اشتباه مقدار ويتامين c در آبميوه ها

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 19
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 12 مهر 1388, 4:52 am
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 31 بار

اشتباه مقدار ويتامين c در آبميوه ها

پست توسط elahe_m1991 »

تيمي از محققان دانشگاه USC اعلام كردند كه مقدار ويتامينC در آبميوه ها و نوشابه هاي غيرالكلي بسيار بيشتر از مقداري است كه روي برچسب آنها از سوي كارخانه درج شده است.

اين يافته ها و نتايج به واسطه تكنيك جديدي است كه توسط محققان براي تعيين مقدار ويتامينC موجود در نوشيدني ها طراحي شده است. اسيد اسكوربيك يا ويتامينC يك آنتي اكسيدان طبيعي است كه در ميوه و سبزيجات يافت مي شود، اما كميسيون اروپا استفاده اين ماده به عنوان يك فزآينده در آبميوه ها، مرباها و فرآورده هاي لبنياتي و ديگر مواد غذايي را مجاز شمرده است.   اين ماده در واكنش هاي ايمني بدن و ديگر فرآيندهاي بيوشيميايي مانند شكل گيري كلاژن ها و جذب آهن در بدن معروف و شناخته شده است. 
  ميزان بالاي اسيد اسكوربيك مي تواند منجر به مشكلات معده اي روده اي و اسهال شود. در نتيجه محققان مي كوشند تا مقدار ويتامينC موجود در نوشيدني ها را تا آنجا كه ممكن است با دقت بيشتري تعيين كنند. 
  اين اساس محققان دانشكده داروسازي USC روش كروماتوگرافي جديدي را ابداع كرده اند. 
  هاي كروماتوگرافي معمول براي جداسازي و تشخيص عناصر شيميايي از هم به كار مي رود. 
  اين روش تا اندازه اي است كه مي تواند وجود 01/0 درصد ميلي گرم ويتامين C در ليتر را تشخيص دهد. از ديگر مزاياي اين روش سادگي و سرعت آن است به طوري كه كل زمان لازم براي انجام آناليز بيش از 6 دقيقه نيست. 
  ميزان اسيد اسكوربيك توسط اين روش نشان دهنده ارقام جالبي است. بيشترين نمونه حاوي ويتامين C در 17 آبميوه مربوط به آب سيب با 840 ميلي گرم در ليتر است كه بيش از آب پرتقال با 732 ميلي گرم در ليتر است. همچنين ميزان ويتامين C موجود در آب انگور و آب آناناس 702 ميلي گرم در ليتر است. در نوشابه هاي غيرالكلي هم اين مقدار بين 2/30 تا 261 ميلي گرم است. 
  به كارگيري اين روش همچنين مي توان ميزان افت ويتامين C در بعضي مواد را اندازه گيري كرد. براين اساس آب پرتقال پس از 6 روز خريد و نگهداري در دماي مطلوب، حدود 8 درصد و چاي تا حدود 54 درصد افت اسيد اسكوربيك داشتند.  
  است در برخي موارد ميزان اسيد اسكوربيك درج شده روي برچسب محصولات بدون در نظر گرفتن مقدار ويتامين C موجود در خود ميوه است. 
 تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”