آمريكا قرارداد همكاري هسته‌اي با امارات را به راي مي‌گزارد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 266
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 11 اسفند 1387, 9:48 am
محل اقامت: shiraz
سپاس‌های ارسالی: 67 بار
سپاس‌های دریافتی: 436 بار
تماس:

آمريكا قرارداد همكاري هسته‌اي با امارات را به راي مي‌گزارد

پست توسط هوایی »

  گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌اي "الشرق الاوسط "،‌ دولت باراك اوباما طي روزهاي آتي يكي از بزرگ‌ترين قراردادهاي منعقد شده از سوي واشنگتن در خصوص انرژي هسته‌اي در جهان را به كنگره ارائه مي‌دهد و آن قرارداد همكاري آمريكا و امارات متحده عربي در استفاده از انرژي هسته‌اي در زمينه‌هاي صلح‌آميز است و ارزش اين قرارداد بالغ بر 40 ميليارد دلار براي تامين انرژي برق با ظرفيت 40هزار مگا وات است.
"دني اسپرايت "، رئيس شوراي كاري آمريكا و امارات در واشنگتن در اين باره اظهار داشت: ‌انتظار مي‌رود كنگره كه در دست دموكرات‌ها است، با اين قرارداد كه "قرارداد روز " ‌است موافقت كند و تنها چهار يا پنج نماينده كنگره با عملي شدن اين قرارداد در زمان كنوني مخالفند.
وي افزود: اسرائيل در قبال اين قرارداد موضع بي‌طرفي اتخاذ كرده و نه اين قرارداد را تائيد و نه رد مي‌كند و به گونه‌اي در قبال آن سكوت اختيار كرده است.
شوراي كار آمريكا و امارات اعلام كرد، بر اساس توافق 123مبني بر همكاري هسته‌اي آمريكا و امارات كه در 15 ژانويه گذشته توسط "كاندوليزا رايس "، وزير امور خارجه سابق آمريكا با وزير امور خارجه امارات منعقد شده، برق امارات حتي در شرايطي كه ذخاير منابع نفتي اين كشور به اتمام رسد، براي دهه‌ها تامين مي‌شود.
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”