تاریخچه شرکت فورد

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 130
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 9 مهر 1388, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 45 بار
سپاس‌های دریافتی: 502 بار
تماس:

تاریخچه شرکت فورد

پست توسط goshi bazz »

تصویر   در روز 30 جولای 1863 در شهر Greenfield میشیگان به دنیا آمد. فورددر سن 16 سالگیمزرعه خانوادگی خود را رها کرده و راهی شهر صنعت و ماشینیعنی دیترویت شد چون هیچ علاقه ای به چراندن گاو و گوسفند نداشت.
او درسال 1891 بعنوان سرمهندس شرکت روشنایی ادیسون مشغول به کار می شود.دراینجا فورد میتوانست تا اندکی از عطش علاقه به صنعت و اتومبیل بکاهد ولیاین هم برای او کافی نبود. در سال 1896 هنری فورد اولین اتومبیل خود بانام Quadricycle می سازد. برای مردم آن زمان که به گاری و درشکه عادتداشتند دیدن چنین وسیله ای تعجب آور بود. در سال 1899 فورد پس از 8 سالکار در شرکت رو شنایی ادیسون ، رسما وارد دنیای اتومبیل سازان می شود.فورد به عنوان شریک مالی و سرمهندس همکاری خود با شرکت تازه تاسیس DetroidAutomobile Company را آغاز می کند. این شرکت سالیانه تعداد اندکی اتومبیلتولید می کرد. در سال 1911 Henry Ford Company یا شرکت هنری فورد تا سیسمی شود ولی به دلایل نامعلوم با عدم موفقیت مواجه می شود (شاید به ایندلیل که فورد یک مهندس بود نه یک تاجر) . در سال 1902 فورد توسط بانکدارانکه سهامداران اصلی ین شرکت بودند از کار برکنار می شود و این شرکت تازهتاسیس به کارخانه Cadillac Motor Car Co تغییر نام می دهد.
ولی او همانند فروچو لامبورگینی و انزو فراری آدمی نبود که از رو برود.
یک سال بعد یعنی سال 1903 ، کارخانه اتومبیل سازی فود تاسیس شد ولی با رویه ای متفاوت.
سیاستاصلی فورد ساخت اتومبیلی بود که حتی الامکان ارزان و بادوام باشدو فورد میخواست اتومبیلی بسازد که قطعات یدکی آن در سرتاسر آمریکا یافت شود. اوبرای نیل به این هدف با 11 شخص ثروتمند وارد مذاکره شده و کار خود را باسرمایه اس معادل 28 هزار دلار آغاز کرد.اولین اتومبیلی که خط تولید اینکارخانه را ترک کرد فود مدل A محصول سال 1903 بود ولی این اتومبیل تفاوتآشکاری با تمامی هم قطارانش داشت. فورد مدل A به روش "تولید انبوه" ساختهمی شدو نه به صورت محدود. شبکه فروش قطعات یدکی و خدمات تعمیر آن درسرتاسر خاک آمریکا دایر شده بود و البته رقبای فورد کاملا غافلگیر شدهبودند.
در سال 1908 مدل T تولید می شود.
در سال 1910 اولین کارخانه تولید انبوه اتومبیل در Highland Park میشیگان رسما آغاز به کار می کند.
در سال 1913 اولین خط تولید متحرک در Highland Park راه اندازی می شود.
درسال 1914 فورد اعلام میکند که با پرداخت 5 دلار در ازای 8 ساعت کار قصددارد سود کارخانه را با کارگران خود شریک شود. این تصمیم یک حرکت ظریف وزیبا برای ترقیب کارگران به بهتر کار کردن بود.
در سال 1915 فورد باکشتی اختصاصی خود موسوم به Oscar ll که آنرا کشتی صلح نامیده بود ، راهینروژ می شود تا در تلاشی بی فایده به جنگ جهانی اول پایان دهد.
در سال 1919 Edsel B . Ford پسر هنری فورد به سمت ریاست کارخانه فورد منصوب می شود.
در سال 1921 کمپانی فورد با تولیدی بالغ بر 55 درصد کل اتومبیل ها ، به بزرگ ترین تولید کننده اتومبیل در جهان تبدیل می شود.
در سال 1932 اولین اتومبیل فورد با موتور هشت سیلندر خورجینی تولید می شود.
در سال 1943 Edsel B . Ford بطور ناگهانی و در سن 49 سالگی پدر خود را برای همیشه تنها می گذارد.
هنریفورد خود رد سال 1947 و در سن 83 سالگی با دنیای اتومبیل ، دنیایی که شایدخود او در پیدایش آن مهمترین نقش را داشت ، خداحافظی کرد در حالی در منزلخود در Dearborn از توابع Fair Lane خاطرات شیرین گذشته را مرور می کرد.هنری فورد همانند تمامی آنانی که نامی بزرگ خلق کردند انسان بزرگی بود.
آرمکاخانه فورد عبات است از یک زمینه بیضی شکل به رنگ آبی که در آن کلمه FORDبا خط نستعلیق نوشته شده است. زمینه آبی نشانگر آسمان است ، آسمانی پهناورکه وسعت این کارخانه را تداعی می کند ، آسمانی که سایر ستاره های اتومبیلسازی هر از گاهی در آن چشمک می زنند!
امروز 7 کمپانی اتومبیل سازی در زیرمجموعه کمپانی فورد قرار دارند
Aston martin , Land rover , Jaguar , Volvo , Mazda , Mercury , Lincoln
این کمپانی سومین تولید کننده اتومبیل دنیاست. 
تصویر تصویر تا توانی دلی به دست اور تصویر تصویر تصویر تصویر دل شکستن هنر نمی باشد تصویر تصویر موفق باشید
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: تاریخچه شرکت فورد

پست توسط Sami 1993 »

به نظر من که فورد از ان دسته کمپانی هاست که به این زودی ها ورشکست نمیشه
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”