خودرو الکتريکي دو سرنشين در دانشگاه کاشان ساخته شد

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 17 آذر 1387, 11:02 am
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21531 بار
تماس:

خودرو الکتريکي دو سرنشين در دانشگاه کاشان ساخته شد

پست توسط sokuteasemuni »

  - از سومين خودرو الکتريکي دوسرنشين ساخت داخل با عنوان"شاهب"در آييني عصر دوشنبه در دانشگاه کاشان رونمايي شد.    تيم ساخت خودرو الکتريکي و دانشيار دانشکده مهندسي دانشگاه کاشان، گفت: اين خودرو که تمام قطعات آن دست ساز و ساخت داخل است، توسط هفت نفر از دانشجويان اين دانشگاه به مدت 80 روز طراحي و ساخته شده است.      تصویر  
دکتر "سعيد گلابي"، توان موتور اين خودرو را 2/7 کيلووات در حال معمولي و 14کيلووات در مدت محدود ذکر کرد و افزود: اين خودرو که داراي پنج دنده گيربکس است ، با سرعت 80کيلومتر در ساعت حرکت و داراي برد 100 کيلومتر است.
وي اظهار داشت:منبع توان اين خودرو به وسيلة 8 باطري تامين مي شود که به مدت 6 ساعت مي‌تواند شارژ و حرکت کند.
گلابي، ابعاد اين خودرو را 3×5/1 متر ذکر کرد و گفت: شاسي اين خودرو فولادي و بدنه آن از کامپوزيت و آلومينيوم ساخته شده است.
به گفته وي، براي ساخت اين خودرو که تمام بدنه و قطعاتش توليد داخل است ،حدود يکصد ميليون ريال هزينه شده است.
معاون استاندار و فرماندار ويژه کاشان نيز در آيين رونمايي از اين خودرو، ساخت اين خودرو و کار اين دانشجويان را نمونه‌اي از امنيت پايدار که مقام معظم رهبري فرمودند ذکر کرد و گفت: بايد دانشجويان در عرصه علم و فناوري و پژوهشي تلاش کنند تا امنيت پايدار را براي کشور به ارمغان آورند تا کشور را از وابستگي به ديگر کشورها نجات دهيم.
"حسينعلي حاجي"،700 واحد صنعتي از جمله شرکت خودروسازي و 40هزار دانشجو در اين شهرستان را مهمترين ويژگي اين شهرستان براي ارتقاء توسعه اقتصادي برشمرد و افزود: با تعامل بين دانشجويان با مراکز صنعتي مي‌توان به امنيت و توسعه پايدار راه يافت.
رييس دانشگاه کاشان هم در اين آيين با تقدير از مهندسان طراح ساخت اين خودرو، گفت: اين کار دانشجويان مي‌تواند نويدساز توسعه علمي و اقتصادي دانشگاه و کشور باشد.
دکتر سيد "جواد ساداتي‌نژاد"، ارتقاي رشته‌هاي خودرو و موتور و ايجاد پژوهشکده خودرو را از چشم‌اندازهاي آينده اين دانشگاه ذکر کرد و ابراز اميدواري کرد: دانشجويان با ارتباط بيشتر با صنعت و کاربردي کردن فعاليت‌هاي خود به سوي دانشگاه کارآفرين قدم بردارند.
وي آمادگي دانشگاه کاشان را براي ساخت و به کارگيري اين خودرو در صنايع و اماکن مذهبي اعلام کرد و افزود: اين خودرو با توجه به اينکه بدون بنزين و سوخت کار مي‌کند، نقش بسزايي در رفع آلودگي زيست محيطي دارد.
مهدي طاهرزاده، ‌مهدي غرويان، محمد زماني،‌ حميدرضا شهسواري، امير پورخليلي، احسان مالکي‌پور و مهدي مرادي از دانشجويان رشته مهندسي مکانيک دانشگاه کاشان از طراحان ساخت اين خودرو الکتريکي دوسرنشين هستند.  
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”