امیر میقانی:افزوده شدن سامانه های جديد پدافندي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

امیر میقانی:افزوده شدن سامانه های جديد پدافندي

پست توسط Shahbaz »

 [External Link Removed for Guests]  


به گزارش روابط عمومي قرارگاه پدافند هواي خاتم الانبياء (ص)،
امير خلبان احمد ميقاني فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء (ص) كه در مراسم تجليل از خانواده شهدا و ايثارگران پدافند هواي سخن مي‌گفت با اشاره به بهينه سازي و به روز شدن سامانه‌هاي پدافندي كشور تصريح كرد: اكنون به روز رساني سامانه هاي پدافندي سير صعودي پيشرفت را در حد عالي طي مي‌كند و قابل رقابت با سامانه‌هاي روز دنياست.
ميقاني تاكيد كرد:
به شكرانه خداوند متعال با افزودن دهها سامانه جديد به سامانه هاي قبلي، تجهيز سامانه‌هاي موشكي زمين به هوا، تجهيز سامانه‌هاي راداري با فركانس هاي پيشرفته و سامانه‌هاي جمع آوري اطلاعات و ارتباطات ابر چند لايه، به قابليت‌ كشف، مقابله و انهدام موشك‌هاي كروز دست يافته ايم و اكنون در بهترين وضعيت آمادگي دفاعي به سر مي بريم.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء (ص) در ادامه با تشريح عملكرد موفقيت آميز پدافند هوايي در دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: ما اين افتخار را داريم كه در مسير شهداء حركت مي‌كنيم و سرباز كشور، ولايت و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران هستيم.
وي افزود: ما اين را به خوبي مي‌دانيم كه اگر از خود ضعف نشان دهيم دشمن از هر فرصتي براي ضربه زدن به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران استفاده خواهد كرد لذا ما براي پاسداري از خون و شهدا و براي حفظ دستاوردهاي انقلاب اسلامي روز به روز توان دفاع و رزم خود را ارتقاء مي ‌دهيم و امروز نيز در بهترين شرايط آمادگي دفاعي قرار داريم.

ميقاني با اشاره به وقايع اخير خاطرنشان كرد: دشمنان بعد از 30 سال تهديد سخت اكنون به دنبال تهديد هوشمند و جنگ نرم بوده و از پي اين تهديد به دنبال ضربه زدن به انسجام نظام و ايجاد تفرقه در نظام جمهوري اسلامي ايران است و اين امر انشاء الله با آگاهي و هوشمندي ملت در بهره‌گيري از رهنمود‌هاي مقام معظم رهبري و فرماندهي كل قوا خنثي خواهد شد.
ميقاني در ادامه سخنان خود با اشاره به خط مقدم بودن پدافند و اولويت اصل دفاع در دكترين نظامي كشور گفت: ارتقاي توان دفاعي ما جرات كج انديشي از دشمنان را مي‌گيرد. ماموريت پدافند هوايي دفاع از آسمان كشورمان عزيزمان است، ما خط مقدم دفاع كشور و نظام هستيم و با توجه به مسئوليت خطير خود در برابر هر گونه تهديد اولين پاسخ را خواهيم داد كه يقينا پاسخي قاطع و دندان شكن خواهد بود.
سرتيپ ميقاني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به واكنش متعالي امام راحل در مقابل عملكرد مستكبرين و شكست سكوت در برابر بيدادهاي جهان استكبار گفت: تاثير پذيري دول مظلوم از انقلاب ايران و جنبش ضد استكباري آنها خشم دنياي استكبار را برانگيخت و در نتيجه آنها به توطئه مستقيم جنگي نابرابر را به ملت ايران تحميل كردند كه اين خود يكي از ظالمانه ترين جنگ هاي طول تاريخ بود.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء (ص) ايثار و فداكاري مردان و زنان و جوانان شجاع ايران اسلامي در سي سال گذشته را عنايت خداوند سبحان نسبت به جامعه ايران اسلامي ارزيابي كرد و ادامه داد: دفاع مقدس فقط يك هفته يا 8 سال جنگ نيست بلكه لحظه لحظه رشادت، دليري مقاومت، فداكاري و ايثار ملتي است كه عزمش را براي استقلال عزت و سربلندي جزم كرده است. و مي‌خواهد با بذل جان خود دين خدا ياري رساندند.
امير ميقاني با تصريح اين كه در جنگ تحميلي همه مستكبران در جبهه واحد در مقابل ملت ايران صف كشيدند، گفت: علت اصلي پيروزي ما در هشت سال دفاع مقدس ايمان، شهادت طلبي مقاومت ملت غيرو ما در دفاع از اسلام و قرآن و كشور عزيزمان بود كه اين امر موجب خلق حماسه‌هاي به ياد ماندني در هشت سال دفاع مقدس شد.
اين مقام عالي رتبه نيروهاي مسلح افزود: رزمندگان و ايثارگران دفاع مقدس، ايستادگي و دفاع را در نزد ملت ما نهادينه كردند و اين درس بزرگي براي براي ساير ملل اسلامي است كه در برابر ظلم در هر نقطه جهان ايستادگي كنند.
در پايان اين مراسم كه در شب 24 ماه رمضان برگزار شد از خانواده هاي معظم شهداي قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء (ص) با اهداي هدايايي تجليل به عمل آمد.فارس
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”