يادسپاري برق اساي واژگان انگليسي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با زبان انگليسي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4178 بار
تماس:

پست توسط ganjineh »

جناب استاد برومند قبادی نویسنده کتاب همین مطالب ارائه شده بر اساس همین شیوه اموزشی NLP واژگان انگلیسی را جهت یادسپاری و یاد اوری سریع و اسان رمز گذاری و نظام مند کرده است که هر لغت انگلیسی را بتوان با یکبار دیدن و شنیدن با فرمت گردانی و ترجمه ذهنی به مدت 30 الی 60 ثانیه یکبار برای همیشه ان را بدون فراموشی به خاطر سپرد برای دسته بندی این تکنیکها مجبور شده است حدود یکصد جلد کتاب و مقاله را بررسی کند و در محضر درس اساتید مختلف حاضر شود . نوارهای مختلفی را گوش داد و تکنیکهای ان را به کار بست .بعد از بررسی و تحقیق متوجه شد ایرادات و اشکالاتی در هر روش وجود دارد .ان نقائص را تا حد امکان بر طرف کرد و کلیه روشهای مفید را در این جزوه و خصوصا CD تصویری گنجاند .(که من فقط جزوه را منتقل می کنم ).
شیوه عملکرد این روشها بر اساس کنترل نیمکره راست مغز و استفاده از خزانه اطلاعات از قبل موجود حافظه شما می باشد. وی سعی کرده است از شیوه گره زنی و کلمه کلید بیشتر استفاده کند .برای این کار تلاش نموده است اکثر لغات را با دانش عمومی هر دانش اموز دبیرستانی تطبیق دهد. بر این اساس هر دانش اموز دبیرستانی و پیش دانشگاهی می تواند تمام لغات سال اول دبیرستان را در یک روز و تمام لغات سال دوم و سوم دبیرستان هر کدام را در یک روز و تمام لغات دوران پیش دانشگاهی را در دو روز و یک بار برای همیشه و بدون فراموشی به خاطر بسپارد .
ابتدا خود ایشان هم باور نمی کرد این کار با این سرعت مقدور باشد با بعضی از شاگردانش در دبیرستان این شیوه ها را کار کرد دید که بسیار قوی و موثر و جوابگو است .لذا تمام لغات را با این ده تکنیک S-W-S10 زبان گردانی کرد و به دانش اموزان و دوستان دانشجو یش اموزش داد و تکنیکها را به نام *تکنیکهای یادسپاری برق اسای واژگان زبان بیگانه * اسم گذاری کردند.

بهتر است توضیحی از روشهای یاد شده را از زبان ایشان معروض بدارم .
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[External Link Removed for Guests]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
Major I
Major I
تماس:

پست توسط ganjineh »

این روشها که با نام S-W-S10 مطرح شده است ده روش مفید و کار امد جهت یادسپاری سریع واسان واژگان زبان انگلیسی است و برای هر زبان دیگری هم کاربرد دارد.این روشها بر اساس نظریه های روانشناسی یادگیری استوار است و از تحقیقات متخصصین امر یادگیری استفاده کرده ایم .همچنین از دانش NLP و تداعی عصبی شرطی و روانشناسی زبان و جامعه شناسی و علوم کنترل ذهن و تکنیک الفا و هیپنوتیزم و روشهای اموزش سمعی بصری فرانسه و تکنیکهای تقویت حافظه و شیوه های کنترل ذهن و تکنیکهای تصویرسازی و تقطیع و غیره استفاده کردیم .
مهمترین روش این مجموعه تکنیک گره زنی است که هر لغت را به مطلبی یا تصویری یا احساسی و لحن و اهنگی از قبل موجود در ضمیر ناخوداگاه شما مرتبط می کند .من با شاگردان زیادی این شیوه ها را ازمایش کرده ام .در نقاط مختلف کشور همایشهایی جهت معرفی این شیوه ها برگزار کرده ام .با پیشنهادها و انتقاداتی مواجه شده ام .معلمان و دانش اموزان زیادی از این شیوه ها استقبال کرده اند و همکاران زیادی را در کشور پیدا کرده ام .حتی بعضی از دوستان معلمم نوشته اند که ما مثل گذشته دیگر لغات را تدریس نمی کنیم بلکه بعد از معرفی جزوه و سی دی شما از شاگردان می خواهیم در جلسه بعد تمام لغات درس جدید را تصویری کنند .انگاه از میان دهها تصویر از یک لغت بهترین انها را اموزش می دهیم .
یک معلم زمین شناسی گفت من تمام واژه های عجیب و غریب درس زمین شناسی را در یک روز به شاگردان اموختم .معلمی در رشته رئانشناسی می گفت من تمام اسامی روانشناسان و کارهای انان را با این شیوه ها در کمتر از یک روز به دانش اموزان اموزش دادم .یکی از اساتید دانشگاه فرمودند :من در گروه اموزشی دانشگاه این روشها را به تمام اساتید معرفی کردم و گفتم شما اساتید از این روشها در کلاس درس استفاده کنید .
دلیل ذکر مطالب فوق اطلاع رسانی به شما عزیزان بود که بگویم این روشها حتما جواب می دهند و راه یادگیری و زمان ان را کوتاه و مبان بر می کنند .این روشها با ارامش و لذت و احساس راحتی توام است و فراموشی را به صفر می رساند .اگر شما دانش اموز عزیز لغتی را نتوانستید با این شیوه ها تبدیل کنید بدانید فقط شیوه ها را خوب یاد نگرفته اید وگرنه هیچ لغتی از قلمرو تاثیر این روشها بدر نمی رود و دلیل اینکه اشکالی ممکن است باشد در نداشتن اطلاعات قبلی در حافظه دراز مدت شماست که با لغت جدید گره زده نمی شود .برای رفع این مشکل به مجموعه فرمت گردانی شده تمام لغات دبیرستان ما مراجعه کنید و یا یک گره و قلاب جدیدی با تغییرات جدید در واژه ایجاد کنید که در ذهن شما نقش ببندد.
Major I
Major I
تماس:

پست توسط ganjineh »

*** ما چگونه حفظ سریع و اسان را به شما اموزش می دهیم ؟***

بر طبق نظریه های روانشناسان خصوصا نظریه فروید ما دارای دوسطح اگاهی محدود و نامحدود هستیم . سطح اگاهی محدود که به ان ضمیر خوداگاه می گویند و سطح اگاهی نا محدود که ضمیر نا خود اگاه نام دارد .حافظه در ضمیر نا خوداگاه مستقر است .تمام انچه که ما یاد گرفته ایم و انچه که در اکثر اوقات در دسترس ما قرار می گیرد و یا حتی انچه را که در حالت عادی به یاد نمی اوریم همگی در ضمیر ناخوداگاه ذخبره شده اند .یک شعر یا یک طنز یا یک منظره یا یک مفهوم یا تصویر و احساسی که توسط انکئورهای بیرونی برانگیخته می شوند همگی در ضمیر باطن ما وجود دارند .حافظه ثانیه ای و حافظه کوتاه مدت محدود تقریبا با ضمیر خوداگاه مرتبطند .
Major I
Major I
تماس:

پست توسط ganjineh »

* یک کلمه انگلیسی را به دوشیوه می توان حفظ کرد *

روش اول :
حفظ کردن با حافظه کوتاه مدت نام دارد .در این شیوه شما بارها ان واژه را تکرار می کنید .تکرار -تکرار -تکرار تا انجا که احساس کنید ان را حفظ کرده اید سپس ان را رها می کنید . این شیوه با سختی و ناراحتی توام با فراموشی می باشد . ممکن است فردا لغتی که امروز خیال می کنید حفظ کرده اید را فراموش کنید .اشکال دیگر یادسپاری با حافظه کوتاه مدت ان است که به خود اطمینان ندارید که ایا این واژه یا فرمول را می توانم برای مدت طولانی حفظ کنم ؟ ایا ان را فراموش نمی کنم ؟ ما به دلیل اینکه نظام اموزشی بر روی یادگیری با حافظه کوتاه مدت استوار است ان را کار امد نمی دانیم .

روش دوم : یاد سپاری بر اساس عملکرد حافظه دراز مدت است .حافظه دراز مدت خود به دو شیوه عمل می کند :
اول عصاره مطالب را از حافظه کوتاه مدت می گیرد و در خود قرار می دهد که این عمل را بر اثر تکرار از حافظه کوتاه مدت اخذ می کند .
دوم اینکه خود با استفاده از قدرت نیمکره راست مغز موضوعات علمی یا غیر علمی را به تصویر و احساسی تبدیل می کند و مستقیما و بدون دخالت حافظه کوتاه مدت مطالب را در خود جای می دهد.
این نحوه عملکرد حافظه دراز مدت قابل اطمینان و بدون فراموشی است و سرعت یادگیری و یادسپاری بیشتر از عملکرد حافظه کوتاه مدت است .سیستم S-W-S10 همان کلمه قلاب است .ما هر کلمه انگلیسی را به تصویری و احساسی و لحنی یا مفهومی که از قبل در حافظه دراز مدت شما موجود است قلاب می کنیم .با این عمل واژه مستقیما بدون تکرار و بدون فراموشی و با سرعت بسیار بالا وارد حافظه طولانی مدت شده و انجا می ماند .
برای یاداوری از اصل تداعی -ارتباط استفاده می کنیم .واژه و تلفظ ان یا تصویر ان و یا نحوه تصویرسازی از واژه بلافاصله معنای واژه را به ذهن ما تداعی می کند در روش سنتی تکرار ما با داشتن معنی فارسی قادر نبودیم کلمه انگلیسی را به یاد امریم ولی در این شیوه جدید با شنیدن معنی فارسی واژه انگلیسی را به یاد می اوریم و بالعکس .
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط reza sbz »

لطفا درمورد کتابها وبسته اموزشی استاد برومند قبادی توضیحاتی ارایه فرمایید
New Member

پست توسط marzyeh ghasemi »

reza sbz نوشته شده:لطفا درمورد کتابها وبسته اموزشی استاد برومند قبادی توضیحاتی ارایه فرمایید
New Member

پست توسط marzyeh ghasemi »

marzyeh ghasemi نوشته شده:
reza sbz نوشته شده:لطفا درمورد کتابها وبسته اموزشی استاد برومند قبادی توضیحاتی ارایه فرمایید
لطفا درمورد کتابها وبسته اموزشی استاد برومند قبادی توضیحاتی ارایه فرمایید
Major I
Major I
تماس:

پست توسط ganjineh »

کتاب وابسته به این موضوع ندارند ولی در باره موضوعات دیگر کتاب دارند که در دصورت کسب اطلاعات بیشتر در قسمت معرفی کتاب ارایه خواهم داد :-o
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار
تماس:

پست توسط vrb_3d »

دوست عزیز خسته نباشی.
اصل آموزش رو چرا شروع نمی کنید؟!(همین روشی رو که گفتید.من از صفحه اول خوندم اومدم جلو تا اینجا که همش توضیح بود و اصل مطلب بیان نشد!) :P
New Member

پست توسط majma »

سلام
من براي تهيه سي دي اين کتاب بايد به کجا مراجعه کنم :D
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار
تماس:

پست توسط vrb_3d »

می شه این کتاب رو از نت دانلود کرد؟