فردوسي پور : نود ، به همين زودي ها پخش مي شود

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۸۶, ۲:۳۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

فردوسي پور : نود ، به همين زودي ها پخش مي شود

پست توسط bahmanwolf »

سايت گل – عادل فردوسی پور دقايقي پيش در مصاحبه با واحد مركزي خبر، خبرگزاري رسمي سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران سكوت چند ماهه خود را شكست و از آغاز پخش برنامه نود خبر داد. فردوسي پور مي گويد: «با توجه به گذشت یکدهه از پخش برنامه نود تغییرات ساختاری و محتوایی برای این برنامه ضروری بود ، اما با توجه به زمانبر بودن این تغییرات وتاکید مدیران شبکه سه قرار شد هر چه سریعتر برنامه 90 پخش شود. بنابراين پخش این برنامه با ساخت دکور جدید بزودی آغاز خواهد شد. »

فردوسی پور با بیان اینکه این برنامه مانند قبل ، دوشنبه ها پخش می شود ، ادامه داد : «با هماهنگی که با مدیران سازمان صداوسیما داشته ایم مانند برنامه های قبل با همان آزادی عمل به بررسی فوتبال کشور می پردازیم و به تعهدی که به مردم داریم عمل می کنیم.» جمله آخر فردوسي پور در اين گفتگو بسيار اهميت دارد و هماهنگ با گفتگوي صبح رئيس شبكه سه سيما است. او با رد تاثير پذيري نود از فشارهاي بيروني، تاكيد مي كند: « سری جدید برنامه 90شفاف ، صریح و مدافع حق در فوتبال است.»آقازماني مدير گروه ورزش شبكه سوم سيما نيز در گفتگو با گل با تاييد اخبار، اعلام كرد كه بايد از اين بعد هرگونه خبر درباره اين برنامه را از زبان فردوسي پور شنيد.


عادل فردوسي پور از پخش برنامه 90 از حدود يك ماه آينده خبر داد.

مجري و تهيه كننده برنامه ورزشي 90 در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره زمان پخش اين برنامه گفت: با توجه به اين كه يك دهه از عمر برنامه 90 مي‌گذشت اين نياز احساس مي‌شد كه تغييراتي در ساختار و فرم برنامه انجام گيرد، به همين دليل و با توجه به اين كه اين فرآيند زمان‌بر بود در گفت‌وگويي كه با مديران شبكه سوم انجام دادم پيشنهاد كردم كه برنامه جانشيني در اين مدت ارائه شود كه مورد موافقت قرار نگرفت و قرار شد برنامه 90 در اين فصل هم پخش شود.

وي در پاسخ به اين سوال كه زمان دقيق آغاز برنامه نود چه زماني است؟ گفت: انجام كارهاي مقدماتي زمانبر است و همكاران ما در حال فراهم كردن اين مقدمات هستند و به محض اينكه اين شرايط مهيا شود برنامه پخش خواهد شد كه فكر مي‌كنم حدود يك ماه ديگر اين اتفاق بيفتد.

فردوسي پور در پاسخ به اين سوال كه گفته مي‌شود فشارهايي براي حذف يا تعديل برخي بخش‌هاي برنامه 90 بر روي شما وجود داشت، گفت: شخصا معتقدم اگر برنامه 90 شفافيت و صراحتش را از دست بدهد، همان بهتر كه پخش نشود. چرا كه مخاطب ميليوني 90 به خاطر همين رويكرد جذب برنامه شده‌اند. با اين حال من وجود فشار براي حذف يا تعديل برخي بخش‌هاي برنامه را تكذيب مي‌كنم. سال گذشته برخي فشارها وجود داشت كه همه در جريان آن هستند اما اميدوارم به خاطر تعهدي كه به مردم دارم بتوانم تا مادامي كه شرايط لازم وجود دارد از حق و حقانيت دفاع كنم.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا به برنامه 90 آيتم‌هاي جديدي اضافه خواهد شد يا خير، گفت: به دليل اينكه انجام تغييرات زمان‌بر است، در شروع تغيير خاصي نخواهيم داشت اما با گذشت زمان بخش‌هاي جديدي به برنامه اضافه خواهد شد.

وي در پاسخ به اين سوال كه پخش برنامه‌اي موازي با 90 كه در آن بحث‌هاي كارشناسي داوري و فني مطرح مي‌شود آيا دلزدگي در مردم ايجاد نمي‌كند؟ گفت: برنامه 90 دو سال است كه كارشناسي فني ندارد اما با هماهنگي‌هاي انجام شده به محض شروع برنامه 90 بحث كارشناسي داوري از برنامه‌اي كه در حال حاضر در شبكه سوم پخش مي‌شود به برنامه 90 انتقال داده مي‌شود.

*****

برنامه فردوسي‌پور انتقادي است، عقب‌نشيني هم نمي‌كند

روز گذشته و با شروع ليگ برتر دوربين برنامه پرطرفدار نود در ورزشگاه شهيد دستگردي و شهيد باهنر كرمان حاضر نشد و همين موضوع احتمال تعطيلي اين برنامه را به واقعيت نزديك‌تر كرده است.

مدت‌هاست كه بحث اختلاف عادل فردوسي‌پور با برخي مسئولان در مورد اجراي سري جديد برنامه نود شنيده مي‌شود و مسائل مختلفي در مورد عدم پخش اين برنامه مطرح شده است. در اين ميان و درحالي كه ليگ برتر روز پنجشنبه با انجام دو بازي در تهران و كرمان آغاز شد، دوربين برنامه نود در استاديوم شهيد دستگردي و شهيد باهنر حضور نداشت تا نگراني‌ها در مورد عدم پخش اين برنامه بيشتر شود.

پورمحمدي رئيس شبكه سوم سيما اما در گفت‌وگو با خبرگزاري فوتبال ايران، از پخش اين برنامه با يك هفته تاخير خبر مي‌دهد. او مي‌گويد:‌ «هيچ مشكلي وجود ندارد و برنامه نود پخش خواهد شد. دكور اين برنامه آماده نبود و به همين دليل فكر مي‌كنم نود با يك هفته تاخير روي آنتن برود. مشكلاتي هم در مورد گرفتن جا و استوديو وجود داشت و همين مسائل باعث شده كه برنامه نود اين هفته پخش نشود.»

پورمحمدي در پاسخ به اين سوال كه با توجه به ماهيت انتقادي برنامه نود، آيا اين احتمال وجود دارد كه با توجه به برخي از فشارها عادل فردوسي‌پور از مواضع خود عقب‌نشيني كند، مي‌گويد: «به هيچ‌عنوان بحث عقب‌نشيني مطرح نيست. اين برنامه بايد انتقادي باشد و به طور شفاف مسائل فوتبال را بررسي كند. برنامه نود بر طبق مواضع قبلي خود فعاليتش را ادامه خواهد داد.»


منبع:ایسنا، فوتبال ایران
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”