دیوید بکام؛ چهره ای که از او نمی شناسیم

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 اسفند 1386, 2:38 am
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

دیوید بکام؛ چهره ای که از او نمی شناسیم

پست توسط bahmanwolf »

همه خیلی خوب می دانیم که بکام درحال حاضر روزها و شبهای سختی را در لوس آنجلس گلکسی پشت سر می گذارد. بازگشت او به آمریکا، آن طور که انتظارش را داشت، نبود. دن دیوید با رفتاری مواجه شد که شاید برای خیلی ها ناشناخته باشد. همه این بازیکن یا بهتر بگوئیم، این ستاره جنجالی را به خوبی می شناسیم: اما ستاره هفته های اخیر، کسی که ما می شناختیم نیست.

همه دنیا دیوید بکام را می شناسند. همان بازیکنی که پرتاب های دستی بلندش خیلی معروف و مشهور است.همان بازیکن که پاسهای میلی متری اش زبانزد خاص و عام است، همان که سانترهای رویایی برای هم تیمی هایش ارسال می کند. همان که تمام طول زمین را مثل یک جوان 20 ساله طی می کند. بدون شک، هواداران منچستر یونایتد شیفته او هستند، چرا که بکام بخشی از تاریخ باشگاه انگلیسی را تشکیل داد و همراه با این تیم به قهرمانی سه گانه (در لیگ برتر، لیگ قهرمانان اروپا و جام حذفی ) دست یافته است.

هواداران رئال هم خاطرات خوبی از ستاره انگلیسی تیمشان دارند. بازیکنی که برای دفاع از هویت پیراهن رئال، عرق می ریخت و نه تنها به رئال کمک کرد تا در سوپرجام اسپانیا و رقابتهای لالیگا در فصل 7-2006 به قهرمانی برسد، بلکه به قحطی 4 ساله رختکن این تیم در ناکامی برای کسب عنوان قهرمانی را پایان داد. روزنامه های انگلیسی هم مثل پاپاراتزی، تمام توجه خود را متوجه Spice Boy کرده اند؛ پدیده ای اجتماعی ، تبلیغاتی و جنجالی؛ بازیکنی که همیشه تیتر روزنامه های زرد بریتانیاست و سوژه اصلی روزنامه های کم محتوا محسوب می شود.

مدل لباسهای جورجو آرمانی در ایتالیا ؛ دن خوان مشهور فوتبال انگلستان، شوهر ویکتوریا آدامز.الگو و مدل مد جهانی. کسی که التون جان و خوان کالینز را به قصر باکینگهام دعوت کرد و همسایه تام کروز و کتی هلمزشد. با این حال کمتر کسی روی دیگر دیوید بکام را می شناسد. شخصیتی که همیشه پشت حواشی پنهان است. همان رویی که پشت چیزهای دیگر مخفی می شود. اخیرا همه شاهد نقش موثر و کاربردی بکام در تیم ملی انگلیس بودند ولی پس از بازگشت او به لوس آنجلس(پس از ماجراجویی در میلان) دیگر حسی از فداکاری در ستاره انگلیسی دیده نمی شد.

این اتفاق در حالی رخ داد که بسیاری سعی بر این داشتند که بر تمایل اندک بکام برای برتن کردن مجدد پیراهن تیم گلکسی سرپوش بگذارند و البته این در حالی بود که هواداران با پلاکاردهایی بر دست با شعارهای " به خانه ات برگرد کلاهبردار" یا " ما قبل از تو اینجا بودیم و بعد از تو هم اینجا خواهیم بود.» از او استقبال کردند. این در حالی بود که دیوید بکام، ناراحت و عصبی در صدد حل کردن موضوع برآمده بود. این شخصیت ناشناخته و آفتاب پرست گونه بکام تا قبل از این کمتر دیده شده بود. برخی ها، فلسفه فرار بکام پس از انتقاداتی که پس از حذف انگلیس در جام جهانی سال 98 متوجه او شده بود را به یاد دارند؛ آن هم پس از برخورد احمقانه ای که با دیه گو سیمئونه داشت. یا ماجرای جر و بحث او با سر الکس فرگوسن که در نهایت موجب شد مربی اسکاتلندی، به او انگ های مختلف زند. برخوردی که بسیاری آن را مثل آب از جوی رفته می دانند و معتقدند که همین جر و بحث بود که رابطه بکام با فرگوسن را خدشه دار کرد و در نهایت باعث شد که بکام با رد پیشنهاد تمدید قرارداد منچستر یونایتد، رهسپار رئال مادرید شود.

برخی از عملکردها، خود حرفهای زیادی برای گفتن دارند. رفتار بکام با تیم آمریکایی، در حقیقت به منزله تحقیر تیم آمریکایی بود که در این میان منافع زیادی نیز برای تیم ایتالیایی داشت.رفتار ساده بکام به منزله پوزخند بزرگی برای لیگ آمریکا بود. لیگ MLS در ماه مارس آغاز شد و این زمانی بود که بکام می بایست به لس آنجلس باز می گشت ولی او برای آنکه بتواند تا پایان رقابتهای فصل گذشته سریA در سن سیرو بماند، اصرار و پافشاری فراوانی کرد. همین موضوع باعث خشم هواداران تیم آمریکایی شد، تیمی که به او دستمزد پرداخت می کرد و جالب اینجا بود که در طول 4 ماهی که سران تیم گلکسی دستمزد او را می پرداختند، حتی یک بار هم چهره ستاره خود را ندیدند.اقامت بیش از حد طولانی بکام در میلان بازتاب های زیادی داشته است، چرا که قرارداد انتقال قرضی او به رختکن روسونری در ماه مارس به پایان می رسید، دقیقا همان زمانی که رقابتهای لیگ آمریکا آغاز می شد و انتظار می رفت که بکام با احترام به این قرارداد، به موقع به لس آنجلس بازگردد، امری که نه از سوی او و نه از سوی سران باشگاه روسونری رخ نداد.

شاید بتوان این را بزرگترین اشتباه تاریخ زندگی بکام که 30 بهار از آن می گذرد دانست. این روزهااو بی قرار بازگشت به فوتبال اروپا و دنبال کردن فوتبالش در یکی از تیمهای تراز اول این قاره و حضور در جام جهانی با تیم کاپلو است، ولی دراین میان تعهد او به باشگاهی که با آن قرارداد دارد چه می شود.به نظر می رسد که بکام هم از دست خودش عصبانی است و به خوبی می داند که تنها راهی که برایش باقی مانده طی کردن مراحل لازم برای ترک تیم در پایان رقابتهای این فصل است. ولی سران باشگاه آمریکایی تصمیم دیگری دارند، آنها می خواهند اعتماد مجدد هواداران را به بکام جلب کنند و به اسم بکام از هواداران تیم گلکسی عذرخواهی کرده اند تا بلکه بتوانند به این جنجال پایان دهند. بحث روز: آیا نمونه دیگری از جنجال آفرینی های بازیکنان مطرح دنیای فوتبال که در نهایت منجر به جدایی آنها از تیم باشگاهی شان شده را به یاد دارید؟
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”