رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت فردا آغاز مي شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

قفل شده
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه 20 اردیبهشت 1387, 9:44 am
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت فردا آغاز مي شود

پست توسط Solver »

رزمايش هوايي، آبي و خاکي "ميلاد نور ولايت" نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران به منظور حفظ و ارتقاي توان عملياتي و پشتيباني سطحي و زميني در خليج فارس و درياي عمان از روز دوشنبه برگزار خواهد شد.

  گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي نيروي هوايي ارتش، در اين رزمايش پروازهاي بلند در مسافت‌ قريب سه هزار و 600 کيلومتر با انجام عمليات سوختگيري هوايي از طريق سوختگيري شکاري از تانکر سوخت‌رسان و يا شکاري از شکاري انجام خواهد شد.
وي افزود: همچنين هواپيماهاي راهبردي سوخو 24 در مسافت‌هاي طولاني و نيز بکارگيري و آزمايش مهمات جديد ساخت جهاد خودکفايي نيروي هوايي ارتش در دستور کار قرار خواهد گرفت.
در اين رزمايش پروازهاي طولاني در سطح خليج فارس و درياي عمان و با ارتفاع پايين انجام خواهد شد که جنگنده‌هاي شکاري مسافت‌هاي 700 کيلومتري را در سطح دريا طي خواهند کرد.
گفتني است در رزمايش هوايي "ميلاد نور ولايت"، ارتقاء و بالا بردن عمل پرسنل نيروي هوايي در نگهداري و لود نمودن مهمات و آماده‌سازي جنگنده‌ها براي عمليات بعدي و همچنين از هواپيماهاي شناسايي و اطلاعاتي براي ارسال سيگنال‌ها و تحليل تهديدات فرضي استفاده خواهد شد.
پيشتر امير دره باغي، جانشين فرماندهي نيروي هوايي ارتش استفاده از هواپيماي شکاري و بمب‌افکن "صاعقه" در رزمايش ميلاد نور ولايت، حمل مهمات و انهدام اهداف توسط اين هواپيما و نمايش قدرت صاعقه که 100 درصد ساخت کشور است را از مجموعه‌ اهداف خاص اين رزمايش عنوان کرده بود.  
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 5 آذر 1387, 1:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت فردا آغاز مي شود

پست توسط shola »

ازتمام دوستان عزیز خواهش دارم به علت زیادی مطالب احتمالی اگه از نظرشان اشکالی نداشته باشه مطالب مرتبط با رزمایش رو در تاپیک زیر ارسال کنن تصویر تصویر

تاپیک جامع ...
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
قفل شده

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”