پول‏های کثیف دوباره در جیب دلال‌ها

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۸۶, ۲:۳۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

پول‏های کثیف دوباره در جیب دلال‌ها

پست توسط bahmanwolf »

  مصاحبه می‌کند و می‌گوید از 4 تیم پیشنهاددارم. اسم هر 4 تیم را که می‌گوید کاملا مشخص‌ می‌شود که با یکی از دلالانمعروف نقل و انتقالات قرار داد دارد و آن دلال با هر 4 تیم مورد نظر کارمی‌کند!

دلالی که قبلا با 7،8 تیم لیگ برتری کار می‌کرد امسال بایکی از تیم‌هایی که معمولا در وسط جدول است قرارداد بسته و به آنها بازیکنمی‌دهد. دفتر این دلال در یکی از مناطق غربی تهران قرار دارد و اجاره‌اشبالاتر از ماهی یک میلیون تومان است.

سایر دلال‌هایی که چند ماهمحدود شده بودند نیز مثل این دلال معروف دوباره مشغول به کار شده‌اند والبته برای محکم کاری تصمیم گرفته اند با ایجنت‌های رسمی فیفا کار کنندالبته آنها چند سالی است رقبایی که یا روزنامه‌نگارند و یا روزنامه‌هانفوذ دارند. قبلا شکل کار به این ترتیب بود که یک دلال با چند باشگاه والبته با 3،4 روزنامه همکاری می‌کرد و بازیکنانش را در آن 3،4 روزنامهحمایت می‌نمود به طوری که عکس بازیکنان فلان دلال با مساعدت چند خبر نگارمحترم!

مدام روی جلد روزنامه‌ها می‌رفت و بدین شکل بر قیمت وشهرتشان افزوده می‌شد. بعضی از عناصر این دلال‌ها هم درست به وقت اعلاملیست تیم ملی برای بازیکنانشان در روزنامه‌ها تبلیغ می‌کردند و آنها را درحد تیم ملی می‌دانستند.

بعد از اتفاقات اواخر بهمن 87 و دستگیری6،7 نفر شرایط به مراتب بهتری بر فوتبال ایران حاکم شد، اما متأسفانهدوباره خبر دار شدیم که دلالان مجددا فعال شده و لیست در دست در چندباشگاه مطرح آفتابی شده‌اند! جالب اینکه برخی مدیران باشگاه‌ها هم در کمالتأسف برای حفظ صندلی مدیریت با این دلال‌ها کار می‌کنند و از آنها بازیکنمی‌گیرند.

در یکی از باشگاه‌ها یکی از مسئولان پر نفوذ با استخدامیک مربی ایرانی مخالفت کرد تا مربی خارجی مورد نظرش را بیاورد و پورسانتلازم را بگیرد. همین آقا سال‌هاست که با یک دلال شناخته شده کار می‌کند واین دلال طی هفته گذشته 2،3 بار در دفتر یکی از باشگاه‌های پر طرفدار کشوردیده شده است.

چند صباحی است که نفوذ و قدرت دلال‌ها در روزنامه‌هاکمتر شده است و بسیاری از مصاحبه‌های مشکوک (همراه با عکس) هم در برخی ازروزنامه‌های خاص دیده نمی‌شود.

البته یکی، دو روزنامه کماکان باقدرت! به کار خود ادامه می‌دهند اما آنها روزنامه‌های پر تیراژ و تأثیرگذار نیستند و به همین خاطر کار و کاسبی دلال‌ها و خبرنگارنماها تا حدی ازرونق افتاده است اما نکته اینجاست که کما کان به کارشان ادامه می‌دهد ومتأسفانه برخی از عناصر باشگاه‌ها هم به آنها کار می‌کنند چرا که خودشانهم از بغل انعقاد قراردادهای آنچنانی سود می‌برند.

روزی یکی ازمسئولان یکی از باشگاه‌ها می‌گفت «درآمد فلان دلال در طول سال 10 برابر درآمد من است و تازه در پایان فصل هم باید پاسخگوی نتایج و تمام هزینه‌هاباشد در حالی که دلال‌ها در فصل نقل و انتقالات بار خودشان را می‌بندند وبه کسی هم جواب پس نمی‌دهند.


منبع:خبر  
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”