افزایش مهاجرت جوانان آذری زبان کشور به ترکیه

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 350 بار
سپاس‌های دریافتی: 1547 بار

افزایش مهاجرت جوانان آذری زبان کشور به ترکیه

پست توسط iran12345 »

افزایش مهاجرت جوانان آذری به ترکیه   حالي که دولت ادعا مي کند استفاده از نخبگان را در دستور کار دارد یک سايت حامي دولت به زمينه مناسب براي فرار مغزها اعتراف کرد.

تبليغات گسترده گروه‌هاي پانتركيسم باعث شده كه جوانان استان‌هاي آذري زبان براي ادامه تحصيل به كشور تركيه عزيمت كنند.

به گزارش " پرچم " در پي تبليغات گسترده گروه‌هاي پانتركيسم و برخي از شبكه‌هاي ماهواره‌اي وابسته در جهت ترغيب و تشويق جوانان آذري زبان كشور به ادامه تحصيل در دانشگاه‌هاي كشور تركيه، اخيراً عزيمت جوانان از استان‌هاي آذري زبان به كشور تركيه به منظور تحصيل در دانشگاه‌هاي آن كشور افزايش چشمگيري داشته است.

اين در حالي است كه برخي از دانشگاه‌هاي كشور تركيه در اقدامي هماهنگ با ارائه برخي خدمات ويژه از جمله تخفيف در اخذ شهريه تحصيلي اقدام به جذب جوانان آذري زبان ايران مي‌كنند.

گفتني است در راستاي تبليغات براي جذب جوانان آذري زبان، شبكه‌هاي ماهواره‌اي وابسته به جريانات قوم‌گرا از جمله GONAZ TV (گوناز تي‌وي) در جهت اغفال و ترغيب جوانان براي عزيمت به كشور تركيه تحت عنوان ادامه تحصيل نقش بسزايي داشته‌اند.

بسیاری از مهاجران جوان ایرانی که برای تحصیل به این کشور رفته اند در مشاغل حساس فنی و تحقیقاتی ترکیه مشغول به کار شده اند که به نظر می رسد باید اقدامی سریع برای جلوگیری از مهاجرات نخبگان ایرانی به کشورهای همسایه انجام داد.     [External Link Removed for Guests] 
[HIGHLIGHT=#9bbb59][HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#9bbb59]تصویرچو ایران نباشد تن من مباد بدین بوم و بر زنده یک تن مبادتصویر   

[HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#9bbb59]تصویرهمه روی یکسر، به جنگ آوریم جهان بر بداندیش تنگ آوریمتصویر
تصویرهمه سر به سر تن به کشتن دهیم به از آنکه کشور به دشمن دهیمتصویر
تصویراگر کُشت خواهد تو را روزگار، چه نیکو تر از مرگ در کارزارتصویر

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 84 بار

Re: افزایش مهاجرت جوانان آذری زبان کشور به ترکیه

پست توسط nemo »

منبع تابناک ! :::P :::P :::P
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 14 بار
سپاس‌های دریافتی: 73 بار

پست توسط R@ha »

جوانان نخبه اذری اگرم بخواهند مهاجرت کنند به ترکیه که خودش گداخونه است نمیروند.تبلیغات پانترکیسم هم بدرد درد کوزه میخوره.
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: اردبيل
سپاس‌های ارسالی: 44 بار
سپاس‌های دریافتی: 77 بار

پست توسط v@hid »

اين خبر تا حدودي درسته چون مهاجرت به تركيه براي تحصيلات تكميلي داره خيلي زياد ميشه
و بعضي ها بجاي شركت در كنكور ميرن در تركيه ادامه تحصيل بدن ميگن خرجشم زياد نيست.
Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های ارسالی: 326 بار
سپاس‌های دریافتی: 1085 بار

پست توسط HITMAN_KU »

از دوست گلم ایران 12345 تشکر بسیار بابت خبر رسانیش دارم.بنده در جریان قومگرایی هستم این خبر را از حدود 5 سال پیش میدانستم.البته جای تعجب نداره کشوری که 30 سال با هویت ملی خود مشکل داشته باشه طبیعیه که همسایگانش با مزدورانی چون احمد اوبالی(صاحب گوناز تیوی) بخوان مزاحمش بشن.همین حالا هم که دیدیم تو قرارداد گازمون دارن چیکار میکنن از ماست که برماست.البته بنده با شناختی که از اوبالی دارم مطمئنم اگه مثلا یکی از ژنرالهای ارگنه کن(نهاد نظامی اداره کننده ترکیه)ازش مثلا ننشو هم بخوان دریغ نمیکنه(البته من رو بابت این بی ادبی ببخشید)
Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های ارسالی: 326 بار
سپاس‌های دریافتی: 1085 بار

پست توسط HITMAN_KU »

من برام سواله که چرا دولت ایران از این شبکه ها شکایت نمیکنه مثلا همین آشغال تیوی فکرکنم تو سوئد باشه بابا یکی ازش بره شکایت کنه اصلا بحث ایران هم نیست این جماعت از کشتار ارامنه و کردها به دست ترکیه دفاع میکنن با همین 2 دلیل میشه از شون شکایت کرد
Major II
Major II
نمایه کاربر

پست توسط iran12345 »

دوستان متاسفانه و بدبختانه پانترکیسم محبوبیت بسیار شدیدی در بین جوانان آذرآبادگان پیدا کرده و هر روز به تعداد پانترکها در آذربایجان افزوده میشه، اکثر طرفداران پانترکیسم در آذربایجان و بخصوص تبریز افرادی نوجوان، عوام و یا کم سواد هستند که حل تمام مشکلات اقتصادی اجتماعی سیاسی ................. رو در جدایی از ایران می بینند و رویای پوچ استقلال رو در سر دارند، من قفط از یک چیز بسیار واهمه دارم و آن تضعیف دولت مرکزیست، اگه خدایی نکرده دولت حاکم بر ایران به دلیل اختلافات داخلی تضعیف و یا بسیار ضعیف بشه طوری که قدرت سرکوب شورشهای جدایی خواهان رو نداشته باشه مطمئنن پانترکها از این وضعیت به پشتیبانی ترکیه و جمهوری آذربایجان استفاده خواهند کرد و درصدد جدایی آذربایجان از ایران برخواهند امد

همنطور که میدونید آذری زبانها دومین جمعیت بزرگ ایران رو تشکیل میدند و با جدایی آذربایجان از ایران استانهای دیگر هم به راحتی و با شورشهای مسلحانه میتونند از ایران جدا بشند
پس بهتره اختلافات کوچک داخلی رو کنار بذاریم و به ایران باندیشیم چون دور تا دور ایران رو دشمن فرا گرفته،
از این ور جمهوری آذربایجان درصدد الحاق آذربایجان ایران به خاک خودش هست از اون ور امارات ادعای جزایر سه گانه رو داره، عراق هم که دوباره قرارداد الجزایر رو بی اعتبار میدونه، پاکستان هم چشم به استان بلوچستان ایران دوخته، اسرائیل هم که منتظر فرصت خوبی برای بمباران تاسیسات اتمی نشسته، تجزیه طلبهای داخلی رو هم که حساب نمیکنم
پس یک نتیجه گیری کلی می تونیم از این نوشته ها بکنیم و اون هم این هست که اگه زمانی دولت ایران تضعیف بشه و یا وجود نداشته باشه لاشخورهای کثیف حتی یک ثانیه رو هم در تجاوز به ایران و ایرانی تامل نخواهند کرد پس رمز پیروزی و ایستادگی در انسجام داخلی و کنار گذاشتن اختلافات گروهی و جناهی هست.
به امید ایرانی به دور از دعواهای حزبی و جناحی.
اگه بحث رو سیاسی کردم معذرت میخوام.
[HIGHLIGHT=#9bbb59][HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#9bbb59]تصویرچو ایران نباشد تن من مباد بدین بوم و بر زنده یک تن مبادتصویر   

[HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#9bbb59]تصویرهمه روی یکسر، به جنگ آوریم جهان بر بداندیش تنگ آوریمتصویر

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: اردبيل
سپاس‌های ارسالی: 44 بار
سپاس‌های دریافتی: 77 بار

پست توسط v@hid »

دوست عزيز iran12345 بايد ببينيم تلقي شما از پان تركيسم چيه؟ من خودم به ترك بودن خودم افتخار ميكنم و به ايراني بودنم هم همينطور. و همينطور هم مخالف پان از هر نوع هستم چه پان تركيسم و يا " پان فارسيسم " :-o هر نوع گرايشي هم پان به حساب نمياد و به نظر من گرايش قومي چيز بدي نيست البته نبايد از چارچوب خودش خارج بشه و بايد تعادلي برقرار بشه كه اين نوع گرايش به ماهيت اصلي مان ضربه اي نزنه، ايران هم مال يك قوم خاصي مانند فارس ها نيست كه بخوايم اون رو تقسيم كنيم و يا موضوع جدايي پيش بياد ايران رو همه ي قوميت هاي ايرني ساختن و مطمئنا سهم تر ك ها هم از اين پروسه كمتر از فارس ها نبوده است. از طرف ديگه بايد به مسائل ريشه اي نگاه كرد و ديد دليل اينكه گرايش هاي پان در ميان قوميت ها داره زياد ميشه چيه؟ شايد واقعا داره در حق بعضي ها بي عدالتي ميشه اگر هم به توسعه اقتصادي استانها نگاه كنيم فكر كنم اين واضحه،
همچنين گرايشهاي قومي دراين چند سال اخير در ميان قشر با تحصيلات بيشتر داره زيادتر ميشه البته اين ميرساند حتما دلايل قوي تري براي اين اتفاق وجود داره
البته در آخر هم ميگم ايران مال همه ي ايراني هاست وهمه به يك اندازه ايراني هستن و هيچ كسي نميتونه اونو اختصاصا مال خودش بدونه
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های دریافتی: 40 بار

پست توسط پارس3000 »

در مورد اون دوستمون که گفت دعوا نکنیم به دلیل خطر خارجی موسوی یه وانت خربزه خورد خودشم پا لرزش میشینه از نظر اقتصاد بابا مافارسا 3000 ساله تو این مملکتیم بیکاریمون به مراتب بیشتر از ترکاست که 400 ساله اومدن البته قصد بی احترامی ندارم
Captain I
Captain I
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

پست توسط حسن2568 »

, سلام
به نظرم بهتره كمي بيشتر مطالعه كنيد.تركها وآذريهاي ايران با اون تركهاي مهاجر قرون گذشته فرق دارند.تركهاي ايران همون نژاد آريائي واز قبيله ماد هستند وتا چند قرن پيش بيشتر به زبات تات صحبت ميكردند .اين زبان هنوز هم در برخي مناطق از جمله در قزوين وتاكستان وبرخي روستاهاي ابهر وآذربايجان وحتي جمهوري آذربايجان رواج داره .اما با آمدن قبايل ترك كه تعداد جمعيت آنها كمتر از بوميان بوده زبان آذري به تدريج به شكل امروزي درآمد كه البته اين به دليل تكامل بهتر اين زبان نسبت زبانهاي قبلي ست.اين زبان آذري با زبان تركمن هاي مهاجر هم تفاوت دارد.به لحاظ ژنتيكي هم آريائي بودن خالص تر آذريها قابل اثبات است .حتي چهرو آذريها هم اين مطلب رانشان ميدهد .ورود تركها به ايران تنها روي لهجه ها وبرخي رسوم تاثير داشته.
من خودم ترك زبان هستم وبه آريائي بودن افتخار ميكنم (استان قزوين)اما همه اقوام براي من محترم هستند . :)
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 84 بار

پست توسط nemo »

گرچه به کل با تعصب نژادی و خونی مخالفم ولی یه نصیحت به طرفداران پان ترکسیم دارم !

الحاق اذربایجان به ترکیه نه تنها هیچ مشکلی رو برای طرفدارانش حل نمیکنه بلکه چیزی جز حقارت ، برای اونها باقی نخواهد گذاشت ، اگر واقعآ غیرت داری و به دنبال سروری و سربلندی هستی ، به جای تلاش برای الحاق اذربایجان به ترکیه و رفتن به زیر پرچم بیگانه ، ترکیه رو به اذربایجان الحاق کن !!!!!!!!!!!!!!!
Major II
Major II
نمایه کاربر

پست توسط iran12345 »

با درود

آشی که پانترکان ترکیه و جمهوری آذربایجان در حال پختن برای ایران هستند، ببینید و دشمنان اصلی این مرز و بوم را بشناسید

نقشه آذربایجان مستقل ایران ((طراحی شده توسط پانترکان ترکیه و جمهوری آذربایجان))

تصویر

و پرچم مزحک آذربایجان ایران ((طراحی شده توسط پانترکان ترکیه و جمهوری آذربایجان و پانترکان داخلی))

[External Link Removed for Guests]

امیدوارم سپاه پاسداران این گروهک مزدور رو زیر نظر داشته باشه و ((اشد مجازات رو)) به دلیل خیانت به کشور، در حقشون اعمال کنه

اگه من به جای مسئولان بودم به کل روابط دیپلماتیک و سیاسی کشورم رو با این دو کشور مزدور قطع می کردم.

قفل شده

بازگشت به “ساير گفتگوها”