آلمان برتر از همه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث هوانوردي و هوافضا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا, hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4340
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 اسفند 1384, 1:14 pm
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6685 بار
سپاس‌های دریافتی: 12079 بار
تماس:

Re: آلمان برتر از همه

پست توسط Mohammad 1985 » پنج شنبه 12 شهریور 1388, 12:23 am

مهمترین دلیل شکست آلمان داشتن متحد ضعیفی مثل ایتالیا که ارتش اون فقط به درد حمله به کشورهای جهان سومی می خورد و از همه مهمتر ورود آمریکا به جنگ بر علیه آلمان بود در غیر این صورت هیچ کشور اروپایی و حتی شوروی توانایی ایستادگی در برابر آلمان را نداشتند و یکی دیگه از دلایل هم میتونه ایجاد چند جبهه مختلف که آلمانی ها همزمان مجبور به جنگیدن در اون بودن !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 207
تاریخ عضویت: جمعه 20 مهر 1386, 9:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 168 بار
سپاس‌های دریافتی: 225 بار

Re: آلمان برتر از همه

پست توسط AMIR-Z » دو شنبه 4 آبان 1388, 6:47 pm

غول پیکرترین پرنده زمان جنگ جهانی دوم ( مورد استفاده در عملیاتهای حمل و نقل و جاسوسی آلمان نازی )
کشتی هوایی نوعی هواگرد سبک‌تر از هوا است. معمولا گازی سبک در محفظه بزرگی در این نوع هواگرد قرار دارد که باعث شناور شدن آن در هوا می‌شود، همانطور که کشتی در آب شناور می‌شود.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
زپلین (Zeppelin) نوعی کشتی هوایی است که با گاز هیدروژن پر شده و به پرواز در می‌آید. زپلین‌ها در سه دهه، اول قرن بیستم کاربردهای تجاری - نظامی زیادی داشتند. اما پس از چند اتفاق ناگوار و آتش سوزی چند مدل مشهور این وسیله از جمله هیندنبورگ دیگر زپلین به عنوان وسیله مسافرتی قرار نگرفت و تنها برای عکسبرداری و یا امور تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سازنده این وسیله شخصی به نام فردیناند آدولف آگوست هنریش فن زپلین بود.
کنت فردیناند زپلین در سال ۱۹۳۷ کشتی هوائی خود را که در ساختن آن ۱۳۰ تن چوب، فلز و غیره بکار رفته بود، عرضه کرد که گنجایش پذیرائی بیش از ۵۰ مسافر را با کلیه وسائل استراحت و تفرحی داشت. نخستین پرواز زپلین ودر ۱۴ سپتامبر ۱۹۳۸ انجام گرفت و پس از آن تنها برای اعمال شناسائی و جاسوسی استفاده می‌شد تا اینکه در ۱۹۴۰ به دستور دولت آلمان منفجر گشت.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
بین اکتبر ۱۹۲۹ یعنی هنگامی که گرف زپلین اولین سرویس ماورای اقیانوس اطلس را افتتاح کرد، و ۶ می‌۱۹۳۷، که هیندنبورگ آتش گرفت، کشتی‌های هوایی اصلی ترین شیوه مسافرت هوایی با مسافت زیاد بودند.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
حادثه مهیب آتش سوزی هیندنبورگ(در سانحه هیندنبورگ در تاریخ ۶ مه ۱۹۳۷، کشتی هوایی غول پیکر آلمانی هیندنبورگ (زپلین) آتش گرفت و در کمتر از یک دقیقه نابود شد. در این حادثه ۳۵ نفر جان باختند. این سانحه به طور موثر، به دوران کشتی های هوایی پایان داد)
هيندنبورگ يك كشتي فضايي تجاري آلماني بود كه وظيفه حمل مسافر را بر عهده داشت. اين كشتي عظيم‌الجثه، بزرگترين شي فضايي ساخته شده تا آن زمان محسوب مي‌شد. اين كشتي اولين پرواز خود را در مارس 1936 آغاز كرد. 14 ماه پس از اولين پرواز، يك حادثه تلخ و ناگوار براي اين كشتي اتفاق افتاد كه آن، آتش‌سوزي در موتور آن بود كه به شكلي گسترده از طريق رسانه هاي راديويي و فيلم و عكس به تمام جهان مخابره گرديد. برخي علت انفجار و آتش‌سوزي موتور هيندنبورگ را استفاده از گاز هيدروژن مي‌دانند و برخي ديگر هم اين دليل را رد كرده‌اند. اما هنوز دليل واقعي انفجار موتور هيندنبورگ در مجموعه اسرار نايافته بشري جا خشك كرده است.

منبع: ویکیپدیا
[HIGHLIGHT=#E36C09] تنها آنان که می دانند کجا را نگاه کنند می بینند .   

ارسال پست

بازگشت به “ديگر مباحث هوانوردي”