دکو

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 اسفند 1386, 2:38 am
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

دکو

پست توسط bahmanwolf »

آندرسون لویس دی سوزا ملقب به دکو که در سال ۱۹۷۷ درسائوبرناردودوکامپو در برزیل متولد شد.او با قدی ۱۷۷ سانتی متری و ۷۳ کیلویکی از بهترین هافبکهای دنیا است.
دکو فوتبال حرفه ای خود را از برزیل با تیم سائوپائولو (۹۶_۱۹۹۵ و۹۷_۱۹۹۶) اغاز کرد. او فصل بعد را هم در برزیل با تیم کورینتیناس سپری کرد.
دکو در فصل ۹۸_۹۷ به تیم پرتغالی بنفیکا پیوست. بعد از گذراندن یک فصلخوب در بنفیکا به تیم سالگویروس رفت و از انجا با پیشنهاد فرناندو کاسترومربی پورتو به این تیم پیوست و پنج فصل برای این تیم توپ زد.(۲۰۰۴_۱۹۹۹)
دکو در جام باشگاههای اروپا در سال ۲۰۰۴ همراه مورینیو قهرمان این جاممعتبر شد. بعد از قهرمانی در این جام مورد توجه بعضی از تیمهای مطرح اروپااز جمله بارسلونا قرار گرفت.
او در تابستان سال ۲۰۰۴ به تیم بارسلونا پیوست و همراه این تیم در فصل۲۰۰۵_۲۰۰۴ نایب قهرمانی اسپانیا را به دست آورد و در فصل بعد از آن(۲۰۰۶_۲۰۰۵) همراه بارسلونا قهرمان اسپانیا شد و در همان سال قهرمانی جامباشگاههای اروپا را فتح کرد.
دکو در ۲۹ مارچ ۲۰۰۳ با مسئولین پرتغال برای گرفتن تبعیت این کشور واردمذاکره شد و در تابستان ۲۰۰۴ باتیم پرتغال در فینال جام ملتهای اروپا بانتیجه ی یک بر صفر مغلوب یونان شد تا به عنوان نایب قهرمانی دست یابد وهمچنین در جام جهانی ۲۰۰۶ همراه پرتغال به مقام چهارمی دست یافت. تصویر
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”