حرفه ایی آ کمکم کنن(لپ تاپ)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 946 بار
سپاس‌های دریافتی: 2887 بار

Re: حرفه ایی آ کمکم کنن(لپ تاپ)

پست توسط SHAHRAM »

, من به یک سری از سوالات جواب میدم:
اوردن نوت بوک از خارج بسته به مارک مورد نظر داره....مثلا تا اونحایی من خبر دارم نوت بوک ها دل اختلاف چشم گیری با داخل ندارند.(البته بستگی به گارانتی کننده داخلی داره)..ولی خوب apple به صرفه هست...چون گارانتی درست و حسابی در ایران نداره و زیاد فرق نمیکنه که از داخل بخرید یا بیرون وقیمت های داخل ایرانش واقعا بالاست

از نظر سی پی یو هایی که گفتید بهترین سی پی یو های نوت بوک در سری اینتل core 2 quad هست که روی نوت بوک های زیر 1 میلیون اصلا موجود نیست....بهترین انتخاب در نوت بوک های زیر 1 تومن ،(از سری یس پی یو اینتل )سری core2duo هست که مزایا اون مصرف کم و گرما کم و.....که میتونید توی سایت ها مختلف پیدا کنید.
به نظر من سی پی یو های amd در نوت بوک ضعیف تر از اینتل هستند .....طبق نتایج برنامه های benchmark هم مصرفشون از اینتل بیشتره(در مدل ها قابل مقایسه)....اما اگر بخوام مدل سی پی یو ازamd بگم سری AMD Turion 64 X2 Dual-Core بهترین در رنج قیمت شماست که در بیشتر موارد پا به پای اینتل در حرکته.....این سری به دلیل قیمت مناسب نسبت به سی پی یو های سری intel میتونه انتخاب خوبی باشه برای نوت بوک های زیر 1 تومن.

در مورد vga اکثر نوت بوک های زیر 1 تومن انبورد هستند.....که باز بهترین انتخاب از بین اون ها geforce9300 هست.....دقت کنید گرافیک انبورد در صورتی که شما از نو ت بوک برای بازی و کار های گرافیکی استفاده نمیکنید بهتر از گرافیک های غیر انبورد هست.....به دلیل مصرف بسیار کمتر و کاهش حرارت نوت بوک و در نتیجه افزایش باطری و......

از لحاظ باطری اکثرا نوتبوک های الان از یک جنس استفاده میکنند که اسمش Lithium-ion هست....اون + شما میفرمایید نمیدنوم چیه...
د مورد کلمه cell در ویژکی های باطری،میشه گفت هر چه تعداد cell یا سلول های باطری زیاد باشه زمان نگهداری بیشتر میشه و در عوض اندازه و سایز باطری بیشتر میشه.....اگر از باطری نوتبوک در حد 3 ساعت در روز استفاده میکنید بهترین انتحاب بسته به سایز نوت بوک 4 تا 6 cell هست...اگر 15 اینج مد نظرتون هست بهترین انتخاب 6 سلولی هست.....

در اخر هم من 2 مدل پیشنهاد میکنم:

dell1537 ::::چرا؟جون مجموعه ای از امکانات و ... در کنار هم هست و در ایران از پشنیبانی بالایی برخورداره(به دلیل شباهت های ساختاری با مدل های قدیمی دل و ....)

lenovo sl 500یا sl400 ::::به نظر من بهترین سازنده جهان در حال حاضر نوتبوک lenovo
هست....البته در ایران به دلیل تحریم و...هنوز فراگیر نشده، و دل سونی در حال حکم رانی هستند..نوت بوک های این شرکت از کیفیت بالای ساخت برخوردارند و به دلیل اینکه سازگار در ایران گارانتی کننده این مدل هست میشه روی گارانتی این مدل حساب باز کرد(خودمt400همین مارک رو دارم....1 بار کار گارانتی برام پیش اومدو به نحو احسن از عهدش بر اومدن)......سری sl این برند سری نسبتا ارزان قیمت لنوو هست....و زیر 1 تومن مدل های خیلی خوبی داره....شما با توجه به نازتون میتونید یکی رو انتخاب کنید.
مهمترین نکته در نوت بوک های لنوو کیفت ساخت بالا و سیستم سرمایش عالی برای جلوگبری از گرم شدن نوتبوک واستفاد از قطعات معتبر در سساخت نوت بوک هاش هست.....به عنوان مثال در نوت بوک من اکثر قطعات توسط ibm طراحی شده(البته باید گفت lenovo همون ibm هست ....شرکنibm نوتبوک های خودشو به این اسم تولید میکنه).... :razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 275 بار
سپاس‌های دریافتی: 1290 بار
تماس:

پست توسط Professional »

, این قیمت ها رو من از فرشوگاه اینترنتی laptopforooshi.com دادم.
می تونید خودتون برید و حتی آنلاین خرید کنید .
راستی اگر با fire fox خواستید وارد بشید و پیغام attack site داد ignore بزنید چیز خاصی نداره :-)
[ دست نوشته های من: [External Link Removed for Guests]] - [[External Link Removed for Guests]

Every Thing That U Feel,Is Every Thing That I Feel
New Member
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط amin68 »

تشكر از شما شهرام عزيزتصویر

راج به سي پي يو amd كه واقعا آشغاله نظر خودم هم همون core2dueاينتل.

شما نظري راجع به asus نداديد ؟به نظره من كه خيلي خوبه ولي حالا بايد ديد زير 1ميليون هاش چطوره يا اون ور چقدر ارزون تره.

gf9300يعني آنبرده؟

ibm هم ميدونم ميشه گفت پدر p30 هستش .ولي اون ور فكر كنم ارزون تر باشه؟
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 946 بار
سپاس‌های دریافتی: 2887 بار

پست توسط SHAHRAM »

, دوست عزیز به نظر من لفظ اشفال مناسب amd نیست. :x .......در pc سی پی یو های amd بسیار عالی هستند(نظر شخصی)...اما در نوتبوک amd به تناسب pc عقبتر از intel هست....
متاسفانه زیاد از نوت بوک های asus اطلاعات ندارم.....بهتر دوستان دیگر نظر بدند...
بله انبورده
نخیر ،در نوتبوک های لنوو تفاوت قیمت در حد 100 تا 200 هست که بهتر هست با گارانتی داخلی خرید بشه :razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6689 بار
سپاس‌های دریافتی: 12079 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 »

amin68 نوشته شده:تشكر از شما شهرام عزيزتصویر

راج به سي پي يو amd كه واقعا آشغاله نظر خودم هم همون core2dueاينتل.

شما نظري راجع به asus نداديد ؟به نظره من كه خيلي خوبه ولي حالا بايد ديد زير 1ميليون هاش چطوره يا اون ور چقدر ارزون تره.

gf9300يعني آنبرده؟

ibm هم ميدونم ميشه گفت پدر p30 هستش .ولي اون ور فكر كنم ارزون تر باشه؟

اینجا یک انجمن تخصصی هست که مطالب کوچه بازاری درش جایی ندارد ! با دلیل صحبت کنید !
در ضمن مصرف برق یک لپ تاپ فقط سی پی یو اون نیست ! س پی یو لپ تاپ من 35 وات حداکثر مصرفش هست در حالی که مصرف چیپ شمالی اون 45 وات هست !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد کامپيوتر”