کیا اپتیما مهمان جدید ایرانیان

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 130
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 9 مهر 1388, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 45 بار
سپاس‌های دریافتی: 502 بار
تماس:

کیا اپتیما مهمان جدید ایرانیان

پست توسط goshi bazz »

با سلام
تصویر
  خودرو نماینده رسمی کمپانی کیا در ایران ، در مرحله جدید معرفیمحصولات روز این شرکت در ایران تصمیم دارد تا مدل 2009 کیا اپتیما را درآینده نزدیک به سبد محصولاتش در ایران بیافزاید و قدرت مقابله اش را بارقیبانی همچون تویوتا و هیوندای در کلاس اپتیما افزایش دهد . 
  2009 اپتیما توسط کیا موتورز آمریکا در نمایشگاهنیویورک 2008 رونمایی شد و از اوایل پاییز 2008 نیز فروش آن در آمریکا وهمزمان در کره آغاز شد . مدل 2009 این خودرو دومین فیس لیفت از دومین نسلکیا اپتیما محسوب می شود که شاهد تغییراتی در سیستم پیشرانه ، فضای داخل وطراحی خارجی خودرو بوده است . این نسل از اپتیما طراحی بهبود یافته خارجیبا المان های هجومی بیش تر با طراحی دینامیکی تر ، پیشرانه جدید با توانبیش تر و مصرف کم تر و همچنین ابعاد بیش تر نسبت به مدل های پیشین اینخودرو را به همراه دارد .
طراحی جلو ، نمای کناری و عقب در مدل 2009اپتیما متحول شده اند و بیان گر زبان جدید کیا در طراحی محصولات نسل جدیدشاست .چراغ های مه شکن و جلوپنجره خودرو بزرگ تر شده اند و در کنار اینتغییرات چراغ های جلو باریک تر و کشیده تر شده اند تا نمایی هجومی به جلوخودرو بدهند . طراحی جانبی خودرو و در کنار هم قرار دادن خطوط طولی و قوسدرب ها طراحی اسپورت تری را به بیننده القا می کنند . این در حالی است کهخطوط تیز به کار رفته در طراحی جلو اپتیما با حرکتی فرضی در نمای کناریخودرو روی صندوق عقب با به وجود آوردن حالت اخم و طراحی جالب برای نمایعقب پایان پیدا می کنند . برای تکمیل شدن این تغییرات در طراحی خودرو جراغهای عقب نیز باریک تر شده اند و استایل خاصی برای آن ها انتخاب شده که بانسل های قبلی اپتیما کاملا فرق می کند . 
  پیشرانه های 2.4 لیتری با 4 سیلندر خطی و 2.7 لیتریبا 6 سیلندر V شکل قلب های در نظر گرفته شده برای دمیدن قدرت در اپتیماهستند . سیستم انتقال قدرت این خودرو به صورت 5 دنده دستی و اتوماتیک استکه مدل دستی تنها در مدل 4 سیلندر عرضه می شود و گیربکس 5 دنده تیپ ترونیکبرای عرضه روی مدل V6 اپتیما در نظر گرفته شده است . اطلس خودرو در نظردارد تا اپتیما را با پیشرانه 2.7 لیتری و 6 سلندر خورجینی در ایران عرضهکند لذا در ادامه بررسی مشخصات فنی و امکانات این خودرو به بررسی این مدلخواهیم پرداخت . 
  قدرتی که پیش تر برای نسل جدید اپتیما ذکر شدمربوط به پیرانه 2.4 لیتر یای خودرو می شود که افزایش 15 درصدی قدرت رانسبت به نسل پیشین شاهد است اما موتور 2.7 لیتری V6 نیز هر چند نوعی کریاوور از نسل قبلی اپتیما محسوب می شود اما قدرت آن کمی نسبت به مدل قبلیافزایش پیدا کرده به گونه ای که این پیشرانه توانایی تولید حداکثر 192.6اسب بخار قدرت در 6000 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور 353 نیتون متر در4200 دور در دقیقه را دارا خواهد بود . 
  سیستم زمان بندی متغییر باز و بسته شدن سوپاپ ها(CVVT) و یک سیستم متغیر مکش (VIS) هیجان رانندگی با پیشرانه بهبود یافتهاپتیما را افزایش می دهند و کارآیی به مراتب قدرتمند تری را برای اپتیمابه همراه می آورند . این سیستم ها علاوه بر افزایش کارآیی و قدرت خودرومصرف سوخت را به مراتب کاهش می دهند و مصرف منظم تری را ارائه خواهند داد . 
  این خودرو از سیستم های تعلیق مستقل در جلو عقباستفاده شده است که نوع آن در جلو به صورت مک فرسون و در عقب با آرایش چندنقطه ای با فنر های پیچشی و صفحه ضد غلطش به صورت استاندارد روی همه تیپهای اپتیما نصب شده است تا رانندگی با آرامش و کنترل بالا را برای رانندهدر هر شرایطی از جاده فراهم کند . 
  تغییرات از خارج بدنه و زیر کاپوت خودرو به داخلاپتیما نیز سرایت کرده اند ، در این قسمت شاهد تغییرات جذابی در زمینهگسترش تجهیزات الکترونیکی با طراحی جدید داشبورد خودرو هستیم که با تریمجدیدی برای سال 2009 به بازار عرضه شده اند . سیستم صوتی جدید خودروتوانایی پخش قایل های MP3 را داراست و همچنین به یک پورت USB و قابلیتاستفاده از رادیو ماهواره ای در کنار سیستم ناوبری به صورت آپشن مجهز شدهاست . 
  با دو تریم برای اتاق عرضه می شود ، تریم اولاین خودرو به رنگ خاکستری و تریم دوم به رنگ قهوه ای روشن مایل به زردخواهد بود ، این رنگ آمیزی در تیپ LX با استفاده از پارچه و در تیپ EX بااستفاده از چرم طبیعی در داخل خودرو استفاده خواهند شد . همچنین تریم تماممشکی با استفاده از چرم طبیعی نیز برای تیپ SX اپتیما در نظر گرفته شدهاست که علاوه بر این تریم خاص به برخی قطعات آلومینیومی ، پشت آمپر باطراحی اسپورت و پدال های اسپرت مجهز خواهد بود . 
  سیستم تهویه مطبع ، 4 شیشه برقی و قفل مرکزی و یکرادیو AM/FM با قابلیت پخش audio به همراه 6 بلندگو ، روکش های پشمی صندلیها و داخل درب ها ، تنظیم صندلی راننده در 6 جهت و صندلی سرنشین جلو در 4جهت به صورت الکتریکی و تنظیم صندلی های عقب به صورت 60/40 امکاناتاستانداردی هستند که روی تیپ LX به صورت استاندارد موجود خواهند بود .تریم داخل اتاق تیپ EX در ابتدا از پارچه به چرم تغییر شکل می دهد ، رویفرمان که در این تیپ به صورت تلسکوپی خواهد بود پوشش چرم تعبیه شده و دستهدنده نیز از با چرم همرنگ تریم پوشانده شده است. سیستم کنترل اتوماتیک دما، آینه های جانبی مجهز نولوژی تضعیف نور ساطع شده ، تنظیم صندلی راننده در8 جهت ، سان روف الکترونیکی و سیستم صوتی با مارک اینفینیتی نیز از دیگرامکانات قابل توجه تیپ EX هستند .
همانند دیگر محصولات کیا ، اپتیمانیز با المان های امنیتی متعددی طراحی شده است . 6 کیسه هوا ( دو ایربگجلو ، دو ایربگ جانبی برای سرنشینان جلو و دو ایربگ طولی ) ، پشت سری باقابلیت عکس العمل به ضربه ، میله های گیرنده ضربه که در درب قرار گرفتهاند ، صندلی های جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع و با قابلیت تعیین وزن وجلوگیری از انتقال ضربه وارد شده ی اتاق به صندلی ها ، کمربند های ایمنیسه نقطه ای ، یک سیستم امنیتی برای کودکان تحت نام ( LATCH ) و کنترل فشارباد لاستیک ها ( TPMS ) ماموران حفظ امنیت سرنشینان و تفکرات طراحاناپتیما در زمینه حفظ همه جانبه همه سرنشینان این خودرو هستند که بااستفاده از آن ها اپتیما موفق با اخذ 5 ستاره امنیت از موسسه امنیت آمریکاشده است .سیستم کنترل پایداری الکترونیکی(ESC ) و سیستم کنترل تنش (TCS )در کنار ترمز کمکی (BAS ) و ترمز ضد قفل ( ABS ) به صورت استاندارد رویتمامی تیپ های اپتیما نصب شده اند و رانندگی با کنترل بالا و امنیت تضمینشده را برای راننده و سرنشینان به همراه خواهند آورد . 
تصویر تصویر تا توانی دلی به دست اور تصویر تصویر تصویر تصویر دل شکستن هنر نمی باشد تصویر تصویر موفق باشید
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”