سحر قريشي ( يلدا )

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

سحر قريشي ( يلدا )

پست توسط Leila »

در يكي از روزهاي سرد پاييزي، با سحر قريشي و همسرش؛ مهران اخوان ذاكري در كافه فردوس قرار مصاحبه و عكس گذاشتيم. ما سعي كرديم كه در اين نشست و گفتگو، بيشتر با او آشنا شويم و در مورد ورودش به عرصه بازيگري از او سوالاتي بپرسيم. او متولد سال 1366 است و دلنوازان دومين كار او در عرصه هنر است، محافظه كار بودن جزء خصوصيت اخلاقي اوست، سوالهاي زيادي از او پرسيديم البته بعضي از سوال ها را هم بنا به صلاحديد جواب نداد، تا از او سوالي نمي پرسيديم پاسخي نمي داد.
تصویرعلاقه به بازيگري

علاقه من به بازيگري از بچگي شروع شد، از دوران مدرسه پررنگ[FONT=Arial,sans-serif]‌  شد، ولي در دوران متوسطه كم[FONT=Arial,sans-serif]‌  فاصله[FONT=Arial,sans-serif]‌  با بازيگري زياد شد و بعد از ازدواج هم ديگر به آن فكر نمي[FONT=Arial,sans-serif]‌ . سه سال است ازدواج كردم و از زندگي[FONT=Arial,sans-serif]‌  راضي هستم. با اينكه چهره[FONT=Arial,sans-serif]‌  در خارج از فضاي فيلم تقريبا متفاوت است، اما مردم وقتي مرا مي[FONT=Arial,sans-serif]‌ ، مي[FONT=Arial,sans-serif]‌  و از نقشم مي[FONT=Arial,sans-serif]‌  و تشكر مي[FONT=Arial,sans-serif]‌ ، آنها به من قوت قلب مي[FONT=Arial,sans-serif]‌  خدا را شكر مي[FONT=Arial,sans-serif]‌‌  كاراكتر يلدا با مردم ارتباط خوبي برقرار كرد.ورود به سينما
از طريق يكي از آشنايان همسرم به من پيشنهاد شد كه تست بدهم، من هم تست دادم و قبول شدم. اولين بار با؛ امير جعفري، نيما شاهرخ شاهي، سياوش خيرابي، سارا خوئيني ها و... همبازي شدم و كارم را شروع كردم. سرفيلمبرداري فيلم «لج و لجبازي» بوديم كه خيرابي مرا به آقاي سهيلي زاده معرفي كرد، چند ماهي بود گروه به دنبال بازيگر نقش«يلدا» مي گشت، كه آمدم و تست دادم و براي بازي در «دلنوازان» انتخاب شدم.

من تا به حال كلاس بازيگري نرفتم و لج و لجبازي تجربه خوبي براي من بود و همكاران خيلي به من كمك كردند. در دلنوازان هم همين اتفاق افتاد. تجربي كار كردن را دوست دارم و فكر مي[FONT=Arial,sans-serif]‌ كنم موفق هم خواهم شد، البته شايد در آينده نياز پيدا كنم، بازيگري را به صورت آكادميك دنبال كنم.

ترانه مادري
يكي از بهترين تجربه[FONT=Arial,sans-serif]‌  كار با آقاي سهيلي[FONT=Arial,sans-serif]‌  بود، مديريت ايشان در گروه مثالزدني است، تا الان خيلي راضي[FONT=Arial,sans-serif]‌  چند روز پيش به ايشان گفتم؛ اميدوارم هميشه همه چيز به همين خوبي باشد.در اين كار من خيلي از همكاران كمك گرفتم، آقاي حاتمي بسياري از تجربه[FONT=Arial,sans-serif]‌  را در اختيارم [FONT=Arial,sans-serif]‌  و خود آقاي سهيلي[FONT=Arial,sans-serif]‌  هم در شكل[FONT=Arial,sans-serif]‌  يلدا و نوع بازي من بسيار تاثيرگذار بودند.من قبل از اين كار، آشنايي با آقاي سهيلي[FONT=Arial,sans-serif]‌  نداشتم ولي زماني ترانه مادري را دنبال مي[FONT=Arial,sans-serif]‌  و خيلي كار ايشان را دوست داشتم، در آن فيلم حضور بازيگران جوان، باعث جذابيت بيشتر مي[FONT=Arial,sans-serif]‌ . آن زمان كه ترانه مادري پخش مي[FONT=Arial,sans-serif]‌  به جرات مي[FONT=Arial,sans-serif]‌  بگويم به اين همكاري فكر نمي[FONT=Arial,sans-serif]‌  ولي بالاخره به اين گروه رسيدم و اين خيلي برايم جالب بود. (ترانه مادري هم توسط سهيلي[FONT=Arial,sans-serif]‌  كارگرداني شد و تهيه[FONT=Arial,sans-serif]‌  آن مهران مهام و ايرج محمدي بودند.)

غرور، هرگز
دچار غرور نشدم، اما نگاهم نسبت به خودم و آينده[FONT=Arial,sans-serif]‌  تغيير كرده و هدفم براي ادامه زندگي عوض شده، حالا همه مرا مي[FONT=Arial,sans-serif]‌  و بايد بهتر از گذشته باشم، گرچه سعي كردم، رابطه[FONT=Arial,sans-serif]‌  با اطرافيان تفاوتي با گذشته پيدا نكند.


پيشنهادهاي جديد

بعد از اين كار و پخش چند قسمت، پيشنهادهاي زيادي به من شد اما بنا به دلايلي پيشنهادها را قبول نكردم، درباره سريال[FONT=Arial,sans-serif]‌  هم بايد بگويم به خاطر فشردگي كار «دلنوازان» نمي[FONT=Arial,sans-serif]‌  پيشنهادها را قبول كنم و در كار ديگري حضور داشته باشم.تصویر
مهران اخوان ذاكري؛ همسر سحر قريشي در مردادماه 1362 به دنيا آمده، او در پاسخ به اين پرسش كه خودش سحر را به سينما معرفي كرد برايمان گفت: «اكثر دوستان من بازيگر هستند، از طريق برخي از آنها براي «لج و لجبازي» با آقاي زبردست آشنا شديم و بعد كه سياوش خيرابي سحر را به گروه دلنوازان معرفي كردند.
از او مي[FONT=Arial,sans-serif]‌ : «آيا حرفه كاري شما با هنر مرتبط است؟» كه مي[FONT=Arial,sans-serif]‌ : «مدرك مهندسي كامپيوتر دارم و درحال حاضر شغلم هم آزاد است، تا به حال هم نه كار هنري انجام دادم و نه در مقوله سينما فعاليتي كردم.
مهران در مورد همسرش مي[FONT=Arial,sans-serif]‌ : «از موقعيت او راضي[FONT=Arial,sans-serif]‌ ، در رابطه با كيفيت كار سحر هم به نظرم مي[FONT=Arial,sans-serif]‌  بسيار بهتر باشد و نقش[FONT=Arial,sans-serif]‌  متفاوت[FONT=Arial,sans-serif]‌  را بازي كند. من هم موافق اين هستم كه او مي[FONT=Arial,sans-serif]‌  نقش[FONT=Arial,sans-serif]‌  منفي را خيلي خوب بازي كند.»
[FONT=Arial,sans-serif]او در پاسخ به اين پرسش كه ازدواج بازيگران  [FONT=Arial,sans-serif]‌ [FONT=Arial,sans-serif]تواند بين آنها و سينما فاصله بيندازد اما شما به عنوان كسي كه او را به سينما معرفي كرديد، بعدا پشيمان  [FONT=Arial,sans-serif]‌ [FONT=Arial,sans-serif]شويد؟ گفت: «نه، وقتي ايشان بدون حتي يك دقيقه شركت در دوره بازيگري اينقدر قوي كار كرده و از پس نقش برآمده، پشيمان كه  [FONT=Arial,sans-serif]‌ [FONT=Arial,sans-serif]شوم هيچ، افتخار هم  [FONT=Arial,sans-serif]‌ [FONT=Arial,sans-serif]كنم.» 


ksabz
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

Re: سحر قريشي ( يلدا )

پست توسط Leila »

سحرقریشی (یلدای سریال دلنوازان) به همراه همسرش در نمایشگاه مطبوعات حاضرشد که تصویری از او و همسرش را مشاهده می کنید.
تصویر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”