رنو مگان

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 130
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 9 مهر 1388, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 45 بار
سپاس‌های دریافتی: 502 بار
تماس:

رنو مگان

پست توسط goshi bazz »

تصویر   پس از کش و قوس های فراوان میان شرکت رنوپارس و وزارت صنایع واردکشور شد . این خودرو که مدل روز اروپاست توسط شعبه ی ترکیه ای رنو تولیدمیشود و شما نباید تصور کنید که مگان های موجود در ایران فرانسوی است .  
  یکی از خودروهای موفق در کلاس خود در اروپاست .این خودرو برای دو سال متمادی به عنوان پرفروش ترین خودرو ی اروپا نیزشناخته شد . 
  از موسسه ی ایمنی اروپا (ان سی ای پی) توانست ۵ستاره از ۵ ستاره را دریافت کند و پس از ول ساتیس به عنوان دومین خودرویایمن رنو شنخته شود .  
  در ایران در ۲ نوع پیشرانه یکی به حجم ۱۶۰۰ سی سیو دیگری به حجم ۲۰۰۰ سی سی که هر دو پیشرانه ۴ سیلندر میباشند عرضه میشوند. این پیشرانه ها هر دو ۱۶ سوپاپ میباشند و قدرت موتور ۱۶۰۰ برابر ۱۱۵ اسببخار و پیشرانه ی دوم ۱۳۵ اسب بخار میباشد . 
  گفته ی پارس خودرو مونتاژ مگان ۱۶۰۰ از مهر ماهآغاز خواهد شد و مدل ۲۰۰۰ سی سی نیز از سال دیگر در ایران مونتاژ خواهد شد. کلیه ی مگان هایی که اکنون در ایران موجود است مستقیما از ترکیه واردشده اند . 
  کسانی که در ایران مگان را تحویل گرفته اند اینخودرو را دارای راحتی بالا " قدرت مناسب و پایداری فوق العاده در سر پیچها دانسته اند. (به علت سیستم ای اس پی یا کنترل پایداری که فقط در مدل۲۰۰۰ سی سی موجوداست(در مورد این سیستم قبلا توضیح داده شده)) .  
  خارجی مگان نیز طرحی نسبتا زیبا و تقریبا عامهپسند است . طراحی داخلی مگان نیز طرحی زیبا از آب درآمده . البته مدل ۲۰۰۰سی سی از طرح اکسپرشن که طرحی روشن و به مراتب زیباتر از طرح آنتیکدر مدلهای ۱۶۰۰ است ولی اشکال کار این جاست که هر رنگ بدنه ای با طرح اکسپرشنجور در نمی آید و باعث ناهماهنگی میشود  
   
  این خودرو از بغل طرحی زیبا و چشم نواز است. 
  در چندین رنگ بدنه از جمله : سفید - مشکی- نوک مدادی - آلبالویی- طوسی- نقره ای و سبز بهره میبرد .  
  ی دیگر این است که در مدل ۲۰۰۰ سی سی سپر جلوهمرنگ بدنه است ولی در مدل ۱۶۰۰ سپر به رنگ مشکی است که این بر رویهماهنگی خودرو تاثیر سوء میگذارد . 
  خودرو در هنگام تبلیغ این خودرو این خودرو را بامشخصات مدل ۲۰۰۰ سی سی معرفی میکرد و به همین دلیل عده ای از خریدارن فکرمیکردند که مدل ۱۶۰۰ نیز از همین تجهیزات بهره مند است در حالی که کورخوندن. 
  مگان ۲۰۰۰ در هنگام ثبت نام با داشتن ۴ ایربگ5/26 ملیون بود که در برابر خودروهایی مثل تویوتا کرولا و مزدا ۳۲۳ باموتور کم حجم تر معقول به نظر میرسد . ولی این خودرو پس از تحویل از قیمتیبرابر ۳۳ ملیون در بازار آزاد بهره مند شده ! یعنی کسانی که ۳ ماه پول خودرا در کارخانه خوابانده اند (سود این مدت در نهایت چیزی بیش از ۱ ملیوننخواهد شد) و اکنون با 5/7 ملیون افزایش قیمت میفروشند!! قیمت مگان ۱۶۰۰هم در هنگام ثبت نام 9/18 ملیون بود که هم اکنون در حدود ۲۲ ملیون قیمتخورده! 
  از سیستم روشن کردن بدون سوئیچ بهره میبرد که باگذاشتن کارت رنو و فشار دادن تکمه ای خودرو روشن میشود . هم چنین ترمزدستی این خودرو هم از طرحی مثل هواپیما بهره میبرد . 
  پایان باید گفت که مگان ۱۶۰۰ علی رغم این که ازتجهیزات چندانی سود نمیبرد ولی قیمت بالایی دارد خصوصا وقتی این که بدانیممدل ۲۰۰۰ این خودرو در ترکیه تنها ۲۰۰۰۰ دلار قیمت دارد آن وقت است کهمیفهمیم مگان ۱۶۰۰ به جزئ ایمنی چیز برتری ندارد . 
اما مدل ۲۰۰۰ خصوصا با داشتن موتوری مناسب و کشش خوبآن که دستیابی به ۱۷۰ کیلومتر (به گفته ی مالکان آن) برای آن چندان مشکلنیست و با داشتن تجهیزات مناسب خودروی قابل قبولی است ولی قیمت آن دربازار آزاد هنوز نسبت به بسیاری از رقبا گران است .
تصویر تصویر تا توانی دلی به دست اور تصویر تصویر تصویر تصویر دل شکستن هنر نمی باشد تصویر تصویر موفق باشید
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4344
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 اسفند 1384, 1:14 pm
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6689 بار
سپاس‌های دریافتی: 12079 بار
تماس:

Re: رنو مگان

پست توسط Mohammad 1985 »

خبرهای دوران سوم زمین شناسی رو میزاری روی سایت !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 130
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 9 مهر 1388, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 45 بار
سپاس‌های دریافتی: 502 بار
تماس:

Re: رنو مگان

پست توسط goshi bazz »

اما الان دیگه مگان به درد نمیخوره چون ایران دیگه میزنه :lol: :lol:
تصویر تصویر تا توانی دلی به دست اور تصویر تصویر تصویر تصویر دل شکستن هنر نمی باشد تصویر تصویر موفق باشید
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”