هشدار هشدار يك متخصص قرنيه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

هشدار هشدار يك متخصص قرنيه

پست توسط hani1459 »

حساسيت‌هاي چشمي را جدي بگيريد
هشدار هشدار يك متخصص قرنيه: استفاده طولاني مدت از قطره‌هاي چشمي خطرناك‌تر از حساسيت است

يک فوق تخصصي قرينه با بيان اينکه حساسيت چشمي علت خاصي ندارد بيان کرد: افرادي که سابقه خانوادگي اگزما و آسم دارند بيشتر مستعد حساسيت هاي چشمي هستند.
دکتر جواد عموزاده، عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا - منطقه علوم پزشکي تهران، ورم بهاره را يکي از مهم‌ترين انواع آلرژي‌هاي چشمي عنوان کرد و افزود: حساسيت چشم بيشتر در فصول گرم بهاره بر اثر تماس با دانه‌ها و گرده هاي گل و گياه در سنين مختلف در فرد ايجاد مي شود.
وي خارش شديد چشم را شايع‌ترين علامت حساسيت چشم دانست و گفت: قرمزي چشم، آبريزش از چشم، سوزش چشم و تورم پلک از ديگر علامت هاي آلرژي چشمي است.

 ‌تخصصي قرنيه در ادامه مدل پلکي، ورم دور قرنيه و فرم مخلوطي از اين دو نوع را سه مدل کلينيکي حساسيت چشمي بيان و تصريح کرد: در مدل پلکي پشت پلک بصورت سنگ فرشي سفت و سخت مي شود ولي مدل ورم قرنيه چشم بر اثر خارش شديد زخمي مي شود که بسيار خطرناک است.

  عموزاده خاطر نشان کرد: استفاده از عينک‌هاي آفتابي، قطره‌هاي ضدحساسيت و دوري از گل و گياه در محيط بهترين راه‌هاي پيشگيري از حساسيت هاي چشمي و عوارض آن است.

  هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران در خصوص درمان آلرژي چشم، افزود: استفاده از کيسه آب سرد، داروها و قطره‌هاي ضد حساسيت و در نهايت جراحي چشم در مرحله حاد سه راه درمان آلرژي چشم است.

  عموزاده در پايان توصيه کرد: کساني که حساسيت بهاره دارند قطره‌ها و داروها را به صورت درازمدت و بدون مشورت پزشک استفاده نکنند زيرا عوارض استفاده دراز مدت اين داروها بخصوص قطره هاي کروتونيک بسيار خطرناک تر از حساسيت چشمي است.

 

 
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”