توليد يك جنگنده آموزشي جديد توسط نيروي هوايي ارتش

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

توليد يك جنگنده آموزشي جديد توسط نيروي هوايي ارتش

پست توسط Shahryar »

 توليد يك جنگنده آموزشي جديد توسط نيروي هوايي ارتش 

 تصویر 


  خلبان حسن شاه‌صفي فرمانده نيروي هوايي ارتش در حاشيه مراسم تقدير از آزادگان اين نيرو در جمع خبرنگاران با اشاره به برخي تهديدات اخير دشمن عليه نظام جمهوري اسلامي ايران، با بيان اينكه اين تهديدات هميشه بوده و بايد در صحنه واقعي آزمايش شود، تاكيد كرد: نيروي هوايي ارتش مانند ديگر نيروهاي مسلح كشورمان در آمادگي كامل است و ما امروز حتي پلك زدن را براي خود حرام كرده و در حال رصد كامل تحركات دشمن هستيم.
شاه‌صفي درباره تسليحات و تجهيزات جديد نيروي هوايي ارتش، به موضوع توليد جت آموزشي كوثر از سوي اين نيرو با همكاري وزارت دفاع و صنايع هوايي اشاره كرد و افزود: موضوع تجهيزات همواره در جهاد خودكفايي نيروي هوايي در مطرح است.
وي خاطرنشان كرد: با توجه به برد هواپيماها ما به مهمات هوشمندي نياز داشتيم كه امروز به بركت تلاش‌ها و مجاهدت‌هاي متخصصان داخلي، اين موضوع در نيروي هوايي طرح‌ريزي، اجرا و خاتمه يافته است.

* تمام اهداف دور، در دسترس جنگنده‌هاي ارتش است

فرمانده نيروي هوايي ارتش يكي از دغدغه‌هاي بزرگ فرماندهان اين نيرو را در سال‌هاي اخير، دستيابي به پروازهايي با برد بلند عنوان كرد و گفت: امروز به چنين هدفي دست يافتيم و هواپيماهاي ما به برد پروازي 3 هزار و 800 كيلومتر يعني شعاع عمل 1900 كيلومتر دست پيدا كرده‌اند.
شاه‌صفي با اشاره به رزمايش موفق ميلاد نور ولايت خاطرنشان كرد: اين موضوع و همچنين پرواز در ارتفاع پايين و بمباران جنگنده‌ها در اين رزمايش با موفقيت انجام شد و با دستيابي به اين موارد، تمام اهداف دور در دسترس جنگنده‌هاي نيروي هوايي است و ديگر دغدغه پرواز با برد بلند را نداريم.
فرمانده نيروي هوايي ارتش همچنين با اشاره به سالروز ورود آزادگان به ميهن اسلامي، شرايط آزادگان نيروي هوايي ارتش را به دليل دارا بودن تخصص، با ديگر اسرا متفاوت عنوان كرد و افزود:‌ اين آزادگان، شناسنامه‌هاي نيروي هوايي ارتش هستند و ما امروز هرچه كه داريم به بركت مجاهدت‌ها و فداكاري‌هاي آنها است.  

 خبرگزاری فارس  فرمانده نيروي هوايي ارتش:
جت آموزشي كوثر با همكاري وزارت دفاع و صنايع هوايي ساخته مي‌شود
  

[COLOR=#1f497d]  ماهه سوم سال رزمايش بزرگي خواهيم داشت


  
  
فرمانده نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران از ساخت جت آموزشي كوثر با همكاري وزارت دفاع و صنايع هوايي خبر داد.به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) امير سرتيپ خلبان شاه‌صفي در جمع خبرنگاران با بيان اين‌كه " با انجام چند رزمايش اهداف عملياتي را در صحنه واقعي تمرين كرده‌ايم" افزود: دغدغه‌اي كه سال‌هاي قبل داشتيم افزايش برد هواپيماهاي شكاري بمب‌افكن بود كه درحال حاضر به ركورد 3800 كيلومتر رسيده‌ايم؛ يعني با شعاع عمل 1900 كيلومتر كه در اين حالت، دسترسي به اهدافي كه به ما واگذار مي‌شود، به راحتي انجام شده و اين دغدغه‌اي كه ما سال‌هاي قبل در نيروي هوايي داشتيم ديگر وجود ندارد.وي ادامه داد: هم‌اكنون در حال توليد جت آموزشي كوثر با همكاري وزارت دفاع و صنايع هوايي هستيم، اما مهم اين است؛ تجهيزاتي كه چه به صورت مهمات و موشك‌هاي هوا به هوا و هوا به زمين باشد همه را به طور خودكفا در حد ساخت داريم و امروز برد مهمات هوايي ما ارتقاء قابل توجهي يافته و همچنين با توجه به برد هواپيماها به مهمات هوشمند نياز داشتيم كه الآن بحث مهمات هوشمند در نيروي هوايي خاتمه يافته است. فكر مي‌كنم كه الآن آمادگي رزمي در نيروي هوايي در بهترين و بالاترين شرايط قرار دارد و اين را ما در رزمايش ميلاد نور ولايت به خوبي نشان داديم.وي اظهار كرد: در آينده رزمايش‌هايي داريم كه ساير نيروها انجام مي‌دهند و پشتيباني هوايي آن با ماست.   در سه ماهه سوم سال رزمايش بزرگي خواهيم داشت.

فرمانده نيروي هوايي ارتش درباره تهديدات اخير رژيم صهيونيستي عليه ايران تاكيد كرد: تهديد هميشه وجود داشته و هميشه ما آمادگي خود را در بهترين و بالاترين سطح نگه داشته‌ايم. هم‌اكنون ما حتي پلك‌زدن براي خودمان را هم حرام مي‌دانيم و كاملا كليه تحركات را رصد مي‌كنيم و آمادگي اجراي همه‌گونه عمليات را داريم.وي در پايان گفت: همه‌ساله نيروي هوايي در برگزاري مراسم آزادگان پيش‌قدم است. من فكر مي‌كنم كه الآن آزادگان ما شناسنامه‌هاي نيروي هوايي هستند و امروز هر افتخاري كه نيروي هوايي دارد از افتخار همين آزادگان و شهداست.ایسنا   
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 756
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 10 دی 1387, 10:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 559 بار
سپاس‌های دریافتی: 3796 بار

Re: توليد يك جنگنده آموزشي جديد توسط نيروي هوايي ارتش

پست توسط Morteza313 »

فكر كنم خانم باقرين از صنايع هوافضا به مهمات سازي رجعت كردند.
ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1297
تاریخ عضویت: شنبه 15 تیر 1387, 10:25 pm
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3545 بار

Re: توليد يك جنگنده آموزشي جديد توسط نيروي هوايي ارتش

پست توسط sand_fighter »

مسکو، 14 مرداد، خبرگزاری «ریا نووستی»/ فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از تولید هواپیمای جت آموزشی "کوثر" با همکاری وزارت دفاع و صنایع هوایی نیروهای مسلح خبر داد.

به گزارش «ریا نووستی» از خبرگزاری فارس حسن شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به برخی تهدیدات اخیر دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه این تهدیدات همیشه بوده و باید در صحنه واقعی آزمایش شود، تاکید کرد:" نیروی هوایی ارتش مانند دیگر نیروهای مسلح کشورمان در آمادگی کامل است و ما امروز حتی پلک زدن را برای خود حرام کرده و در حال رصد کامل تحرکات دشمن هستیم".
شاه‌صفی درباره تسلیحات و تجهیزات جدید نیروی هوایی ارتش، به موضوع تولید جت آموزشی کوثر از سوی این نیرو با همکاری وزارت دفاع و صنایع هوایی اشاره کرد و افزود:" موضوع تجهیزات همواره در نیروی هوایی در مطرح است".
وی خاطرنشان کرد:" با توجه به برد هواپیماها ما به مهمات هوشمندی نیاز داشتیم که امروز به برکت تلاش‌ها و مجاهدت‌های متخصصان داخلی، این موضوع در نیروی هوایی طرح‌ریزی، اجرا و خاتمه یافته است".
فرمانده نیروی هوایی ارتش یکی از دغدغه‌های بزرگ فرماندهان این نیرو را در سال‌های اخیر، دستیابی به پروازهایی با برد بلند عنوان کرد و گفت:" امروز به چنین هدفی دست یافتیم و هواپیماهای ما به برد پروازی 3800 کیلومتر یعنی شعاع عمل 1900 کیلومتر دست پیدا کرده‌اند.
شاه‌صفی با اشاره به رزمایش موفق "میلاد نور ولایت" خاطرنشان کرد:" این موضوع و همچنین پرواز در ارتفاع پایین و بمباران جنگنده‌ها در این رزمایش با موفقیت انجام شد و با دستیابی به این موارد، تمام اهداف دور در دسترس جنگنده‌های نیروی هوایی است و دیگر دغدغه پرواز با برد بلند را نداریم".
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”