تیم منتخب دهه اخیر انگلیس

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۸۶, ۲:۳۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

تیم منتخب دهه اخیر انگلیس

پست توسط bahmanwolf »

با نزدیک شدن به سال 2010، Goal.com یازده بازیکن منتخب دهه اخیر انگلستان را معرفی می کند
سایت گل-دههآغازین هزاره سوم برای تیم ملی انگلیس- همچون دهه های 70، 80 و 90- دههپرافتخاری نبود و همان داستان همیشگی برای آنها رقم خورد. تیمی مدعی کههیچ وقت توانایی بردن جامی را ندارد. هرچند رقابت های مقدماتی جام جهانی2010 نشانه های امیدوار کننده برای سه شیرها به همراه داشت. تیمملی انگلیس در دهه اخیر 112 بازی انجام داد که در این رقابت ها 64 پیروزیو 22 شکست برای آنها رقم خورد؛ ازپیروزی هایی به یاد ماندنی و خیره کنندهمانند پیروزی 5-1 مقابل آلمان در مونیخ (2001) و 4-0 مقابل کرواسی درزاگرب (2008) تا شکست تحقیر آمیز 4-0 مقابل دانمارک در کپنهاگ (2005).البته تلخی شکست های 1-0 مقابل آلمان (2000) و 3-2 مقابل کرواسی (2007)،که در ویمبلی رغم خوردند، نیز به این زودی ها از یاد رفتنی نیست. ازاین 112 بازی، 62 مسابقه، مسابقاتی رسمی بوده که تنها 17 بازی آن در مرحلهنهایی جام جهانی یا مسابقات یورو انجام شده است که نشان دهنده بازماندنانگلیسی از رسیدن به یورو 2008 و حذف زودهنگام از یورو 2000 است. در هر دوجام جهانی اخیر- 2002 و 2006- انگلستان به مرحله یک چهارم نهایی و رسید وحذف شد. این شکست ها که یکی از آنها در ضربات پنالتی رغم خورد، قله هاییبودند که انگلیسی ها در دهه اخیر فتح کردند. دراین ده سال، شش مربی هدایت تیم ملی انگلستان را به عهده گرفتند و 97بازیکن نیز برای سه شیرها به میدان رفتند. اگرچه بازیکنانی مانند مایکلریکتس و سث جانسون کمتر در یادها مانده اند اما بازیکنانی نیز بودند کهقلب تپنده تیم ملی انگلستان در ابتدای هزاره سوم نام گرفتند؛ بازیکنانی کهبعضی از آنها در تیم فابیو کاپلو حضور دارند. این ایتالیایی پرافتخار 15بازی است که هدایت تیم ملی انگلستان را به عهده دارد و 12 پیروزی کسب کردهاست و در این مدت روح نظم و انظباط و حرفه ای گری تازه ای به تیم منتقل کرده است.

آرایش: 4-4-2

دیوید سیمن (2002-1989)

روزهاییکه انگلیس یک دروازه بان ثابت و در کلاس جهانی در ترکیبش داشت، مدت هاستکه سپری شده است. اگرچه سیمن آخرین بازی ملی اش را دراکتبر سال 2002 انجامداد، انگلیس ها هنوز جانشین مناسبی برای او پیدا نکرده اند. اگرچه سیمننیز اشتباهات عجیب و غریبی انجام می داد- مانند گلی که در جام جهانی 2002در شیزوکا از رونالدینیو خورد- اما اشتباهات بسیار کمتری داشت و در مقایسهبا جانشینانش، دروازه بان بسیار مطمئن تری بود.

گری نویل (2007-1995)

چنددهه بعد از برادران چارلتون، او و برادرش، فیل برای تیم ملی انگلستان بهمیدان رفتند که البته در مقایسه با چارلتون ها از محبوبیت بسیار کمتری دربین طرفداران سه شیرها برخوردار بودند. گری نویل معمولا یکی از گزینه هایثابت همه مربیان تیم ملی انگلیس در یک دهه اخیر بود. او علی رغم مصدومیتهایی که گریبان گیرش شد، حدود 10 سال گزینه اول سمت راست خط دفاعی تیم ملیانگلیس بود. او حتی برای مسابقات مقدماتی جام جهانی2010 توسط کاپلو به تیم فراخوانده شد هرچند در هر دو بازی روی نیمکت نشست.

ریو فردیناند (.....-1998)

ریوفردیناند خیلی زود خود را به عنوان یک مدافع خوش استیل، کم اشتباه،کارکشته و مسلط روی توپ به فوتبال انگلیس معرفی کرد. به دلیل فراموش کردنزمان تست دوپینگ، هشت ماه محروم شد اما این مسئله تاثیری روی کیفیت بازیاو نداشت و پس از بازگشت، بلوغ بالای خود را به خوبی به نمایش گذاشت.

جان تری (....-2003)

استیومک لارن او را به عنوان کاپیتان تیم ملی انگلیس معرفی کرد و حتی پس ازورود کاپلو و زمان زیادی که برای معرفی کاپیتان تیم صرف کرد، باز هم بازوبند به او رسید. بسیاری او را جانشین شایسته تونی آدامز می دانند، یک رهبرذاتی که بازی اش براساس جنگندگی و هدایت تیم پایه گذاری شده است. تری تنهاانگلیسی حاضر در ترکیب تیم منتخب جام جهانی 2006 بود. سول کمپبل رقیب اصلیاو برای قرار گرفتن در این پست بود اما تری به دلیل کاپیتانی و رکوردگلزنی بهتر، در بین یازده بازیکن اصلی قرار گرفت.

اشلی کول (...-2001)

بهدلایلی که بیشتر شخصی است، اشلی کول چندان بازیکن محبوبی نیست. او درپیروزی 5-1 تیمش مقابل قزاقستان در اکتبر گذشته، به دلیل اشتباه فاحشی کهروی گل حریف انجام داد، توسط هواداران به شدن هو شد. اما با این وجود، اوبدون رقیب و با فاصله زیاد، بهترین مدافع چپ انگلستان در یک دهه گذشتهاست. قابلیت های دفاعی او، بدون اینکه از نیروی تهاجمی او کاسته شود،بسیار پیشرفت کرده است و 73 بازی ملی او، بیانگر تداوم وثبات بالای اوست.

دیوید بکام (...-1997)

اودر 112 بازی ای که برای انگلستان به میدان رفت، از یک استعداد با ارزش بهیک ستاره زودرنج، ستاره ملی و یک بازیکن باتجربه تبدیل شد. در طی این مسیراو کاپیتان تیم ملی انگلیس شد، در آستانه جام جهانی 2002، خبر مصدومیتشانگلیسی ها را شوکه کرد، مک لارن بازوبند کاپیتانی را از او گرفت و توسطکاپلو یکبار دیگر به ترکیب سه شیرها بازگشت. او در همه این سال ها بهترینپاسور انگلسی ها بود. درخشان ترین لحظه ای که از او در یادها مانده، ضربهآزاد تماشایی اش در مقابل یونان در وقت های اضافه بود که انگلیسی ها را بهجام جهانی 2002 رساند. علی رغم همه تغییرات، او همچنان ستاره متفاوت سهشیرهاست.

فرانک لمپارد (....-2000)

انتخابلمپارد مناقشه برانگیز خواهد بود، نه تنها به این دلیل که حضور او پلاسکولز را از تیم منتخب دور می کند بلکه به این دلیل که نمایش های او برایتیم ملی به اندازه تیم باشگاهی اش درخشان نبوده و سبب خشم هوادارن شدهاست. اما اگر به کارنامه او نگاه کنیم، شاید این نظرات تا اندازهناعادلانه به نظر برسد. او در 71 بازی ملی 17 گل به ثمررسانده و پاس هایگل بی شماری نیز به همبازیانش داده است. تحت تفکرات تاکتیکی کاپلو، لمپاردنیز پیشرفت کرده است

استیون جرارد (....-2000)

از بسیاری جهات، دوران حضور جرارد در تیم ملی به اندازه لمپارد ناامید کننده بوده است (74 بازی و 14 گل) و یکی از سوالات داغ یکدهه اخیر این بوده که آیا این دو می توانند در کنار یکدیگر بازی کنند وچگونه می توان از این دو در کنار هم بازی گرفت؟ به نظر می رسد کاپلو بیشاز مربیان قبلی به پاسخ این سوال نزدیک شده است.

جو کول (....-2001)

اویکی از مستعدترین بازیکنان انگلیسی دهه گذشته است اما حضورش در تیم ملی،گاه به سبب مصدومیت و گاه به دلایل تاکتیکی، همیشگی و باثبات نبوده است.اما ویژگی هایی مانند شور واشتیاق، سرعت، زیرکی و استفاده از موقعیت هایکوچک برای ضربه زدن به حریف او را به بازیکنی ارزشمند برای تیم ملی انگلیستبدیل کرده است. او موجب توازن سمت چپ تیم شده است؛ منطقه ای که برای مدتها پاشنه آشیل انگلیسی ها بوده است.

مایکل اوون (....-1998)

آخریننمایش او در ترکیب سه شیرها به عنوان یار جانشین در شکست 1-0 مقابل فرانسهدر مارس سال 2008 بود. اما ممکن است تغییر باشگاه و پیوستن به منچستریونایتد، دوران جدیدی برای او رقم بزند و او بار دیگر به تیم ملی انگلیسدعوت شود. اما حتی اگر این اتفاق نیفتد و او نتواند به 89 بازی ملی و 40گل زده اش، چیزی اضافه کند، به دلیل ثبات و فرصت طلبی اش شایسته حضور درترکیب تیم منتخب است. شاید بهترین نمونه، هت تریک به یاد ماندنی اش درمقابل آلمان در مونیخ باشد.

وین رونی (.....-2003)

یکاستعداد نامتعارف که هر مدافعی را با قدرت و تکنیک اش مرعوب می کند. اواسلحه مخوف انگلیسی هاست. رونی در یورو 2004 انگلیس را یک تنه به جلو برداما مصدومیت او حذف تیمش را به همراه داشت. او در 7 بازی اخیرش تحت هدایتکاپلو 10 گل به ثمر رسانده و نشان داد به شرایطی بازگشته که حتی سرسختترین منتقدانش نیز باید سکوت کنند.
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”