تعطيلي برخي از سايتهاي داخلي و خارجي ايران خودرو

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 8 اسفند 1387, 3:23 pm
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

تعطيلي برخي از سايتهاي داخلي و خارجي ايران خودرو

پست توسط CAPTAIN PILOT »

 تصویر 

خبرگزاري فارس: عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس با اشاره به جلسه روز گذشته اعضاي اين كميسيون با مدير عامل ايران خودرو گفت: بر اساس اعلام نجم‌الدين برخي از سايتهاي توليدي ايران خودرو در داخل يا خارج از كشور كه توجيه اقتصادي ندارند، تعطيل خواهند شد.

حميد رضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: در جلسه كميسيون صنايع با مدير عامل ايران خودرو در مورد مسائل مالي اين شركت بحث شد و نجم الدين اعلام كرد كه اين شركت در سال گذشته از سود مناسبي برخوردار بود ولي بدليل زيان انباشته‌اي كه وجود داشت، در تراز مالي امسال با ضرر روبرو هستيم.

وي افزود: با وجود ضرر مالي ايران خودرو نمي‌توان گفت اين شركت ورشكست شده زيرا بر اساس قانون تجارت وقتي ضرر يك شركت به بيش از 50 درصد سرمايه آن برسد، ورشكست محسوب مي‌شود كه چنين اتفاقي براي ايران خودرو نيفتاده است. وي با بيان اينكه ايران خودرو سال گذشته حدود 100 ميليارد تومان سود داشته، گفت: بدليل وجود زيان انباشته، ميزان ضرر اين شركت در سال 87 به حدود 170 ميليارد تومان رسيد.

به گفته فولادگر بدليل زيان‌ده بودن ايران خودرو، اين شركت امسال به سهامدارانش سودي پرداخت نخواهد كرد.
وي افزود: در جلسه روز گذشته، مدير عامل ايران خودرو آماري از توليد اين شركت طي چهار ماه اول امسال ارائه داد و اعلام كرد كه در اين شركت يك اصلاح ساختار انجام خواهد شد، زيرا بخشي از مشكلات مالي شركت ناشي از گستردگي ساختار و سرمايه‌گذاريهاي انجام شده است كه از طريق اصلاح ساختار برطرف خواهد شد.

وي با بيان اينكه اصلاح ساختار شامل كاهش هزينه‌ها و تجميع شركت‌هاي متعدد زيرمجموعه ايران خودرو و نظم‌دهي به مديريت آنهاست گفت: در اين راستا تعديل نيروي نگران‌كننده‌اي در ايران خودرو صورت نخواهد گرفت.

وي ادامه داد: موضوع ساماندهي شركت‌هاي زير مجموعه ايران خودرو در طرح تحقيق و تفحص از صنعت خودرو در مجلس هفتم نيز مطرح شده بود كه منطقي، مدير عامل سابق ايران خودرو هم با اجراي بخشي از آن موافق بود و كارهايي را در اين زمينه انجام داد.
فولادگر افزود: گستردگي فيزيكي سرمايه‌گذاريها در ايران خودرو نيز بايد به گونه‌اي اصلاح شود كه قيمت تمام شده توليدات اين شركت كاهش يابد.

وي با اشاره به مصوبه شوراي پول و اعتبار براي تخصيص هزار ميليارد تومان به ايران خودرو از طريق افزايش سقف اعتباري، عرضه اوراق مشاركت و فروش بخشي از دارايي‌ اين شركت تصريح كرد: مجلس و دولت در جهت رفع مشكلات مالي اين شركت كمك لازم را خواهند داشت.
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
New Member
نمایه کاربر
پست: 13
تاریخ عضویت: دوشنبه 9 شهریور 1388, 9:04 am
سپاس‌های ارسالی: 13 بار
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

Re: تعطيلي برخي از سايتهاي داخلي و خارجي ايران خودرو

پست توسط NAH »

اطلاعاتت واقعا دقيقه :smile:
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

Re: تعطيلي برخي از سايتهاي داخلي و خارجي ايران خودرو

پست توسط Mil@d »

امیدوارم ایرانخودرو مجبور به اخراج پرسنلش نشود ..چون تعدادی از دوستان بنده در شرکت شاغل هستند و زن و بچه دارند.
سرمایه گذاریهای بیهوده در برخی کشورهای آفریقایی جز تخلیه منابع ایرانخودرو سودی نداشت و شرکت را به این وضع دچار کرد. :-?
دل پرسنل خون است :-P
  بی  
Junior Poster
Junior Poster
پست: 143
تاریخ عضویت: چهارشنبه 13 خرداد 1388, 7:41 am
سپاس‌های ارسالی: 21 بار
سپاس‌های دریافتی: 115 بار

Re: تعطيلي برخي از سايتهاي داخلي و خارجي ايران خودرو

پست توسط iran_f14 »

هيچ كدام از سايت هاي ايران خودرو كه در خارج از كشور تاسيس شده اند توجيه اقتصادي ندارند و همان بهتر كه تعطيل بشن . خدا را شكر هيچ كسي هم نيست از اين مديراني كه با يك من عسل هم نميشه خوردشان بپرسد بابا چرا يكي از سود ده ترين شركتهاي ايران را به اين وضع انداختيد . خدارا شكر هيچ مديري مسئول نيست
Major II
Major II
پست: 169
تاریخ عضویت: شنبه 10 فروردین 1387, 1:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 34 بار
سپاس‌های دریافتی: 376 بار

Re: تعطيلي برخي از سايتهاي داخلي و خارجي ايران خودرو

پست توسط sky_pesar »

با سلام خدمت دوستان گرامی خودم
بله تمام این آمار ها درست می باشد از آنجایی که بنده در طی مدیریت منطقی ( اگر لیاقت داشت ) مدیر عامل قبلی ایرانخودرو با کارهای بس ناجوانمردانه و احمقانه باعث ضررهایی بسیار به این شرکت گردید .
به طور مثال میگویم .
1- اعتماد پرسنل به آرم و وقار شرکت م شده و پرسنل به دلیل کاهش مزایا و ولخرجی هایی که مدیر عامل قبلی برای مسئولین خود داشت به سطوح آمده بودند و کم کم شرکت را ترک می کنند ( نیرو متخصص بی نهایت برای خط تولید ارزشمند است )
2- سرمایه های ان شرکت که باید به خرج تولید و تولید محصول جدید پرداخت می گردید را صرف ساخت شرکت در کشورهای بسیار دور کرد که هیچ صرفه اقتصادی نداشت .
3- با آبروی و وقار شرکت بازی شده و مشتریانی که قبلا برای این شرکت احترام خاصی قائل بودند ( دید مردم نسبت به محصولات )
4- بزرگترین افتخار منطقی قطع تولید پیکان بود که بسیار ناشیانه انجام داد که باعث زیان های بس عظیم بود چون حتی نتوانست محصولی در حد قیمت آن وارد بازار کند .
5- عدم استفاده از نیروهای متخصص داخل شرکت و استفاده ایجاد شرکت های اقماری در حول گروه صنعتی با استفاده از سرمایه شرکت مادر .
6- عدم استفاده از سود شرکت برای حمایت و پیشرفت و مدرنیزه کردن قطعه سازان
****
آقا ختم کلام را بگم منطقی با این کار بی فکری که انجام داد باعث به رکود افتادن تولید در خطوط ایران خودرو گردید در صورتی که همه می دانید اکثر محصولات این شرکت از بازار های خوبی برخودار است .
ولی با همه این شرایط بنده با شناختی که از آقای نجم الدین دارم مطمئن هستم ایشان با مدیریتی که دارد باز همه این شرکت را طی چند سال به نقطه اوج خود باز می گرداند و باز همه شاهد شکوفایی تولید ، کیفیت و آشتی پرسنل و قطعه سازان با تولید این شرکت شود . به امید آن روز.
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”