تحصیل کرده‏های دنیای فوتبال را بشناسید

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 اسفند 1386, 2:38 am
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

تحصیل کرده‏های دنیای فوتبال را بشناسید

پست توسط bahmanwolf »

تصویر  فيفا در گزارشي به بازيكنان تحصيلكرده دنيايفوتبال اشاره كرده است، بازيكناني كه ثابت كرده‌اند فوتبال و هوش رابطهتنگاتنگي دارند. برخي از بازيكنان مانند «رومارين بلانگ» كامروني دارايمدرك استادي در كنترل امور اقتصادي و «ژان آليان بومسانگ» داراي گواهيدانشگاهي در رشته رياضيات با وجود درخواست‌هاي متعدد براي بازي و شركت درتمرينات، به تحصيلات خود ادامه داده‌اند.
تحصيلكرده‌هاي رئال
گرچهرئال مادريد با تركيب جديدش در فصل جديد دوباره كانون توجه شده اما كودتايواقعي «فلورنتينو پرس» رئيس اين باشگاه شايد به خدمت گرفتن دو شخصيت بارزدر كادر خود يعني «خورخه والدانو» به عنوان مدير فوتبال و «مانوئلپلگريني» به عنوان سرمربي باشد. پلگريني داراي مدرك مهندسي عمران ازدانشگاه كاتوليك سنتياگو است و والدانو فارغ‌التحصيل فلسفه است كه آثاربسياري در مورد ورزش به رشته تحرير درآورده است. در رختكن رئال مادريد«كريستوف متسلدر» هم هست كه زبان اسپانيولي را بهتر از بسياري ازاسپانيايي‌ها صحبت مي‌كند. اين مدافع آلماني بدون شك از مسابقه هوش بارقيب جديدش يعني «استبان جرانرو» كه يك متخصص روان شناسي است، لذت خواهدبرد. رئال مادريد سابقه طولاني از بازيكنان تحصيلكرده دارد به طوري‌كه«خوسه مارتينس سانچس» معروف به «پيري» با كسب 10 عنوان قهرماني درليگ بهرشته پزشكي روي آورد و عضو كادر پزشكي رئال در دهه 1980 شد.
پزشكان و سياستمداران
پيرياولين نفري نبود كه پايش را در كفش جراحان كرد. «كارلوس بيلاردو» سرمربيتيم ملي آرژانتين از سال 1983 تا 1990 و قهرمان جام جهاني در مكزيك نيز دردوران فوتبال خود در رشته پزشكي تحصيل كرد و تخصص زنان گرفت. يكي ديگر ازبازيكنان اهل آمريكاي جنوبي دكتر «سوكراتس» و يكي از بزرگ‌ترين بازيكنانتاريخ فوتبال برزيل است كه 22 گل در 60 بازي ملي خود كه بيشتر آنها راكاپيتان بوده، در كارنامه دارد. او كه امروزه همچنان يكي از شخصيت‌هاي بانفوذ برزيل است به محض خداحافظي از فوتبال، پزشك شد و در حال حاضر نيز بهطور مرتب در مسائل مختلف از فوتبال گرفته تا سياست اظهار نظر مي‌كند. ايندر حاليست كه سياست هم به عنوان مشغله دوم، محبوبيت بسياري در بينفوتباليست‌‌ها دارد و «پل برايتنر» از آلمان پيشتاز اين مسير است. «ژرژوه‌آ» بازيكن ديگري است كه رو به سياست آورد. اين بازيكن اهل ليبريا كه درسال 1995 مرد سال اروپا شد در سال 2005 نامزد رياست جمهوري كشورش شد و4/40 درصد آرا را به دست آورد. «په‌له» افسانه‌اي نيز از سال 1994 تا1998، وزارت ورزش برزيل را بر عهده گرفت اما همزمان در سال 1992 به عنوانسفير حفاظت از محيط زيست سازمان ملل انتخاب شده بود.
فوتباليست‌هاي اقتصاددان
تعدادياز بازيكنان ديگر، اقتصاد را به سياست ترجيح دادند از جمله «پل لو گوئن»كه بعد از شروع دوران بازيگري خود در سال 1984 گفت: مي‌خواهم اقتصادبخوانم. اگر به بازي در دسته يك ادامه بدهم ممكن است مشكلاتي برايم پيشبيايد. من تحصيل را به اندازه فوتبال دوست دارم. سرمربي سابق پاري‌سن‌ژرمنو رنجرز نه تنها مدرك دانشگاهي خود را گرفت بلكه در سال 1996 به همراهپاري سن ژرمن به قهرماني در جام در جام برندگان اروپا رسيد و به كمتر ازچهار عنوان قهرماني در ليگ فرانسه رضايت نداد. «اوليور بيرهوف» مهاجم سابقتيم ملي فوتبال آلمان و «آرسن ونگر» سرمربي اسطوره‌اي آرسنال هم مدارجعلمي در زمينه اقتصاد دارند اما كسي كه از اين بابت گوي سبقت را از هر دويآنها ربوده، «حسن حرمت الله» است. اين فرانسوي مراكشي الاصل در دهه 1970به عضويت تيم فوتبال لانس فرانسه درآمد و سپس در دو باشگاه TSC كازابلانكاو ويداد كازابلانكا مربي شد. و علاوه بر دكتراي اقتصاد، دكتراي اقتصادسياسي و تحليلي هم دارد و در رشته توسعه اجتماعي نيز مدارجي را كسب كردهاست. «خوآن پابلو سورين» ملي پوش آرژانتيني را هم كه در 28 ژوييه همين ماهكفش‌هايش را آويزان كرد، مي‌توان از نوابغ فوتبال بر شمرد.
وكلا و حقوق دانها
«ايوانهاسك» كه به زبان‌هاي چك، اسلواكي، آلماني، انگليس، فرانسه، عربي و ژاپنيمسلط است و همچنين در دانشگاه پراگ حقوق خوانده است و از همانجا دانشنامهوكالت دارد. او اكنون به‌عنوان مربي تيم چك و رئيس اتحاديه فوتبال كشورخود مشغول فعاليت است. بازيكنان بسيار ديگري هم هستند كه علاوه بر درونزمين، در خارج از زمين نيز موفق بوده‌اند از جمله «ژان لوك ساسوس» شيميداناز فرانسه، «روبن باراخا» فيزيوتراپ و «خوآن مانوئل ماتا» فارغ التحصيلتربيت بدني از اسپانيا، «گرنوت روهر» زبانشناس از آلمان، «ژرار هوليه»معلم انگليسي سابق از فرانسه و «گودني برگسان» حقوقدان ايسلندي. «شاكاهيسلاپ» نيز كه دوران بازيگري موفقي را از سال 1992 تا 2007 سپري كردهقبلا كارمند ناسا بوده است.منبع:سایت  
تصویر
Major II
Major II
پست: 221
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 25 اسفند 1387, 7:00 pm
سپاس‌های ارسالی: 329 بار
سپاس‌های دریافتی: 448 بار

Re: تحصیل کرده‏های دنیای فوتبال را بشناسید

پست توسط moha684 »

دوست عزیز به لیستتون جورجو کیلینی مدافع ملی پوش یووه رو هم اضافه کنید که فوق لیسانس اقتصاد میخونه
اینایی که نوشتین جز چند تا هیچ کدوم آشنا نیستن البته شاید فقط واسه من اینجوریه
از مطلبتون ممنون
[FONT=System][External Link Removed for Guests] 
[FONT=System] 
[FONT=System]618 
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 اسفند 1386, 2:38 am
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

Re: تحصیل کرده‏های دنیای فوتبال را بشناسید

پست توسط bahmanwolf »

خواهش میکنم
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”