تاپیک جامع رزمایش مدافعان آسمان ولايت(2) + گزارش تصویری

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

تاپیک جامع رزمایش مدافعان آسمان ولايت(2) + گزارش تصویری

پست توسط Shahbaz »

   [External Link Removed for Guests]  
  
  عظيم مشترک پدافند هوايي نيروهاي ارتش جمهوري اسلامي ايران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ،   اين هفته برگزار مي شود. 
  گزارش جام جم آنلاين و به نقل از ايرنا، 
  است تا امروز «امير سرتيپ خلبان احمد ميقاني» فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء (ص)    در نشستي با خبرنگاران، اهداف و برنامه هاي اين رزمايش مشترک بزرگ را تشريح كند. 
.
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

Re: رزمايش مشترک پدافند هوايي ارتش و سپاه برگزار می شود

پست توسط Shahryar »

 
دومین رزمایش آسمان ولایت این هفته درغرب کشور برگزار می شود  
 
 
 
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا از برگزاری دومین رزمایش مدافعان آسمان ولایت با همکاری ارتش و سپاه در مناطق غربی کشور در هفته جاری خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، امیر سرتیپ پاسدار احمد میقانی صبح امروز شنبه در نشست خبری این رزمایش با بیان این مطلب اظهار داشت: این دومین رزمایشی است که طی مدت 5 روز قرار است با همکاری پدافند هوایی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شود.   
میقانی افزود: این رزمایش از جمله رزمایشات سالیانه قرارگاه خاتم است که به صورت دو سویه برگزار خواهد شد.
به گفته وی در این رزمایش بسیاری از مناطق پدافند هوایی و پایگاههای هوایی به عنوان دو کشور نارنجی که دشمن فرضی است و کشور آبی به انجام مانور خواهند پرداخت.
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا حضور هواپیماهای شناسایی در صحنه عملیات و انجام فیلمبرداری و عکس برداری از صحنه، ورود هواپیماهای اخلال گر در صحنه رزمایش و انجام عملیات اخلالگرانه علیه سامانه های الکترونیکی و به طور همزمان جمع آوری اطلاعات از صحنه رزمایش و همچنین مقابله کلیه ابزارهای پدافند با دشمن فرضی و جمع آوری همزمان اطلاعات از صحنه رزمایش را از جمله مراحل این رزمایش بزرگ و گسترده برشمرد.

میقانی برگزاری حمله هوایی و موشکی دشمن فرضی به مناطق حساس و وارد عمل شدن ضد هوایی های کشور مدافع و انجام عملیات آتش گرم برای مقابله با دشمن فرضی را از دیگر مراحل این رزمایش بزرگ عنوان کرد.
وی همچنین افزود: این رزمایش اولین رزمایش مشترک گسترده بعد از تفکیک پدافند هوایی خاتم الانبیا از نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.
به گفته میقانی از دیگر ویژگیهای این رزمایش گسترده بودن وسعت آن می باشد چرا که رزمایش پدافند آسمان ولایت 2 قرار است در 6 هزار کیلومتر مربع برگزار شود.

این رزمایش قرار است در هفته جاری در منطقه نیمه غربی کشور برگزار شود.   
خبرگزاری مهر  
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 5 آذر 1387, 1:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: رزمايش مشترک پدافند هوايي ارتش و سپاه برگزار می شود

پست توسط shola »

رزمايش پدافند هوايي حفاظت از تاسيسات هسته‌اي كشور

به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، امير احمد ميقاني فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء كه صبح امروز شنبه در نشستي خبري حضور يافته بود، با اعلام اين خبر گفت: مناطقي چون استان اراك، اصفهان [COLOR=#000000]و   جزءمناطق تحت پوشش اين رزمايش هستند.

فارس

به گزارش واحد مرکزی خبر ، امیر سرتیپ خلبان احمد میقانی در جمع خبرنگاران افزود:

دراین رزمایش از توان رزمی شبکه فرماندهی و کنترل یکپارچه کشور در قالب مرکزعملیات پدافند هوایی، مراکز عملیات منطقه ای، مراکز کنترل گزارش ها، مراکزپست فرماندهی منطقه ای، اصلی و فرعی، یگان های عملیات پدافندی، موشکی وتوپخانه ای، دهها فروند هواپیمای شکاری رهگیر و شناسایی نیروی هوایی ارتشجمهوری اسلامی ایران همراه با یگان های پدافند هوایی سپاه پاسداران انقلاباسلامی شامل سامانه های موشکی و جنگ افزارهای توپخانه ای، پدافند نیرویزمینی ارتش و هزاران پست دیده بانی بسیج تحت فرماندهی، کنترل و هدایتعملیاتی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء استفاده خواهد شد.

  مرکزی خبر

 
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

Re: رزمايش مشترک پدافند هوايي ارتش و سپاه برگزار می شود

پست توسط Shahryar »

  ميقاني در نشست خبري:
تعلل روسيه در تحويل سامانه S300 تحت تاثير فشار صهيونيست‌ها است

 
 تصویر 
   
 


به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، اميرخلبان احمد ميقاني فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا صبح امروز در نشست خبري با اشاره به برپايي رزمايش بزرگ پدافندي مدافعان آسمان ولايت 2 به مدت 5 روز در منطقه گسترده‌اي از نيمه غربي كشور اظهار داشت: اين رزمايش جزء برنامه‌هاي ساليانه قرارگاه و به صورت دوسويه از فردا انجام مي‌شود.
ميقاني افزود: در اين رزمايش 2 كشور فرضي نارنجي و آبي به انجام رزمايش مي‌پردازند كه كشور نارنجي به عنوان دشمن فرضي و مهاجم به تاسيسات كشورمان محسوب مي شود.
وي با بيان اينكه اين رزمايش در سه مرحله انجام خواهد شد، گفت: در مرحله اول آمادگي منطقه نبرد صورت مي‌گيرد و در مرحله دوم هواپيماهاي شناسايي دشمن وارد حريم هوايي كشورمان شده و اقدام به فيلمبرداري و عكسبرداري مي‌كنند و همچنين همزمان با اين عمليات دشمن هواپيماهاي اخلالگر آنان نيز وارد صحنه مي شوند تا در كار سامانه‌هاي الكترونيكي و راداري ما اخلال ايجاد كرده و همزمان به جمع‌آوري اطلاعات مي‌پردازند.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا تصريح كرد: در اين مرحله است كه هواپيماها و تجهيزات پدافندي ما نيز ضمن مقابله با تهاجم دشمن به صورت همزمان اقدام به جمع‌اوري اطلاعات مي‌كنند تا اينكه هواپيماهاي دشمن حمله خود را متوجه سامانه‌هاي پدافند هوايي ما خواهند كرد كه با مقابله تجهيزات دفاعي روبرو خواهند شد.
ميقاني افزود: در مرحله سوم، هواپيماها و موشك‌هاي دشمن به سمت مناطق حساس و حياتي ما حركت مي‌كنند كه با دفاع محكم ضدهوايي نيروهاي خودي مواجه مي‌شوند.
وي با اشاره به تفكيك پدافند هوايي از نيروهاي آفندي، گفت: يكي از مهمترين ويژگي‌هاي اين رزمايش اين است كه اولين رزمايش مشترك گسترده پس از تفكيك محسوب مي‌شود.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا، گستردگي منطقه نبرد حدود 600 هزار كيلومتر مربع، تنوع جنگ‌افزارها، سامانه‌هاي به روز شده در زمينه جمع‌آوري اطلاعات و ارتباطات، بهينه‌سازي سامانه‌ها و ارزيابي عملكرد گسترده نيروهاي پدافند برابر جنگ الكترونيك دشمن را از ديگر ويژگي‌هاي رزمايش بزرگ مدافعان آسمان ولايت 2 عنوان كرد.
ميقاني يكي ديگر از اهداف اين رزمايش را همكاري و انسجام بين نيروهاي پدافند از يگان‌هاي مختلف نيروهاي مسلح از جمله سپاه، ارتش، نيروي انتظامي و بسيج معرفي كرد و گفت: ما همواره در حال ارتقاء توان رزمي خود هستيم و در اين رزمايش‌ها بهينه‌سازي و به روز شدن تجهيزات و توانمندي‌ها مورد ارزيابي قرار مي‌گيرند.
وي با بيان اينكه در اين رزمايش تاكتيك‌هاي جديد تمرين خواهد شد، دكترين نظامي كشورمان را يك دكترين پدافندي عنوان كرد و گفت: با توجه به تغيير صحنه نبرد به جنگ‌هاي نامتقارن تمام متون آموزشي وتاكتيك‌هاي ما تغير كرده كه در اين رزمايش‌ها آزمايش مي شود.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا قابليت فرماندهان، توانايي پدافند هوايي، ارزيابي توان نيروها و به كاري گيري جنگ الكترونيك و نيز استقلال تاكتيكي مناطق مختلف نبرد را از ديگر اهداف اين رزمايش عنوان كرد و افزود: با انجام اين رزمايش‌ها مي‌توانيم نقاط قوت وضعف خود را نيز به دقت مورد ارزيابي قرار دهيم.
ميقاني با تاكيد بر اينكه ماموريت قرارگاه پدافند هوايي حفاظت از قلمرو هوايي كشور است، خاطرنشان كرد: اگر تعرضي از جانب دشمن متوجه كشورمان شود، ‌اول قرارگاه پدافند هوايي وارد عمل خواهد شد.
وي با بيان اينكه در اين مدت تهديدات عليه تاسيسات حياتي و هسته‌اي ما زياد صورت گرفته است، گفت: اين مسئوليت ما است تا از مناطق حياتي كه تاسيسات هسته‌اي جزو آن است حفاظت كنيم و در مجموع مي‌گوييم رزمايش در يك منطقه وسيع شامل بوشهر، فارس، اصفهان، تهران، شمال كشور و استان‌هاي غربي است تا از هر گونه نفوذ دشمن جلوگيري كنيم.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا ادامه داد: در منطقه رزمايش بخش عمده پدافند هوايي كشور از تمامي نيروهاي مسلح حضور خواهند داشت و مسئوليت و فرماندهي كلي با قرارگاه پدافند هوايي است كه ماموريت خود را به كمك نيروهاي تابعه و نيز نيروهاي تحت كنترل عملياتي خود مانند سپاه، ناجا و بسيج انجام مي‌دهد كه همه اينها تحت كنترل يك شبكه منظم هستند.
ميقاني با اشاره به اهميت موضوع خودكفايي در تجهيزات، تصريح كرد: اين تجربيات را از زمان دفاع مقدس داريم و امروز قريب به اتفاق نيازهاي خود را در داخل توليد مي‌كنيم.
وي با اشاره به بحث خودكفايي درسامانه‌هاي راداري گفت: در گذشته ما توانسته‌ بوديم تنها يك رادار ملي بسازيم اما امروز آنقدر در اين بحث پيشرفت داشته‌ايم كه به صورت تفكيكي رادارهاي تخصصي با بردهاي هزاران كيلومتر و يا برد كوتاه در داخل كشور مي‌سازيم و از آنها استفاده مي‌كنيم.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا خودكفايي در توليد آتشبارهاي موشكي را نيز مهم عنوان كرد و افزود: ‌امروز سامانه‌هاي مختلفي مانند سامانه موشكي هاگ، در كشور به روز شده كه مي‌تواند به تجهيزات روز جهان برابري كند و در بحث طراحي و ساخت آتشبارهاي موشكي نيز توانمندي‌هاي خوبي به دست آورده‌ايم.
ميقاني گفت: البته در برخي موارد نيز كه مسائل كشور ايجاب مي‌كند تعاملي با ديگر كشورها داريم كه از جمله آن مي‌توان به سامانه دفاعي S300 اشاره كرد كه چند سال قبل اين كار انجام شد و قرار بود طي ماه‌هاي گذشته اين سيستم به ايران منتقل شود.
وي در خصوص تعلل كشور روسيه در تحويل اين سامانه گفت: ‌آنها مشكل فني را دليل اينكار اعلام كردند اما ما فكر مي‌كنيم اين كار تحت تاثير فشار صهيونيست‌ها قرار گرفته و اميدواريم كشور روسيه با توجه به منافع مشتركي كه ما با دارد، هر چه سريع‌تر اين سامانه‌ها را تحويل دهد چرا كه S300 يك سامانه تدافعي است و اميدواريم روس‌ها تحت تاثير فشار لابي‌هاي صهيونيستي قرار نگيرند.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه سرعت، دقت، پنهان‌كاري و حجم زياد از ويژگي‌هاي نبردهاي امروز است، تاكيد كرد: براي اينكه نيروهاي عمل كننده به صورت انفرادي عمل نكنند، نياز به يك مركزيت است كه بتواند بر مبناي اطلاعات از تحركات دشمن به خوبي تصميم‌گيري كند و اين اطلاعات را به سرپنجه‌هاي خود منتقل كند و همه نيروها نيز از يك مركز دستور بگيرند كه اين از اهداف مهم رزمايش مدافعان آسمان ولايت 2 است.
ميقاني با بيان اينكه در نبردهاي نامتقارن بحث نيروهاي واكنش سريع بسيار اهميت دارد، تصريح كرد: دشمن مي‌تواند به همه تاسيسات و نقاط حياتي كشورمان حمله كند كه اين امر مستلزم داشتن يك نيروي واكنش سريع براي مقابله با دشمن است.
وي با بيان اينكه دكترين پدافندي ما دفاع در عمق است، گفت: هواپيماهاي دشمن در اين رزمايش از دورترين نقطه به سمت مناطق حياتي ما حمله مي‌كند كه ما از دورترين نقطه آنها را شناسايي و در طول مسير مورد حمله قرار مي‌دهيم تا نتوانند به اهداف از پيش تعيين شده خود برسند.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا گفت: در مرحله آخر هواپيماهاي بدون سرنشين دشمن ادامه مسير داده و واردمناطق حياتي ما شده كه با شليك گرم تشكيلات پدافندي ما مورد هدف قرار خواهند گرفت.
ميقاني با بيان اينكه در دو منطقه عليه هواپيماهاي بدون سرنشين دشمن شليك صورت مي‌گيرد، گفت: يكي از اين مناطق در مناطق مركزي كشور است كه نيروهاي سپاه و بخشي از نيروهاي تحت تابعيت قرارگاه پدافند هوايي در آن مستقر هستند و در منطقه غرب نيز نيروهاي قرارگاه مستقر خواهند شد و در بقيه مناطق مانند بوشهر و يوسيف اصفهان تجهيزات پدافند هوايي مستقر خواهند شد كه در همه صحنه‌ها از ديده‌بان‌هاي نيروي انتظامي و خصوصا بسيج در قالب هزاران پست ديده‌باني استفاده خواهيم كرد.
وي با اشاره به نقش پدافند هوايي در حفاظت از حريم آسمان كشورمان، گفت: پس از تفكيك قرارگاه پدافند از نيروهاي آفندي يك جهش بزرگ در اين زمينه داشته‌ايم به طوريكه امروز امكان نفوذ پرنده‌هاي دشمن به داخل كشور به صفر رسيده و اگر آنها بتوانند وارد كشورمان شوند مورد اصابت قرار خواهند گرفت. بنابراين نقش قرارگاه پدافند هوايي در دفاع از امنيت ملي يك نقش محوري است كه به عنوان اولين خاكريز در تهاجم دشمن وارد عمل خواهد شد.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا تاكيد كرد: در بحث ايجاد توانمندي‌هاي گسترده در جمع‌آوري اطلاعات هيچ مشكلي وجود ندارد و حتي ما مي‌توانيم ضمن رصد تمام تحركات دشمن در منطقه، رفتار آنها را نيز مورد تجزيه و تحليل اطلاعاتي خود قرار دهيم.


خبرگزاری فارس  
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 5 آذر 1387, 1:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: رزمايش مشترک پدافند هوايي ارتش و سپاه برگزار می شود

پست توسط shola »

.اختصاصی/ فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در آغاز مرحله دوم رزمایش مدافعان آسمان ولایت 2:

.
تصویر

جمهوری اسلامی تامين امنيت فضای کشور را به دریافت سامانه موشکیs300 وابسته نخواهد کرد

سپاه نیوز: فرمانده نیروی هوا فضای سپاه تاکید کرد : جمهوری اسلامی در زمينه نيازمنديهای دفاعی خود منتظر ديگران نمی‌ماند و تامين امنيت فضای کشور و سرزمين مقدس اسلامی ایران را نيز وابسته به دريافت سامانه موشکی s300 نخواهد کرد، هر چند تحقق قرارداد خریدموشکهای s300 توسط وزارت دفاع و پشتيبانی نيروهای مسلح در حال پيگيري است.
به گزارش خبرنگار سپاه نیوز ، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده امروز درآغاز مرحله دوم رزمایش مدافعان آسمان ولایت گفت : این رزمایش در ادامه سلسله رزمایش هایی که در طول سال به صورت محدود و منطقه ای برای همه یگانهای پدافندی در ارتش و سپاه پیش‌بینی شده است، به مدت 5 روز برگزار خواهدشد و بخش وسیعی از کشور را در برخواهد گرفت و در فرآیند آن شرایط واقعی يک جنگ را تجربه و همه امکانات پدافندی و سیستم های جنگ الکترونیک خود را بهکار خواهیم گرفت .
وی مقابله با هواپیماهای دور ایستا و همچنین مقابله با سیستم های موشکی کروز که در ارتفاع کم پرواز می کنند در سه مرحله کشف ، پیشگیری و مقابله را از ویژگی های این رزمایش برشمرد و اظهار داشت : بنا داریم به صورت گسترده از مجموعه های دیده بانی بسیج که در سراسر کشور به طور گسترده حضوردارند بهره مند شویم و همچنین پیش بینی شده است امکانات وسیع تولید داخل را بکارگیری کنيم که استفاده از هواپیماهای با RCS کم و نیز سیستم های راداری پیشرفته از آن جمله خواهد بود .

سردار حاجی زاده افزود : بهره‌گيري از رادارهای تولید داخل با بردهای بالا، اولین سامانه راداری پسیو و بدون انتشار، استفاده از سامانه های تور M1که بهینه سازی آن اخیرا به پایان رسید و برد آن در ارتفاع از 6 کیلومتر به10 کیلومتر افزایش یافته است، از برنامه های مدنظر ما در این رزمایش خواهدبود .

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد این مرحله از رزمایش مدافعان حریم ولایت خاطرنشان کرد : برای اولین بار و به صورت گسترده مراکز کنترل فرماندهی را با طراحی خودمان در این رزمایش به کارگيري می‌کنيم که براساس شرایط جنگ ناهمتراز طراحی شده است . همچنین نقش مهاجم و یگان حمله کننده خارج از چارچوب های پدافندي ارتش و سپاه مورد پیشبینی قرار گرفته است تا حمله کاملا غافلگیر کننده باشد .

وی ادامه داد : همچنین در این رزمایش برای نخستین بار توپخانه های بردمتوسط و بردبالا که برای مقابله با موشک کروز استفاده می شود مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و سامانه های سام 6 که در داخل کشور بهینه سازی شده نیز برای نخستین بار به طور گسترده بکارگیری خواهد شد.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در واکنش به تهدیدات اخیر رژیم صهیونیستی نیزتصریح کرد : تهدیدات رژیم صهیونیستی بیشتر یک جنگ روانی است و ما مطمئنیم که آن ها قادر به انجام هیچ حرکتی علیه ما نیستند چراکه تصور درستی ازواکنش ما ندارد و به شدت نگران میزان واکنش ما و تبعات اقدام خود هستند .اما به هرحال ما نظامی هستیم و از آمادگی لازم برای پاسخ به هرگونه تهدیدی برخورداریم و هیچ تهدیدی را نادیده نخواهم گرفت و آن را به فرصت تبدیل خواهیم کرد .

وی با بیان این جمله که "سگی که بتواند گاز بگیرد پارس نخواهد کرد" ادامه داد : آن ها در هر نقطه از جهان که توانسته اند یک حرکت نظامی انجام بدهنددرنگ نکرده اند اما هرگونه اقدامی علیه نظام مقدس ما برای آنان تبعاتی درپیش دارد که قابل پیش بینی نیست و مطمئن باشید در چنین صورتی همان اتفاقی که برای تانک های مرکاوا در جنگ 33 روزه افتاد، برای جنگنده های آنان نیزروی خواهد داد و جنگنده های F 15 و F 16 آنها قطعا در تله پدافندی ماگرفتار و نابود خواهند شد .

سردار حاجی زاده در ادامه یادآور شد : اگر هم احیانا هواپیمایی از آن هابتواند از چنگال پدافندهوایی ایران بگریزد قبل از فرود ، پایگاه هایی که این هواپیما‌ها از آنجا برخاسته اند مورد اصابت موشک های ویران کننده زمینبه زمین ما قرار خواهند گرفت.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه تاکید کرد : ممکن است شروع چنين جنگی باصهيونيست‌ها باشد اما بدون ترديد پایان آن با اراده ما خواهد بود .
سردار حاجی زاده در پایان با اشاره به عزم و اراده شگفت‌انگيز ملت ايران وقابليت‌ها و ظرفيت‌های فنی و بومی نيروهای مسلح در تامين فن آوری وسامانه‌های دفاعی مورد نياز در عرصه هوا، دریا و زمين تاکيد کرد:جمهوری اسلامی در زمينه نيازمنديهای دفاعی خود منتظر ديگران نمی‌ماند وتامين امنيت فضای کشور و سرزمين مقدس اسلامی ایران را نيز وابسته به دريافت سامانه موشکی s300 نخواهد کرد، هر چند تحقق قرارداد خرید موشکهایs300 توسط وزارت دفاع و پشتيبانی نيروهای مسلح در حال پيگيري است.
گفتنی است رزمایش مشترک مدافعان آسمان ولایت 2 از امروز بمدت 5 روز باحضور يگانهای پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاباسلامی و مشارکت تعدادی از یگانهای بسيج و نيروی انتظامی به وسعت بیش از600 هزار کیلومتر مربع در منطقه غرب، شمال غرب و جنوب غرب کشور برگزارخواهد شد


[External Link Removed for Guests]
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 5 آذر 1387, 1:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: رزمايش مشترک پدافند هوايي ارتش و سپاه برگزار می شود

پست توسط shola »

مرحله اول رزمايش مدافعان آسمان ولايت آغاز شد

. تصویر

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس، در مرحله اول اين رزمايش اميراحمد ميقاني فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياءاز نحوه گسترش وسازمان تجهيزات كليه‌ يگان‌هاي عامل بازديد كرد.
در اين مرحله، يگان‌هاي واكنش سريع پدافند هوايي نيروهاي مسلحفرماندهي و كنترل قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء به سرعت در مناطقعملياتي از پيش تعيين شده جابجا شدند و گسترش يافتند و در جهت تقويت شبكه‌راداري و اعلام خبر دور، علاوه بر رادارهاي ثابت، سيار و بهينه توليد وبومي شده به دست متخصصان داخلي از انواع رادارهاي تاكتيكي موردبهره‌برداري قرار گرفتند.
در اين مرحله از رزمايش همچنين نيروها اقدام به مقابله با عملياترواني دشمن فرضي كردند و نيز اقدامات و فعاليت‌هاي مردم‌ياري توسطرزمندگان پدافند هوايي انجام شد
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 221
تاریخ عضویت: چهارشنبه 28 آذر 1386, 10:30 pm
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 297 بار

Re: رزمايش مشترک پدافند هوايي ارتش و سپاه برگزار می شود

پست توسط don_Hirbod »

سردار حاجي‌زاده:
جنگنده‌هاي اف 15 و اف 16 صهيونيست‌ها در تله پدافندي ايران نابود مي‌شوند

خبرگزاري فارس: فرمانده نيروي هوا فضاي سپاه تاكيد كرد: مطمئن باشيد در صورت وقوع هر تهاجم، جنگنده هاي F 15 و F 16 صهيونيست‌ها در تله پدافندي ما گرفتار و نابود خواهند شد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي سپاه، سردار اميرعلي حاجي‌زاده فرمانده نيروي هوا فضاي سپاه امروز در آغاز مرحله دوم رزمايش مدافعان آسمان ولايت گفت: اين رزمايش در ادامه سلسله رزمايش‌هايي كه در طول سال به صورت محدود و منطقه‌اي براي همه يگان‌هاي پدافندي در ارتش و سپاه پيش‌بيني شده است، به مدت 5 روز برگزار خواهد شد و بخش وسيعي از كشور را در برخواهد گرفت و در فرآيند آن شرايط واقعي يك جنگ را تجربه و همه امكانات پدافندي و سيستم هاي جنگ الكترونيك خود را به كار خواهيم گرفت.
وي مقابله با هواپيماهاي دور ايستا و همچنين مقابله با سيستم‌هاي موشكي كروز كه در ارتفاع كم پرواز مي‌كنند در سه مرحله كشف‌، پيشگيري و مقابله را از ويژگي‌هاي اين رزمايش برشمرد و اظهار داشت: بنا داريم به صورت گسترده از مجموعه‌هاي ديده‌باني بسيج كه در سراسر كشور به طور گسترده حضور دارند بهره‌مند شويم و همچنين پيش بيني شده است امكانات وسيع توليد داخل را بكارگيري كنيم كه استفاده از هواپيماهاي با RCS كم و نيز سيستم‌هاي راداري پيشرفته از آن جمله خواهد بود.
حاجي زاده افزود: بهره‌گيري از رادارهاي توليد داخل با بردهاي بالا، اولين سامانه راداري پسيو و بدون انتشار، استفاده از سامانه‌هاي تور M1 كه بهينه‌سازي آن اخيرا به پايان رسيد و برد آن در ارتفاع از 6 كيلومتر به 10 كيلومتر افزايش يافته است، از برنامه هاي مدنظر ما در اين رزمايش خواهد بود .
فرمانده نيروي هوا فضاي سپاه با اشاره به ويژگي‌هاي منحصر به فرد اين مرحله از رزمايش مدافعان حريم ولايت خاطرنشان كرد: براي اولين بار و به صورت گسترده مراكز كنترل فرماندهي را با طراحي خودمان در اين رزمايش به كارگيري مي‌كنيم كه براساس شرايط جنگ ناهمتراز طراحي شده است، همچنين نقش مهاجم و يگان حمله كننده خارج از چارچوب‌هاي پدافندي ارتش و سپاه مورد پيش بيني قرار گرفته است تا حمله كاملا غافلگير كننده باشد.
وي ادامه داد : همچنين در اين رزمايش براي نخستين بار توپخانه‌هاي برد متوسط و بردبالا كه براي مقابله با موشك كروز استفاده مي‌شود مورد بهره‌برداري قرار خواهد گرفت و سامانه‌هاي سام 6 كه در داخل كشور بهينه سازي شده نيز براي نخستين بار به طور گسترده بكارگيري خواهد شد.
فرمانده نيروي هوا فضاي سپاه در واكنش به تهديدات اخير رژيم صهيونيستي نيز تصريح كرد: تهديدات رژيم صهيونيستي بيشتر يك جنگ رواني است و ما مطمئنيم كه آنها قادر به انجام هيچ حركتي عليه ما نيستند چراكه تصور درستي از واكنش ما ندارد و به شدت نگران ميزان واكنش ما و تبعات اقدام خود هستند، اما به هرحال ما نظامي هستيم و از آمادگي لازم براي پاسخ به هرگونه تهديدي برخورداريم و هيچ تهديدي را ناديده نخواهم گرفت و آن را به فرصت تبديل خواهيم كرد.
وي با بيان اين جمله كه "سگي كه بتواند گاز بگيرد، پارس نخواهد كرد "، ادامه داد: آنها در هر نقطه از جهان كه توانسته‌اند يك حركت نظامي انجام بدهند درنگ نكرده‌اند اما هرگونه اقدامي عليه نظام مقدس ما براي آنان تبعاتي در پيش دارد كه قابل پيش‌بيني نيست و مطمئن باشيد در چنين صورتي همان اتفاقي كه براي تانك‌هاي مركاوا در جنگ 33 روزه افتاد، براي جنگنده‌هاي آنان نيز روي خواهد داد و جنگنده هاي F 15 و F 16 آنها قطعا در تله پدافندي ما گرفتار و نابود خواهند شد.
حاجي‌زاده در ادامه يادآور شد: اگر هم احيانا هواپيمايي از آنها بتواند از چنگال پدافند هوايي ايران بگريزد قبل از فرود، پايگاه‌هايي كه اين هواپيما‌ها از آنجا برخاسته اند مورد اصابت موشك هاي ويران كننده زمين به زمين ما قرار خواهند گرفت.
فرمانده نيروي هوافضاي سپاه تاكيد كرد: ممكن است شروع چنين جنگي با صهيونيست‌ها باشد اما بدون ترديد پايان آن با اراده ما خواهد بود.
حاجي زاده در پايان با اشاره به عزم و اراده شگفت‌انگيز ملت ايران و قابليت‌ها و ظرفيت‌هاي فني و بومي نيروهاي مسلح در تامين فن‌آوري و سامانه‌هاي دفاعي مورد نياز در عرصه هوا، دريا و زمين تاكيد كرد: جمهوري اسلامي در زمينه نيازمندي‌هاي دفاعي خود منتظر ديگران نمي‌ماند و تامين امنيت فضاي كشور و سرزمين مقدس اسلامي ايران را نيز وابسته به دريافت سامانه موشكي s300 نخواهد كرد، هر چند تحقق قرارداد خريد موشكهاي s300 توسط وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در حال پيگيري است.
رزمايش مشترك مدافعان آسمان ولايت 2 از امروز به مدت 5 روز با حضور يگان‌هاي پدافند هوايي ارتش جمهوري اسلامي و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و مشاركت تعدادي از يگان‌هاي بسيج و نيروي انتظامي به وسعت بيش از 600 هزار كيلومتر مربع در منطقه غرب، شمالغرب و جنوب غرب كشور برگزار خواهد شد.
چو ايران نباشد تن من مباد
Junior Poster
Junior Poster
پست: 143
تاریخ عضویت: چهارشنبه 13 خرداد 1388, 7:41 am
سپاس‌های ارسالی: 21 بار
سپاس‌های دریافتی: 115 بار

Re: رزمايش مشترک پدافند هوايي ارتش و سپاه برگزار می شود

پست توسط iran_f14 »

عجب روحيه اي دارند اين فرمانده هاي ما يك جوري از پدافند موشكي ما حرف ميزنند كسي ندونه قكر ميكنه چه خبره ؟؟!!! برد تور ام يك شده 10 كيلومتر خوب بشه مگه ما اصلا چند تا تور ام يك داريم ؟ سامانه سام 6 ؟؟ دست اين سامانه ها ديگه براي همه روشده .
موشكهاي هاوك هم كه تكليفشان روشنه
توپهاي برد متوسط براي دفاع در برابر موشكهاي كروز ؟؟ كسي نيست به اين سردار بگه مسير پرواز موشكهاي كروز را طوري طراحي ميكنند كه نزديك اين توپها نشه مگه مييتونيم وجب وجب كشور را توپ ضد هاوايي قرار بديم .
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 756
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 10 دی 1387, 10:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 559 بار
سپاس‌های دریافتی: 3796 بار

Re: رزمايش مشترک پدافند هوايي ارتش و سپاه برگزار می شود

پست توسط Morteza313 »

از دوستان عزیز به خصوص محمد حسین عزیز خواهش می کنم تیزری که قرار گاه خاتم در اختیار صدا سیما قرار داده حتما ضبط کنند تا بعدا بتونیم پیگیریش کنیم ،

این تیزر در اخبار ساعت 14 شبکه 2 و 13 شبکه خبر پخش خواهد شد.
این تیزر اولین مدرک وجود پیچورا 2 هست و یک رادار ارایه فازی جدید و یک سیستم مشابه تور ام 1 در این تیزر اهمیت خارق العاده ای داره .

از دوستان خواهش میکنم نسبت به ضبط سریع این صحنه ها اقدام کنند تا بتونیم مسائل رو پیگیری کنیم.
ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 221
تاریخ عضویت: چهارشنبه 28 آذر 1386, 10:30 pm
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 297 بار

Re: رزمايش مشترک پدافند هوايي ارتش و سپاه برگزار می شود

پست توسط don_Hirbod »

با عمليات مشترك نيروهاي پدافندي سپاه و ارتش؛
مرحله دوم رزمايش بزرگ مدافعان آسمان ولايت2 آغاز شد

خبرگزاري فارس: مرحله دوم رزمايش بزرگ مدافعان آسمان ولايت(2) با عمليات مشترك نيروهاي پدافندي سپاه و ارتش آغاز شد.

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس به منطقه عمومي رزمايش مدافعان آسمان ولايت2، مرحله دوم اين رزمايش دقايقي پيش آغاز شد.
سردار غلامحسين ملايي نماينده پدافند هوايي نيروي هوافضاي سپاه در قرارگاه خاتم‌الانبيا ضمن اعلام اين خبر گفت: در بخشي از اين مرحله نيروهاي حاكم دشمن با اقدامات جمينگ و جنگ الكترونيك عليه نيروهاي پدافندي كشورمان وارد عمل شدند.
سردار ملايي افزود: نيروهاي پدافندي سپاه پاسداران دوشادوش با برادران پدافند هوايي ارتش با اقدام به موقع تهاجمات آنها را خنثي و اهداف را كشف و با اقدامات تاكتيكي بر روي اهداف مهاجم دشمن آنها را منهدم كردند.
بنابر اين گزارش ابلاغ آماده‌باش به كليه يگان‌ها، آمادگي مقابله با جنگ الكترونيك دشمن، اقدامات تاكتيكي كشف، شناسايي،‌ تعقيب و ارزيابي اقدامات پدافند نيروهاي خودي، ايجاد وضعيت ش.م.ه و انجام عمليات ره‌گيري توسط هواپيماهاي اسكرامبل از جمله اقدامات مرحله دوم رزمايش مدافعان آسمان ولايت 2 خواهد بود كه طي امروز و فردا صورت خواهد گرفت.
چو ايران نباشد تن من مباد
Furious Poster
Furious Poster
پست: 364
تاریخ عضویت: چهارشنبه 8 آبان 1387, 5:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 3003 بار
سپاس‌های دریافتی: 602 بار

Re: رزمايش مشترک پدافند هوايي ارتش و سپاه برگزار می شود

پست توسط chad »

ارزو به دل موندیم تا یکی از این رزمایشهارو با s300ببینیم
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 48
تاریخ عضویت: دوشنبه 25 آبان 1388, 9:37 am
سپاس‌های ارسالی: 12 بار
سپاس‌های دریافتی: 70 بار

Re: رزمايش مشترک پدافند هوايي ارتش و سپاه برگزار می شود

پست توسط 987789 »

این تسلیحات دفاع هوایی برای ما فایده نداره چون ما یک رادار دوربرد برای پوشش تمام کشور نداریم
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”