جهان آماده خلع سلاح اتمی نیست/ بی اعتمادی هسته ای بین چین و

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

جهان آماده خلع سلاح اتمی نیست/ بی اعتمادی هسته ای بین چین و

پست توسط hani1459 »

شورای روابط خارجی آمریکا با اشاره به بی اعتمادی هسته ای بین واشنگتن و پکن در گزارشی اعلام کرد که جهان آمادگی خلع سلاح اتمی را ندارد.


به گزارش خبرگزاری مهر، شورای روابط خارجی آمریکا در گزارشی بر روی تارنمای اینترنتی خود نوشت : هنوز امکان خلاصی از تسلیحات هسته ای که باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا آن را به عنوان یک راهبرد مطرح کرده، وجود ندارد.
در این گزارش که از سوی گروهی به سرپرستی "برنت اسکوکرافت" و "ویلیام پری" مشاور سابق امنیت ملی و معاون وزیر دفاع سابق آمریکا ارائه شده آمده است: "هنوز شرایط ژئوپلیتیکی در جهان اجازه از بین بردن تسلیحات هسته ای را نمی دهد.
در ادامه همچنین از حرکات آمریکا و روسیه برای کاهش زرادخانه های اتمی و عقد قراردادی به جای توافقنامه رو به پایان "استارت" قدردانی شده، اما هشدار می دهد که واشنگتن و پکن به دلیل ناهمگونیهای زیاد بین زرادخانه هایشان هنوز آماده ایجاد یک توافقنامه کنترل تسلیحات هسته ای رسمی نیستند.
در این گزارش همچنین بدون توجه به ماهیت کاملا صلح آمیز برنامه هسته ای ایران و فقط بر مبنای ادعای غربی ها، موضوع هسته ای ایران چالشی برای رژیم منع اشاعه و ممانعت از یک مسابقه تسلیحاتی هسته ای در خاورمیانه خوانده شده، و آمده است:" آمریکا نمی تواند به تنهایی یک سیستم امنیت هسته ای مؤثرتری را برقرار کند و این کشور باید با همکاری دیگر کشورهای همپیمان در جهان دست به این اقدام بزند.
در بخش دیگری از گزارش شورای روابط خارجی آمریکا آمده است: تمامی کشورها در راستای تضمین اینکه تسلیحات هسته ای دیگر هرگز مورد استفاده قرار نگیرند مسئولیتی مشترک دارند تا به این وسیله از دستیابی دیگر کشورها به تسلیحات اتمی ممانعت بعمل آورند.

مهر
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”