پرده برداري از نتيجه نخستين جراحي كلي صورت در آمريكا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

پرده برداري از نتيجه نخستين جراحي كلي صورت در آمريكا

پست توسط hani1459 »

تصویر
وقتي شوهر كاني كولپ، پنج سال پيش به سمت او شليك كرد آنچه از صورت اين زن بيچاره باقي ماند يك چهره بدون بيني، كام و حتي بدون پلك‌هاي پاييني بود اما اكنون كولپ چهره جديدي به دست آورده است.
به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، كاني كولپ نخستين بيمار در جهان بود كه جراحي پيوند صورت تقريبا به طور كامل بر روي چهره وي انجام گرفت و هم اكنون پس از بهبودي نسبتي چهره جديد اين زن در رسانه‌ها مشاهده مي‌شود. بعلاوه اين جراحي چهارمين عمل شناخته شده پيوند چهره است كه تا اين تاريخ نتيجه موفقيت آميز داشته است.
اين زن 46 ساله كه مادر دو فرزند است دسامبر سال گذشته طي يك عمل 22 ساعته در كلينيك كليولند تحت عمل جراحي قرار گرفت. جراحان تقريبا 80 درصد از چهره او را با استفاده از بافت اهدايي صورت زني كه فوت كرده بود، پيوند زدند درست مثل ماسكي كه از چهره زن فوت شده روي صورت كولپ قرار بگيرد. در اين جراحي تقريبا تمام چهره كولپ به استثناي پيشاني و پلك‌هاي بالا، لب پايين و چانه جايگزين شد. جراحان كولپ 11 نفر بودند.

  مي‌گويند: بيمارشان به دليل از دست دادن استخوان پشتيبان در اين حادثه قادر به خوردن و يا نفس كشيدن بدون لوله كمكي نبود. هويت كولپ پيش از اين ناشناخته بود اما حال وي هم اكنون بهتر شده و مي‌تواند صحبت كند.
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”