خریدهای عاقلانه استقلال در لیگ هشتم

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 اسفند 1386, 2:38 am
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

خریدهای عاقلانه استقلال در لیگ هشتم

پست توسط bahmanwolf »

دیروز گفتیم که امیر واعظ را یکی از مهمترین دلایل قهرمانی استقلال می‏دانیم وامروز در مورد یک دلیل پر اهمیت دیگر صحبت خواهیم کرد.
امسالاستقلال اشتباه چند سال قبل را مرتکب نشد، یعنی خریدهای رقیب سنتی قبل ازشروع فصل سبب نشد آبی‏ها تمرکز خود را از دست بدهند و برای کم نیاوردن بابازیکنان صرفاً اسمی قرارداد ببندند. آن ها با بررسی نقاط ضعف و کمبودهایفنی تیم، با نگاه عاقلانه و کارشناسانه دست به انتخاب زدند. کاری و رفتاریحرفه ای که در تیم مقابل درست خلاف آن صورت پذیرفت . پرسپولیس با خرج‏هایغیر عقلایی و با سر و صداهای پوچ فقط از ابتدای فصل بار روانی کاذب برایتیمش به ارمغان آورد و دیگر هیچ. آن‏ها قبول نکردند که امثال بهادر عبدی وفرهاد خیرخواه صلاحیت پوشیدن این پیراهن ارزشمند را ندارند. اوضاع زمانیبدتر شد که مثلا به عنوان خرید جوان و امید آینده باشگاه بازیکنی در سطحامثال خیرخواه به نام هادی نوروزی به این تیم پیوست .
نگاهی بهخریدهای آبی‏ها که بیاندازیم متوجه میشویم که چقدر آن‏ها در قهرمانیتیمشان موثر بودند. خسرو حیدری ، حسین کاظمی ، جان واریو و سیاوش اکبرپور.یکی از یکی بهتر و موثرتر.
اما در پرسپولیس آیا توره با آن قراردادکلان چیزی بیش از دیکارمو نشان داد؟ آیا آتسو توانست چند بازی پشت سر همبه کار سرخپوشان بیاید؟ نوروزی چطور؟ یا رحمان رضایی که قطبی مخالف آمدنشبود چقدر به سامان دادن خط دفاعی کمک کرد؟ محمد و پتروویچ و مازیار نیزاگر چه در مجموع بد نبودند اما شاید آن ها نیز در مقاطع حساس انتظارها رابرآبرده نکردند. خصوصاً که فصل قبل مردم در پست‏های آن‏ها شاهد درخشش کعبیو آقایی و اشوبی بودند و انتظار بیشتری از این سه نفر داشتند.
به هرصورت استقلال خوب و کاملا حساب شده خرید کرد و نتیجه آن را هم دید وپرسپولیس پر هیاهو اما با چشمان بسته لیست خود را بست و اتفاقا آن‏ها نیزنتیجه خریدهایشان را به خوبی نظاره کردند. کاش حداقل امسال پرسپولیس پس ازسال‏ها موقع خرید پیش فصل یادش باشد که از نداشتن یک دفاع چپ خوب مدت‎هاسترنج می‏برد و در کل امید =واریم که همه تیم‏های فوتبال ما با آگاهی و بینشصحیح خریدهای خود را انجام دهند نه احساسی و شتابزده...
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”