قطبی:دفاع وسط جهاني نداريم

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۸۶, ۲:۳۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

قطبی:دفاع وسط جهاني نداريم

پست توسط bahmanwolf »

فوتبال ايران مانند نوشابه است كه زماني كه آن را تكان مي‌دهيم جنبش و جوش زيادي دارد و در ميدان تا 20 دقيقه بسيار انفجاري است اما پس از آن زمان فرو كش مي‌كند
سايت گل - شايد مهمترين لحظه گفت وگوي افشين قطبي با خبرنگاران،جايي بود كه او با اشاره به تاخير خبرنگاران براي حضور در كنفرانس از كمبود وقت براي صعود و البته بي خيالي ايرانيان نسبته به برنامه ريزي گفت:" فوتبال ايران از نظر پيچيدگي ها خيلي جاها مثل اسپاگتي مي‌ماند. مي‌دانم كه اين را تيتر مي‌كنيد اما، بايد بگويم كه فوتبال ايران سازماندهي ندارد".او با اين تشبيه جلسه مطبوعاتي اش را كليد زد درحاليكه سعي مي كرد علاوه بر تذكرات دلسوزانه طوري حرف بزند كه احدي از دستش نرنجد.قطبي كه فردا اولين تجربه ملي خود را مقابل اندونزي انجام مي دهد هنوز گوشه هايي از ان خوشبيني افراطي سال اول را حفظ كرده ، گرچه تلخي هاي كار هميشه مقابلش بوده اند. او ديروز با اميدواري نسبت به دوران مربيگري اش جمله جالبي به زبان آورد:"هميشه آرزو مي كردم به عنوان مربي در جام جهاني حضور داشته باشم اما اين سقف آرزوهاي من نبود. آرزو داشتم كه بر كاپ جام جهاني فوتبال بوسه بزنم!29 سال پيش زماني كه مي‌گفتم مي‌خواهم در جام جهاني حضور داشته باشم همه به من مي‌خنديدند و فكر مي كردند اين كار شدني نيست اما من اين كار را كردم." وآيا اين جمله به اين معناست كه ما با او به جام جهاني مي رويم ؟

سياسي نيستم

ديروز خبرنگاري از قطبي درباره ارتباط آينده كاري اش با انتخابات رياست جمهوري سئوال كردو اين كه اگر احمدي نژاد راي نياورد او مي ماند يا نه.قطبي در پاسخ گفت:" اين در تمام دوران زندگي‌ام توپ و مانع‌هاي فوتبالي روبرويم بوده‌اند و هيچ وقت به سياست وارد نشدم. در حال حاضر تمام برنامه‌ي من براي اين سه بازي است. بعد از اين سه بازي به مردم و فدراسيون بستگي دارد كه تصميم دارند افشين قطبي بماند يا خير."

دفاع وسط جهاني نداريم

سرمربي تيم ملي در لحظاتي سعي كرد به يادهمه بياورد كه وضع 100 درصد هم خوب نيست و فوتبال ايران در وراي هياهوها ضعفهاي بزرگي دارد:"در فوتبال ايران بازيکناني که بتوانند دفاع وسط و چپ بين المللي باشند نداريم و در کنار آن متاسفانه فوروارد خطرناک هم نداريم و بازيکني که بتواند با دو پا هم بازي کند در فوتبال ايران بسيار انگشت شمار است. "

بازي با كره در چمن طبيعي

*درباره بازي در زمين چمن مصنوعي در کره شمالي بايدبگويم قرار است که ورزشگاه تغيير کرده و در چمن طبيعي بازي کنيم اما هنوز چنين چيزي تاييد نشده و در روزهاي آينده از فيفا استعلام مي شود.

رقابت شديد در تيم ملي

سرمربي تيم ملي نسبت به جو اردو احساس رضايت مي كند و مي گويد:"من خوشحالم كه در حال حاضر تفاوت بازيکنان در پست هاي مختلف زير يک درصد است، اما 11 بازيکني که مي توانند توپ را در ميدان بچرخاند و عقب برنگردند به ميدان خواهند رفت. ا گر گل اول را به كره شمالي بزنيم شك نكنيد براي گل دوم نيز پيش خواهيم رفت.تيم ملي مقابل كره جنوبي و عربستان گل اول را زد و ما عقب نشيني كرديم كه اين خودكشي بود." 90

دقيقه انفجاري

اما يك جمله قصار ديگر:"فوتبال ايران مانند نوشابه است كه زماني كه آن را تكان مي‌دهيم جنبش و جوش زيادي دارد و در ميدان تا 20 دقيقه بسيار انفجاري است اما پس از آن زمان فرو كش مي‌كند. ما سعي كرديم كه سازماندهي مطلوب به وجود آوريم و همه اين بازيكنان اين موضوع را به خوبي مي‌دانند. تمرينات خوبي انجام داديم كه هميشه و هر ثانيه سازماندهي و هماهنگي تيمي را داشته باشيم. سرعت و سازمان دفاع و در حمله خيلي مهم خواهد بود و اين نكات را به بازيكنان گفته‌ايم."
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”