پرتقال فروش اسرائيلي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 169
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 24 بهمن 1387, 1:33 am
سپاس‌های ارسالی: 1586 بار
سپاس‌های دریافتی: 1194 بار
تماس:

پرتقال فروش اسرائيلي

پست توسط mahdimk »

پرتقال فروش اسرائيلي


در حالي که وزير بازرگاني از وعده پاداش ميلياردي براي فردی که ثابت کند وزارت بازرگانی مجوز واردات اين همه پرتقال اسرائيلي را صادر کرده؛ داده، خبرنگار «تابناک» پرتقال‌فروش! مذکور را پيدا کرد.

به رغم ادعاي محمدرضا نادري، معاون امور گمرکي گمرک، با رد امکان واردات رسمي پرتقال اسرائيلي به درون کشور اعلام کرده که «چنين چيزي امکان ندارد، چرا که صاحب کالا براي واردات، اسناد آن را به گمرک ارایه مي‌دهد و مبدأ کالا و حتي اينکه اين محصول در کجا توليد شده مشخص است» و همچنین تکذیب ورود این محصولات کشاورزی از مبادی رسمی کشور.
اطلاعات رسيده به خبرنگار «تابناک»، حکايت از آن دارد که اين محموله هنگفت مرکبات اسرائيل، از گمرک بندرعباس وارد کشور شده و همه مسئولان گمرک نيز از واردات محموله مرکبات آگاهي داشته‌اند و احتمالا تنها از اسرائيلي بودن آنها آگاه نبوده‌اند.

بنا بر اين گزارش، واردات اين همه پرتقال جعلي توسط «ا. ق. ج»، بزرگترين واردکننده موز، انجام گرفته و اين پرتقال‌ها هم از کانال سبز گمرک بندرعباس عبور کرده‌اند.
گفتنی است، گمرک کشور براي تسهيل واردات، اقدام به کانال‌بندي مجاري واردات و ترخيص کالا و تقسيم آنها به کانال‌هاي سبز، زرد و قرمز کرده است.
 [External Link Removed for Guests] 
   
   
   
  کانال سبز گمرک، نه اسناد و مدارک و نه کالاي ورودي چک نمي‌شود و با حسن اعتماد به واردکننده، اجازه ترخيص کالا صادر مي‌شود. در کانال زرد، تنها اسناد و مدارک کالا بررسي شده و در کانال قرمز هم اسناد و هم خود کالا مورد بررسي بازرسان گمرک کشور قرار مي‌گيرد.

اين در حالي است که بررسي‌هاي خبرنگار «تابناک» از حسن اعتماد گمرک کشور به اين واردکننده موز، براي واردات پرتقال اسرائيلي تحت پوشش چيني حکايت دارد.

گفتني است، هم‌اکنون چند تن از معاونان گمرک کشور به بندرعباس رفته‌اند تا از نزديک به بررسي چگونگي واردات و ترخيص اين مرکبات بپردازند.
همچنين رئيس‌جمهور براي بررسي دقيق اين اشتباه و برخورد شديد با خاطيان، دستور‌هايي را صادر کرده است. 
   
   
   
   
 [External Link Removed for Guests]  
.
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 169
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 24 بهمن 1387, 1:33 am
سپاس‌های ارسالی: 1586 بار
سپاس‌های دریافتی: 1194 بار
تماس:

Re: پرتقال فروش اسرائيلي

پست توسط mahdimk »

 [External Link Removed for Guests] 

  دو روز گذشته در اقدامی مشکوک نوعی پرتقال در برخی میوه فروشی های شهر تهران توزیع شده که روی آن علامت تجاری (jaffa sweetie israe-po) نصب شده است. در این موضوع نقش عوامل موثر در واردات و توزیع میوه و وجود سهل انگاری در مراحل کنترلی قابل تامل است که از سوی مبادی مسوول در حال پیگیری است.

به گزارش مهر، این پرتقال ها که علامت نصب شده تجاری روی آنها نشان می دهد تولید رژیم اشغالگر قدس است از طریق برخی میوه فروشی های سطح شهر تهران عرضه شده است.
پیگیری های خبرنگار مهر نشان می دهد این نوع پرتقال از چهارشنبه دوم اردیبهشت ماه و از طریق یکی از واردکنندگان معروف میوه به کشور وارد و در بخش هایی از تهران توزیع شده که به خاطر هوشیاری مردم و برخی فروشندگان به سرعت جمع آوری شده است.
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران در این باره به خبرنگار مهر توضیح داد: «مقداری از این نوع پرتقال تحت پوشش کارتن های ساخت کشور چین به یکی از بازارهای میوه ما منتقل شده بود که با هوشیاری ناظران سازمان میادین حتی یک عدد از این نوع پرتقال در میادین شهرداری عرضه نشد.»

صفایی با ابراز تاسف و تعجب از ورود چنین محصولاتی به کشور گفت: «بررسی های ما نشان می دهد این نوع پرتقال با برچسب (jaffa sweetie israel-po ) و در پوشش صوری جعبه هایی که نشان می دهد ساخت کشور چین هستند از گمرک عبور کرده است.»
وی افزود: «سازمان میادین به محض اطلاع از این موضوع سریعاً از طریق حراست کل شهرداری تهران نهادهای نظارتی و حراستی را در جریان این تخلف آشکار قرار داد.»
صفایی خاطرنشان کرد: «پیگیری ها مشخص کرد ظاهراً این نوع پرتقال از طریق مبادی رسمی و به واسطه یکی از واردکنندگان معروف میوه به کشور وارد شده و در سردخانه ای در اطراف تهران متعلق به فرد یاد شده نگهداری می شده است و دو عمده فروش در تهران نیز این نوع پرتقال را بین خرده فروشان توزیع کرده اند.»
صفایی با تاکید بر اینکه باید مشخص شود این میوه ها از چه مجرایی به کشور وارد شده، اظهار داشت: «ما نگرانی خود را از بروز چنین اتفاقاتی اعلام می کنیم و خواستار برخورد شدید قضایی با عوامل وارد کننده و مسوولان سهل انگار هستیم.»
وی تاکید کرد: «سازمان میادین به عنوان مهم ترین شبکه عرضه میوه و تره بار شهر تهران به مردم شریف اطمینان می دهد با دقت و حساسیت این قبیل موضوعات را پیگیری کرده و اجازه نخواهد داد عده ای سودجو آموزه های دینی و انقلابی مردم مومن تهران را نادیده بگیرند.»
در همین حال ایلنا گزارش داد این پرتقال های اسرائیلی در جعبه های چینی به کشور وارد شد که دارای مجوز از وزارت بازرگانی نیز بوده است و این وزارتخانه در ترخیص این مرسوله متوجه اسرائیلی بودن این پرتقال ها نشده است.
براساس گزارش این خبرگذاری پرتقال اسرائیلی وارداتی طی دو روز گذشته در تهران، کرج و سایر شهرستان های استان تهران توزیع شد.
پس از آنکه در دو روز اخیر این پرتقال ها در سازمان میادین میوه و تره بار مرکزی تهران و میوه فروشی های سطح شهرهای استان تهران به طور گسترده توزیع شد، سازمان میادین شهرداری تهران امروز در بازرسی و نمونه برداری های خود پیش از آنکه این محموله در میادین زیر نظر شهرداری توزیع شود، از این موضوع آگاه شده و پرونده را به مراجع قانونی ارجاع کرد و خواستار برخورد قضائی با متخلفان شد.
گفته می شود این پرتقال ها توسط «ق.ا» که واردکننده بزرگ موز و میوه در کشور است وارد شده و با شناسایی و پلمپ سردخانه ذخیره این محموله، از توزیع مابقی پرتقال ها جلوگیری خواهد شد. گفته می شود همزمان با سفر محمود احمدی نژاد به اسلامشهر منتسبین به دولت بین مردم پرتقال رایگان توزیع کردند.
به گزارش سلام، منتسبین به دولت در یک اقدام تبلیغاتی دیگر صبح دیروز همزمان با سفر احمدی نژاد به اسلامشهر مبادرت به توزیع رایگان پرتقال بین مردم این شهر کردند.
پیشتر از این نیز دولت به صورت گسترده اقدام به توزیع سیب زمینی رایگان در شهرهای مختلف کردند.

گفتنی است بر اساس شنیده ها، پرتقال هایی که بین مردم اسلامشهر توزیع شد با مارک اسرائیل بوده و با مجوز وزارت بازرگانی وارد شده است.

گمرک: از مبادی رسمی وارد کشور نشده است
در پی انتشار خبرهایی در زمینه توزیع پرتقال هایی با نشان «اسرائیل» در کارتن چینی در سطح شهر تهران، معاون امور گمرکی گمرک تاکید کرد امکان واردات رسمی پرتقال رژیم اشغالگر قدس وجود ندارد. همچنین یکی از واردکنندگان عمده میوه با رد واردات این نوع میوه ها عنوان کرد پرتقال از میوه هایی است که شرایط قرنطینه خاصی دارد و باید از مبدأ تولید به مقصد مستقیماً حمل شوند.
در این زمینه محمدرضا نادری معاون امور گمرکی گمرک در گفت وگو با ایسنا امکان واردات رسمی پرتقال اسرائیلی را به داخل کشور رد کرد و افزود: «چنین چیزی امکان ندارد؛ چراکه صاحب کالا برای واردات اسناد آن را به گمرک ارائه می دهد و مبدا کالا و حتی اینکه این محصول در کجا تولید شده مشخص است.»
به گفته وی البته قطعا کنترل های لازم از سوی نماینده قرنطینه نباتی مستقر در مرزها انجام گرفته لذا بعید می دانیم چنین محصولی از مبادی رسمی وارد کشور شده باشد.

فصل تولید پرتقال در نیمکره جنوبی است
از سوی دیگر ارجمندی یکی از واردکنندگان میوه به داخل کشور با اشاره به اینکه بازرسان دولتی صبح دیروز سردخانه های اکثر واردکنندگان را که اقدام به نگهداری میوه های وارداتی می کنند، مورد بازرسی قرار داده است، افزود: «هنوز نمی دانیم موضوع چیست اما اینگونه که به نظر می رسد به راحتی اتهام وارد می شود چرا که در حال حاضر فصل تولید پرتقال و مرکبات در نیمکره جنوبی است و مبداء عمده آنها از مصر و چین بوده است.»

در واحدهای صنفی توزیع نشده اند
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران نیز بر توزیع نشدن پرتقال های اسرائیلی در سطح واحدهای صنفی تهران تاکید کرد. حسین مهاجران گفت: «این پرتقال ها وارد میدان مرکزی میوه و تره بار تهران که تمام واحدهای صنفی خرید خود را از آنجا انجام می دهند، نشده اند و گویا فقط در سطح میادین میوه شهرداری ها توزیع شده اند.» او توضیح داد: «پرتقال های اسرائیلی از دو نوع جفا و روداردنی هستند که سایز درشتی دارند. این پرتقال ها احتمالاً از طریق بندر دوبی وارد کشور شده اند.»  [External Link Removed for Guests] 
.
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 169
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 24 بهمن 1387, 1:33 am
سپاس‌های ارسالی: 1586 بار
سپاس‌های دریافتی: 1194 بار
تماس:

Re: پرتقال فروش اسرائيلي

پست توسط mahdimk »

واردکننده پرتقال هابه مهر گفت:

پرتقال ها 100 درصد چینی است / جزئیات نصب برچسب های جعلی اسرائیلی

وارد کننده پرتقالهای چینی به کشور که با مارک جعلی برخی شرکتهای رژیم صهیونیسیتی در بازار عرضه شده بود با تشریح ماجرای واردات این نوع پرتقالها به کشور گفت: تمام کارشناسان امر تایید کرده اند که این پرتقالها 100 درصد چینی بوده است و فقط روی تعداد محدودی از آنها طی اقدامی مشکوک برچسب جعلی شرکتهای اسرائیلی درج شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، موضوع واردات "پرتقالهای چینی با مارک اسرائیلی" به کشور این روزها به سوژه داغ رسانه ها تبدیل شده است و ابهام سازی ها در این باره همچنان ادامه دارد. تا جائی که برخی سایت های غیر رسمی تلاش کردند با خبرسازی و انعکاس شایعات ، موجی سیاسی را بویژه علیه دولت زمینه سازی کنند.
اطلاعات دریافتی خبرنگار مهر حاکی از آن است که پرتقالهای جنجالی را تاجری به نام "عبدالرحمان ارجمندی" به کشور وارد کرده است. خبرنگار مهر پس از تلاشهای فراوان و به منظور شفاف سازی درباره واردات "پرتقالهای جنجالی" به کشور موفق به انجام گفتگویی با وی شد .
ارجمندی در پاسخ به این پرسش که گزارشهای ما نشان می دهد که شما پرتقالهای جنجال ساز را وارد کرده اید گفت "بله من وارد کننده این پرتقال ها به کشور بوده ام.".
صادر کننده نمونه کشور هستم
ارجمندی افزود: من صادر کننده میوه هستم. پدر هم صادر کننده میوه بوده است. سه سال صادرکننده نمونه کشور بوده ام. یکبار در دولت آقای احمدی نژاد و دو بار در دولت آقای خاتمی موفق شدم صادرکننده نمونه کشور شوم. وزیر بازرگانی هم در سالی که گذشت من را به عنوان صادرکننده دوم کشور معرفی کرده است.
واردات ما قانونی است
وی افزود: به منظور تنظیم بازار و خشکسالی هایی که کشور در دوسال اخیر با آن مواجه بوده است اجازه واردات میوه را کسب کرده ایم. ما هم طبق قانون سال گذشته و امسال اقدام به واردات میوه کرده ایم. از همه کشورها ( شیلی، مصر، فلیپین ، چین و ...) میوه وارد می کنیم. ما سه برادر هستیم که تجارتمان جدا از هم ، اما شغلمان شبیه به هم است.
ماجرای ورود پرتقالهای جنجالی
ارجمندی در تشریح ماجرای پرتقالهایی که بعد از درج برچسب های مربوط بر برخی شرکت های رژیم صهیونیستی ، برخی ها از آن به عنوان "پرتقالهای اسرائیلی" یاد می کنند گفت: از آذرماه سال گذشته تا پایان فروردین امسال 400 هزار کارتن پرتقال ( معادل 6 هزار تن) به کشور وارد کرده ایم. ما 5 هزار تن هم از مصر پرتقال وارد کرده ایم.
وی در توضیح چگونگی ورود این پرتقالها به بازار تصریح کرد: شرکت ما ( شرکت فارس برودت) با توجه به نیاز بازار به شرکتی که در خلیج فارس فعالیت می کند سفارش داده و این شرکت هم شروع به خرید این محصول از کشور چین کرد. سپس محموله در چین بسته بندی و با کشتی از این کشور به بندرعباس منتقل شد. نماینده ما پس از انجام کارهای گمرکی و بررسی محموله کالا را با کامیون به سردخانه ما در جاده ساوه منتقل کرد.

این تاجر میوه افزود: مسئول کنترل کیفیت شرکت نیز محموله را از نظر کیفیت و سایر مسایل بررسی و ما نیز متناسب با بازار اقدام به عمده فروشی این پرتقالها کردیم. این محموله پس از عمده فروشی وارد بازار میوه خرده فروشی اختیاریه شده است.

پرتقال های وارداتی قطعا چینی است
ارجمندی به مهر گفت : ما صبح شنبه از طریق رسانه ها فهمیدیم که بر روی تعدادی محدود از کارتن ها مارک برخی شرکتهای رژیم صهیونیستی نصب شده است.

وی ضمن جعلی خواندن این مارکها گفت: پرتقالهای ما چینی هستند و کارشناسان امر نیز این موضوع را تایید کرده اند.

ارجمندی در پاسخ به این پرسش که مارکها را کجا روی این پرتقالها نصب کرده اند که کسی متوجه آن نشده است؟ گفت: برخی ها شیطنت کرده اند و هدفشان زمین زدن شرکت ما بوده است. پرتقالها و کارتن های آن 100 درصد چینی است و کارشناس نظر داده است برچسب روی پرتقالها ساخت چین نیست.


منبع :

[External Link Removed for Guests]
.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”