عكس العمل هاي بدن ما در برابر شيريني

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

عكس العمل هاي بدن ما در برابر شيريني

پست توسط Leila »

به طور اگاهانه دلم مي خواست حالم خوب شود و ناخوداگاه فهميده بودم كه بين شكلات خوردن و احساس عزت نفس من رابطه اي وجود دارد و به همين علت بوده كه من هر وقت احساس افسردگي مي كردم به شكلات و چيزهاي شيرين پناه مي بردم .
اشكال عمده اين است كه به دست اوردن عزت نفس با شكلات ، درماني بسيار موقت و يه سرعت از بين رفتني است و واقعا طريق صحيح زندگي كردن نمي باشد . مژده اي كه مي توانم به شما بدهم اين است كه عزت نفس مرتبط با بتااندروفين را بدون تاثيرات منفي و اعتيادي شكلات و چيزهاي شيرين به دست اوريد . شما به عزت نفسي كه از احساس واقعي خوب بودن دروني شما سرچشمه مي گيرد نياز داريد كه اين خود از داشتن واكنش بيوشيميايي متوازن در مغز شما حاصل مي گردد. لذا انچه شما مي خوريد تاثيرات شگرفي در انچه احساس مي كنيد ، دارد .
من سعي خواهم كرد يك برنامه ي غذايي مناسب براي شما تدارك ببينم به طوري كه تمام ناراحتي هاي ارثي ناشي از داشتن جسم حساس به مواد قندي در شما از بين برود .
هرگاه شما از فعل و انفعالاتي كه در بدنتان اتفاق مي افتد اگاه شويد ، يعني اگاهي درمورد حساسيت قندي ، داراي چنان جنبه اي خواهيد شد كه كليه ي فشارهاي منفي مربوط به غذاخوردنتان را از بين خواهد برد . در واقع تصور شما از برخورداري از صفات ناقص ، به درك از برخورداري از جسمي تغيير خواهد كرد كه بتااندروفين وسروتونين مغز شما در مقابل خوراكي هاي شيرين عكس العمل هاي شديدتر از ديگران نشان مي دهد و شما فرا خواهيد گرفت كه چگونه اين حالات و عكس العمل ها را فقط با خوردن غذاهاي مخصوص و رعايت زمان غذا خوردنتان تغيير دهيد .
خبر خوب در ارتباط با رفتار افراد از لحاظ بيوشيمي بدن ، اين است كه مي توان به سادگي ان را كنترل كرد و ديگر نيازي نيست كه سال ها به روان درماني بپردازيد .
شما قادر خواهيد شد از طيف رفتار و حالات خود ، با توجه به نوع غذاي مصرفيتان و تاثيرات منفي انها در خود و علت ان اگاه شويد . شما از همين حالا مي توانيد در برنامه ي غذاييتان خلق و خويي بهتر پيداكنيد ، به محض اينكه اين كار را شروع كنيد .
ان چيزهايي كه براي شما رنج اور و غير قابل تحمل و شايد خجالت اور بوده و هم چنين رمز و رازي كه در زندگي شما وجود داشته است تبديل به سفري لذت بخش و جالب براي كشف خود خواهد شد .
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”