تاپیک جامع رزمایش مدافعان آسمان ولايت(2) + گزارش تصویری

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 29
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 17 شهریور 1388, 11:19 am
سپاس‌های ارسالی: 11 بار
سپاس‌های دریافتی: 37 بار

Re: رزمايش مشترک پدافند هوايي ارتش و سپاه برگزار می شود

پست توسط F_14_TomCat »

ببخشید منظور از نیروی هوافضای سپاه چیه؟
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 191
تاریخ عضویت: جمعه 28 فروردین 1388, 9:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 870 بار
سپاس‌های دریافتی: 695 بار

Re: رزمايش مشترک پدافند هوايي ارتش و سپاه برگزار می شود

پست توسط atlantik »

987789 نوشته شده:این تسلیحات دفاع هوایی برای ما فایده نداره چون ما یک رادار دوربرد برای پوشش تمام کشور نداریم

یه نگاهی به اینجا بنداز بحث جالبی رو درباره رادارها Morteza313 عزیز کرده .

forum-f19/topic-t56824.html
[FONT=Courier New]من در کشوری زندگی می کنم که زبانش پارسی است، اما به آن فارسی می گویند  [FONT=Courier New][COLOR=#7030a0]چون   "پ" ندارد!   

[FONT=Microsoft Sans Serif]دکتر علی  
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

Re: رزمايش مشترک پدافند هوايي ارتش و سپاه برگزار می شود

پست توسط Shahryar »

 آخرين گزارش از رزمايش مدافعان آسمان ولايت/
استفاده از رادارهای
تاكتيكي كاستا ، نبو و رادارهاي توليد ملي 
   
   
   
 اتمام موفقيت‌آميز مرحله اول رزمايش مشترك «مدافعان آسمان ولايت 2»  

 امير مقيسه:از رادارهاي توليد داخل براي كشف، شناسايي واعلام خبر به يگان‌هاي عمل‌كننده استفاد شد  

مرحله اول رزمايش مشترك « مدافعان آسمان ولايت 2» روز يكشنبه به پايان رسيد.

به گزارش خبرنگار اعزامي ايسنا، به محل اين رزمايش، امير سرتيپ دوم علي مقيسه، سخنگوي رزمايش مشترك مدافعان آسمان ولايت 2 در جمع خبرنگاران با اعلام اين خبر اظهار كرد: پس از برگزاري مرحله اول ، بلافاصله مرحله دوم رزمايش طي برنامه‌هاي تعيين‌شده انجام خواهد شد.

معاون عمليات قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء افزود: در دومين روز از مرحله اول رزمايش مدافعان آسمان ولايت 2 يگان هاي واكنش سريع پدافند نيروهاي مسلح تحت فرماندهي ، كنترل و هدايت عملياتي قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا به سرعت در مناطق عملياتي از پيش تعيين‌شده جابه‌جا شدند و گسترش يافتند و در جهت تقويت شبكه راداري علاوه بر رادارهاي ثابت و سيار توليد و بهينه‌سازي شده توسط متخصصان صنايع نظامي كشورمان از رادارهاي تاكتيكي كاستا ، نبو و رادارهاي توليد ملي به منظور كشف، شناسايي و اعلام خبر به يگان‌هاي عمل‌كننده استفاده شد.   دفاعي دربرابر تهاجم شيميايي، ميكروبي و هسته‌يي

   پدافندي درمقابله باحمله دشمن فرضي درزمان قطع رادارها

عمليات تهاجم ش.م.ه (شيميايي، ميكروبي ، هسته‌يي) دشمن فرضي صبح روز دوشنبه در منطقه عمومي رزمايش مشترك مدافعان آسمان ولايت 2 انجام شد.

به گزارش خبرنگار اعزامي ايسنا طي اين عمليات، كشور آبي يعني نيروهاي خودي با اعلام خطر به نيروهاي پدافند حاضر در منطقه رزمايش، اقدامات مقابله با عوامل شيميايي را انجام داد و مواضع نيروهاي خودي از عوامل شيميايي پاكسازي شد.

براساس اين گزارش صبح روز يكشنبه هم‌چنين حمله دشمن فرضي در سكوت كامل راديويي يعني در زمان قطع رادارهاي اصلي و فرعي شبكه ديده باني انجام شد و اقدامات پدافندي لازم در مقابله با آن صورت گرفت.   مرحله‌ دوم رزمايش مشترك "مدافعان آسمان ولايت ‌2"

   مهاجم با اقدامات جمينگ و جنگال عليه نيروهاي پدافند خودي وارد عمل شدند

مرحله دوم رزمايش مشترك "مدافعان آسمان ولايت 2" توسط نيروهاي پدافندي ارتش و سپاه در بخش وسيعي از كشور آغاز شد.

به گزارش خبرنگار اعزامي ايسنا سردار سرتيپ دوم پاسدار غلامحسين ملايي نماينده پدافند هوايي نيروي هوافضاي سپاه مستقر در قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: در بخشي از مرحله‌ دوم رزمايش، نيروهاي مهاجم با اقدامات جمينگ و جنگال (جنگ الكترونيك) عليه نيروهاي پدافند خودي وارد عمل شدند.

وي افزود: نيروهاي پدافند خودي با اقدام به موقع و توانمند، اقدامات جمينگ و جنگ الكترونيك دشمن فرضي را خنثي و اهداف دشمن را كشف كردند و نيز اقدامات تاكتيكي را بر روي اهداف مهاجم انجام دادند.

به گزارش ايسنا،‌ ابلاغ آماده باش به كليه يگان‌ها، آمادگي مقابله با جنگال، انجام اقدامات تاكتيكي كشف ، شناسايي و تعقيب ، ارزيابي اقدامات پدافند غيرعامل، ايجاد وضعيت ش‌.م.ه (شيميايي، ميكروبي ، هسته‌يي) و مقابله با آن و انجام ره‌گيري توسط هواپيماي اسكرامبل از جمله اقدامات ديگر مرحله دوم رزمايش مشترك مدافعان آسمان ولايت 2 است كه طي امروز ـ يكشنبه ـ و فردا ـ دوشنبه ـ انجام خواهد شد. 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

Re: رزمايش مشترک پدافند هوايي ارتش و سپاه برگزار می شود

پست توسط Shahryar »

 در ادامه مرحله‌ دوم رزمايش مدافعان آسمان ولايت 2 و براي نخستين بار:
سامانه‌هاي واكنش سريع و متحرك موشك هاگ در منطقه رزمايش مستقر شدند
 
   
   
  ادامه دومين مرحله از رزمايش مدافعان آسمان ولايت 2، براي نخستين بار سامانه‌هاي واكنش سريع و متحرك موشك هاگ و همچنين توپ هشت قبضه‌اي 20 ميلي‌متري در منطقه‌ عمومي رزمايش مستقر شدند.  
  گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اين سامانه‌ها فردا و در آغاز سومين مرحله از رزمايش مدافعان آسمان ولايت 2، آزمايش ميداني خواهند شد.  
  اساس اين گزارش در حال حاضر در ادامه دومين مرحله از اين رزمايش، سامانه‌هاي موشكي توليدشده‌ ارتفاع متوسط شاهين، سامانه‌هاي توپ 35 ميلي‌متري اورليكن و راپير تجهيز شده به الكترواوپتيك و فاصله‌ياب ليزري مستقر شده‌اند.  
   
 ایسنا 
   
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 879
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 4 دی 1386, 1:32 pm
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1592 بار

Re: تاپیک جامع رزمایش مدافعان آسمان ولايت(2)

پست توسط Hadi1001 »

ارتش و سپاه پاسداران از فردا یکشنبه به مدت پنج روز یک رزمایش دفاع هوایی در غرب کشور برگزار می کنند.

امیر سرتیپ خلبان احمد میقانی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء این رزمایش را گسترده ترین مانور مشترک پدافند هوایی ایران بعد از تفکیک نیروی هوایی سپاه پاسداران از نیروی هوایی ارتش دانست و گستردگی منطقه رزمایش را در حدود ششصد هزار کیلومتر مربع ذکر کرد که شامل استان های بوشهر، فارس، یزد، اصفهان، قزوین و شمال کشور می شود.

فرماندۀ نیروی هوایی سپاه پاسداران هدف از برگزاری این رزمایش را همکاری و انسجام میان نیروهای پدافندی ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی اعلام کرد که قرار است طی آن توان رزمی و تجهیزات جدید نیروی هوایی ایران به آزمایش گذاشته شوند.

امیر سرتیپ احمد میقانی سپس مأموریت قرارگاه دفاع هوایی خاتم الانبیاء را حفاظت از قلمرو هوایی ایران دانست و همچنین تصریح نمود که در صورت حمله به ایران این نیرو "در خط مقدم دفاع از نظام قرار دارد به طوری که حفاظت از مناطق حیاتی و حساس کشور از جمله تأسیسات هسته ای بر عهدۀ این قرارگاه می باشد."

امیرسرتیپ احمد میقانی با اظهار این مطلب که در این زرمایش بسیج و نیروی زمینی سپاه نیز در زمینه دفاع ضدهوایی شرکت دارند، مدعی شد که ایران توانایی تولید موشک های اس-٣٠٠ روسی را داراست.

به گفتۀ کارشناسان نیروی هوایی ایران طی سی سال گذشته، در نتیجه اعمال تحریم های غرب، و همچنین جنگ هشت ساله با عراق، با از دست دادن قابلیتهای واقعی دفاعی خود، به یک ماشین فرسوده و سالمند جنگی تبدیل شده است. در شرایطی که قدرتهای منطقه و کشور های کوچک و بزرگ همسایه در آبهای جنوبی خلیج فارس، طی بیست سال گذشته با انجام سرمایه گذاری های چشم گیر و استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی های موجود، قابلیتهای نیروی هوایی خود را فوق العاده افزایش داده اند، نیروی هوایی ایران به همان نسبت، تحلیل رفته است.

نیروی هوایی ایران درطول جنگ هشت ساله، بخش مهمی از ظرفیت دفاعی خود را از دست داد. بازمانده هواپیماها، تجهیزات موشکی و الکترونیکی مورد استفاده این نیرو نیز که عموما از تولیدات امریکایی و اروپایی است، طی 30 سال گذشته فرسوده شده اند. در زمان انقلاب، با وجود جوان بودن نیروی هوایی، شمار قابل ملاحظه ای از هواپیماهای نظامی ایران بطور متوسط از مرز ده سالگی عبور کرده بودند. با این حساب، عمر متوسط هواپیماهای جنگنده ایران، امروز از مرز 40 سال گذشته است!
درطول چند سال گذشته، ایران علاوه بر هواپیماهای مانده از 40 سال پیش، تعدادی هواپیمای روسی، از نوع قدیمی میگ 29 ( 40 فروند) – چنگرو-جی 7 (میگ 21 ساخت چین) 20 فروند، در یافت کرده است. تعدادی از این هواپیماها، بعلاوه 11 فروند هواپیمای میراژ فرانسوی، از جمله هوا پیماهای پناه گرفته عراقی است که بنوبه خود سالمند، و مانند سایر هواپیماهای کهنه ایران، نیازمند قطعات یدکی هستند.

رادیو فرانسه
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

Re: تاپیک جامع رزمایش مدافعان آسمان ولايت(2)

پست توسط Shahbaz »

 تصویر

به منظور اختفاي كامل مراكز هسته‌اي؛
نخستين سامانه دودزاي پدافند هوايي كشور با موفقيت آزمايش شد  
 
نخستين سامانه دودزاي پدافند هوايي كشور صبح امروز در ادامه دومين مرحله از رزمايش بزرگ مدافعان آسمان ولايت(2)كه به دست متخصصان جهاد خودكفايي ارتش جمهوري اسلامي ايران ساخته شده است به منظور اختفاي كامل مراكز هسته‌اي كشور و ايجاد اختلال در موشك‌هاي دوربرد دشمن مورد آزمانيش قرار گرفت.
اين سامانه دودزا كه جبار 9 نام دارد در مدت زمان بيش از 80 دقيقه آسمان مناطق حساس و حياتي كشور را به طور كامل مورد پوشش قرار داد.


فارس  
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

Re: تاپیک جامع رزمایش مدافعان آسمان ولايت(2)

پست توسط Shahbaz »

سامانه‌هاي پدافند هوايي نيروهاي مسلح اهداف ارتفاع كم دشمن فرضي را منهدم كردند


در ادامه مرحله دوم رزمايش بزرگ مدافعان آسمان ولايت 2 عمليات خط آتش پرتراكم توپخانه پدافند هوايي نيروهاي مسلح به منظور مقابله با اهداف ارتفاع كم با موفقيت اجرا شد.
در اين عمليات سامانه‌هاي اسكا‌ي گارد و سامانه‌هاي متحرك 23 ميليمتري اهداف مورد نظر مورد هدف قرار داده و منهدم كردند.

در بخش ديگري از اين مرحله از رزمايش پدافند زمين به هواي ارتش جمهوري اسلامي ايران هواپيماهاي بدون سرنشين دشمن فرضي را به منظور انجام عمليات اطلاعاتي و شناسايي به مرزهاي ما وارد شده بودند شناسايي، ره‌گيري و توسط آتشبارهاي نيروهاي خودي هدف قرار داده و منهدم كردند.فارس
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 5 آذر 1387, 1:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: تاپیک جامع رزمایش مدافعان آسمان ولايت(2)

پست توسط shola »

نخستين سامانه دودزاي پدافند هوايي كشور با موفقيت آزمايش شد

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس، نخستين سامانه دودزاي پدافندهوايي كشور صبح امروز در ادامه دومين مرحله از رزمايش بزرگ مدافعان آسمان ولايت(2)كه به دست متخصصان جهاد خودكفايي ارتش جمهوري اسلامي ايران ساخته شده است به منظور اختفاي كامل مراكز هسته‌اي كشور و ايجاد اختلال درموشك‌هاي دوربرد دشمن مورد آزمانيش قرار گرفت.

اين سامانه دودزا كه جبار 9 نام دارد در مدت زمان بيش از 80 دقيقه آسمان مناطق حساس و حياتي كشور را به طور كامل مورد پوشش قرار داد

[External Link Removed for Guests]
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 5 آذر 1387, 1:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: تاپیک جامع رزمایش مدافعان آسمان ولايت(2)

پست توسط shola »

تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 5 آذر 1387, 1:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: تاپیک جامع رزمایش مدافعان آسمان ولايت(2)

پست توسط shola »

سامانه پدافند موشکی شاهین:

تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر

سامانه دودزاي جبار 9

تصویر

تصویر
تصویر
تصویر
و

تصویر

تصویر
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه 18 بهمن 1385, 12:46 pm
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: تاپیک جامع رزمایش مدافعان آسمان ولايت(2)

پست توسط Present »

shola نوشته شده: نخستين سامانه دودزاي پدافند هوايي كشور با موفقيت آزمايش شد

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس، نخستين سامانه دودزاي پدافندهوايي كشور صبح امروز در ادامه دومين مرحله از رزمايش بزرگ مدافعان آسمان ولايت(2)كه به دست متخصصان جهاد خودكفايي ارتش جمهوري اسلامي ايران ساخته شده است به منظور اختفاي كامل مراكز هسته‌اي كشور و ايجاد اختلال درموشك‌هاي دوربرد دشمن مورد آزمانيش قرار گرفت.

اين سامانه دودزا كه جبار 9 نام دارد در مدت زمان بيش از 80 دقيقه آسمان مناطق حساس و حياتي كشور را به طور كامل مورد پوشش قرار داد

[External Link Removed for Guests]

مدت ها بود که می خواستم که این پیشنهاد رو بدم ولی می ترسیدم که مورد تمسخر دوستان قرار بگیرم
این فکر از اونجا به ذهنم رسیده بود که اگر همون طوری که هواپیما موشک های فعال راداری رو به وسیله چف و فلر منحرف می کنه چرا همچنین کاری رو در ابعاد بزرگ تر اطراف تاسیسات حساس هسته ای نکنیم
برام خیلی جالب بود که دقیقا به ذهن سربازان گمنام امام زمان(عج) هم رسیده هست
تصویر تصویر تصویر
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 18 مرداد 1386, 11:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

Re: تاپیک جامع رزمایش مدافعان آسمان ولايت(2)

پست توسط حسن2568 »

سلام
مشكل ديگه اي كه درباره امنيت اين مراكز وجود داره احتمال استفاده دشمن از بمبهاي الكترومغناطيس ميباشد كه براي لحظه اي كوتاه جريان برق چند هزار تا چند ميليون ولت ايجاد وبه تاسيسات برق آسيب ميزنند .من فكر ميكنم با استفاده از شبكه اي از فيوزهاي حساس در مسير برق مراكز هسته اي ونظامي و.... ميتوان از اين آسيب جلوگيري كرد
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”