توليد شراب حلال بدون الكل براي مسلمانان!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4176 بار
تماس:

توليد شراب حلال بدون الكل براي مسلمانان!

پست توسط ganjineh » سه شنبه 17 شهریور 1388, 5:15 pm

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]"تينرتابك" بازرگان سرشناس آلماني طي اظهاراتي عجيب اعلام كرد كه همواره مايلبوده كه كاري كند تا مسلمانان بتوانند مزه مشروب را بچشند! از همين رو بهفكر ساخت مشروب حلال و بدون الكل براي آنان افتاده است.
به گزارششيعه آنلاين، "تينر تابك" كه از اظهاراتش فردي ديوانه به نظر مي رسد، درادامه گفت: هميشه مايل بودم كاري كنم تا مسلمانان بتوانند بدون عذاب وجدانو مشكل ديني، مزه مشروب را بچشند! از همين رو به فكر ساخت مشروب حلال وبدون الكل براي آنان افتادم. در نهايت موفق به اين كار شدم و محصولشركتمان را در ماه مبارك رمضان به مسلمانان عرضه كرديم.اين بازرگان آلمانيهمچنين گفت: اين محصول مشروبي است بدون الكل اما مزه آن شبيه به مشروباست. آن را 100% بدون الكل و حلال ساخته‌ايم و موفق شديم از "جمعيت نظارتبر مأكولات حلال" مجوز كسب كنيم. اين مجوز حلال بودن اين محصول را ثابت ميكند.
وي در ادامه گفت: البته ما اين محصول را مشروب نمي ناميم زيرا درآن الكل وجود ندارد. با اين كار مي توانيم مشتريان مسلمان براي خود كسبكنيم. مسئولان بازاريابي شركتمان موفق شده اند تا به امروز چندين مشتري دركشورهاي مختلف اسلامي و عربي از جمله عربستان سعودي، امارات متحده عربي،مالزي،‌ آذربايجان باكو و غيره بيابند و استقبال نسبتا خوبي از اين محصولشده است.در همين راستا شيخ "سعود فنيسان" رئيس سابق دانشكده شريعت اسلامي"محمد بن سعود" طي اظهاراتي گفت: ادعاهاي اين بازرگان آلمان در مورد مشروبحلال، از نظر ما غير قابل قبول است. حتي اسمي كه براي اين محصول انتخابشده، نامناسب است زيرا ما معتقديم لفظ "مشروب" موجب نشر فحشا و گناه ميشود.وي در ادامه افزود:‌ ذات مشروب حرام است، پس چگونه مي شود حرامي حلالباشد؟! اصلا حلال و حرام با هم مخلوط نمي شوند بلكه حلالي كه با حراممخلوط شود،‌ حرام مي شود. اگر هم ادعاي اين مرد آلماني درست باشد، در آنصورت نبايد آن را مشروب بناميم بلكه بايد به آن "نوشيدني حلال" گفت. 

منبع: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14096 بار
تماس:

Re: توليد شراب حلال بدون الكل براي مسلمانان!

پست توسط RAHVAR » سه شنبه 17 شهریور 1388, 5:36 pm

حرام و حلال آقای شریفی‌  محمدرضاشریفی‌نیا در این مصاحبه با تشبیه احمدی‌نژاد به "سرکه" از آزیتا حاجیانبه شراب حلال و هدیه تهرانی به عنوان شراب حرام یاد کرد و درباره محمدرضاگلزار هم از عبارت کفش‌دوزک درخت مو استفاده کرد!  تصویرمحمدرضاشریفی‌نیا با تشبیه احمدی‌نژاد به "سرکه" از آزیتا حاجیان به شراب حلال وهدیه تهرانی به عنوان شراب حرام یاد کرد و درباره محمدرضا گلزار هم ازعبارت کفش‌دوزک درخت مو استفاده کرد!

به گزارش «فردا» محمد رضا شریفی‌نیا در گفتگویی با نشریه "رضا رشیدپور" بااشاره به رابطه کاری خود با محمدرضا گلزار از خاطره همکاری او در فیلم"میهمان مامان" داریوش مهرجویی گفت. او گفته است: از طریق گروه آریان باگلزار آشنا شدم. عقیده داشتم که گلزار باید با یک کار دیگر به جز فیلمآقای قادری وارد سینما می‌شد او باید چند وقتی در تئاتر کار می‌کرد و بعدوارد سینما می‌شد.

بهنوشته «رویش»،شریفی‌نیا ادامه داده است: رضا به من گفت دوست دارد در یککار خاص بازی کند من هم در اولین کاری که پیش آمد او را برای نقش معتادفیلم میهمان مامان انتخاب کردم. ابتدا مهرجویی از کارش راضی نبود اما منبه او گفتم که گلزار را برای کار آماده می‌کنم. او برای نقش یک ریش 15سانتی‌متری گذاشت و تست‌گریم هم شد. در همین زمان آقای فرحبخش می‌خواستکما را بسازد و در نظر داشت از گلزار استفاده کند.

وی ادامه می‌دهد: ما قبل از شروع میهمان مامان با آقای مهرجویی سفری بهفرانسه داشتیم. در آنجا یکی از دوستان تماس گرفت و گفت گلزار ریشش را زدهاست. من به آقای فرحبخش زنگ زدم و او گفت که ما حرفی نزدیم خود گلزار ریششرا زده است. من همان موقع با پارسا پیروزفر تماس گرفتم و گفتم ریش بگذاردبرای بازی در نقش معتاد. از پاریس که برگشتیم گلزار به من زنگ زد و گلایهکرد. به او گفتم طبق قراری که داشتیم عمل نکردی و و تمرد کردی. گفت تاشروع کار شما من اینطرف کارم تمام می‌شود و ریش می‌گذارم. گفتم ما هفتهدیگر کار را شروع می‌کنیم. من هم این کار را نمی‌کنم تا بدانی وقتی قراریمی‌گذاریم باید سر آن بمانی.

به گزارش «فردا»، شریفی نیا در پایان این گفتگو با رضا رشید پور در مقابل برخی اسامی نظرات خود را اینگونه اعلام کرده است:

بهرام رادان؟
انگور یاقوتی.

قالیباف؟
انگور شاهانی.

ابراهیم حاتمی‌کیا؟
درخت انگور.

تهمینه میلانی؟
دلمه برگ مو.

محمدرضا گلزار؟
کفش‌دوزک درخت مو.

داریوش مهرجویی؟
باغ انگور.

سید محمد خاتمی؟
تاکستان.

مسعود ده‌نمکی؟
هسته‌انگور.

می‌شود توضیح بدهید؟
شما می‌توانید خود انگور را بخورید و به هسته‌اش اعتنا نکنید، یا این که آن هسته را بکارید و یک تاکستان ازش بسازید.

محمود احمدی نژاد؟
سرکه.

یعنی چه؟
من شنیدم که یک خبرنگار خارجی از آقای احمدی نژاد سوال کرده که چهره شمازیبا نیست و به درد ریاست جمهوری نمی‌خورد، ایشان هم پاسخ داده که اگر بهدرد ریاست‌جمهوری نمی‌خورد به درد نوکری مردم که می‌خورد. این جمله مراتکان داد و اگر قبل از انتخابات شنیده بودم حتما به ایشان رای می‌دادم.

آزیتا حاجیان؟
شراب حلال.

هدیه تهرانی؟
شراب حرام.

خب بهتر است تا قضیه بیخ پیدا نکرده مصاحبه را تمام کنیم.

من هم موافقم.  

منبع
   تصویر     

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14096 بار
تماس:

Re: توليد شراب حلال بدون الكل براي مسلمانان!

پست توسط RAHVAR » سه شنبه 17 شهریور 1388, 5:40 pm

قرآن و تحریم شراب در چهار مرحله

در شبه جزیره عربستان شراب‌خواری یک عادت عمومی بود و مبارزه قطعی و اصولی به زمان نیاز داشت. به همین جهت خداوند در قرآن کریم در چند مرحله حکم قطعی تحریم شراب را بیان فرمود:
در مرحله اول، فرمود:« شما از خرما و انگور، شراب درست می‌کنید و روزی نیکو نیز به دست می‌آورید » (سوره نحل آیه 67) و به این صورت به مسلمانان فهماند که شراب، روزی نیکو نیست.
در مرحله بعد، در سوره بقره آیه 116 فرمود نفع شراب در برابر مضرات بی‌شمارش اندک است.

در مرحله بعد نیز در سوره نساء آیه 46 تصریح فرمود که چون مسکر و شراب، هوشیاری و متانت و هوش و وقار انسان را سلب می‌کند، کسی نباید در حال مستی به نماز بایستد.
و سرانجام در مرحله چهارم تصریح فرمود که شراب و قمار و بت‌ها و ازلام (نوعی ابزار بخت آزمایی) پلید و نحس‌اند و باید از تمام آنها اجتناب کرد. با این آیه، حکم قطعی تحریم شراب صادر شد و یکی دیگر از محرمات دین اسلام به صورت صریح و شفاف به مسلمین ابلاغ گردید.

منابع:
فروغ ابدیت، ج2، ص 513تا517

مراجعه شود به:
   تصویر     

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”