از كشور و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران قرار دارد و اگر دشمن قصد شومي براي تجاوز به كشورمان داشته باشد نخستين مركزي كه شروع به فعاليت و مقابله خواهد كرد قرارگاه پدافند هوايي است و اين امر افتخاري بزرگ براي كاركنان پدافند محسوب مي‌شود.
ميقاني با تبيين كارنامه افتخار‌آميز سي‌ساله پدافند هوايي و با گراميداشت ياد و نام دلاور مردان و سربازان غيور پدافند در طول جنگ تحميلي افزود: پدافند هوايي با حفاظت از مناطق حساس و حياتي كشور، ترمينال‌هاي نفتي، نيروهاي خودي در مناطق عملياتي و سرنگوني صدها فروند از هواپيماهاي دشمن، نقش موثر و كارآمدي در موفقيت‌ها و پيروزي‌هاي هشت سال دفاع مقدس داشت.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) در ادامه با تشريح خدمات ارزشمند پدافند در دوران سازندگي، وظيفه حساس حاضر پدافند را حفاظت مقتدرانه و هوشيارانه از آسمان كشورمان دانست و تصريح كرد: امروز وظيفه مهم ما اين است كه آمادگي دفاعي خود را ارتقاء بخشيم تا بازدارندگي بيش از پيش القا گردد.
وي با اشاره به شعار تغيير كه دولت آمريكا و مستكبرين در ماه‌هاي اخير سر مي‌دهند، خاطرنشان كرد:‌ گرچه دشمنان متوجه شده‌اند كه مخالف با نظام جمهوري اسلامي جز به تضعيف و تخريب وجهه جهاني آنها نمي‌انجامد، ولي ما به خوبي مي‌دانيم و آگاهيم كه تا اين تغيير در رفتارها و سياست‌هاي ددمنشانه آنها اتفاق نيفتد، بايد با انجام صحيح تكاليف محوله، دائم به توان رزم بيافزاييم، كه ارتقاي توان رزم از عبادت‌هاي بزرگ و جهاد في‌سبيل‌الله است.
ميقاني با اشاره به تدبير مبارك مقام معظم رهبري و فرماندهي كل قوا مبني بر تفكيك پدافند از نيروي هوايي، سال گذشته را سالي موفقيت‌آميز براي پدافند خواند و افزود: ما ماه‌هاي زيادي از سال گذشته را در آمادگي صددرصد به سر برديم و گسترش‌هاي عملياتي متعددي داشتيم كه اوج آن در پيش راه‌اندازي نيروگاه بوشهر بود كه اين تمرين آزمايش خوبي براي پدافند به شمار آمد.
وي با اشاره به رزمايش مدافعان آسمان ولايت در اواخر شهريور ماه سال گذشته، برگزاري آن را بسيار موفقيت‌آميز خواند و گفت: ما در آن رزمايش بيش از 90 درصد از اهداف تعريف شده را با گلوله‌ها و موشك‌هاي سامانه‌هاي عملياتي شده خود سرنگون كرديم.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء (ص) سال 88 را سال حركت پدافند به سوي وضعيت مطلوب دفاعي دانست و تصريح كرد: براي رسيدن به وضعيت مطلوب برنامه‌ريزي لازم انجام شده است و در صورت تحقق اين وضعيت جرات كج انديشي از دشمنان سلب و در صورت تعرض نابخردانه دشمن، ما درصد قابل توجهي از هواپيماها و اهداف و موشك‌هاي آنها را ساقط خواهيم كرد.
وي با اشاره به نامگذاري امسال به نام سال اصلاح الگوي مصرف از سوي مقام معظم رهبري تاكيد كرد: اين فرمان را بايد در دستور كار خود قرار داده و در راستاي اين تدبير اساسي و حياتي حركت كنيم.
ميقاني همچنين ضمن تبريك سال نو و ميلاد با سعادت يازدهمين اختر تابناك آسمان امامت و ولايت به كاركنان قرارگاه سال جديد را سالي پرخير و بركت براي ملت شريف ايران و نيروهاي پدافند آرزو و از زحمات و خدمات مخلصانه آنان در سال گذشته قدرداني كرد.

خبرگزاری فارس
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 189
تاریخ عضویت: جمعه 9 اسفند 1387, 2:17 pm
سپاس‌های ارسالی: 71 بار
سپاس‌های دریافتی: 194 بار

Re: قرارگاه پدافند هوايي اولين پاسخ را به تجاوز دشمن خواهد داد

پست توسط آريو »

ايران به خوبي نقطه ضعف خود را شناخت و به بهترين شكل آن را پوشش داد و با جدا سازي پدافند هوايي اين امر را اثبات كرد.
  است كه ايران ويران  
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”