دانشجويان دانشگاه آزاد قزوين خودروي الکتريکي ساختند

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 17 آذر 1387, 11:02 am
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21531 بار
تماس:

دانشجويان دانشگاه آزاد قزوين خودروي الکتريکي ساختند

پست توسط sokuteasemuni »

 
دانشجويان دانشگاه آزاد قزوين خودروي الکتريکي ساختند    - دانشجويان دانشگاه آزاد قزوين خودروي الکتريکي دو نفره با عنوان Parax طراحي کردند.    دانشگاه آزاد اسلامي قزوين در مراسم رونمايي از اين خودرو که روز شنبه با حضور استاندار و جمعي از مسولان استان در محوطه باغستان سازمان جهاد کشاورزي برگزار شد، گفت: دانشجويان و دانشمندان جوان و باهوش ما نشان دادند اگر به آنها اعتماد شود قادر به خلق افتخارآفريني هاي بسياري براي کشورخواهند بود.   تصویر  
"مرتضي موسي خاني" با تقدير از استاندار قزوين به خاطر حمايت از کارهاي پژوهشي و تحقيقاتي دانشجويان افزود: برگزاري اولين دوره مسابقات خودروهاي الکتريکي يک نفره که با هدف بومي سازي اين دانش در کشور و با ميزباني دانشگاه صنعتي شريف برگزار شد، انگيزه در دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي قزوين ايجاد کرد تا براي حضور در دومين دوره اين مسابقات که به صورت خودروهاي دو نفره است، حضور قدرتمندي داشته باشند.
وي اظهارکرد: براي ارايه توانمندي هاي علمي دانشجويان اين دانشگاه تيم 14 نفره اي متشکل از دانشجويان متخصص برق و مکانيک از 10 ماه پيش شروع و به طراحي و ساخت اين خودرو کردند که پس از پايان يافتن کار ساخت، اکنون آمادگي داريم اين خودرو را در مسابقات خودروهاي الکتريکي که قرار است مهر ماه امسال در دانشگاه صنعتي شريف برگزار شود، شرکت دهيم.
دکتر موسي خاني در پايان به لزوم حمايت مسوولان براي توليد انبوه اين خودروها در کشور اشاره کرد و گفت: به يقين با حمايت مسوولان مي توان اين نوع خودروها را در کشور به توليد انبوه رساند و با توليد صنعتي اين خودروها، ضمن کاهش مصرف انرژي هاي فسيلي در کشور، حفظ محيط زيست و جلوگيري از خروج ارز از کشور، مي توانيم رشد بيشتر اقتصادي و توسعه صنعتي را در کشور شاهد باشيم.
سرپرست تيم طراحي و ساخت خودروي الکتريکي Parax دانشگاه آزاد اسلامي قزوين در حاشيه اين مراسم در گفت وگو با ايرنا گفت: "پاراکس" که برگرفته از نام مهندسان ايراني در دوره هخامنشيان است، آماده حضور در مسابقات خودروهاي الکتريکي کشور مي باشد.
مهندس "ميثم گرجي" به چگونگي مراحل طراحي و ساخت اين خودرو اشاره کرد و افزود: حضور در مسابقات خودروهاي دو نفره الکتريکي، شامل سه مرحله است که مرحله اول طراحي مفهومي بود که پاييز سال گذشته با حضور 90 تيم از دانشگاه هاي مطرح کشور برگزار شد و تيم دانشگاه آزاد اسلامي قزوين موفق شد در اين مرحله جزو تيم هاي برتر مسابقه قرار گيرد.
وي اظهار داشت: همچنين در مرحله طراحي سيستم تعليق نيز به عنوان تيم اول مسابقات معرفي شد و در مرحله طراحي اجزا و ساخت به عنوان 40 تيم راه يافته به مرحله فينال مطرح شد.
مهندس گرجي ادامه داد: براي دومين دوره اين مسابقات، تيم ها بايد تا چند روز آينده خودروهاي خود را به مسوولان برگزاري تحويل دهند و از اواسط مهر ماه نيز اين مسابقات به صورت رسمي در دانشگاه صنعتي شريف برگزار مي شود که اميدواريم با توجه به شايستگي که در بين اعضاي تيم شاهديم، به عنوان تنها تيم دانشگاه آزاد اسلامي که در اين مسابقات شرکت کرده جزو سه تيم برتر انتخاب و معرفي شويم.
سرپرست تيم طراحي و ساخت خودروي الکتريکي Parax دانشگاه آزاد اسلامي قزوين در ادامه به ويژگي هاي فني اين خودرو اشاره کرد و گفت: اين خودرو با بدنه کامپوزيت و با وزني با حدود 450 کيلوگرم داراي استانداردهاي ايمني و فني روز دنيا است و توليد نمونه اين خودرو بالغ بر 100 ميليون ريال هزينه داشته که اگر به توليد انبوه برسد اين خودروي دو نفره با کمتر از 50 ميليون ريال قابل عرضه براي استفاده مردم خواهد بود.
مهندس گرجي افزود: سرعت اين خودرو به طور متوسط 80 کيلومتر در ساعت است و با توجه به وزن کم آن تا سرعت 110 کيلومتر نيز توان حرکت را دارد.
وي اضافه کرد: براي شارژ باطري هاي خودرو هشت ساعت زمان نياز است که پس از ذخيره سازي برق، مسافتي نزديک به 120 کيلومتر را مي کند.
مهندس گرجي تصريح کرد: همچنين سيستم ترمز اين خودرو چهار چرخ و به صورت ديسک و انتقال قدرت به صورت عقب محور است و سرعت اوليه و شتاب اين خودرو 25 متر در زمان 8/3 ثانيه به ثبت رسيده است.
وي در پايان از حمايت هاي رييس دانشگاه آزاد اسلامي قزوين براي ساخت اين خودرو تقدير کرد و گفت: اميدوارم ساير مسوولان نيز همچون دکتر موسي خاني به توانايي جوانان ايمان داشته باشند چرا که جوانان ايراني بارها نشان داده اند اگر به آنها اعتماد شود، قادر به خلق افتخارآفريني براي کشور خواهند بود.
در پايان اين مراسم مهندس "سيدعلي اکبر طاهايي" استاندار قزوين از خودروي الکتريکي پاراکس رونمايي کرد.   =====================================  [External Link Removed for Guests] (با تشكر از 2khi mohandes در [External Link Removed for Guests])  تصویر   تصویر  
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”