عطر هدیه تهرانی به بازار آمد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

عطر هدیه تهرانی به بازار آمد

پست توسط Leila »

همه چيز از رستوران هتل Intercontinental دوبي آغاز شد؛ جايي که هديه تهراني براي صرف ناهار و البته صحبت‌هاي مهم تجاري روبه‌روي «راجيو ناير» دلال معروف آسيايي نشست. البته گفت‌وگوي اين دو نفر در مورد پروژه فيلمسازي نبود و هيچ پيشنهادي هم مبني بر بازيگري در يک فيلم خارجي به هديه تهراني داده نشد. آنچه محور مذاکرات تهراني و ناير قرار گرفت ساخت يک عطر جديد فرانسوي با نام ستاره ايراني بود و البته نتيجه مذاکرات، چندي بعد در ميان ساير عطرهاي خوش بوي دنيا قابل استشمام بود.

به گزارش «شفاف» و به نقل از ایران دخت، پس از دو سال مذاکرات پشت سر هم،کمپاني فرانسوي سرانجام موفق شد رضايت هديه تهراني را در مورد بو و رايحه عطر پيشنهادي جلب کند .به اين ترتيب مفاد قرارداد براي توليد عطر هديه تهراني در فرانسه و فروش آن در آسيا تکميل شد. اين مدت زمان البته بيش از همه نشان از سخت‌گيري هميشگي تهراني در مورد کارهايش داشت که کمپاني فرانسوي را مجبور کرد تا چندين بار اسانس و مواد عطر را تغيير دهد تا سرانجام عطر صورتي رنگ زنانه Love Forever هديه تهراني به بازار عرضه شود.

اين عطر بيش از پيش بايد نشان دهنده ويژگي‌هاي هديه تهراني مي‌بود. همان خصوصيات ويژه‌اي که وي را به عنوان بازيگري منحصربه فرد به همه شناساند و در سطح بين‌المللي هم مطرح کرد.عطر «هميشه عشق» با نام هديه تهراني عطري است زنانه با رايحه‌اي قوي، اغواکننده و صميمي، مطبوع و دلپذير ولي حقيقي و ملموس. توليدکننده اين عطر، کمپاني Robertet در فرانسه است که از سال 1850 فعاليت خود را آغاز کرد. در سال 1875 اين کمپاني تحت اختيار آقاي Paul Rabertet قرار گرفت و او با تغيير نام کمپاني و فراگير کردن فعاليت‌هاي آن توانست تا 25 سال بعد نام اين شرکت را به عنوان برنده مسابقات جهاني عطرسازي در پاريس فراگير کند و به عنوان رقيبي مطرح و قابل اعتنا در بازار خوش بوي جهاني عطر بر سر زبان‌ها بيندازد و براي خود مشتريان زيادي در سراسر جهان براي خود دست و پا کند. اين کمپاني در مسير توسعه خود با شانل و گوچي نيز همکاري داشته است. اين کمپاني عطرسازي که در دنيا به توليد عطر‌هاي مختلف با نام بازيگران مشهور است تاکنون عطر‌هاي زيادي با نام هنرمندان مشهور ساخته و عرضه کرده است. اين کمپاني با استفاده از مديران فروش و بازاريابي و شرکاي تجاري خود در آسيا نيز پروژه‌هاي مشابه را پياده کرده است. در اين ميان نقش Herve Bourdeau که خود را صيادي قابل در شکار اشخاص جديد براي پروژه‌هاي کمپاني Robertet مي‌داند تاکنون موفق شده تا قراردادهاي قابل توجه و مهمي با سوپراستارهاي آسيايي براي اين شرکت منعقد کند. در ميان اين نام‌ها البته بيشتر بازيگران باليوود به چشم مي‌خورند از جمله «آميتا باچان» و«شاهرخ خان» که قبل از هديه تهراني عطري به نامشان توليد و عرضه شد.

انتخاب هديه براي اين کار از طرف اين شرکت فرانسوي و مديران آن بيش از ستاره بودن تهراني در سينما و معروفيت اوست. براي ساخت عطري با نام يک شخصيت قابليت‌ها و تفاوت‌هاي او بيش از همه مد نظر قرار مي‌گيرد تا عطري که به بازار عرضه مي‌شود علاوه بر نام اين بازيگر،خصوصيات فردي وي را نيز نشان دهد. هديه تهراني به عنوان نماينده نسل جديد زنان ايراني قوي و خونسرد، با احساسات شديد اما تحت کنترل و در عين حال جذاب و مورد توجه است. عطر هميشه عشق با اسانس‌ها و مواد داخل خود چنين حسي را پس از نوازش مشام به فرد مي‌دهد.اين عطر بنا به خواسته تهراني در بسته‌هاي صورتي رنگ از حدود 2 سال پيش به بازار آمد و البته بيش از همه به امارات متحده عربي و دوبي رفت و از آنجا به ايران آمد. در ايران اين عطر به خاطر نام بازيگر، مجال تبليغ نيافت ولي نقل عطر هديه آن قدر دهان به دهان چرخيد تا خيلي‌ها از وجود آن اطلاع يافتند. با اين همه عدم اجازه تبليغ يا هم محافظه‌کاري توليدکنندگان و خود سانسوري باعث شد که از تبليغ ناکافي اين عطر در ايران شد و به همين خاطر جز تهران در ديگر شهرها هنوز نام عطر هميشه عشق هديه تهراني محجور ماند. شايد اگر در شهرستان‌ها تبليغ مناسبي براي اين عطر صورت مي‌گرفت به خاطر محبوبيت زياد خانم بازيگر فروش اين عطر چندين برابر مي‌شد.عطر هديه تهراني با اين حال با استقبال خوبي مواجه شده است به‌گونه‌اي كه بسياري از مراكز فروش لوازم آرايشي و بهداشتي در پاساژها و مراكز خريد تهران، عرضه كننده اين عطر هستند.جالب توجه اين که اين عطر قيمت مناسبي دارد و شما براي خريد آن مي‌توانيد تنها 120 هزار ريال هزينه کنيد و علاوه بر عطر، صاحب دستبندي شويد که در داخل جعبه عطر قرار دارد و روي آن نام هديه تهراني درج شده است. اين دستبند البته متناسب با مچ شما تنظيم مي‌شود و در صورت علاقه مي‌توانيد از آن استفاده کنيد. البته اگر بسته اصلي آن را هم نيفتيد مي‌توانيد هر چند ميلي‌ليتر که خواستيد بخريد و در شيشه دلخواه خودتان نگهداري کنيد. در اين نوع خريد، بسته به نوع شيشه يا مکاني که از آن خريد مي‌کنيد هزينه شما متفاوت خواهد بود. در مرکز تهران اين عطر را با حداقل پنج هزار تومان مي‌توانيد بخريد و 100 ميلي‌ليتر آن نيز چيزي حدود 30 هزار تومان براي شما هزينه در بر خواهد داشت.

ایران دخت در پایان نوشته است: رايحه اين عطر، شيرين و بسيار آرامش‌بخش است تا جايي که يکي از مصرف‌کنندگان اين عطر گفته بود وقتي به ديدن کندوهاي عسل رفته بود، زنبورها علاقه زيادي به او نشان داده و جذب رايحه او شده بودند. ماندگاري اين عطر نيز نسبتا در حد قابل قبولي است و تا يک روز مي‌توانيد از استشمام رايحه آن لذت ببريد.

به گزارش شفاف هدیه تهرانی در این خصوص به سینمای ما گفته است: صحبت‌هاي زيادي درباره تبليغ محصولات مختلف مي‌شد، اما چندان پي‌گير اين ماجرا نبودم تا اين‌كه قضيه توليد عطر پيش آمد كه يك كار شخصي و متفاوت بود و نوعي محصول مشترك بين‌المللي محسوب مي‌شد. كمپاني فرانسوي عطرسازي رومانو و روبرته در تمام نقاط دنيا اين كار را انجام مي‌دهند و تصميم داشتند در بخش آسيا هم فعاليت كنند. نتيجه تحقيقات و آمارگيري‌هايشان اين بود كه در ايران عطري به نام من توليد كنند. هدفشان طبعاً بازارهاي داخلي و آسيايي است و قبلاً در هند هم چنين كاري انجام شده بود. بناي كار بر اين گذاشته شد كه اين عطر به صورت محصول مشترك توليد و عرضه شود و اسانس آن در ايران تهيه مي‌شود. پروسه توليد آن به مرور با هماهنگي و اعمال سليقه‌هاي من از همه نظر انجام مي‌شد تا محصول نهايي به شخصيت و علايق من نزديك باشد. شايد نصف اين سؤال‌هايي كه شما در اين گفت‌وگو مطرح كرديد، در جلسه‌هاي مذاكره و در روند توليد اين عطر از من پرسيده شد؛ اين كار دو سال طول كشيد.

وی ادامه می دهد: آن كمپاني با نظر من نمونه‌هاي مختلفي درست مي‌كرد و تغييراتي كه مي‌گفتم اعمال مي‌شد تا رسيديم به محصول نهايي. كار به‌صورت شراكتي است و من به عنوان يكي از سرمايه‌گذاران در اين توليد شريك هستم.

ksabz
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 532
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 5:25 pm
محل اقامت: در همين نزديكي...
سپاس‌های ارسالی: 48 بار
سپاس‌های دریافتی: 189 بار

Re: عطر هدیه تهرانی به بازار آمد

پست توسط Masoud »

هديه تهراني سالهاست ديگه بازي نميكنه. گفته بود بخاطر دزديدن لپ تاپ و دوربينش مشكل پيدا كرده بوده. اينهمه بازيگر خوب و مستعد داريم، چرا نرفتن سراغ اونا؟ مثلاً گوهر خير انديشتصویر،....يا... افسانه بايگانتصویر
عطر "جنيفر لوپز" نتونست تبليغ كنه! اين يكي چجوري ميخواد!!؟تصویر ببينم! عطر گلشيفته فراهاني، مجازه يا نه!؟
عطر لوپز رو گالون گالون مي بردن، بوش فوق العادست. شيرين و دلپذير، حيف كه فقط زنونه ست!تصویر ... منتظر ميشم ديكاپريو بياد بيرون!تصویرتصویر
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”