نيروي هوايي ايران در اوج اقتدار است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 17 آذر 1387, 11:02 am
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21531 بار
تماس:

نيروي هوايي ايران در اوج اقتدار است

پست توسط sokuteasemuni »

رئيس دفتر مطالعات و تحقيقات نيروي هوايي ارتش:
نيروي هوايي ايران در اوج اقتدار است
خبرگزاري فارس: رئيس دفتر مطالعات و تحقيقات نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت: در مقطع كنوني نيروي هوايي ارتش ايران در اوج آمادگي و قدرت به سر مي‌برد و در صورت تهديد دشمن جواب دندان‌شكني به آنها خواهد داد.

خلبان حسين چيت‌فروش در حاشيه كنگره شهيد خلبان جدي به خبرنگار فارس در اردبيل اظهار داشت: به صراحت اعلام مي‌كنيم در 30 سال گذشته آمادگي امروز را نداشتيم و ما همواره سطح آمادگي رزمي خود را روز به روز دقيق‌تر و علمي‌تر كرده‌ايم، چرا كه از تجارب دوران جنگ اعم از نقاط ضعف و قدرت خود آگاه هستيم و آن را به درستي شناخته‌ايم.
وي گفت: هرچند در برخي حوزه‌ها با كمبود و ضعف مواجه هستيم، اما با گذشت 30 سال از پيروزي انقلاب ارتش خود را در سطح ارتش مقتدر دنيا مي‌دانيم.
چيت‌فروش افزود: ما در تمام شرايط سطح آمادگي خود را حفظ مي‌كنيم تا به دشمن ثابت كنيم ياوه‌سرايي او بيهوده است و اگر لحظه‌اي لغزش كند با پاسخ كوبنده مواجه خواهد شد.
وي به تداوم برگزاري رزمايش‌هاي نيروي هوايي تا پايان سال اشاره كرد و گفت: نيروي هوايي با پذيرش سخت‌ترين شرايط رزمايش‌هاي متعددي را با حضور نيروهاي زميني و دريايي ارتش انجام مي‌دهد تا به دشمنان و استكبار جهاني اقتدار ما نمايان شود.
رئيس دفتر مطالعات و تحقيقات نيروي هوايي ارتش خاطرنشان كرد: بعد از ماه مبارك رمضان رزمايش جديد نيروهاي هوايي با برنامه‌هاي مشخص شده اجرا خواهد شد تا در سطح منطقه شاهد پايداري امنيت و ثبات كشورهاي همسايه باشيم.
وي مهم‌ترين مسئوليت دفتر مطالعات را بررسي و واكاوي تاكتيك‌هاي مختلف به كار گرفته شده در دوران دفاع مقدس اعلام كرد و گفت: ما با بررسي ضعف‌ها و نقاط قوت، روي مسايل تاكتيكي و عملياتي نيروهاي هوايي كار مي‌كنيم تا اين نيروها با آمادگي بيشتر خنثي‌كننده حملات احتمالي دشمنان باشند.
سرتيپ چيت‌فروش تصريح كرد: تمام نقاط ضعف ما در زمان جنگ از لحاظ تاكتيكي، فني و... مورد مطالعه و تحقيق قرار گرفته و هم‌اكنون نيز اين امر ادامه دارد.
وي در ادمه از برگزاري يادواره‌هاي شهداي نيروي هوايي به ويژه خلبانان برجسته، شجاع و جسور خبر داد و گفت: يادواره‌هايي را براي شهدايي چون دوران و خلعت‌بري را تا پايان امسال برگزار خواهيم كرد.
رئيس دفتر مطالعات و تحقيقات نيروي هوايي ارتش غفور جدي را يكي از تيزپروازان شجاع و دلير نيروي هوايي اعلام كرد و افزود: نيروي هوايي به مردان ايثارگر و فداكاري چون شهيد جدي به خود مي‌بالد و هميشه در پاسداشت او پيشقدم است.
وي در بخش ديگري از سخنان خود از انتشار فصل‌نامه مربوط به دفتر مطالعات و تحقيقات خبر داد و گفت: در اين فصلنامه مطالب مختلف و نظرات متنوع نخبگان نيروي هوايي جمع‌بندي شده و به صورت راهبردي و عملياتي در اختيار علاقمندان قرار مي‌گيرد.
سرتيپ چيت‌فروش از انتشار كتاب مربوط به يادواره‌هاي شهداي خلبان خبر داد و اظهار داشت: قرار است براي هر خلبان شهيد كه يادواره آنها در استان‌هاي مربوط به آن شهدا برگزار مي‌شود كتابي مجلد و كامل انتشار يابد و در اختيار علاقمندان قرار گيرد.
وي برگزاي اين يادواره‌ها را براي نسل جوان ما يك فرصت ارزنده عنوان كرد و افزود: اميدواريم اين سرمايه‌گذاري‌ها در صلابت فرهنگي و مقابله با تهديدات و شبيخون فرهنگي دشمن حركتي در خور و شايسته باشد.
رئيس دفتر مطالعات و تحقيقات نيروي هوايي ارتش در پايان اظهار داشت: نيروي هوايي در دوران دفاع مقدس بيش از 2 هزار شهيد تقديم نظام اسلامي و ميهن كرده كه 200 نفر از اين شهدا در دو سه ماه اول جنگ كه اغلب نيز خلبان بودند به درجه رفيع شهادت نائل شدند.
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”