وضاع متزلزل مربیان در لیگ هشتم

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۸۶, ۲:۳۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

وضاع متزلزل مربیان در لیگ هشتم

پست توسط bahmanwolf »

با نزديك شدن به روز پاياني ليگ برتر فوتبال رايزني ها براي جابجايي مربيان تيم هاي حاضر در اين ليگ از هم اكنون آغاز شده است.
اتفاق بزرگي كه در ليگ هشتم رخ داد‏ كاهش سقف تحمل مديران باشگاه ها بود كه خيلي زودتر از گذشته دست به تغييراتي در كادر فني خود زدند .
تيم هاي بسياري در طول فصل هشتم مربيان خود را تغيير دادند كه در تيم هايي مثل پرسپوليس و سپاهان و استقلال اهواز‏‌اين جابجايي ها بيش از حد معمول بود. به عبارتي پرسپوليس و يا سپاهان در فصل جاري هر كدام سه بار در كادر فني خود تغييراتي را ايجاد كردند و البته هنوز هم نتايج دلخواه خود را نتوانسته اند بگيرند.
تيمي مثل برق شيراز با وجودي كه چند مربي را جابجا كرد اما نتوانست در ليگ برتر بماند و سقوط كرد ضمن اينكه داماش هم با همه تغييرات مديرتي و فني سقوطش به ليگ يك قطعي شده است ، اكنون از بين تيم هاي استقلال اهواز ابومسلم و پيام يك تيم ديگر بايد به دسته اول سقوط كند كه هر سه تيم براي بقا در ليگ برتر دست به جابجايي هايي زده اند. ابومسلم ازجمله اين تيم ها است كه هفته گذشته علي حنطه را از كار بركنار كه تا سريال بركناري مربيان در ابومسلم كامل شود اما اكنون با يك مشكل بزرگ مواجه است. ابومسلم كه در هفته پاياني در انزلي بايد به مصاف ملوان برود از اكبر ميثاقيان كمك خواسته و ميثاقيان تحت تاثير فشار افكار عمومي نمي تواند نگراني خود را بابت ابومسلم و خطر سقوط اين تيم پنهان كند. در اين ميان اكبر ميثاقيان به رغم همه دغدغه هايي كه دارد پيشنهاد مديران ابومسلم براي سرمربي گري اين تيم را نپذيرفته چرا كه اولاَ وضعيت خود مديران ابومسلم نامشخص است و ميثاقيان نمي خواهد با كساني قرارداد ببندد كه در خصوص بقاي آنها در سمت فعلي شك و ترديدهايي وجود دارد.
از طرفي ميثاقيان مي داند كه شانس بقاي ابومسلم در ليگ برتر با توجه به وضعيت بازي استقلال اهواز و ‏‌برق شيراز چيزي حدود 10 به 90 است بنابراين نمي خواهد برچسب سقوط يك تيم ليگ برتري به دسته يك درپرونده او با يك بازي بسته شود اما با همه اينها ميثاقيان پذيرفته كه كمك كند تا ابومسلم در ليگ برتر بماند. بنابراين ميثاقيان تحت عنوان سرمربي روي نيمكت ابومسلم نخواهد نشست ولي دوست دارد هدايت تيم مورد علاقه خود را در برابر ملوان بر عهده بگيرد تا در صورت امکان از سقوط این تیم جلو گیری کند.
در تيم استقلال تهران هم به رغم اينكه مديريت اين باشگاه همچنان از قلعه نويي حمايت مي كند اما گفته مي شود بعد از بازي استقلال و پيام اتفاقات زيادي در اين باشگاه رقم خواهد خورد چرا كه هر دو طرف براي يكديگر شرايطي را مطرح كرده اند كه امكان نزديك شدن ديدگاه ها بعید به نظر مي رسد ضمن اينكه قلعه نويي اعلام كرده كه بعد از پايان ليگ مسائلي را از باشگاه بيان خواهد كرد و اين امر بيانگر دوري احتمالي اين دو از يكديگر است. پرسپوليس هم فعلاَ منتظر است ببيند كه وينگادا در ليگ قهرمانان و جام حذفي چه هنري از خود نشان مي دهد با اين توضيح كه جام حذفي براي پرسپوليسي ها شايد به مراتب حائز اهميت تر از ليگ قهرمانان باشد چرا كه رويارويي سپاهان و پرسپوليس در جام حذفي براي هر دو تيم از اهميت بالايي برخوردار است. سرنوشت وينگادا و فرهاد كاظمي در بازي روز 10 ارديبهشت ماه رقم خواهد خورد و هركدام كه قافيه را ببازند بايد منتظر خداحافظي و يا اخراج از تيم هاي خود باشند. در ساير تيم ها به غير از ذوب آهن هم هنوز هيچ چيز مشخص نشده است و بايد منتظر پايان ليگ هشتم باشيم تا ببينيم چه اتفاقاتي براي فصل آینده ليگ برتر رخ خواهد داد.


منبع:ایلنا
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”