آلرژي کودکان را سرماخوردگي تلقي نکنيد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 23 مهر 1388, 6:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

آلرژي کودکان را سرماخوردگي تلقي نکنيد

پست توسط misam5526 »

آلرژي براثر عوامل مختلفي در کودکان ايجاد مي گردد که با علايمي مشابه سرماخوردگي ظاهر مي شود. همين امر موجب تفکر غلط والدين نسبت به علايم ظاهري کودک مي شود که در نهايت نيز به خود درماني و تجويز آنتي بيوتيک توسط والدين به کودک ختم مي گردد.
دکتر بهرام ملکوتي، فوق تخصص گوش، حلق و بيني اطفال در گفت‌وگو با ايسنا، افزود: علايم سرماخوردگي يا آنفلوانزا با آلرژي يکسان است با اين تفاوت که سرماخوردگي با تب همراه بوده اما در آلرژي تب رخ نمي‌دهد يا اگر باشد به صورت خفيف است، بنابراين بهترين راه افتراق اين دو بررسي وجود تب در فرد مي باشد چرا که در بسياري از مواقع به محض اينکه کودکي دچار علايمي مانند عطسه، سرفه، ريزش يا گرفتگي بيني مي‌شود، والدين آن را سرماخوردگي تلقي کرده اقدام به خود درماني کودک با آنتي بيوتيک‌ها کرده و يا با حساب اينکه کودک علايم سرماخوردگي دارد، وي را نزد پزشک مي برند و پزشک نيز با احتساب به اطلاعات داده شده از بيمار، بيماري آن را سينوزيت يا سرماخوردگي تشخيص مي دهد.

وي ادامه داد: در اين صورت پزشک بعد از تشخيص سينوزيت يا سرماخوردگي به تجويز آنتي بيوتيک روي مي‌آورد که اين تجويز مي تواند باعث ايجاد مشکلات بسياري در زمينه آلرژي که شيوع آن در شهرهاي بزرگ و صنعتي آلوده مانند تهران بيشتر است؛ شود. بنابراين با آگاهي کامل از علايم و نوع بيماري، ابتدا بايد مطمئن شد که مسئله فرد عفوني نيست و سپس اقدام به درمان يا تجويز آنتي بيوتيک ها کرد.
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”