مرفاوی: هدف ما لیگ قهرمانان آسیاست

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۸۶, ۲:۳۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

مرفاوی: هدف ما لیگ قهرمانان آسیاست

پست توسط bahmanwolf »

عبدالصمد مرفاوی برای نخستین بار پس از انتصابش به عنوان سرمربی استقلال با سایت باشگاه به گفت و گو نشست.
یکی از بهترین گلزنان تاریخ استقلال هم صادقانه پاسخگوی پرسشهای سایت باشگاه استقلال بود.

* از چه زمانی می دانستید سرمربی می شوید؟ عده ای می گویند قبل از سفر امارات هم مشخص بود مرفاوی سرمربی استقلال خواهد شد.

_ این که یک عده می گویند من از قبل می دانستم ، صحت ندارد. خودم خبر نداشتم. هر چه بود بعد از امارات بود ، قبلش نبود. خودم هم اصلا خبر نداشتم بازی با الجزیره آخرین بازی فصل بود ، بعد از آن فصل تمام شد و هر کس می تواند برای خودش تصمیم بگیرد. به من سپاهان را هم پیشنهاد کرده بودند که به عنوان مربی همراه امیر بروم اما نمی توانستم به شهرستان بروم. دقیقا بعد از الجزیره بودکه پیشنهاد همکاری با استقلال مطرح شد .

* چه شد که پذیرفتید؟ شما قبلا هم در یک دوره سرمربی استقلال بودید.

_ همان طور که می گویید، من قبلا هم این مسوولیت را بر عهده داشتم ، فکر کردم می توانم کمک کنم. به اعتقاد خودم علاقه به استقلال خیلی مهم است، اگر علاقمند نبودم نمی آمدم. من به استقلال علاقه دارم و اگر خودم هم سرمربی نباشم سعی می کنم همیشه هر کمکی از دستم برمی آید انجام بدهم . من بهترین دوران بازیگری ام و همچنین مربیگری ام در این تیم بودم و دوست داشتم اینجا باشم و خدا هم قسمت کرد و برگشتم اینجا.

* منظورم این است که با چه هدفی پذیرفتید سرمربی استقلال باشید. به هر حال برای پذیرفتن این سمت باید اهداف بزرگی در سر داشته باشید؟

- هدف، باشگاه های آسیاست ضمن اینکه لیگ و حذفی را داریم که می تواند مقدمه خوبی برای لیگ قهرمانان آسیا باشد. تیم ما باید آماده قهرمانی باشد و برای رسیدن به جام چه در لیگ ، چه در جام حذفی و چه در لیگ قهرمانان حرکت کند.

* حقیقت این است که در گذشته هم همه از کسب هر سه جام سخن گفته اند و اینکه می گویند قهرمان آسیا می شویم. اما در عمل پس از زمان بازیگری شما در سال 1990 که قهرمان آسیا شدید، دیگر این قهرمانی بدست نیامده است.

-_ ببینید حقیقتا رسیدن به آنجا سخت است. تیم های شرق آسیا به دقت سرمایه گزاری و برنامه ریزی می کنند. سخت ا ست ولی باید مرحله به مرحله رفت جلو. ما باید رو به جلو حرکت کنیم. مثلا بتوانیم تجربه لازم را به دست آوریم. ما در این فصل که گذشت از تجربه کم آوردیم و تمرکز را از دست دادیم. از طرفی اگر وضعیت ما در لیگ بهتر بود و در کورس با ذوب آهن نبودیم در لیگ قهرمانان آسیا راحت تر بازی می کردیم. لیگ برتر به تیم فشار آورد ، تجربه لازم را نداشتیم و خستگی تاثیر گذار بود و از نظر روحی و بدنی نتوانستیم. ولی انشاا... با تجربه ای که بچه ها فصل گذشته پیدا کرده اند و انگیزه ای که پیدا می کنند برای این مسابقات بهتر بازی خواهیم کرد.

* گفته بودید استخوان بندی تیم را حفظ خواهید کرد.

_ بله استقلال نیاز به تغییرات زیاد ندارد. ولی می کوشیم نیاز هایمان را در پستهای مختلف برطرف کنیم. ما باید در هر پست نفرات خوبی داشته باشیم که بتوانند پشتوانه خوبی برای تیم داخل زمین باشند. هر وقت تیم شما کامل باشد می توانید از نفرات به خوبی استفاده کنیم. کاری که در سالهای قبل در استقلال شده است. مثلا در سال 90 که قهرمان آسیا شدیم ، آن سال یک تیم به زمین می رفت و یک تیم نیمکت بود.

وقتی می گویم شکل تیم را حفظ می کنیم یعنی می خواهیم از نفراتی که روی آنها در سالهای گذشته سرمایه گزاری شده استفاده کنیم. همچنین باید تا جایی که می شود از بازیکنانی که در سن امید و جوانان برایشان هزینه شده بهره گرفت. تلاش ما این است که نفرات جدید هم که می آیند را با قدیمی ها هماهنگ می کنیم که مشکل پیش نیاید و راحت تر نتیجه بگیریم.

تجربه نشان داده اگر تیم یک دست باشد و نفرات بیرونی مثل نفرات داخل زمین باشند موفق خواهید شد. سپاهان 2 فصل پیش هم همین کار را کرد که دیدار فینال راه یافت. دست مربی پر بود برای آنکه نفری که داخل بود و آنکه بیرون بود، فرقی با هم نداشتند و این باعث موفقیت شد ما هم می خواهیم این کار را انجام دهیم.


* اما همیشه این مشکل بوده که بازیکنی که داخل زمین نیست ناراحت است و گاهی هم برای خود و هم برای تیم مشکل ایجاد می کند. برای اینکه نفرات بیرون بی انگیزه نشوند، چه خواهید کرد؟

_ «تقسیم کار» یعنی همه در شرایط بازی هستند و همه داخل کار هستند .

* یعنی ترکیب استقلال در سال آینده چرخشی میشود؟ هر بازی یک ترکیب به میدان می رود؟

_ نه به آن شکل که دایم تغییرات باشد اما دایم هم با یک ترکیب به میدان نخواهیم رفت. تلفیقی از این دو را خواهیم داشت . ترکیب تیم را هر هفته بر اساس شرایط بازی مان ، نوع تخصص بازیکنانمان و توانایی هایمان مشخص خواهیم کرد.

وقتی ما این کار را می کنیم، انگیزه می دهیم که همه در شرایط مسابقه باشند. این موضوع قبلا هم بود ولی ما سعی می کنیم قدری بیشتر استفاده کنیم. نه اینکه در جاهای مختلف تغییرات زیاد بدهیم اما با توجه به شرایط بازی تغییر خواهیم داشت.

* عده ای بر این باورند که شما با روته مولر اتفاق نظر ندارید و چطور ایشان باید با شرایطی که دارد زیر نظر شما کارکند و صحبتهایی از این دست. آمدن روته مولر با نظر موافق شما بود؟

_ صد در صد. وقتی چنین فرد آگاهی را می آوریم می خواهیم از تجربه و فکر بالای ایشان استفاده کنیم و شخصا موافق حضور وی بودم.

* اما استدلال آن عده این است که مرفاوی 3 سال پیش وقتی یک مربی خارجی (یونک) در کنارش قرار گرفت با او کار نکرد و نتیجه می گیرند که این مشکل بین شما و روته مولر پیش بیاید.

_ اولا من اصلا با آمدن یونگ مخالف بودم چون فکر می کردم در آن زمان احتیاج نیست و الان هم سر حرفم هستم که آن زمان نیازی به حضور وی نبود.ما جلسه ای برای آوردنش نداشتیم. اگر من سرمربی بودم باید با هم می نشستیم و تفکیک وظایف می کردیم. ولی آن زمان یونگ آمد و معرفی شد . به من گفتند: ایشان یونگ است!

اما در مورد آقای روته مولر شرایط کاملا متفاوت بود. قبل از آمدنشان چند بار با روته مولر صحبت داشتم، من در کلاس های حرفه ای شاگرد وی بودم و اطلاع کافی از دانش وی داشتم. در نشست هایمان هم وظایف مشخص شد. با آقای آشتیانی صحبت داشتیم و حوزه کارمان را تعیین کردیم حدود و وظایف تعریف شد و با حفظ احترام متقابل در کنار هم خواهیم بود. ایشان و من وظایف خود را می دانیم و انشاالله باهم هماهنگ باشیم و مشکلی نداریم.

* و اینکه گفته می شود بدنساز تیم را روته مولر می آورد ...؟

_ خودم گفتم که اگر فرد مناسبی می شناسد ، معرفی کند. بعد در موردش بیشتر صحبت کنیم. می خواهیم هماهنگ باشیم آقای روته مولر شرایطش را به ما می دهد و در واقع معرفی می کند و ما هم او را به آقای واعظی معرفی می کنیم تا با توجه به بودجه باشگاه تصمیم بگیرند.

* و در مورد نفراتی که جدا می شوند یا به تعبیر برخی ها فهرست اخراجی ها!! یا لیست مازاد و ....؟؟

- من زیاد به لیست و این حرف ها اعتقاد ندارم. بازیکن استقلال شخصیت دارد. هم بازیکن وهم استقلال دارای شخصیت هستند. بعضی ها لیست مازاد درمی آورند و یا لفظ اخراجی و امثالهم که در شان بازیکن استقلال نیست. این در فوتبال طبیعی است که یک تیم در آن پست هایی که نیاز دارد بازیکن جذب کنند و یا بازیکنی که در فصل زیاد به کار گرفته نشده بخواهد از تیم جدا شود و فرصت بازی کردن را در تیم دیگری جست و جو کند.

اصلا دنیای حرفه ای این است که بازیکن را محترمانه جایگزین کنند این چیزی نیست که حساسیت ایجاد کنیم و شخصیت را پایین بیاوریم.

این حق طبیعی هر دو طرف است. چه استقلال و چه دیگر تیمها، در تمام دنیا همین روال هست و برای تقویت و ترمیم تیم خود بازیکن جایگزین می کنند.

* مدیرعامل استقلال در یکی از برنامه های تلویزیونی گفت : « تا آخر فصل به مرفاوی فرصت می دهم» این فرصت دادن به مربی همه جا مطرح میشود ، نگران نیستید که زمانی مدیرعامل استقلال حمایتش از شما سلب شود؟ تعامل شما با وی چگونه است؟

_ من واعظی را یک مدیر مدبر ، خیلی ثابت قدم و جسور دیدم که خیلی منظم کار می کند ، در کارش نظم و انضباط حرف اول را می زند. سال گذشته آقای واعظی هم با آمدنش خیلی کمک کرد به تیم. می توانم بگویم در قهرمانی سهم زیادی داشت، نه اینکه حالا چون من سرمربی شدم این را بگویم چیزی است که به عینه شاهدم این است. آدم باید هم خدا را در نظر بگیرد و هم حقیقت را بگوید. من ایشان را انسان صادقی دیدم.

* نقش مدیریت باشگاه در موفقیت تیم چقدر می تواند باشد؟

_ مدیریت خیلی مهم است، پشتیبانی و حمایت تمام کار فوتبال است. اگر تیم را در خط مقدم فرض کنیم ، کار آن گروهی که پشت هستند و از ما در خط مقدم حمایت می کنند بسیار مهم است .اگر پشتیبانی نباشد ما هم کاری از پیش نخواهیم برد. در آن سال که سرمربی بودم مشکل من همین بود. آن سال تمام کارها را فقط در تیم اصلی انجام می دادند و از پشتیبانی خبری نبود. فقط گهگاهی می شد و به معنای واقعی پشتیبانی نبود. تنها می توانم بگویم در مقاطعی آقای امیدوار رضایی حمایت می کرد اما او هم تنها حمایت می کرد. اما الان شرایط کاملا متفاوت است. همه اعضای هیات مدیره مدیر عامل حمایت می کنند که بتوانیم موفق باشیم

این را هم بگویم آن سال ما چندین مرحله داشتیم ؛ اول مدیرعامل استعفا داد ، بعد سرپرست ، بعد کل هیات مدیره به یک باره استعفا کردند ، سرپرست جدید آمد و... ؛ پستی و بلندی زیاد داشتیم ، اتفاقاتی که برای یک تیم جالب نبود این سختی ها را تحمل کردیم. نهایت به جایی رسید که همه دیدید ، راستش دیگر نمی خواهم به آنها فکر کنم. می خواهیم به آینده نگاه کنیم و برای ما که آن روزها را دیدیم شرایط کنونی بسیار امیدوار کننده است. انشاالله که موفق شویم.

* ایرادی که به عبدالصمد مرفاوی وارد می کنند این است که او در جریان مصاحبه ها خیلی زود از کوره در می رفت. الان هم اینطور است؟

_ آن زمان فشار زیادی روی من بود وقتی آدم تنها باشد نمی تواند تمام مشکلات را برطرف کند آن دوره تمام فشار پشتیبانی هم توی زمین بود و خب باید پاسخگوی رسانه ها هم می شدیم. بپذیرید که من هم یک نفر آدم هستم ، چطور می توانستم آن همه فشار را تحمل کنم. اما الان وظایف تقسیم شده و راحت تر می توان فکر کرد. الان من فقط در مسایل فنی باید جوابگو باشم و فرصت هست که با حوصله و صبر و آرامش پاسخ بدهم.

* انتقاد پذیر هستید؟

-_ در حد معقول می پذیرم ، انتقاد چه خوب باشد چه بد باید منطقی باشد. اما اگر منطق نباشد، نمی شود قبول کرد. شاید فردی انتقادی مطرح کند اما این انتقاد با لحن خوبی بیان نشده باشد ، با این حال من به نفس موضوع توجه می کنم و از آن استفاده می کنم. از انتقاد منطقی در هر شرایطی استفاده می کنم اما اگر بی منطق باشد ، نه!

* شما هنوز کارتان را آغاز نکرده اید اما انتقادهایی از شما شده و به دیکته نوشته نشده شما نمره می دهند ! چطور با این موضوع کنار می آیید؟

_ این فضا برای هر مربی هست نمی دانم چه چیزی پشت برخی از این ماجراهاست. من فقط کارم را در نظر می گیرم. مسوولیتی است و وظیفه ای که باید انجام دهم. حالا می خواهد یک روز باشم یا چند سال، مهم این است که وظیفه ام را با توکل به خدا به خوبی انجام بدهم که سربلند باشم. حالا هر انتقادی و موضعی و هر حرفی می شود ، بشود. بالاخره با صحبت و توهمات دیگران و حرف و حدیث ها که نمی شود زندگی کرد .

* فصل آسانی پیش رو نخواهد بود ، سال پس از قهرمانی همیشه مشکل بوده و این نگرانی ها را افزایش می دهد.

_ ظرف روزهای آینده من اول می خواهم در بازیکنانم این موضوع را جا بیندازم که رفتار قهرمانانه داشته باشند نباید این فکر از ذهن بازیکنانمان خارج شود که به چیزهای کوچک راضی بشویم. باید راهی که استقلال در سال گذشته طی کرد و قهرمان شد ادامه داشته باشد.

هم بازیکنان با سابقه و هم نفراتی جدید اضافه می شوند باید قهرمانانه فکر کنند و بدانند جایی بازی می کنند که چشم میلیون ها هوادار به ساق پای آنهاست. باید جوابگوی انتظارات هواداران باشند.

* و اینکه برخی معتقدند «استقلالِ مرفاوی» زیبا بازی نمی کند و استدلال هم بازیهای زمان سرمربیگری شما بوده .

_ این تبلیغاتی است که اول فصل شده. آن سال که گفتم به خاطر عدم پشتیبانی بوده. اگر حمایت کننده ها باشند تیم خوب بازی می کند. هر چند آن زمان هم تا چهار هفته پایانی ما صدر بودیم در حالی که خیلی ها اذعان داشتند تیم ما کامل نبود.

اما این را بگویم که استقلال همیشه خوب بازی می کند، مگر می شود تیمی بد بازی کند و آن همه نتیجه بگیرد؟اینها تبلیغات بود که به وجود آوردند. استقلال همیشه در حد نام و شخصیت خودش بازی می کند و همیشه خوب بازی می کند. سال گذشته هم خوب بود امسال هم امیدوارم خوب بازی کند چون همه در استقلال این اعتماد به نفس را دارند که خوب بازی کنند.

* صحبتی کرده بودید در این باره که استقلال نیاز به آرامش دارد بخصوص در فضای تمرین ، اما گاهی تنش هایی بین هواداران و بازیکنان رخ می دهد و این آرامش بهم می خورد.

_ این را باید قبول کنیم که درست است همه هواداران تیم را دوست دارند اما هم بازیکن و هم هوادار باید احترام متقابل داشته باشند. بازیکن باید برای تیمش از جان مایه بگذارد و هوادار هم محیط و آن شرایط را به وجود آورد که از نظر انگیزه بازیکن بتواند جهش لازم را برای موفقیت تیمش انجام دهد و پاسخگوی هوادار باشد.

بازیکن احتیاج به آرامش برای آموزش دارد و تمرین محل آموزش است. من دوست دارم که تعامل بین هوادار و تیم به وجود آید.

* ارتباط شما با پیشکسوتان چگونه خواهد بود؟

من همیشه به پیشکسوتان احترام می گذارم و در هر مراسمی که برخورد می کنیم نظراتشان را می گیرم و با کمال احترام از آن استفاده می کنم.

پیشکسوتان خوبی داریم آنها دلسوز استقلال هستند. من هم ممکن ا ست روزی در این سمت نباشم اما همیشه دلم می سوزد برای استقلال و سعی می کنم هر کاری که ممکن است برای تیم انجام بدهم ، چه باشم و چه نباشم.پیشکسوتان همه همین طور هستند.

من می توانم رابطه خوبی داشته باشم با همه آنها و به قول مهندس آشتیانی ارتباط ما محترمانه تعریف شده است.

* و تعامل تان با کمیته فنی چگونه خواهد بود؟

اعضای این کمیته نماینده پیشکسوتان و موسفیدهای استقلال هستند. کسانی که عمرشان را در فوتبال گذاشته اند . واقعا اعضای کمیته با دانش و تجربه هستند و می توانند حامی خوبی برای من باشند واز راهنمایی شان برا ی پیشرفت تیم استقلال استفاده می کنم.

* مرفاوی امروز با مرفاوی 3 سال پیش چه تفاوت هایی کرده است؟

- قدری تجربه بیشتری پیدا کردم. انسان هرچه تجربه پیدا می کند به کارش بیشترآشنا می شود و با درک عمیق تر ، بهتر می تواند تیمش را هدایت کند. حالا می توانم با درک بهتر ، رفتار مناسب تر و گفتار و کردار حساب شده تر با فضایی که در آن هستم آشنا شوم ، به بازیکنم نزدیک شوم و تیمم را هدایت کنم.

از نظر معنوی هم مسلما به دلیل بالا رفتن سن ، دیدم نسبت به جامعه و نسبت به فضایی که داریم باز تر شده ، همچنین در سال گذشته سعادت حج واجب نصیبم شد و فکر می کنم این توفیق هم مقداری در رفتار آدم تاثیرگذار است. در آنجا از خدا خواستم آنچه که ندارم و از نظر معنوی نیازمند آنم به من هدیه کند.

و خب از دید فنی هم کلاس های حرفه ای را گذراندم. آمادگی هم دارم به هر کلاسی بروم و مطالعه راجع به مسایل روز فوتبال دارم و انشاالله در آینده در سمینارهایی هم شرکت کنم تا به روز باشم.

* فوتبال اروپا را دنبال می کنید؟

- بله تمام بازی هایی که در اروپا انجام می شود کلاس آموزشی هستند. در فوتبال اتفاقاتی می افتد که آدم نمی تواند پیش بینی کند اما از طرفی باید پیش بینی این اتفاقات را کرد ، لازمه آن هم تجربه است. مارچلو لیپی بر اساس تجربیاتش می گوید :« اگر گل بزنی شاید یک بازی را ببری ولی اگر گل نخوری یک فصل یا یک جام را می بری» خب این یک نکته است که هم باید به فکر پیروزی بود و هم به فکر دفاع. جمع کردن این نکات ریز و استفاده از آنها به یک مربی خیلی کمک می کند.

* به آنالیز اعتقاد دارید؟

_ بله ، به دنبالش هستم. این هم بخشی از تیم سازی ست. از شنبه کارم را شروع می کنم ودنبال این هستم که سریع تیم را جمع کنم. الان هم هر روز می آیم باشگاه و فیلم بازیهای گذشته را مرور میکنم که در شروع تمرینات بیشتر کار کنم . در ضمن گروه آنالیز را هم مجاب می کنم تمام نقاط و مسایل فصل گذشته را استخراج کند که ما بتوانیم پیش زمینه خوبی داشته باشیم.

* و در مورد هواداران استقلال؟

_ هواداران باشخصیت و متین که منطقی هستند. تیم استقلال تیمی بزرگ است و این بخاطر هوادارانش بوده . استقلال چه بالا بوده وچه پایین با تمام وجود طرفداری کرده اند و هیچ وقت ما را تنها نمی گذارند. انشاالله ما هم بایاری خدا و کمک هواداران جایگاه خوبی پیدا می کنیم و مطمئن باشید تمام وجود را می گذاریم که هواداران استقلال سربلند باشند.منبع:سایت رسمی باشگاه استقلال
تصویر
Old Moderator
Old Moderator
پست: 2294
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۵, ۱:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _
سپاس‌های ارسالی: 403 بار
سپاس‌های دریافتی: 1073 بار
تماس:

Re: مرفاوی: هدف ما لیگ قهرمانان آسیاست

پست توسط Ma3ouD »

مرفاوی حتی قول قهرمانی در لیگ ایران را نداده...
چه برسه به آسیا....!!!
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۸۶, ۲:۳۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

Re: مرفاوی: هدف ما لیگ قهرمانان آسیاست

پست توسط bahmanwolf »

ما به این مربی جوان اعتقاد داریم و تا اخر پشتیبانی و حمایت میکنیم
تصویر
Old Moderator
Old Moderator
پست: 2294
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۵, ۱:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _
سپاس‌های ارسالی: 403 بار
سپاس‌های دریافتی: 1073 بار
تماس:

Re: مرفاوی: هدف ما لیگ قهرمانان آسیاست

پست توسط Ma3ouD »

bahmanwolf نوشته شده:ما به این مربی جوان اعتقاد داریم و تا اخر پشتیبانی و حمایت میکنیم


مثل 2 فصل قبل؟!
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: مرفاوی: هدف ما لیگ قهرمانان آسیاست

پست توسط Present »

من یکی که زیاد اعتقادی به مرفاوی ندارم و معتقدم که استقلال تو 10 سال گذشته روز خوشش با امیر خان بودن حالا هر کی میخاد بیاد بیاد حتی اگر قهرمان لیگمون هم بکنه کار بزرگی نکرده چون استقلال امیرخان رو با 60 در صد مهر های قبلی تحویل گرفته
اگر هم نتیجه نگیره از بی کفایتی مربی و میر عامله
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”