بمباران شیمیایی صعده توسط عربستان و یمن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 5234
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 25 خرداد 1385, 2:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4178 بار
تماس:

بمباران شیمیایی صعده توسط عربستان و یمن

پست توسط ganjineh »

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]سخنگوی مسلمانان حوثی یمن اعلام کرد که نیروهای عربستان و یمن برای سرکوبی شیعیان استان صعده، این منطقه را بمباران شیمیایی می کنند.
بهگزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ محمد عبدالسلام سخنگوی این گروه اعلامکرد که نیروهای ارتش یمن و عربستان برای سرکوبی مسلمانان شیعه از گاز هایسمی و بمب فسفری استفاده می‌کنند.
وی افزود: شواهد و دلایل محکمی دردست است که نشان می‌دهد عربستان از بمب‌های فسفری، آتش زا و نیز گازهایسمی در جنگ علیه صعده استفاده می‌کند و این درحالی است که رسانه‌های خبریبا سانسور اخبار جنگ، سعی دارند بر جنایاتی که نیروهای یمن و عربستان علیهمردم این استان مرتکب می‌شوند، سرپوش بگذارند.
محمد عبدالسلام در بخشدیگری اظهار داشت که ارتش عربستان همچنان به بمباران هوایی، موشکی وتوپخانه‌ای روستاها، زمین‌های کشاورزی و شهرستان‌های مختلف استان صعدة،عمران و حجه ادامه می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه دولت سعودی، شهروندانیمن و روستاهای استان صعده و منازل آنان را مورد هدف قرار داده و مزارع رابه آتش کشیده است، گفت: در شهر "ساقین" و منطقه "مذاب" که دو منطقه دور ازدرگیری هستند، صدها تن از جمله زنان و کودکان به‌دست نظامیان عربستان کشتهیا زخمی شده‌اند.
به نوشته المنبر، رهبر شیعیان الحوثی، این ادعا را کههدف قرار گرفتن اهالی شمال یمن از سوی دولت عربستان ناشی از اشتباه فنی یابرای حمایت از شهروندان یمنی در برابر حوثیان است، رد و تاکید کرد: اینپذیرفتنی نیست، بویژه آنکه شهرهای بمباران شده یمن مثل "ملاحیط"، "رشدا" و"راجح" از شهرهای مناطق مرزی نیستند.
 
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[External Link Removed for Guests]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”