فارسی صحبت می‌کنی؟ اسراییل تو را می‌خواهد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 29 دی 1387, 12:05 am
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

فارسی صحبت می‌کنی؟ اسراییل تو را می‌خواهد

پست توسط @lirez@ »

به گزارش پرس.تی.وی ـ بیروت، روزنامه اسرائیلی هاآرتس نوشت: «به نظر می‌رسد که سرویس اطلاعاتی شین بت، هدف خود را یافتن افراد فارسی‌زبان برای خنثی‌سازی نفوذ ایران در میان اسرائیلی‌ها قرار داده است».
هاآرتس افزود: «پیش از این سرویس اطلاعاتی شین بت، آگهی‌های خود را با عنوان تقاضا برای "کارهای امنیتی جالب" مطرح می‌کرد. معمولا این آگهی‌ها توسط دفتر نخست وزیری اسرائیلی به امضا رسیده و یا بدون امضا بودند که با آدرس پستی مجهول این امکان را می‌دهد تا داوطلبان برگه‌های خود را بفرستند».
هاآرتس ادامه داد: «از پنج سال پیش تا کنون شین‌بت و موساد سیاست خود را در استخدام تغییر دادند و با راه‌اندازی وب‌سایت، جزئیات تاریخ و فعالیت‌های این دو موسسه را مطرح کردند».
هاآرتس ادامه داد:‌ «با این حال کماکان این آگهی برای استخدام فارسی‌زبان‌ها عناصر جدیدی را شامل می‌شود. شین بت و اطلاعات نظامی اسرائیل هر دو مسئول جمع‌آوری اطلاعات از ایران هستند. مسئولیت شین بت جلوگیری از خرابکاری، جاسوسی و کارشکنی است».
هاآرتس این اقدام اسرائیل را احتمالا برای ممانعت از تلاش‌های ایران برای نفوذ در میان اسراییلی‌ها از طریق فلسطینی‌ها و اعراب ساکن سرزمین‌های اشغالی دانست و مدعی شد که این اقدامات ایران معمولا از طریق حزب‌الله صورت می‌گیرد.
هاآرتس سپس این سوال را مطرح می‌کند که «چرا اسرائیل نیازمند فارسی‌زبان‌ها است در حالی که ایران با عرب‌ها و اسرائیلی‌هایی که عربی را خوب صحبت می‌کنند، در ارتباط است؟».
هاآرتس در پاسخ به این سوال می‌گوید:‌ «یک توجیه احتمالی می‌تواند این باشد که شین بت سعی دارد مهاجرین جدیدی را از ایران به سرزمین‌های اشغالی بیاورد».
هاآرتس می‌افزاید: «یک جامعه اسرائیلی ـ پارسی بزرگ در سرزمین‌های اشغالی وجود دارد که پس از سقوط شاه و تاسیس جمهوری اسلامی در 30 سال اخیر از ایران خارج شده‌اند. بیشتر این افراد هنوز خویشاوندانی در ایران دارند که با آنها در ارتباط هستند».
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”