شریفی: مسجل است كه دو تيم تباني نكرد‌ه‌اند

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 اسفند 1386, 2:38 am
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

شریفی: مسجل است كه دو تيم تباني نكرد‌ه‌اند

پست توسط bahmanwolf »

  كميته انضباطي فدراسيون فوتبال گفت: براي ما مسجلشده كه تباني بين مجموعه دو تيم استقلال تهران و استقلال اهواز صورتنگرفته است.

مجتبي شريفي در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهاركرد: درعبارات حقوقي عبارت منطوق و مفهوم داريم. منطوق كلماتي است كه به آن نطقكرده‌ايم و مفهوم، معني جمله‌اي است كه بيان كرده‌ايم. مثلا اگر بگوييم بههر شاگرد زرنگ هزار تومان بدهيد مفهوم اين جمله اين است كه اگر شاگرديتنبل بود نبايد هزار تومان را به او داد. در ماده 62 آيين‌نامه انضباطيآمده است در صورتي كه دو تيم مرتكب تباني شوند به تنهايي براي دو تيم درنظر گرفته مي‌شود و مفهوم اين ماده اين است كه اگر تنها افراد در تبانيدخيل بودند بايد به ماده ديگري رجوع كنيم.

وي افزود: در بحث تبانيبايد به چند عنصر برسيم. كلمه تباني از ريشه بنا ساخته شده و اين كلمهكاملا فارسي است و به اين معني است كه بنا روي كاري گذاشته شود كه آن كارنادرست باشد.

شريفي با بيان اينكه فردا نظرات زرينچه و نوازي وهمچنين نظرات قلعه‌نويي را به پورحيدري به عنوان فردي مطلع خواهيم دادونظرات او را هم خواهيم گرفت، گفت: در هر دو صورت كميته انضباطي بهشديدترين صورت برخورد مي‌كند. اگر مدعيان وجود تباني توانستند ادعايشان راثابت كنند با عوامل تباني برخورد مي‌كنيم واگر آنها نتوانستند اين ادعا رابه اثبات برسانند براساس قانون با آنها برخورد خواهد شد.

وي افزود:براساس ماده 47 آيين‌نامه انضباطي در مصاحبه‌ها نبايد چهار عضو تحريك،توهين، تحقير و بيان مطالب خلاف واقع وجود داشته باشد. بنابراين اگرمدعيان وجود تباني نتوانند حرف‌شان را ثابت كنند مطالب‌شان خلاف واقع بودهو بايد براساس ماده 47 با آنها برخورد كرد.

وي در پاسخ به اين سوالكه اگر مدعيان وجود تباني حرف‌شان را تكذيب كنند، تكليف چيست، گفت: بنايما مصاحبه‌هايي است كه آنها در اين مدت انجام داده‌اند و بايد برايحرف‌هايشان گواه و شاهد بياورند.

شريفي در پاسخ به اين سوال كه فكرمي‌كنيد چه زماني درباره اين پرونده به جمع‌بندي برسيد، گفت: اظهاراتقلعه‌نويي را شنيده‌ايم. ادعاي زرينچه و نوازي را هم مي‌شنويم و پس ازدادن اين اظهارات به پورحيدري نظر او را به عنوان فردي مطلع خواهيم شنيد وپس از بررسي در اين باره تصميم‌گيري مي‌كنيم.


منبع: 
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”